• Mihaljević
    8.7k
    Za Hrvatsku je igrao Eduardo da Silva, da smo bili prvaci Europe 2008. bi li slavio pošto Eduardo nema veze s Hrvatskom? Nije nam svaka medalja zlatna, takvim stavom se stvara gubitnički mentalitet.Keyser Soze

    Eduardo, Sammir & Co da su mogli igrati za Brazil - igrali bi za Brazil. A i svakako mi imamo u svojoj povijesti 2 stranca dok oni imaju više stranaca nego "svojih".
  • emilperska
    4.4k
    S jednim argumentom se nikako ne slazem, a to da je knock out igramo samo s njim (i Ćirom). Igrao je to i Bilić i ispao kako je ispao.. Drugi put je bio u grupi s malo jacom Spanjolskom i Italijom pa ispao nakon intervencije Wolfganga Starka..
    A ovo Barić, Jozić, Kranjcar su bile smijesne reprezentacije u usporedbi s danasnjom gdje su najjaci igraci igrali u Rangersima i Sahtaru, a danas imamo Citye, Real, Bayerne i mozemo rec da tad stvarno je bio uspjeh samo sudjelovat..

    Postavimo si sljedece pitanje.. Sto bi populist na klupi napravio da je imao kadar Otte Barića iz 2004? Mornar, Bjelica, Rosso, Šokota starteri hahaha

    Daliću je njegov populizam omogućio da stvori koheziju kad je bilo tesko i da pregrme neke krize, onda se nadovezala i sreća u penalima i dosli su ti rezultati koji jesu..
    Taj isti populizam ga je kostao finala SPa jer nije bio pragmatican, a i nekih drugih utakmica gdje je slagao momcadi populisticki, a ne rezonski..

    A ovaj dio za srebra i bronce se ne moramo slagati. Na prvu broncu iz Francuske sam plakao, na ovu iz Katra nakon onog ispadanja u polufinalu nisam bio opce emotivan. Mozda je samo do mene, mozda sam jednostavno ostario, mozda sam glup.
    Ali nakon Rusije 2018. i Francuske 1998, meni je u krajnjoj liniji sve nebitno osim tog najveceg moguceg uspjeha, sportske besmrtnosti u vidu zlata na Fifa ili Uefa natjecanju. Zato me ona Španjolska u finalu presjekla vise od Argentine u polufinalu SPa.
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Nije nam svaka medalja zlatna, takvim stavom se stvara gubitnički mentalitet.Keyser Soze

    To već imamo. 2 poraza u finalu i jedan u polufinalu. Kada smo visili u utakmicama prije jednog finala i jednog polufinala, izvadio nas je igrač s pobjedničkim mentalitetom, Bruno Petković.
  • Brusa
    981
    svatko ima svoje....meni je recimo liga nacija skoro pa nebitno natjecanje, bilo bi lijepo da smo osvojili zlato, ali više me dirne bilo koji poraz u kvalama za euro ili svjetsko nego taj poraz u finalu.

    A uspoređivati nogomet i druge sportove tipa rukomet i vaterpolo je stvarno izlišno...

    Ima samo jedno srebro zlatnog sjaja,a to je košarka 92. u Barceloni. To je stvarno bilo srebro zlatnog sjaja.
  • emilperska
    4.4k

    Naravno da nisu isti sportovi..
    Naveo sam to kao stvar mentaliteta..
    Jer imamo milijun bronci zlatnog sjaja. Evo ti primjer:
    Prodemo Engleze u polufinalu SPa, dolazi Grdović deckima u hotel i rade internu festu. Moje misljenje je da Nijemci, Francuzi i Talijani ne bi festali nakon polufinala jer se zna sta je cilj. Ne kazem da je ta festa utjecala na performans Vrsaljka u polufinalu, ali mislim da ove vece nogometne repke to ne bi radile..
    Isto tako nije mi slucajno da smo u rukometu na tom omjeru 2/17 jer se neumjerena euforija stvarala nakon svakog polufinala.
    Kosarka je specificna, 1992. van svakog konteksta. Ali imao si 1993. i 1995. (EP) gdje smo imali vjv najjaci kadar pa smo gubili od srba i svaba ili koga vec na jednu loptu.
  • Droljo
    6.4k
    Jel imamo koje zlato srebrnog sjaja? Bilo koji sport.
  • The Undertaker
    4.5k
    Znači ako nisi najbolji na svijetu onda je sve ostalo nevažno? Nadam se da takve kriterije primjenjujete i na sebe. Naravno da je posve prirodno uvijek težiti nečemu višem i boljem. Naš "problem", ujedno i sreća, je što je to, Dalićevom zaslugom, samo prvo mjesto.
  • emilperska
    4.4k

