• Mali Zeus
    10.5k
    Kužim razlog i ima argumenata da Dalić ostane, ali sam mišljenja da je najbolje za sve, za njega, momčad i navijače da idemo s novim izbornikom.
    Momčad treba remont, hitno osvježavanje, a nisam siguran da Dalić to može i da je to spreman učiniti. Dva, tri igrača će se oprostiti vjerojatno, a s obzirom koliko je on vezan za senatore ne bih me čudilo da onda i on ipak odluči napustiti klupu. Čak i ako to ne učini on hitno mora promijeniti i način igre i pronaći rješenje za vezni red i ofenzivnu liniju. Smiješno mi je čuti da nemamo krila od njega, a nije koristio Pjaci ni Marca Pašalića. Odjednom im ne vjeruje, a zvao ih je, a to su igrači koji nisu svjetska klasa, ali sigurno mogu nešto ponuditi.

    Čini mi se da je priča došla do zida i da je potrebna promjena. Najgore će biti da ako budemo najesen imali loše rezultate da onda otiđe, a rezultati u LN nam utječu na kvalifikacije za Svjetsko.
  • Tongo Doumbia
    2.9k
    Napisao sam tu činjenicu ja mislim dva puta, nije mi problem ni treći. HNS neće smjenjivati Dalića i to je suludo očekivati.

    Dakle, on može otići sam (smatram da treba jer više nema energije ni 0 promila), on može biti razapet od strane javnosti 200 puta, na njega se mogu ljutiti i neki igrači zbog statusa kojeg imaju ili nemaju, ali Savez kao organizacija ga neće dirati.

    On je došao prije 7 godina. Prije svega, gotovo nerealnim plasmanom u Rusiju, kasnije i fenomenalnim svjetskim, sakrio je pod tepih sve goruće, poznate i nepoznate probleme hrvatskog nogometa i samim tim si omogućio veliki kredit.

    Zapamtite da je prošlo sedam godina njegovog mandata, da Hrvatska nema veliki i funkcionalan stadion kojeg bi se moglo nazivati "nacionalnim" (Opus Arenu znamo tko je izgradio), većina terena u HNL su krumpirilišta, suđenje je i dalje poluamatersko.

    Lakše je ostaviti njega koji oko reprezentacije stvara takvu "obiteljsku" atmosferu kakvu stvara, koji, što god mi mislili, ima ogroman uspjeh na klupi, nego da se uz sve pobrojane minuse nad njih "nakači" još i smjena Dalića, izbornika s tri medalje. Mislim da to u dobrom dijelu javnosti ne bi imalo dobar efekt.

    Druga stvar, Kustić ,koliko vidim, nije negirao da on može otići sam, samo je iznio stav krovne organizacije i da ga oni neće skloniti.

    Ja sam mišljenja da je Dalić potrošen, nervozan, izgubljen. Još od Eura 2020 on blago luta, pogodili su ga sigurno i slučajevi Kalinić, Rebić i Livaja, pa koliko god bio u pravu sigurno da ostaje teret.
    Znamo što mu znače "donji krajevi" , pa stoga nije ni čudno.

    Ja se nadam da će odstupiti, ruka ruci, bila je čast i hvala za sve, jer trebamo novo i svježije rješenje.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Ja sam mišljenja da je Dalić potrošen, nervozan, izgubljen. Još od Eura 2020 on blago luta, pogodili su ga sigurno i slučajevi Kalinić, Rebić i Livaja, pa koliko god bio u pravu sigurno da ostaje teret.
    Znamo što mu znače "donji krajevi" , pa stoga nije ni čudno.
    Tongo Doumbia

    Definitivno ovo. On već dosta dugo izgleda kao da mu je sve to muka i da ga sve to mori što nije čudo jer ta pozicija donosi ogromnu dozu stresa.
  • Tongo Doumbia
    2.9k
    Da, pozicija izbornika ima težinu. Nakon premijerske, predsjedničke i one gradonačelničke u Zagrebu, tu je to negdje haha.
  • Mali Zeus
    10.5k
    ↪Mali Zeus Da, pozicija izbornika ima težinu. Nakon premijerske, predsjedničke i one gradonačelničke u Zagrebu, tu je to negdje haha.Tongo Doumbia

    Što je najbolje to nije daleko od istine. :D
  • austrijanac
    2.9k
    Naravno da će Dalić dobit još jednu priliku.
    Te odluke se rijetko kad donose da se gleda igra na terenu, nego rezultat kroz duži period.
    Za to mu nitko ne može prigovorit.

    Tako da nije neko iznenađenje da ostaje.

