• Dino
    2.2k
    Meni ona fizicki nemre jednostavno bit gradonacelnica glavnog Grada, a bogme ni ovaj nemre.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Bogme nije ni Merkel nešto fizički pa Njemačka drma otkad je ona na vlasti, bar ekonomski.
  • Neki tip
    19.4k
    Tomašević ima ozbiljne šanse u utrci za gradonačelnika, ali njemu je uteg ekipa oko njega. Ta skupina ne može dobaciti ni do onoga što je SDP imao u Zg (i to pod pretpostavkom da SDP osvoji 0%, a naravno da neće), jer svojom retorikom, biografijom pa uostalom ni idejama ne mogu zagrabiti u centar, tamo gdje uvijek leži pobjeda.

    Koliko se Tomašević uspije profilirati kao pojedinac (a mislim da ima super šanse pa i solidne predispozicije za to), toliko mu raste mogućnost pobjede.

    Izbori za gradonačelnika jesu individualizirana utrka (vidi Ferdelji vs HSLS) i to mora tako odigrati. On ne iritira još uvijek nikoga. Ili rijetke.

    Ostatak ekipe iritira većinu i njihovi "štabovi" i "pesnice" mu neće koristiti. Tomašević je, koliko znam, pošten i odan tip (mada mu ne bi škodilo malo osmijeha umjesto poze odlučnog grintavca) i teško da će sam sugerirati solo utrku (s podrškom snažnom, ali nevidljivom). On je tip koji sa svojom ekipom "ide do kraja" i te spike, ne vjerujem da zna otkazati onome tko mu šteti. Aktivisti su to, ne političari. Naravno, ljudski poželjno, politički ne baš oportuno.

    Dakle, ostaje za nadat se da će ekipa to sama prepoznati. Ili da će SDP dati podršku kandidaturi (u prvom krugu teško premda bi bilo pametno) i time ga odmah "legitimirati" kao umjerenog kandidata, a ne "tamo nekog Peovićkinog drugara".

    Za Jokića mislim da bi lagano pobijedio, premda ne znam koje su to njegove kvalifikacije za to mjesto, a i demantirao je. No spominju ga neki esdepeovci jer procjenjuju da bi dobio. I ja mislim da bi, ali i da se to neće dogoditi.

    MOST će ići s nekim iz para Raspudić ili Troskotom. Potonji im je bolji izbor zbog profilacije (iz perspektive stranke). Raspudići su intelektualci, po meni vrsni i jako ih cijenim (premda se s njima oko nekoliko pitanja nimalo ne slažem), a gradonačelnička funkcija je upravljačka i operativna, ne vjerujem da bi im se vjerovalo. I Jokić je donekle slična priča slijeva, ali on ima drugačije biračko tijelo.

    HDZ... O Plenkoviću nek misli tko što hoće, ali on se zasad pokazao kao sposobniji političar od očekivanoga. Ne mislim na državničku uspješnost, nego na neočekivanu spretnost u unutarstranačkim igrama, ondje gdje je to najteže.

    Dakle, ne kažem da je sjajan premijer, nego da je politički bistar.

    Ako sam u pravu, onda neće ići s kandidatom koji nema šanse protiv Bandića, odnosno neće ponuditi nikakve mađerićke. Na državnoj razini mu Mile više ne treba, a dovoljno je HDZ profilirao u centar da mu neki možda i nestranački, ali stranci blizak kandidat, može imati dobre šanse za uspjeh. Nemam na pameti konkretno ime.

    Ako bih baš morao prognozirati, rekao bih da će Tomašević biti novi gradonačelnik. Ali daleko je to i puno još faktora u igri, naravno.

    A zašto je Mile dosad dobivao je jedna (pre)opširna tema.. nemam vremena večeras i o tome. @Baneki, dođi na iduće druženje pa ćemo drviti. :)

    Ali da odgovorim zašto će ovaj put izaći i oni koji dosad nisu.. i zašto neće proći Bandić.

