• agramZ
    2.3k
    Ovaj upitnik ima nekoliko metodoloških mana, od kojih su neke i neoprostive da bi se rezultati smatrali relevantnima u nekom širem kontekstu.Neki tip sa Zapada

    jel se tu zbrajaju ove provokativne opcije odgovora? a la "Klub je uspješan, financijski stabilan, dobro organiziran i prepoznatljiv po svojoj nogometnoj školi, ma najbolji smo u ovom dijelu Europe! Hvala, tata!" kad sam prvi put procitao odmah su mi se u glavi pojavile neke osobe.. to je vjerojatno jedna stvar koja bi bila neprihvatljiva kad bi se islo na siru publiku, ili?
  • Neki tip
    19k
    To je jedan od elemenata, ali ne najvažniji. Nije to ono na sto mislim kad kazem da je "neoprostivo".
    Nije konkretno taj odgovor ništa problematicniji od ostalih ponuđenih. Sve sam ih smislio na temelju stvarnih percepcija i pokušao ih sve pokriti, obuhvatiti i mislim da mi je to cak i dosta uspjelo (što se može vidjeti i iz toga sto prakticki nema "ne znam" ili "nista od navedenog" odgovora na ta pitanja).
    Stvar je u tome da bi odgovori morali biti jednoznačni, manje narativni i međusobno usporedivi(ji).. znaš onaj "slažem se/ne slažem se/potpuno se slažem/uglavnom se slažem" princip. Pitanja se postave posve jasno, a odgovori ne smiju biti podložni razlicitim interpretacijama i shvacanjima sami za sebe.

    Kad objavim tu rezultate, reci cu i sto je u ovome najproblematicnije, nije sad to tako vazno. Ponavljam, rez ce sigurno biti zanimljivi pa i indikativni, ali ih isto tako sigurno necemo moci smatrati metodoloski ispravno prikupljenima pa samim time ni relevantnima dalje od forumske zanimljivosti i statisticki korektnog presjeka forumaske populacije i razmisljanja.
  • agramZ
    2.3k
    dosta tih opcija, barem meni uglavnom uspjesno ispunjavaju stereotipe dinamovaca kojih smo imali prilike se i na zoni nagledati.
  • Neki tip
    19k
    Smijemo li znat koliko je ljudi ispunilo upitnikMr Blue

    I dalje brojka lijepo i postojano raste.. evo nas na 73 :)
  • marcio amoroso
    32k

    Bome respektabilna brojka :up:
  • Infinity
    15.2k
    Kad zavrse zonasi mogli bi prosiriti broj pitanja, ponudu s odgovorima, kao i ponudu da odgovaraju svi, npr. pratitelji nasih drustvenih mreza.
  • Neki tip
    19k
    naravno, to i jest ideja, ovo je samo štih proba :wink:
  • Neki tip
    19k
    Upitnik zatvoren. :)

    Zatvorih par dana ranije od najavljenog, jer nema više smisla.. Bitno se prorijedio broj ispunjavanja (svega nekoliko u zadnjih 48 sati), a osiguran je solidan uzorak. Imamo ravno 100 ispunjavanja. :)

    Da riješimo odmah pitanja vezana za metodologiju.. Napisao sam da ima mana, pa i ozbiljnih i da ću na kraju napisati koje su. Ključnu, najveću, detektirao je @deda odmah na početku:

    Pazi samo da ti se ne mogu javiti par puta, jer ovo neće imati nikakvu relevantnost.deda

    Da, kod istraživanja je jedan od osnovnih preduvjeta osigurati jedinstvenost odgovora, a ovdje je bilo moguće da jedna osoba ispuni više puta upitnik. Otpočetka sam svjestan toga, ali važnije mi je bilo osigurati anonimnost svakog od anketiranih. Mogao sam ograničiti na jedno ispunjavanje, ali onda biste se morali registrirati putem nekog od svojih google accounta sto bi znacilo da prikupljam vase podatke.