    Doduše, bio sam uvjeren da će sam odstupit.
  • Jos-Optimus
    802
    Ja se isto slažem da je to njegova odluka, ali također mislim da bi trebao prelomiti i otići. Ući će u povijest kao najuspješniji hrvatski izbornik, općenito svi oni kao skupina ljudi koja nam je priuštila toliko puno veselja.

    E sad, dobro su rekli u jednom podcastu, on je sad vidno umoran i počeo je tražiti neprijatelje, a to umara, jako umara. Pa ljudi kritiziraju, poprilično opravdano jer se rade očigledne greške i naravno da nikome to nije u interesu. Dolazimo u situaciju da svakim propitkivanjem ispadaš antihrvat, mrzitelj, rušitelj...kako Dalića, tako i senatora.
  • Krulek
    250

    Kako zašto? Dalić kaže da nas ne respektiraju zbog rezultata jer smo premali po drugim parametrima , da moramo biti u nogometnoj eliti što se mogu djelomično i složiti. Gdje se nalazi Gruzija na listi reprezentacija, tko je čuo za njene igrače osim vjerojatno jednoga. Ta ista Gruzija, zalaganjem tima, očito dobro odabranog i postavljenog od strane trenera prođe dalje nakon pobjede protiv Portugala za koje ne vjerujem da su utakmicu shvatili olako. Mi ne prođemo Albaniju koja je u razini Gruzije ili možda malo iznad i to katastrofalnom igrom, nezalaganjem i na kraju srećom za Albance, istom onom na koju se mi ne možemo uvijek oslanjati. To je za mene sramota, uz kapu dolje Gruzijcima.
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Ne razumijem zasto se konstantno izvlace teske rijeci poput sramota. Koga je sramota i cega tocno? Jedina rijec za opisat rezultat ostvaren na Euru je - neuspjeh. Nista drugo.
    Razloga je mnogo, davanje previse minuta i pozornosti zasluznima, nedovoljna izoliranost i fokusiranost na natjecanje kao i ociti manjak pripreme za ono sto nas ceka na Euru sto potvrduju silne rotacije. Ozbiljne ekipe rotiraju trecu utakmicu kada je vec sve jasno.
    Moze li Dalic nastavit? Naravno da moze, u ovoj ulozi vec dokazano pliva kao riba u vodi. No, morat ce promijenit pristup u izboru igraca jer i jedno natjecanje koje ode u nepovrat za zasluzne drugove je previse, a kamoli sta vise..
    Ako nema viziju sta i kako bez Modrica, Perisica, Vide itd. nek ode casno sam.
  • Sajla
    4.2k
    kako se posložio ždrijeb, ne bi bilo iznenađenje da u finalu igraju Španjolci i Talijani - reprezentacije iz naše skupine. baš kao 2012.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k


    Sramota sigurno nije. Tocka.
    Gruzija jednog vrhunskog igraca, odlicnog golmana i napadaca i par jako dobrih drugih igraca. To sto mozda ti za njih nisi cuo ne znaci nista, ima dosta ljudi koji ne znaju tko su Kramaric, Livakovic, Sutalo...
    Pobjedili su portugal kojemu je utakmica bila nebitna jer su osigurali ne prolaz nego i prvo mjesto, pa su izmjenili skoro cijelu ekipu a i takvi su bili bolji od gruzijaca koje je spasavao gore navedeni golman, koji je odradio vrhunski posao i protiv ceske prije par dana.

    I da, Dalic prica gluposti, ta prica o respektu je prodavanje magle. Znaju svi ko je i sto hrvatska, ali lakse je zaliti se na takve gluposti nego proznati neke svoje krive odluke. Ista stvar i ispricavanje Vidi, koja je razlika sad i katar, nije ni tamo igrao pa nesto ne znam da mu se ispricavao, ah da postigli smo neki rezultat pa se nije trebalo skretati paznju na gluposti....
  • Guinness
    2k
    Čini mi se da je priča došla do zida i da je potrebna promjena. Najgore će biti da ako budemo najesen imali loše rezultate da onda otiđe, a rezultati u LN nam utječu na kvalifikacije za Svjetsko.Mali Zeus

    Ne samo to, nego imaš praktički idealnih šest utakmica za uigravanje, preslagivanje ekipe i prijekopotrebno osvježenje momčadi.

    Na početku kvalifikacija iduće godine trebaš imati jasnu viziju što se sve može i nemože nakon te jeseni.
    Ako nemaš krila, bekove i slično - mijenjaš formaciju i ne igraš sa sa njima.
    Ne tražim da "padaju glave" zbog jednog lošijeg turnira, nego zdravorazumski odlazak veterana i igranje onih koji to svojom formom, pa i potencijalom za ove mlađe, zaslužuju.

