• deda
    28k
    Kad pogledam kandidate, bojim se da će Miki opet pobijedit. Jedino Tomaševiću dajem šanse.
  • flexXy
    1.9k
    Nije cak toliko bitno tko je gradonacelnik nego tko vodi skupstinu. A ono sto je zabrinjavajuce je da je Hdz u Zagrebu sve jaci i ako bandic izgubi svejedno ce vjerojatno drzat skupstinu.
  • SAS1987
    13.5k
    Kad pogledam kandidate, bojim se da će Miki opet pobijedit. Jedino Tomaševiću dajem šanse.deda

    Za Bandića ce glasati jako puno gradskih zaposlenika (Holding itd) neki vjerni glasači a drugi krug protiv ljevog kandidata bi mogao mobilizirati ljudi ce glasati za bilo koga protiv "komunjara" :smile:
  • Markelo
    2.5k
    Ako odu Bandić i Tomašević u drugi krug mislim da Bandić odnosi pobjedu. Desni birači će začepit nos i zaokružit Milana. Jedina šansa je da ga se izbaci iz igre u prvom krugu a to se neće desit.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Čak neće puno njih ni začepiti nos. Bandić se predstavlja kao nekakav desničar i ekipa to uredno puši.
  • marcio amoroso
    32.5k
    “Ništa minjat, dobro je vako”
    Tako kaže tovarija za ajduka, očigledno je i za Bandića tako.
  • kinfa95
    488
    Pa evo ne znam, pretpostavljam da na ovom forumu ima više desnih birača nego lijevih, dal postoji itko ovdje ko bi dao glas Bandiću u drugom krugu?!
  • SAS1987
    13.5k
    da na ovom forumu ima višekinfa95

    Na ovom forumu prosjek inteligencije veći od prosjeka. A pogotovo mi koji nismo iz Zagreba / Hrvatske gledamo na kandidate vise manje isključivo kroz i interese Dinama :smile:
  • nkdz
    829
    Na ovom forumu prosjek inteligencije veći od prosjeka.SAS1987

    nemoj, jos bu nam @Neki tip sa Zapada bubnuo test inteligencije kad je sušno vrijeme za ankete :)
  • Nino Bule
    11.5k
    Crnog vraga bi zaokruzio u drugom krugu protiv Bandica.
  • Neki tip
    19.4k
    Jedan od najvećih političkih mitova je da za Bandića glasa desnica. U gradu u kojem desnica diše na škrge, Bandić već 20 godina odnosi pobjede, od toga pola kao - kandidat SDP-a.

    Usporediti glasove za desnicu u Zagrebu i glasove za Bandića, malo disproporcionalno, kaj ne?

    Za Bandića, ukratko, glasuje na prvom mjestu njegova klijentela. Prelazili mu u krilo svojevremeno cijeli SDP ogranci.
    Naravno, da već dugo vlada u talu s HDZ-om nije nikakva tajna. Njemu je ionak svejedno.

    Drugo, glasuje gradska "sirotinja". Glasuju ljudi iz dijelova grada kojima je cesta čista od snijega kad je on na vlasti. A kad je "kratko bila ona Švaljekica nisam mogel iz dvorišta izaći od snega" (citiram što sam čuo, ne pogađam). Bandić ga je "pojel". Ili "izio". Hebe se njima za afere, talove i dealove, jel legao doplatak za 3., pardon plaća za mamu odgojiteljicu, jel snijeg počišćen (ok, to i treba biti jedan od pokazatelja funkcioniranja službi, ali to što Mile mora izaći, vikati na podređene i "jesti" snijeg upravo je dokaz da nije dobro, da ne funkcionira, ali za dio građana on je na licu mjesta "sredio stvar" - to što je odgovoran da to u startu funkcionira nekako gube iz vida), jel kanalizacija provedena, jel kuća legalizirana..

    Jako malen broj ljudi o politici, ma o javnom dobru uopće, razmišlja mimo neposredne koristi. Dalje od onoga što na vlastitoj koži osjete kao poboljšanje.

    "Krao je, al je nama dao" otužno puno objašnjava.

    Naravno, da ne svalim sve na jedan sloj stanovnišva (bilo bi to i pogrešno, Bandić zagrabi svugdje), popričajte malo s kulturnjacima.. dooobrim dijelom obuhvaćeni onim pod prvo - klijentela. Koliko mu je dio te ekipe žestoka opozicija, toliko ih je najmanje (a rekao bih i dosta više) - pod skutima.

    I sve to na idućim lokalnim pada u vodu.. suprotno od kolege @Markelo koji prognozira pobjedu, ja mu prognoziram siguran poraz. Bacimo okladu? :)

    Ovaj put na izbore će izaći jako puno onih koji se u izbore, posebno lokalne, "ne miješaju". Bandić je gotova priča. I da, znam da nije prvi put da se to provlači, no svih 9 je potrošio, siguran sam u to.
  • Neki tip
    19.4k
    nemoj, jos bu nam Neki tip sa Zapada bubnuo test inteligencije kad je sušno vrijeme za ankete :)nkdz

    Ajde, pa ne moraš baš ti strahovati od rezultata. :wink: :lol:
  • Baneki
    731


    Ja se razumijem u politiku kao teletabis, tj. za te procjene i analize oko politike pa me zanima detaljnije ovaj tvoj zaključak nakon odlične analize zašto Bandić dobiva izbore svih ovih godina. Zašto će sad izaći na izbore neki koji to nisu osam ili koliko puta u nizu? I tko bi ga to mogao pobijediti?
  • nkdz
    829
    Ajde, pa ne moraš baš ti strahovati od rezultata.Neki tip sa Zapada

    a ono, nisam vec dugo bio na nekom ispitu, mozda se i tokom vremena razvio neki iracionalni patološki strah od ispita pa me hvata grč u želucu :D
    zajebavam se ali kad smo kod grca i smirivanja zeluca rakija bi mi taman sjela :D


    Kad smo kod teme mislim da Bandic nema nikakve šanse osvojiti jos jedan mandat.
    mozda jos prvi krug na neku foru i prođe ali mislim da u drugom nema sanse.
    Makar i dosta toga ovisi i o kampanjama, tj. koliko ce kandidati poput herr Otta koji nisu bas poznati široj javnosti dobiti glasova.
    A i ovisi jos o kandidatima SDP-HDZ koji ce se kandidirati jer trenutno ni kod jednih ni drugih ne vidim ozbiljnog kandidata.
    Mozda SDP da "sacuva" obraz koji bi malo izgubili da nemaju kandidata u prvom krugu nominira Marasa ili nekog slicnog s pretpostavkom da ovak ionak gube pa u drugom krugu daju podrsku Tomasevicu ak prođe, a po trenutnom raspolozenju mislim da bi i prosao.
  • SAS1987
    13.5k
    Nemojte zaboraviti da bi Bandić popusio izbore 2017 da nije "stranka čije ime sam zaboravio" zajebala Anku Mrak Taritas.

    Milan Bandić 49,15%, a Anka Mrak Taritaš 48,52%
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.