• SAS1987
    13.3k
    Upravo to. Za 30 godina otplatis stadion, jos uvjek je u top stanju a trebas ga vratiti gradu. I jos ti potencialno neki gradonacelnik zeli nametnuti da "platiš najam jer je stadion sada u gradskom vlastnistvu" :grin: Sto duza koncesija i sto duzi kredit :grin:

    Za usporedbu, sjever je star vise od 20 godina i u super je stanju sa obzirom da nikad nije zavrsen.

    Mada vjerujem da je ovih 30 godina kazao tek tako, jer je dovoljno dugo razdoblje. 99 godine koncesije i mirni smo.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ne vidim razlog zašto grad ne bi darovao dinamu zemljište ili dao na koncesiju od 100 godina, ako stvarno žele graditi stadion. To je itekako gradski interes. Može grad dobiti i neke prostore na stadionu, može se okoliš stadiona dati na korištenje građanima za rekreaciju, grad može naplaćivati parking na sve dane bez utakmice, itd, itd...
  • NORTE
    9k
    Klisović ("oktroirani Sdp-ovac") i Petek na Trešnjevci predložili produženje linije tramvaja od Trešnjevačkog placa do raskrižja Savske i Vukovarske te od okretišta Ljubljanica do Horvaćanske. Odlični prijedlozi. I to je nešto za početak nužnog poboljšanja javnog prijevoza.
  • xavier
    11.1k
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/stadion-od-60-milijuna-pitali-smo-kandidate-za-gradonacelnika-sto-misle-o-prijedlogu-dinama-15064529

    JL je pitao sve kandidate što misle o izgradnji stadiona i zanimljivo je kako su baš svi rekli da se apsolutno slažu s ovom idejom. Zapravo nekoliko ih je ustvrdilo da je "upravo ovo ono što su i sami zagovarali".

    Tomašević, Klisović i Troskot su dodatno rekli da bi izgradnju uvjetovali demokratizacijom procesa u klubu.
  • Nolifer
    6.5k
    Čim je čuo za novi stadion i koji su sve kandidati, "vratio se sa onog svijeta"


    iy70zi9kyxoe14l8.jpg

    Miki milane, baš mi nedaš mira
    :yikes:
  • Crusades1986
    9.6k
    Tomašević, Klisović i Troskot su dodatno rekli da bi izgradnju uvjetovali demokratizacijom procesa u klubu.xavier

    A Marijan Tomurad i njegov kandidat u stanju "Ne dirajte mi ravnicu".
  • ZGBhoy
    1.7k
    [GRADNJA STADIONA DINAMO - MOJ STAV] Vesna Škare Ožbolt

    Stadion u Maksimiru tema je uoči svakih lokalnih izbora, međutim čim izbori prođu od obećanja ne ostane ništa. I tako je posljednjih dvadeset godina.
    Zagrebu svakako treba novi stadion, s obzirom na stanje postojećeg. Previše je novca „ulupano“ u maksimirski stadion, (gotovo 1 milijardu kuna u proteklih 20 godina), a stanje stadiona je sve gore i gore. Velika oštećenja prouzročio je i prošlogodišnji potres, pa je tako istočna tribina dobila crvenu naljepnicu.
    Novi stadion ne može se financirati iz javnih sredstava, smatram da je dovoljno da ulog Grada bude zemljište na kojem će se stadion graditi na postojećoj lokaciji. U proces odlučivanja o budućnosti stadiona svakako moramo uključiti stručnjake za to područje te koristiti inozemna iskustva u izgradnji stadionske infrastrukture.

    Moje plan:
    VLASNIK ZEMLJIŠTA: Grad Zagreb. Grad treba dati Dinamu dati pravo građenja na 99 godina.

    LOKACIJA GRADNJE: Maksimir, na postojećoj lokaciji Maksimirska cesta 128, kč171/1 k.o.Peščenica

    INVESTITOR: DINAMO

    FAZE GRADNJE:
    Rušenje postojećeg stadiona.
    Raspisivanje arhitektonskog natječaja za izgled samog stadiona.
    Gradnja stadiona.