    Nadam se da će otići, jer ne vidim nikakav plan i viziju kod njega da će mu ovih šest utakmica poslužiti za nešto konkretno osim za kirvaje po Osijeku, Zagrebu i Splitu.
  • Krulek
    250

    Ako nije sramota znači da se možemo i moramo uspoređivati sa Gruzijom ili sličnim reprezentacijama koje su na dnu ljestvice ili u najboljem slučaju u sredini. Zar to ipak nije podcjenjivanje srebrnih i brončanih sa SP uz sav respekt Gruziji. Nije tu nedostatak kvalitete u pitanju nego neadekvatno postavljanje igre i igrača koji nisu u formi, i to je sramota za stručni stožer reprezentacije. I da, točka.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Slažem se, on se pogubio u tim domoljubnim kakti i populističkim spikama i nogomet je tu negdje nestao. Kužim ja da je nogometna repka više od momčadi i tak to, ali se očito pretjeralo u tim nekim van nogometnim stvarima u pripremama, negdje smo uvjerili sami sebe da smo jebeni i da ne moramo niš mijenjati. Kao da se nismo pomučili u kvalifikacijama i kao da su nestali neki problemi koje vučemo već neko vrijeme.

    Mislim Dalić kaže da nije analizirao nakon Portugala i nije mijenjao jer smo tad bili dobri. Španjolska nije Portugal i jednom kad se vidjelo da nešto ne štima bilo je stani pani protiv Albanije.
    On je pred Euro trebao imati prvi sastav u glavi, formaciju i način igre, a sve je bilo na horuk i 3 momčadi u 3 utakmice. 2 krila nisu dobila ni prilike, cijedio je vezni red do zadnje kapi kao i Perišića..
    Čovjek se ponaša kao da je analiza protivnika sramota i nešto bekino, a to svi rade, čak i najveće ekipe, dapače, zato što to rade i jesu dobri jer se znaju postaviti prema protivniku i iskoristiti njegove slabosti. Dalić iz nekog razloga stavi Sučića i Pašalića i to na neprirodne pozicije jer eto oni će donijeti promjenu ako su na terenu i zato što su bili dobri protiv Albanije..

    On je jednostavno prevezan za te senatore (mrzim taj izraz) i sigurno neće do jeseni prelomiti i objasniti im da bi se trebali povući tj. ne zvati ih, sve ovisi o njima, a momčadi treba hitno remont u svakom pogledu.

    HNS naravno neće njega micati jer kak je netko ovod dobro rekao repka je savršeni smokvin list za sav nerad i nebrigu Saveza za baznu ligu koja je uvijek bila i bit će osnova te iste repke.

    Na kraju par riječi i stožeru. On trpa taj stožer igračima iz 2018. kao zahvalnost i nagradu, a trebao bi imati bar jednog tamo koji mu zna pomoći i sugerirati mu nešto, a ne dodavati ručnike i vikati na suca. Nijedan od njih nije do sada radio kao trener, ok Ćorluka je navodno talentiran, ali svejedno, oni se doslovno uče na repki i čine skupinu yes mana. Kak je krenulo imat će stožer od 11 igrača, jer ako se Perišić, Kramarić i Brozović povuku ili tkogod idu odmah u stožer ili će dobiti neko mjesto u Savezu.
  • Schpatz
    396
    Upravo procitao tekst od Vice. Za mene pun pogodak.

    Tekst se bavi kritikama na račun Zlatka Dalića, nakon razočaravajućeg nastupa na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, gdje je Hrvatska ispala već u skupini. Iako je u anketi Indexa 56% čitatelja glasalo za njegov odlazak, predsjednik HNS-a Marijan Kustić je potvrdio da će Dalić ostati izbornik. Vice naglašava da se umjesto dojmovima i simpatijama, treba baviti procesima i pitanjima oko rezultata i taktičkih odluka.

    Postoje dvije priče o Daliću: jedna koja se fokusira na njegove nogometne odluke i uspjehe, i druga koja ga predstavlja kao simbol nacionalnog duha i katoličanstva, čime se stvara polarizacija. Kritike na njegov račun često su nebitne, dok se važna pitanja, poput promjena generacije u reprezentaciji, zanemaruju. Dalićev medijski nastup i izjave o nepravdama prema Hrvatskoj često stvaraju neprijatelje i odvlače pažnju od stvarnih problema u igri reprezentacije.

    Na kraju Vice zaključuje da ispadanje u skupini nije katastrofa te da je ključno pitanje može li Dalić provesti potrebne promjene unutar momčadi, umjesto da se fokusira na simboliku i nacionalizam.

    izvor: https://www.index.hr/sport/clanak/dalic-nije-mjera-hrvatstva-hoce-li-shvatiti-da-mu-to-nije-posao/2577325.aspx?index_ref=naslovnica_sport_prva_d
    Autor: Vice Karin
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.