• Facke
    2.8k
    Vec me frce v zelucu. Kulke covek more bit tvrdoglav je strahota.....
  • hardek
    1.9k
    Da li je sigurno da idemo u 4-3-3? Meni ovo čak izgleda kao 4-4-2 romb sa Kramarićem i Pašalićem gore?

    Ali opet 4-4-2 romb sa Gvardiolom i Stanišićem na bekovima?

    Sve u svemu nisam ni malo optimističan
  • Noel
    4.4k
    Odlučio sam se vratit na Zonu sa povećim upisom/osvrtom o reprezentaciji u predvečerje odlučujuće utakmice. Nebi puno o igračima. Manje više to je najbolje što trenutno imamo. Pisat ću o izborniku. Glavni krivac loše igre bez glave i repa ove dvije utakmice. Glavni krivac loše atmosfere. Neću o popisu od 26 imena u kojem ima par ozljeđenih igrača i par koji su totalno izvan forme. Zlatko Dalić (po mom mišljenju) trentuno proživljava svoj zadnji turnir kao izbornik Hrvatske. Kako god završio Euro 2024 odlazi. Sam svojom odlukom. Vrlo su očiti svi njegovi znakovi koje daje da je to kraj knjige koju piše od 2017. Izvana izgleda miran ,u sebi gori. To je sigurno. Gori jer zna da je ovo kraj ,ali i gori jer je prvenstveno svojim lošim potezima sebi odlučio zakomplicirat kraj knjige. Kad sam napisao znakove koje daje jedan od najočitijih je taj da iz dana u dan od početka priprema radi neobjašnjivo krive i čudne poteze. Kad je Hrvatska pobijedila Portugal u pripremnoj utakmici nakon prvobitne euforije mi je kroz glavu prošlo pitanje. Neće valjda na otvaranju protiv Španjolaca ić igrat sa istom tom formacijom i planom igre. Prvo što će napravit Fuente je pogledat zadnju utakmicu i analizirat sve stvari u njoj. Dalić mu je pokazao karte koje ima u ruci i doslovno predao partiju Fuenteu bez borbe. Utakmica kao utakmica je bila vrlo čudna. Ne realan rezultat. Prvenstveno zbog šoka na terenu kod naših igrača. Španjolci su totalnu uništili naš plan. Sve je dodatno olakšala senzacionalna realizacija Španjolske u toj utakmici. U toj utakmici imali smo svoje prilike i penal ali jednostavno i Bog je rekao tu večer laku noć.
    Šok. Kolko su navijači i mediji opleli po igračima i Daliću ne pamtim nikad. Zasluženo. Izgledali smo kao Švabe 41. kad su bez dugih gaća otišli u bitku za Moskvu. Utakmica protiv Albanije je po najavama u medijima zvučala kao Dan D. Iskupljenje za sve loše protiv Španjolske. Utakmica koja je navodno odlučujuća. Međutim opet još jedna krucijalna pogreška ne shvatljiva za Dalića. Uvijek na zemlji Dalić pada pod pritiskom medija i javnosti i sam prihvaća takav narativ o jako bitnoj utakmici. Radi čudne i ne potrebne promjene pogotovo u obrani. Dvije promjene u toj obrani. Na bekovskim pozicijama jedan igrač u kriminalno lošoj formi i drugi koji se vraća iz najteže ozljede za nogometaša i još na poziciju koju ne igra. Oba gola Albanaca dolaze iz individualnih pogreški/ zakašnjelih reakcija Juranovića i Perišića i u toj utakmici osvajamo samo bod. Da smo osvojili i sva tri boda ništa se ne bi promjenilo jer bi ionako igrali sa Talijanima za prolaz zadnju utakmicu kao i što sad igramo i trebali bi sva 3 boda. Ušavši u taj žrvanj medija Dalić je napravio još jednu krucijalnu pogrešku. U utakmici sa Albanijom imao je idealnu priliku da obrambena četvorka Stanišić Šutalo Pongračić Gvardiol dobi sigurnost za daljnje utakmice i pokaže da je utakmica sa Španjolskom bila jedan loš dan koji se ne događa često. Međutim pada pod pritiskom stavlja ih na panj i mijenja. Dobiva ništa. Dodatno na sebe stavlja bijes i kritike. Na igrače također. Iako bod protiv Albanije rezultatski je skoro isto kao tri boda u kalkulacijama za našu zadnju utakmicu. Sutra je utakmica sa Italijom. Sad stvarno odlučujuća a ne lažno odlučujuća kao protiv Albanije. Nema više kredita. Nema više pravo na krivi potez. Bez obzira na medalje koje ponosno i zasluženo nosi oko vrata sutra će se pokazat sva njegova mudrost i znanje svih ovih godina. Na koji način će pripremit momčad. Ne toliko taktički nego psihički. Svi toliko bruje o tome da su najveća njegova snaga kao izbornika upravo te "ne nogometne" stvari. Pa sutra si na djelu Zlatko. Galvaniziraj ekipu. Psihički ih pripremi. Dovedi ih u optimalno stanje za nemoguće uvjete. Rekao bi tvoj idol Ćiro..
    Last dance Zlatko.
  • Miro Vugrinec
    2.4k
    Da li je sigurno da idemo u 4-3-3? Meni ovo čak izgleda kao 4-4-2 romb sa Kramarićem i Pašalićem gore?