    1. zato što će imati nekakav izbor (i sam sam nažalost pridonio ostanku Bandića na prošlim izborima, ne naravno radi glasa, nego pasivnosti u 2. krugu; gledajuć u njega i Mrak vidio sam samo - mrak i nisam izašao)

    2. zato što Mile više gotovo ni na koga ne ostavlja dojam odlučnog i marljivog čovjeka koji dela i razumije "male ljude", nego čak i na fanove dojam oronulog i potrošenog čovjeka koji je "dao svoje"

    3. zato što je izgubio "sjaj" djelovanja u kriznim situacijama - kad je snijeg padao on ga je pojeo svojom "odlučnošću", ali kad je potres uništio puno toga, Bandića nigdje..

    4. afere namjerno tek sad spominjem, jer ih ima valjda otpočetka, a nisu odmogle, ali mislim da čak i Zagrepčani/Hrvati imaju ograničen kapacitet za žmirenje na očit lopovluk i pogodovanja

    5. mislim da je javnost naprosto "dozrela" za smjenu. Da su i oni građani kojima je uvijek svejedno i kojima su "svi isti" Bandića počeli doživljavati kao preveliku štetočinu kojeg je došlo vrijeme smijeniti.
  • Dino
    2.2k

    Nisam to spomenuo kao neki valjani argument hahaha

    A kaj se tice Merkel, mogu samo rec “barem ekonomski”
  • luftwaffe
    645
    Zagreb je po pitanju politike proklet grad bar što se tiče mojih političkih stavova, u drugom krugu uvijek odvratna lica, zadnji lokalni izbori za Zagreb Anka Mrak koju su mediji gurali poput neke ikone legalizma i poštenja, dolazi iz stranke koja je mešetarila po svim gradskim/državnim institucijama a i sjetim se kako je sama sudjelovala u pljački u Gunji, a sa druge strane drug Bandić o kojem ne želim trošiti riječi. Mislim da će se ta praksa u drugom krugu nastaviti i sljedeće godine sa Tomasevicem koji jaše sa platformom koja će postaviti statuu Karla Marxa, sve u svemu nebi imao želudac zaokružiti ta dva smeća i jednostavno bi izbojkotirao.
  • flexXy
    1.9k

    Ja sam isto do sad izlazio na svake izbore, ali mislim da bit taj dvoboj Bandica i Tomasevica lagano preskocio. To bi u svakom slucaju bio najpogubniji drugi krug za nas grad, pa koje su Tomaseviceve kvalifikacije da bude gradonacelnik osim sto je profesionalni aktivist. Nema covjek dva dana postenog radnog staza u struci koja bi bar priblizno bila potrebna gradonacelniku.
  • Neki tip
    19.4k
    potpuno te kužim, ali treba imati na umu da je ideologija gradonačelnika gotovo pa posve nebitna..

    No da, i u mojim je očima Tomaševićev ozbiljan minus ta štabačka ekipa s njim.
  • luftwaffe
    645
    smatram da nije bitna na lokalnoj razini izuzev velikih gradova pogotovo Zagreba, jer daju sliku kako će se preslikati na državnoj razini, razumijem da bi gradonačelnik Zagreba po svemu trebao biti centrist zbog velike količine različitih mišljenja u samom gradu, ali mi se oduvijek činilo da je taj centrizam uvijek naginjao ljevici ne samo u Zagrebu već vjerojatno u cijelome svijetu
  • Mali dioničar
    14.3k
    Jasno da je da je više ekonomskih teorija i da se neki neće složiti sa mnom, ali meni je Troskot hodajuća katastrofa od promišljanja o monetarnoj politici, ulozi centralne banke do sučeljavanja za parlamentarne izbore na kojima je bio sa Marićem, Lalovcem i Bubalom na Novoj Tv najslabija karika iz aviona.

    Simpatiziram otvorenu i konkretnu oporbenu aktivnost Mosta, ali je porazna činjenica da im je Troskot glavni ekonomist stranke, a sad još i prvo liste Mosta grada Zagreba.

    Izmedju ostalog i zato je očigledna razlika izmedju parlamentarnih i lokalnih izbora. Na listi za parlamentarne uvijek nadjem nekoga tko bi mi mogao opravdati glas za tu listu. Ali ovdje u slučaju Zagreba nema nikakve šanse da zaokružim Troskota.

