• nwankwo646
    342
    duplo više, to će njima sigurno biti dovoljno :smile:
  • Orc123
    6k

    Frende tim tempom ili ce Petko izvuci debčji kraj ili Dinamo ..sredine nema. Emreli je Petko za siromasne! On nije napadac koji ce istrpiti duel, dobiti duel u zraku.....bumo vidli...loxici vjerojatno dolaze ali oni ne rjesavaju probleme koje imamo, oni su zalaganje za
    buducnost! Nedaj Boze da se Misic ozlijedi i mi tu nemamo igraca!
    Edit: novine opet Miku ocjenjuju jedinim od najgorih na terenu a stvarnost je dijametralno suprotna!
    Ocito sve s namjerom da se pojacanja koja su dovedena degradiraju i obezvrijediju!
  • Ali
    2k


    Tu bi nam trebao neki prekaljeni igrac kao sto je bio KTC! Neki free agent sa malo jacom placom...na 2 godine!

    Dilaver? Hm, da njega smo poklonili konkurentu za naslov u hnl , da nije žalosno bilo bi smiješno
  • db-izbjeglica
    13.7k
    vidim da je i šimić potvrdio da je šutalo jako blizu odlaska u ajax...

    sad me zanima...tko će igrati stopera protiv sparte?

    u dosadašnjem dijelu sezone stopera je glumio ristovski.

    bišćan u rosteru ima:

    bernauera - kojem očito ne vjeruje
    perića - koji je po svemu sudeći otpisan od strane bišćana
    boška šutala - za kojeg ne znamo jel uopće spreman za povratak na terene
    perkovića - koji je po svemu sudeći otpisan od strane bišćana
    juniori

    dilaver - poklonjen rijeci
    KTC - istekao ugovor i nije produžen

    :ok:
  • Jaro
    6.1k
    paaaa logicno - Bogdan,Ljubo nazad na beka...
  • db-izbjeglica
    13.7k
    paaaa logicno - Bogdan,Ljubo nazad na beka...Jaro

    :lol:

    vrlo vjerojatno
  • serbus
    3.8k

    A nije tako strašno Ljubičić ima iskustva u obrani... A možda se i Štefulja da vratiti pa nek proba na stoperu..
  • PlavacZRima
    283
    Jel zna itko jel imamo postotak od Šutala?
  • Papastrumf
    10.7k
    To ne znamo, al sa sigurnoscu znamo da neki drugi imaju postotak na nasoj prodaji.
  • dinon7
    550
    Ma ja nemam problem ni da prodamo sve kaj ne valja i kaj trenutno nije za Dinamo i kaj hoće otići. Nije uopće problem. Ako je to sezona u kojem će se očistiti svlačionica i svi mutni ugovori i menadžerski postoci Itd Itd. Potpisujem.
    Samo se nadam da postoje igrači koji će doci umjesto tih navedenih. U meni još uvijek nekako tinja nada jbg. Valjda vide da potencijalno gube prvenstvo i europske pare
  • Nogo
    1.7k
    Šutalo ako ode mi moramo dovesti novog stopera.
    Najgore su ovi koje je Biščan otpisao. Ja ne znam kako on misli s ovim zamjenama i mjenjanjem. Ej, Brko bi uveo bar 3 igrača u Grčkoj.
  • Jaro
    6.1k
    koliko Istra ima? A koliko netko treci ako ima?
  • Joey Barton
    255
    Teška noć, nisam uspio zaspati sve do 2 iza ponoći a nisam nigdje izlazio. Poslije utakmice nisam ni s kime prozborio u kući, bio sam ljut ko ris.

    Jutro još teže kada sam vidio Romanovu objavu za Šutala, Uefinu zabranu i kada su mi izletjeli highlightsi s utakmice.

    Odakle da krenem. Možda da ne seciram svakog igrača posebno, krenuti ću s razlozima što je došlo do ove situacije.

