• Infinity
    15.2k
    Nisam siguran da znaju sve što je treba napraviti da bi Kranjčevičeva postala stadion 4. kategorije. Nikada nisam bio tamo ali prema fotografijama mislim da bi trebali srušiti apsolutno sve i početi iz nule. Nije da sad napraviš dvije tribine po 1.5k iza svakog gola i to je to.SAS1987

    Dijelim misljenje. Oni vjerojatno misle da tu treba 8.000 stolica i to je to. Ima na Kranjcevicevoj jako puno posla.

    Po meni je najbolje rjesenje da se istok srusi i da se na istoku napravi centralna tribina sa svim sadrzajima. Tako bi na zapadu trebao eventualno mokre cvorove koji mogu proci inspekciju i to je to. Bio bi ono sto je na Maksimiru istok.

    Tribine iza golova ne bi bile za odbaciti.
  • SAS1987
    13.3k
    Tako bi na zapadu trebao eventualno mokre cvorove koji mogu proci inspekciju i to je to.Infinity

    Nisam siguran ali mislim da UEFA ne dozvoljava montažnih tribina. Zapad je montažan zar ne?
    https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_stadium_categories
  • Infinity
    15.2k
    Stadion u Cluju je vecinom montazni. UEFA ne dozvoljava ovo, ali dozvoljava ovo. Evo stadion u Osijeku je montazni, radi se od montaznih blokova, samo sto su betonski, a ne celicni. Jasno stoji u pravilniku da stadion moze biti i betonski i celicni, ali mora stajati na betonskim temeljima koji su ukopani u zemlju. Ovaj primjer iz Senice sto sam postavio je primjer sta moze proci, a logicno da ne mozes donijeti ovu tribinu koja stoji po skolskim igralistima i prijaviti ju za UEFA natjecanja. Tribina u Kranjcevicevoj bi trebala uporabnu dozvolu koju izdaje neki lokalac, nisam siguran tko to tocno izdaje, al netko treba UEFA-i potvrditi da je ta tribina sigurna i ovi ce to prihvatiti. Naravno da ce taj netko dobiti od UEFA dokumente po kojima ce vidjeti koje kriterije treba zadovoljiti.

    Ja iskreno ne znam u kakvom stanju je ta tribina, ali je pod krovom, tesko da je rasturena skroz, vjerujem da bi se dala srediti.
  • miro
    3.1k
    Meni se ovo čini kao razumni prijedlog. Prvo sredit Kranjčevićevu i onda srušit Maksimir i klub nek gradi na istom mjestu stadion, kojim kasnije upravlja (zarađuje). Naravno prije toga obavezna promjena skupštine kluba, odnosno modela upravljanja. Nakon toga će i navijači dat klubu vjetar u leđa, pa se kroz razne akcije i promocije može i tu dobit nešto love za stadion.
  • Blue 67
    212
    Kako god bilo i što bilo dao je najbolji prijedlog i jedini jer svi ostali seru izgradit ćemo stadion,a ni što ni kako, kao da grade dječji park. I jedini je rekao ključnu stvar DA SE PRVO TREBA RIJEŠITI PITANJE UPRAVE! Stadion se svakako ne može krenuti graditi odmah. Mora proći još barem 2 godine. Sjetite se da nemamo još nijedan normalan ni nacrt,a kamoli što drugo pa kad dođe dokumetacija,vlasnički odnosi...
    A Zagrebu je svakako potreban još jedan stadion pa barem da ima minimum uvjeta za europu, a usput bi dinamo imao gdje igrati. Ne loš plan navijački dinamo na novom stadionu, a sadašnji bi sa sadašnjom upravom pošao u zaborav kao simbol svega lošeg. Zvuči kao neka bajka...
  • SAS1987
    13.3k
    Kako god bilo i što bilo dao je najbolji prijedlog i jedini jer svi ostali seru izgradit ćemo stadionBlue 67