    Imaju Tomislava Jelića u stranci koji nije čovjek koji bi nosio listu, ali je jedan od najdugovječnijih i najkontretnijih Bandićevih kritičara, a sad im gradsku organizaciju nosi čovjek koji (bar po meni) ne razumije ni osnovne stvari sudeći po objavama na društvenim mrežama i nastupu u kampanji za parlamentarne izbore.
  • Neki tip
    19.4k
    dvojbeno je postoji li politički centar sam po sebi, on je nekako uvijek definiram polovima, ponudom slijeva i desna. Tek kad znaš što je i dokle seže lijevo, a što i dokle ide desno, možeš definirati centar, kao ono što je "negdje između", umjereno. Što je i logično. Ovisno o tome gdje se političko klatno naginje, i taj centar se lagano kreće u tom smjeru.

    Međutim, u svakodnevnoj komunikaciji percepcija lijevog/desnog/centra ovisi prvenstveno o oku promatrača, kao i uvijek. Rijetko je riječ o objektivnoj analizi političke ponude. :) Danas sam, npr., pročitao da je Miodrag Demo ekstremna desnica. To je smiješno po 100 osnova, tip je "Bandićev" branitelj, ali eto konstatirano je u mainstream mediju. Plenkovićev HDZ se u lijevim medijima doživljava kao neki umiveni desni centar, a teško da je ta stranka trenutno imalo udesno po svojim politikama.

    Da skratim i oslikam malo - ak si na Islandu, većina svijeta ti je južno. ;)
  • Bosna86
    11.6k
    Je li on službeni kandidat? Očekivao sam Selak s njihove strane i da napadnu koje mjesto u skupštini, jer realno nemaju šanse da dobiju izbore
  • Neki tip
    19.4k
    nije..

    Selak je već isprofilirana na nacionalnoj razini, a izbore u Zg ne može dobiti. Ne znam kaj će joj ta kandidatura..

    Troskot mi je loš, slažem se s Dioničarom, ali je logičan izbor iz perspektive Mosta kako sam i napisao.

    Dobit će Most par mandata u skupštini, to je zicer svakako.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Je li on službeni kandidat?Bosna86

    Nije još. Ali vodi gradsku organizaciju.
  • Mali Zeus
    9.8k
    @Neki tip sa Zapada je dobro poentirao tko glasa za Bandića. Klijentela, bakice kojima je on očistio ulicu od snijega, je da je krao, ali je nama dao i dajte nam ga van ekipa, kojima On asfaltira cestu ili uvede vodu nakon 20, 30 godina, ali i ekipa koja glasa iz uvjerenja, kojima je on netko tko je protiv komunjara i tko je veliki domoljub, koliko god to apsurdno i ironično bilo s obzirom otkud je potekao i član koje je stranke bio.

    On je zakazao na potresu, da se blago izrazim, ali ekipa je to već zaboravila, garantiram vam i jako puno ljudi ne vidi dalje od svog nosa.

    U svakom slučaju ne bih bio siguran kao ostali da mu je ovo kraj. Sve je pitanje tko će biti s njim u drugom krugu. Najvjerojatnije Tomašević. Nije neki izbor, ali je sve bolje od ostanka Bandića. Lokalni izbori će biti većinom glasanje protiv i bilo bi dobro da onda svi osim HDZ-a stanu iza njega. Ako HDZ neće ići s nekim jakim kandidatom, a to mora ovaj put biti baš as, ako ga uopće ima.
    Tomaševiće je ok lik, ali je cijeli život aktivist i nekako mi nije profil za gradonačelnika, ali opet kažem neka dobije izbore, nema uopće veze je li ili nije profil. Na kraju krajeva nije samo dobit izbore, nakon toga ga čeka tek težak posao. Provjetravanje gradskih struktura, a tu su i priče da u biti nije Bandić najjači čovjek u gradu nego gospon koji drži ono odlagalište koje svako malo gori.

    Most bi pogodio po meni da ide s Raspudićem, Troskot nikako, lik samo sipa floskule i nažalost koliko god simpatizirao Mostovce oni većinom to i rade. Floskule i parole. Ako ništa sviđa mi se kod njih da kažu neke stvar kako stoje i nemaju dlake na jeziku.

    U svakom slučaju htio bih vjerovati da lik leti u petom, ali nažalost nisam toliko siguran. To je čovjek s 15, 20 života.
  • luftwaffe
    645
    Jel me može netko prosvjetliti po čemu je Tomašević ok lik? Aktivist je, borac za pravdu a okružio se sa ljevicarskim uhljebinama
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.