    Ipak, nije tocno da "ovo neće imati nikakvu relevantnost". Ima, i to veliku. Naime, osigurao sam uzorak na drugi nacin.. svaki dan sam vise puta provjeravao kretanja, prakticki svakih nekoliko odgovora te redovito skidao podatke. Na taj se nacin moze pratiti uzorak i bitna odstupanja u njemu koja bi ukazivala na kontaminiranost, odnosno ciljano klikanje na neku od opcija.

    To se vrlo cesto dogodi na anketama po portalima gdje u nekom trenutku (kad se netko angazira na postizanju zeljenog rezultata ankete) dolazi do znacajne i brze promjene i osciliranja inicijalnih rezultata. Nas uzorak je u tom smislu prilicno postojan. :)

    Drugo, pratio sam ritam ispunjavanja, tocno vrijeme, u minutu i sekundu, koje upitnik biljezi. Nema ni u tom smislu nikakvih odstupanja od ocekivane krivulje, a sto bi se dogodilo da je netko ciljano vise puta ispunjavao anketu zeleci postici nesto i tako zagaditi uzorak.

    Naravno da je moguce da je netko ispunio 2x ili vise puta, ali radi se eventualno o pojedinacnim slucajevima i to nije moglo bitno utjecati na konacne rezultate ankete.

    Imamo jos jedan problem, koji se tice uzorka, a to je cinjenica da je link bio otvoren za svakoga tko na njega na Zoni naiđe pa samim time ne mogu 100% tvrditi da su ga ispunjavali samo forumaši. Mozda je netko podijelio link prijateljima, npr. Ipak, i tu nas "stiti" postojanost udjela u uzorku. Buduci da sam otpocetka do kraja pratio i biljezio sva kretanja u rezultatima, mogu s velikom vjerojatnoscu pretpostavljati da se u uzorak nije uopce ili ne u znacajnoj mjeri umijesao "vanjski faktor".

    Naravno, ako budem/o radio/li pravo istrazivanje, na siroj populaciji, onda cemo osigurati sve metodoloske preduvjete relevantnosti, jer bi onda i svrha bila drugacija.

    Ovdje smo se malo zabavili, a dobili ipak prilicno pouzdane rezultate iza kojih stojim. Ne bih ih objavio u strucnom casopisu. :) Ali za potrebe spoznavanja stavova forumasa o ponuđenim temama i demografskog presjeka forumaske populacije, istrazivanje je potpuno ispunilo svrhu.

    Tijekom dana cu objaviti rezultate po svakom od pitanja, a nastojat cu do kraja vikenda napraviti i analizu, odnosno iznijeti zanimljivosti u korelacijama između odgovora (npr. razlike između sjevera i istoka, mladih i starijih, lijevih i desnih i sve ostale uocene razlike i podudaranja.. ako ih ima, a naravno da ih ponegdje ima, pa i statisticki znacajnih:)).

    Necu pokriti sve moguce korelacije, jer je toga more, nego one koje su najizrazenije i meni zanimljive. A vama cu ostaviti potom da me pitate sto vas zanima.. :)

    Hvala na ispunjavanju!
  • xavier
    11.1k
    Iznenadio me politički spektar, nisam očekivao tako širok raspon. No kad se malo bolje pogleda, onda je velika većina desni centar.

    Ali najjače su mi ipak tribine...čija je tribina sjever gore? To je netko krivo kliknuo ili..? :smile:

    p.s. @Neki tip sa Zapada svaka čast na volji i utrošenom vremenu :clap:
  • Ero
    930
    Svaka čast na trudu :cool:

    Ali bode u oči ovo Zdravko Mamić je dobar organizator koji zna kako funkcionira klub 24%, s takvim govnima nikad nećemo korak dalje.
  • xavier
    11.1k


    I to ovdje na Zoni. Zamisli onda kakvo je tek mišljenje među više casual navijačima :sad:
  • Kwedi
    3.8k
    Kaj nije to "dobar organizator" imao i "ali..." ?
  • xavier
    11.1k


    Je, ne vidi se ovdje cijela rečenica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.