    Taj plan ima veliki problem - Dinamo nije u stanju sam financirati stadion. Stadion kakav opisuju je slican onome novome od Steaua a kostao 94 milje. Na kraju ce večinu stadiona trebati financirati ili grad ili država a uprava je strateški zajebala jer se vec dvije godine kurče da ce sami napraviti stadion pa sada svi to ocekuju.
  • flexXy
    1.9k
    Kranjcevicevu je nemoguce nagurat na 4.kategoriju bez nekog bolesnog ulaganja. Ima par aspekata koji su problematicni, od osiguranja gostujuceg sektora, prometnih prilaza i derutnih tribina. Msm da je nerealno tamo ocekivat stadion bez mininalno 30m eura, to je vec par arhitekata pricalo kolko se sjecam. Mislim da je realnije da dok se gradi stadion europu igramo u Rijeci i Osijeku, a hnl u kranjci
  • The Undertaker
    4k
    Kad idete skicirati malo detaljniji hodogram ovoga što je Tomašević najavio vidi se da je to opet mlaćenje prazne slame i u praksi neizvedivo, barem ne u skoro vrijeme.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    kao prvo, kranjčevićeva je totalno neprimjerena lokacija za stadion i nema smisla ulagati jednu-jedinu kunu u to. stadion koji nema valjda 50 vlastitih parkirnih mjesta. eventualno kad bi se okrupnila i potaracala cijela površina između adžijine, badalićeve, kranjčevićeve i brozove, ali čak i tada bi tu površinu bilo suludo potrošiti na stadion.
  • Blue 67
    212
    Naravno da dinamo sam ne moze izgraditi stadion bez obzira što uprava sere s djelom bi moro uletit grad i HNS, a većim djelom država i europa. To je projekt malo širi od gradskog. Šteta što niko nema petlje pokrenuti postupak vezan za "obnove" Maksimira, ali jbga neki su mrtvi, nekima se presudilo i još sudi tako da od toga neće bit ništa. Najbitniji je prvi korak, a to je čiščenje kluba, ako ova gamad iz uprave sukladno sa zakonom ode morala bi biti nekakva financijska odšteta za štetu koju su prouzročili udruzi građana. Pa makar tatu išli u Međugorje na koljenima molit da da pare. Ako je klub tako financijski stabilan kao što govore i ako se barem dio novca vrati klub može financirati veliki dio stadiona bez problema.
  • NORTE
    9k
    kranjčevićeva je totalno neprimjerena lokacija za stadion i nema smisla ulagati jednu-jedinu kunu u to. stadion koji nema valjda 50 vlastitih parkirnih mjesta. eventualno kad bi se okrupnila i potaracala cijela površina između adžijine, badalićeve, kranjčevićeve i brozove, ali čak i tada bi tu površinu bilo suludo potrošiti na stadion.db-izbjeglica

    Potpis. Kranjča jednostavno nema ni prostora za napravit lijep stadion (doduše Aek i Rapid su to uspjeli na malom prostoru). Da su u Gradu pametni to zemljište su mogli odavno prodati i debelo zaradit, napravit novi moderni gradski stadion, bilo u Maksimiru ili gdje već. Grad bi imao novu turističku atrakciju, ovako ima dva nefunkcionalna rugla u koja ulupava gradske milijune u ništa.
  • SAS1987
    13.3k
    https://www.nacional.hr/skare-ozbolt-dok-je-nekima-bitnija-tema-kako-ce-izgledati-stadion-gradani-nemaju-elementarnih-uvjeta-za-zivot/

    Pocela patetika :grin: Mogla bi komot kazati "nekima je bitnija kultura od elementarnih uvjeta građana" :lol:

    Ne kažem da je stadion najvaznija stvar u gradu ali je svakako vaznija od fontana, žičare, spomenika domovine i ostalih preplacenih projekta.
  • NORTE
    9k
    Vesna 1.3% od ukupnih glasova. Stiže gradonačelnica.
  • Crusades1986
    9.6k
    Zvonimir Troskot:
    Budući da se mnogi navijači našeg voljenog kluba opravdano ne slažu sa sadašnjim načinom upravljanja Dinamom, želim poručiti da ću ako postanem gradonačelnik Zagreba paralelno pokrenuti izgradnju novog stadiona i demokratizaciju procesa odlučivanja u Dinamu.
    1. Kao gradonačelnik dao bih dugoročnu koncesiju na 30 godina klubu kako bi klub vlastitim sredstvima izgradio moderan stadion.
    2. Ugovorom bih obvezao Dinamo da se novi stadion Dinama na Maksimiru mora završiti za vrijeme prvog gradonačelničkog mandata. Navijači bi sukladno ugovoru o koncesiji morali imati svoje prostorije i muzej.
    3. Inzistirao bih na promjeni statuta Dinama koji nije u skladu sa Zakonom o udrugama. Članovi bi trebali svoju Upravu birati po modelu "1 član, 1 glas", a ne da Predsjednik kluba bira Skupštinu koja onda izabire njega.
    Iako su naizgled ta dva važna pitanja odvojena, vjerujem da će povratak navijača na novi stadion osigurati veći interes za cjelokupno stanje u Dinamu i tako ubrzati proces čišćenja svega onoga što u Dinamu trenutno nije dobro.
    Dinamo je veći od bilo kojeg pojedinca. On je svetinja, simbol Hrvatske i Zagreba i zaslužuje igrati na modernom stadionu.
  • deda
    27.6k
    Za 30 godina ne možeš skoro otplatit stadion, a kamoli kakve velike zarade imat. I onda ga vrati gradu. Glupost teška. Da bi Dinamo sam radio stadion mora dobiti zemljište u koncesiju na barem 50 godina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.