    ROK ZAVRŠETKA: 3 godine od formiranja nove gradske vlasti u Gradu Zagrebu, (1 godina rušenje i natječaj, 2 godine gradnja).Nakon što se sklopi ugovor o pravu građenja, investitor odgovara za gradnju, a gradska administracija za ažurnost postupka izdavanja svih dozvola.

    Dinamo je zasad udruga građana. Zakonske odredbe omogućavaju preoblikovanje u sportsko dioničko društvo. O tome moraju odlučivati tijela sadašnje udruge Dinamo. Protiv sam „privatizacije“ u kojoj Grad preuzima nekakav značajniji udjel jer u Hrvatskoj imamo negativna iskustva, kao što je to u drugom po veličini gradu u RH. Ukoliko se članovi udruge odluče na preoblikovanje u d.d., to mora biti odluka motivirana privlačenjem kvalitetnih investitora u Klub.

    Naravno, tome prethodi kvalitetan plan razvoja
    Dinamo je simbol i ponos grada Zagreba. Svojim sportskim rezultatima proteklih godina, postigao je visoko 33. mjesto na UEFA-inoj listi najboljih europskih klubova. Koliki je to uspjeh, pokazuje činjenica da je sljedeći hrvatski klub, Rijeka na 115. mjestu. Vjerujem da Dinamo čeka još svjetlija budućnost, ukoliko politika potpuno „odmakne prste“ s Dinama i nogometa u cjelini. Grad treba biti potpora Dinamu, ali nogometašima, navijačima i nogometnim djelatnicima ne treba se miješati u posao.

    #volimzagreb #volimmaksimir #volimdinamo #stadion #maksimir #gradonačelnica #vesnaškareožbolt


    Ja se pitam zakaj Politika ne vrati nama zemljište kad nam ga Politika uzela????

    Mislim da mi ekipi uzmemo Stan pa nam oni za svoje vlasništvo koncesiju plaćaju?

    Politika mora maknuti prste ali jbg previše je slatko granit Novce
  • deda
    27.6k
    Pa politika je uzela sve 45te. Sve poslije je nakarada.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    ok, za sad su manje više svi kandidati rekli da žele stadion, svi su manje više predložili isti model.
    trenutak je odličan, dosta se toga posložilo, izbori su pred vratima, dinamo ima odlične rezultate, bitno je da to potraje.

    bilo bi fenomenalno proći u to polufinale i da euforija potraje, čim se nešto događa, čim su ljudi okupljeni oko toga - političarima je bitno i zanimljivo. treba nam euforija i pritisak na politiku, a za to nema bolje stvari od ovoga što se događa.

    ja bi rekao da se u četvrtak ne igra samo za polfinale, već čak i za povećanje šanse za novi stadion.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    a979icn2eze8lpew.jpg
    Most je, kakav god da je ipak glas razuma.
    Ovo je dio reakcije na dio izbornog programa T. T.-a.
  • xavier
    11.1k
    Otto Barić izlazi na izbore kao zamjenik Pavičić Vukičević na listi MB 365. Ok, sad je sve jasno oko te priče.
  • SAS1987
    13.3k
    A čuj, kada si LGBTQ+ onda ne možeš ni na muški ni na ženski WC pa ti je problem :lol:

    Pogledao sam program i imaju neke normalne ideje što se tiće zlostavljanja žena (varne kuče itd) ali nije mi jasno kakav bi npr "posebni" javni prevoz trebali imati LGBTIQ+? Nek ih stave na krov vlaka ako im unutra nije dovoljno dobro :grin:



    https://zagreb.mozemo.hr/program/rodna-i-lgbtiq-jednakost/
  • SAS1987
    13.3k
    Otto Barić izlazi na izbore kao zamjenik Pavičić Vukičević na listi MB 365xavier

    Baš je pogodio sa odabirom stranke.. stranka budučnosti :grin:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    ok, u oceanu idiotarija ovog svijeta ogrezlog u bolest, što su to sad LGBTQ+ osobe?
    po čemu se one razlikuju od običnih LGBTQ?
  • puxigadjurdja
    1.4k
    + ostale gender fluid binarne izmišljotine
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.