• Stihl
    3k

    Pa nakon izvlačenja skupina LP, bilo je puno komentara u stilu "kakva šteta, da smo prošli Mađare, sad bi nam došla Barcelona"...i uopće ne sumnjam da bi se onda popunio i stadion 40.000 mjesta da ga imamo.
    Pa upravo to. Na zalost, to sam se uzivo uvjerio i nisam mogao cut kaj ljudi pricaju. Ali jebi ga.


    Ja sam uvjeren da ima.. Sigurno 3-4.000 što sadašnjih što bivših bbb, gdje je još istok itd.
    Problem je samo što od većine takvih mi nemamo nikakve koristi budući da oni nikako aktivno ne sudjeluju u svemu ovome. Da imamo svaku utakmicu tih 10.000 na tribinama, onda bi to bila druga priča. Deklerativno, ja bih rekao da je to i više od 10.000.
    Taman sam krenuo pisat da sam se mozda malo krivo izrazio kad sam i ja napisao da nas nema 10 000 i onda si ti uletio sa tekstom koji sam i ja htio napisat. Tako da da, slazem se s tobom. Dosta ekipe i podrzava sve ovo ali jednostavno nisu vise toliko aktivni, a kada bi se svi mi opet skroz aktivirali dosli bi sigurno do te brojke ali eto, to su sad već neke druge priče.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Pa nakon izvlačenja skupina LP, bilo je puno komentara u stilu "kakva šteta, da smo prošli Mađare, sad bi nam došla Barcelona"...i uopće ne sumnjam da bi se onda popunio i stadion 40.000 mjesta da ga imamo.xavier

    Ma tko ima takve komentare da mi je znati. :grin: :grimace: :rofl:
  • serbus
    3.6k
    Peticija je skupila skoro 50 000 potpisa četiri kapetana ali su ljudi gotovani i htjeli bi promjene ali da oni ne zamažu ruke. Da treba nešto kliknut od doma ili vodit revoluciju na facu daltonima ni Bosna ne bi bila sigurna., Samo je maksimir toliko toksičan i vlada strah od samog ulaska na stadion već godinama rekao bi da je za onaj prvi maj puklo da su ostali samo najbolji među najboljima. Ima dinamovaca u "mirovanju" jako veliki broj samo dok čini se biologija svoje ne odradi nema kruha na maksimiru.
    Sjećam se nedavno futsal dinama u Vukovaru pa drugi dan Osijek pa sve domaće tekme još nisu premašile broj ljudi na te dvije tekme.
    Više je naših ljudi na gostujućim tekmama nego doma, kao što sam i rekao već da gledamo organizirano tekmu iz kuta sjevera i istoka ili livade u parku preko puta došlo bi više ljudi nego na tribinu gdje se svim silama i trude da ne uđeš.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Prijedlog prošao prvu instancu - Vijeće mjesnog odbora. SDP plus Mate Kapović plus nezavisni glasali ZA, Bandićevac suzdržan, HDZovac protiv.

    t74p9kna838khlkm.jpeg
  • Neki tip
    19.4k
    konačno se počinju rješavati neki problemi u gradu.
  • Kwedi
    3.8k
    inače, da ne bi bilo stereotipa klasičnih, aca je u liderovih top 30 ispod 30 s IT firmom koja se bavi igricama
  • Mali dioničar
    14.3k


    Čestitam mu uz napomenu da nije valjda solo vlasnik firme - nadam se da je udjele podijelio zaposlenicima.
  • flexXy
    1.9k
    Ma to i je zapravo klasicni stereotip danasnjih marksista. Seru po kapitalizmu ali kad treba djelovati po principima koje ih je ucio cika marx onda se izvlace kao sto je kolega dionicar rekao.
  • Neki tip
    19.4k
    aca je u liderovih top 30 ispod 30 s IT firmom koja se bavi igricamaKwedi

    Izvrsno, udarit 90% poreza na dobit. Šta on ima zarađivat na slobodnom tržištu.. i to još na modernim tehnologijama, u Zagrebu, dok visoke peći miruju.
  • Crusades1986
    9.8k
    Klasični marksist. Priča jedno a radi drugo. Svaka čast za firmu i sve al da prevladava ideja ovoga kojemu ideš postavljat spomenik imo bi ti društvenu zajednicu a ne firmu.
  • Nino Bule
    11.6k
    A po clanku izgleda da briju neku kooperativa pricu:
    "Firmu su, kaže Gavrilović, organizirali nešto drugačije nego je to inače praksa u industriji. Imaju recimo profit sharing i dogovor da ukoliko bude zarade polovica ostaje u firmi, a deset posto ide zaposlenicima. Preko pola firme je u sindikatu kako bi imali neku vrstu zaštite dok su još mali."
  • Mali dioničar
    14.3k
    deset posto ide zaposlenicimaNino Bule

    Iliti “bonus” na kapitalističkom.
  • Nino Bule
    11.6k
    da sad kad ponovo procitam recenicu moze se radit i o obicnim bonusima.
  • Mali dioničar
    14.3k


    Pa prevedeno s hrvatskog na korporativni jezik; pola dobiti se isplaćuje - to bi bilo stopa isplate dividende je 50%.

    A sad bi se dalo tumačiti da li se zaposlenicima radi 10% isplate što bi u biti bilo 5% ukupne dobiti ili se radi o 10% isplate ukupne dobiti.

    U svakom slučaju vlasnici dobivaju 90-95% profita kompanije. Sasvim legitimno i normalno ako mene pitaš s obzirom na činjenicu da snose 100% rizika. Ali da kako fensi zvuči “drukčiji smo, imamo profit sharing spiku, postavljamo Karl Marxa na Ilirski trg...”
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.