• Paggini
    10.7k
    Znači od 24 reprezentacije na ovom Euru, od nas su lošiji jedino Škotska (koja ima zadnju pobjedu na Euru 1996.), Albanija (realno outsider), Poljska i pokradena Češka.

    Super! :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Nije super, neuspjeh je. Nije sramota, al nuspjeh je.
  • Doktor Kunić
    2.9k
    Nakon svega zapravo i nije sramota! Očekivano je bilo nakon loših kvalifikacija
  • emilperska
    4.4k
    Brine me nekako i to olako shvaćanje tog sudjelovanje na SP 2026.

    To je prošireni SP. Ali za Europu samo 3 dodatna mjesta, što je de facto ništa.

    Po svim projekcijama mi bi trebali biti u prvom potu nositeljstva u kvalama. Ali u slučaju da neke od ovih repki koje su iza nas doguraju daleko na Euru, a mi doživimo novu krizu u Ligi nacija, nije nerealno ni ispadanje iz prve skupine.

    Grupe će biti po 4 i 5 repki. 1. ide izravno dalje, a drugi ide u play off gdje razigrava s 4 ekipe.

    E sad, mi i ako budemo nositelji. Ne ginu nam Češke, Austrije, Turske, Škotske. Možda i više njih odjednom.

    Da li smo mi s ovim kadrom i ovom igrom, favoriti protiv ikog iz tog drugog pota.

    Rekao bi onako li la..
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Ne razumijem zasto se konstantno izvlace teske rijeci poput sramota. Koga je sramota i cega tocno? Jedina rijec za opisat rezultat ostvaren na Euru je - neuspjeh. Nista drugo.
    Razloga je mnogo, davanje previse minuta i pozornosti zasluznima, nedovoljna izoliranost i fokusiranost na natjecanje kao i ociti manjak pripreme za ono sto nas ceka na Euru sto potvrduju silne rotacije. Ozbiljne ekipe rotiraju trecu utakmicu kada je vec sve jasno.
    Moze li Dalic nastavit? Naravno da moze, u ovoj ulozi vec dokazano pliva kao riba u vodi. No, morat ce promijenit pristup u izboru igraca jer i jedno natjecanje koje ode u nepovrat za zasluzne drugove je previse, a kamoli sta vise..
    Ako nema viziju sta i kako bez Modrica, Perisica, Vide itd. nek ode casno sam.
    Efes Pilsen

    Jedan od razloga je sigurno i težina grupe!
    Jbg, umjesto italije je mogla upast, neka gruzija, ukrajina, poljska...ovoga puta nas je posralo sa dvije top momčadi. Na prošlom euru su nam van prvog pota gdje nema slabijih, upale češka i škotska...

    Na pretprošlom turska i češka...

    To je ipak dosta različito od italija i albanija...

    Vjerojatno bi se i sada nekako iskoprcali sa slabijom momčadi od italije.

    Mada, krimen ovog turnira je taj kiks protiv albanije koji se nije smio dogoditi, ta utakmica u ovoj grupi je bila top prioritet!
  • Efes Pilsen
    7.3k
    ja sam to rekao odmah nakon Italije, ali jeli sramota odigrat remi s reprezentacijom koja se kvalificirala zasluzeno na zavrsnicu? Ono, ljudi igraju discipliniran, okomit nogomet bez puno komplikacija. Jednostavno, neuspjeh. Ocito da nismo spremni na razne scenarije jer da jesmo Juranovic i ekipa u sredini se ne bi kretali onako u zavrsnici utakmice u koju su uvedeni da sacuvaju rezultat.
    Budimiru svaka cast na presingu, al ne mozes ti bit mrtav nakon 20 minuta nogometa.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    ja sam to rekao odmah nakon Italije, ali jeli sramota odigrat remi s reprezentacijom koja se kvalificirala zasluzeno na zavrsnicu? Ono, ljudi igraju discipliniran, okomit nogomet bez puno komplikacija. Jednostavno, neuspjeh. Ocito da nismo spremni na razne scenarije jer da jesmo Juranovic i ekipa u sredini se ne bi kretali onako u zavrsnici utakmice u koju su uvedeni da sacuvaju rezultat.
    Budimiru svaka cast na presingu, al ne mozes ti bit mrtav nakon 20 minuta nogometa.
    Efes Pilsen

    Naravno da nije sramota, al je kiks i neuspjeh.
    Međutim, kiksevi se događaju apsolutno svakoj momčadi na svijetu. Manchester city izgubi bodove od tamo neke momčadi sa dna lige, dinamo odigra x u varaždinu ili izgubi od gorice.