    Opet velim, nisam to rekao..
    Nakon prvog srebra ili prve bronce. Vise se ne veselis tim broncama i srebrima na isti nacin. Pogotovo kad svaki put fali "to nesto". I opet velim, nismo mi Zonaši tu ti koji zarađuju od mil EUR do 20 godisnje pa da se mene analizira i proziva..

    Evo ja bi volio vidjet da li je ikom drugom dolazio njihov Grdovic pjevat nakon prolaska polufinala ili je to uobicajeno samo za nas da imamo taj mentalitet malog naroda koji ce se automatski zadovoljit srebrom.
    Argentina u Katru, izbacili nas. Festa u svlacionici, viđanje s obitelji nakratko i operacija finale.
    Mislim da su to neki mali detalji koji odlucuju, Dalić tu sigurno nije pomogao.
    Slusao sam vise puta njegove izjave nakon Brazila. Tu mi je bilo jasno da u polufinalu nemamo sanse. Za njega je taj Brazil mentalno bio kraj, a ne pocetak lova na besmrtnost.
  • Sibirski plavac
    1.5k
    Evo ja bi volio vidjet da li je ikom drugom dolazio njihov Grdovic pjevat nakon prolaska polufinalaemilperska

    Nije nitko pjevao, ali najbolji primjer su Engleski mediji i navijači koji odmah krenu sa onim "its coming home" pa makar to bilo gaženje neke slabašne ekipe u grupnoj fazi. Ono što najčešće uslijedi je povratak u realnost čim naiđu na neku ozbiljniju ekipu (a nekad im se desi i debakl poput Islanda 2016., ali bitno da se pjevalo o povratku trofeja kući nakon remija s Rusima, isčupane pobjede protiv Walesa i 0 0 protiv Slovačke :rofl: )
  • emilperska
    4.4k

    Istina..
    Ali zato Engleze nitko ne navodi kao primjer pobjednickog mentaliteta. Jako puno izgubljenih cetvrfinala, nesto polufinala i 2 finala..
    Imaju taj domaći trofej za kojeg se zaboravilo da je gol finalu mozda neregularan i to je to..
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Prema posljednjim informacijama, nakon treninga u nedjelju, startna postava bit će u formaciji 4-3-3: Livaković - Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Modrić, Brozović, Kovačić - Mario Pašalić, Kramarić, Sučić.

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/euro/skupina-b/dalic-iznenadio-na-zadnjem-treningu-hrvatska-s-novom-spicom-neocekivana-uloga-za-sucica-brozovic-u-prvih-11-15474673?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3bKZfK_nPC5MGNgxTeuyEhRUZaOZOxskphdmSesbxdqvs_EmBpu0OzQ3I_aem_FnOkqJvCfzwcWp7AT1OlgA
  • Marley
    1.1k
    :gasp:
    Cime li se Erlic toliko zamjerio da mi je znati. Tesko mi je povjerovati da bi bio toliko los na treninzima.
    Brozovic opet.
    Nova spica Kramaric.
    Ufff, bit ce veselo kako god sutra u ovo doba.

    Stvarno nastojim ne kritizirati cijelo ovo vrijeme, ali ovo je bas razocaravajuce :sad:
  • Miro Vugrinec
    2.2k
    Sastav u sportskima je točan. Nisam htio otkrivati do 2 sata prije tekme osim pojedinačno u inbox, ali sada su ipak pogodili pa evo da vam potvrdim to je sutrašnji sastav. Dakle na krilima spori veznjaci Sucic i Pasalic, u spici kramaric, a sveto dalicevo trojstvo se ponovo ne mjenja...
  • Paggini
    10.7k
    Bog neka nam pomogne.
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Daliću, odlazi iz svetinje!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.