    Ali opet 4-4-2 romb sa Gvardiolom i Stanišićem na bekovima?
    hardek

    Sucic je na desnom krilu, pasalic na lijevom tako da 4-3-3
  • Captain America
    15.3k
    Poklopit će se ostali rezultati i mi ćemo se s Xom skrumpati dalje. U kolektivnoj svijesti nacije će se pamtiti novi prolaz grupe, a izbornikova tvrdoglavost će ostati upamćena samo kod HC navijača.
  • NORTE
    9.9k
    Livaković - Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Modrić, Brozović, Kovačić - Mario Pašalić, Kramarić, Sučić.Izet Hajrović
    Za Pongračića iz Serie A nije prečudno da mu daje priliku, ovo je skroz drugačija tekma od Španjolske.
    Također mi je ok da ustraje s trojcem u sredini umjesto da Luki i Brozu završi karijeru u repki.
    Neće se on odreć svojih igrača tek tako.

    Generalno dobra postava za ovu Italiju, ali ipak čudi da nije probao i s drugim igračima jer trebamo pobjedu.

    Na klupi Perišić, Ivanušec, Pjaca, Marco, Budimir, Petko, Batigol, Majer, Stanišić.
    Mi smo velesila.
  • Marley
    1.2k
    Ma nikakvo krumpanje ne zelim, da s 2 boda idemo dalje to bi mi ipak bilo too much.
    Nek idu decki lijepo doma, neka posteno odmore. Pojedinci jedva da su i imali pauze ove sezone, pogotovo nasi.
    Nikome od igraca ja ne mogu nista zamjeriti.
    Ali evo sad me po prvi puta napustio optimizam. Jbg.
  • hardek
    1.9k
    Onda je jedino što mogu pročitati iz ovoga je da Dalić svim silama ne želi da dobijemo gol u prvom poluvremena pa da tamo u 60,70 krene all in
  • Blueshadow86
    1.3k
    Ni neprijatelj nam ne bi postavio ovakvih prvih 11.
  • Marley
    1.2k
    a sto sa Erlicem iz takodjer Serie A, koji jos nije dobio minute na ovom Euru, niti ce dobiti kako stvari stoje
  • mali M
    4.1k
    U kolektivnoj svijesti nacije će se pamtiti novi prolaz grupe, a izbornikova tvrdoglavost će ostati upamćena samo kod HC navijača.Captain America

    Ovo je posljednje Dalićevo natjecanje garant! Zna da će ili otić u suzama nakon debakla kako nakon svega što su on i njegovi dečki napravili nisi zaslužili ovakve riječi, ili će otići u suzama nakon još jednog natjecanja na guzove i reć da je vrijeme za njegov mir i mir njegove obitelji al da će zauvijek ostati #Familly. Pazi kaj ti velim
  • Tongo Doumbia
    3k
    Što god sutra bude, bit će tako kako odluči Dalić, koji je, mora se priznati, ostao dosljedan svojim, toliko prožvakanim zaslugama.

    Kapetan tone sa svojom posadom i brodom, pjesnički i poetski, reklo bi se.

    Da se razumijemo, veliki sam protivnik toga, u životu, ali i nogometu. Argumentirao sam to više puta. Istureni moraju biti oni najbolji.

    Ali, ovakav recept, i svi ti igrači koje provlačimo, donijeli su mu sve uspjehe i mi možemo samo nagađati kolika je tu međusobna zahvalnost i poštovanje.

    Ta priča traje gotovo sedam godina. Sedam godina smo svi bili dio ovoga prekrasnog putovanja, a ja se istinski nadam da ono ne završava sutra. Ne jer mi taj Dalić nešto znači, nego jer je to jedina i voljena nam Hrvatska.

    Kritika će biti, svi ćemo naoštriti tikpovnice, jedva čekati svaku sitnicu, ali se nadam da ćemo na kraju izaći sa štitom, a ne na njemu.

    Generacije junaka, pobjednička vojska jaka!
  • Jaro
    6.2k
    Ma nikakvo krumpanje ne zelim, da s 2 boda idemo dalje to bi mi ipak bilo too much.Marley

    Potpuno nebitno, ak su 2 boda dovoljna za dalje - cist OK, jos pogotovo kaj pobjedom ides na Svabe trenutno :joke:

    EURO i SP su turniri gdje je bitno ic dalje... Ko pita Grke kako su osvojili prvenstvo? Ili Portugal malo svjezije...

    Osvojit EURO bez pobjede - to bi se pamtilo recimo
    ..
  • miro
    3.6k
    Proć kao 3. s gol razlikom -3 i onda sve na penale do kraja :lol:
  • Paggini
    11k
    Proć kao 3. s gol razlikom -3 i onda sve na penale do kraja :lol:miro

    I to da zabijemo i primimo ravno nula golova do kraja.

    Prezabavno je prvenstvo, bilo bi stvarno steta da ga osvoji neka ekipa koja igra odvratan nogomet heheh...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.