    Mi na ovom euru nismo imali popravni protiv još jedne momčadi van kruga najboljih reprezentacija.

    Međutum, opet smo bili jako blizu učinku od 6 ili 4 boda, sjebala nas je dekoncetracija i nizane greške u sudačkim nadoknadama.

    Neuspjeh je, ne treba bježati od toga, ajmo dalje...
  • Tongo Doumbia
    3k
    Ja sam tvrdio da nije sramota izgubiti od Paoka 5-1, pa se razapinjalo to. Ja uvijek uzimam kontekst. Uđu ti prva dva gola ni sam ne znaš kako, atmosfera vrije, sereš gaće, psihološki si u teškom downu, a brzo se zaboravilo naše dobro drugo poluvrijeme i Špikin zicer .

    Isto tako mi nije sramota 2-2 s Albanijom. Veliki favoriti bili jesmo, pobijediti smo morali i od toga se ne bježi. Ali je kontekst i pozadina da su oni fanatični, puni naboja, željni dokazivanja, idu 200 %, dok s druge strane mi igramo nogomet prošlosti, sporo, kružimo i naravno da ti takva ekipa, pri tome puno energičnija od tebe, napravi probleme.

    Kad mi netko spomene "sramotu" u nogometu, ja se sjetim Zrinjskog i Alkmaara. Prvo poluvrijeme je odnos snaga bio Gorica - PSG. Za goste je trebalo biti 0-12. Nakon toga, u drugom poluvremenu, Zrinjski zabija prva dva gola koja se valjda neće ponoviti petnaest godina. Dobiješ snagu, igraš doma, kreneš u svaki duel ići pet puta jače, a gost ne zna što ga je snašlo. Svi znamo kako je ta utakmica završila.

    Dakle valja razlikovati sramotu i neuspjeh.

    Ovo ne abolira ni Jakira ni Dalića, niti bilo kojeg trenera. Samo kažem da postoje stvari dublje od vidljivih i opipljivih.
  • Crusades1986
    10.3k
    Stanišić potpisao novi ugovor s Bayernom. Do 2029.
  • The Undertaker
    4.5k
    Načelno se slažem. Sramota je preteška riječ. Samo, možeš izgubiti ali se ekipa kvalitete Dinama ne smije raspasti. A ona se protiv Paoka raspala u prvom poluvremenu. To je, recimo, "sramota" i za ekipu i za struku.
    Što se tiče reprezentacije, ona je jednostavno izgubila (iz više razloga) ali se nije osramotila. Ljudi površno vide Albanija pa je smatraju boranijom. A nije.
  • rioda
    3.5k
    Po meni je i reprezentacija izgledala prilično raspadnuto u prvim poluvremenima protiv Španjolske i Albanije, pogotovo protiv Albanije. Protiv Španjolske smo uspjeli nešto i kreirati
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Što se tiče reprezentacije, ona je jednostavno izgubila (iz više razloga) ali se nije osramotila. Ljudi površno vide Albanija pa je smatraju boranijom. A nije.The Undertaker

    Reprezentacija koja je u kvalifikacijama bila ispred češke i poljske, nisu to velesile, ali mi recimo na dva prethodna eura nismo dobili češku!

    Poprilično sam uvjeren da je Albanija jača momčad od par reprezentacija koje su iz drugih skupina prošle u KO fazu...
  • Hectorharatti
    1
    Dobro je to sve... mi hrvati smo tolki odron od naroda da zasluzujemo ne kvalificiranje svake godine.... neka je i dalic ostao, njemu fali neki asistent laptopas ala nagelsman koj zna iznenadit taktkikom i tjt. Dalic je jeben izbornik. Trener nit prosjecan, al izbornik jako dobar.
  • The Undertaker
    4.5k
    Uzmi sofascore statistiku prvog poluvremena obje utakmice pa ćeš viditi i brojčano (osim samog dojma) razliku između loše odigranog i raspada.
  • Daliban
    273
    Ne bih ovo nazvao neuspjehom, mislim da je sramota prikladnije. Upravo zato što smo na momente igrali jako dobar nogomet i prvi smo u cijeloj grupnoj fazi po xG-u, ali nas je koštalo kemijanje i izostanak obrambenih korekcija koje bi nam dale stabilnost. Sramota je Dalića i stožera, kao što je i njihov uspjeh taj napadački nogomet koji smo igrali u periodima kada na teren nisu poslali profilno neusklađenu ekipu.

    Nije da smo dali sve od sebe i muški ispali. Ovdje je bilo temelja za dogurati daleko, ali smo bili glupi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.