    1. Zimski prijelazni rok sezone 2022/2023 = Imali smo djelomično riješeno prvenstvo gdje smo vodili na pola 5-6 bodova Hajduka i imali smo utakmicu manje. Hajduk je bio u nekakvim pretumbacijama, novi trener im je došao Leko i svi znamo kako su loše startali na proljeće, igrački su bili dvije klase ispod nas. Nama je taj prijelazni rok trebao biti već priprema za trenutnu najbitniju sezonu gdje su se trebali dovoditi igrače zamjene za Šutala (tipa Barišić iz Osijeka), Ivanušeca (Stojković iz Lokomotive), Petkovića (Beljo iz Osijeka ili Frigan iz Rijeke), Oršića (Brekalo ili Pjaca), Ademija (dogovoriti Badelja za ljeto) i plus lijevi bek. Da su riješena barem 2-3 igrača u tom prijelaznom roku onda bi isti imali odličnu aklimatizaciju na momčad kroz proljetni dio sezone i bez problema bi mogli prodati njihove pandane u srpnju.

    Svi znamo kakvih smo problema imali u ožujku i travnju kada su nam klupu činili Nevistić, Bočkaj, KTC, Moha, Menalo i 5 juniora. Petko i Ivanušec su bili ozlijeđeni, a dobar dio ekipe je imao problema s kartonima. Iako smo bili igrački za dvije klase iznad Hajduka, u jednom trenutku je mogao Hajduk ozbiljno priprijetiti ali su na njihovu žalost sami kiksali.

    2. Ljetni prijelazni rok 2023/2024 = Pametan čovjek uči iz grešaka drugih, a budala iz svojih grešaka. Povučen iskustvom loše odrađenog zimskog prijelaznog roka, povikao sam svojim kolegama kako nama trebaju svi igrači biti dovedeni najkasnije do 01.07., eventualno do 10.07. kako bi se prilagodili na momčad.
    Nažalost, greška se ponavlja što rezultira trenutnoj situaciji da nam najbitniji igrači odlaze u potencijalnom ključnim trenutcima sezone, a nemamo pravih zamjena za njih. Ukoliko do kraja mjeseca odu 2 od 3 (Livi, Ivanušec, Petko), mi za dvojicu nemamo prave zamjene i primorani smo im kupovati zamjene u narednim tjednima te se isti opet trebaju prilagođavati na ekipu kroz razdoblje od mjesec, mjesec i pol dana.
    U optimalnom roku je doveden samo Francuz Maxime čija minutaža sve pokazuje, i vjerojatno trener ne misli na njega ozbiljno već isključivo postaje četvrti stoper (Gorica doma, uzvrat protiv Astane).
    Bogdan se trenutno pokazuje vrlo dobrim pojačanjem i vidi se profesionalnost. Da je došao 15 dan ranije, vjerujem kako bi bio još bolji. Kaneka smo čekali 20 dana da sleti i još ćemo čekati barem 15-20 da se prilagodi na ekipu jer dovoljno pokazuje činjenica kako je jalovi Špikić još uvijek ispred njega.

    3. Selekcija igrača - duga klupa = neshvatljiv mi je razlog rješavanja pojedinih igrača tipa Janković, Menalo, KTC iako smo tanki na tim pozicijama. Treći put već pišem kako je Janković mogao komotno biti zamjena za Baturinu jer je Martin mlađi i ima još oscilacija u igri. Odigrao je odlično samo protiv Hajduka u Superkupu, a sve sljedeće partije su mu prosječne ili malo iznad prosjeka odigrane. Svakako bi ga Janković mogao zamijeniti u desetak utakmica, i čak bi Janković mogao startati u jednoj utakmici protiv AEKa, te bi zasigurno skupio 7-8 startova kroz sezonu.
    Doma protiv AEKa nemamo konkretnog krila za ubaciti za napraviti pritisak, sinoć se ubacuje bezlični Marin za zadržati loptu i uraditi presing, a mi se rješavamo Menala koji to po meni vrlo dobro odrađuje za svojih 15-20 minuta koje uvijek dobije. Ako se Menala rješavamo što mu je Mamić bio na vjenčanju i što moramo Širokom isplatiti 100tisuća eura za još jedno odigrano poluvrijeme onda smo u problemima.
    KTC je mogao poslužiti još jednu sezonu jer je naš veliki vojnik. Vrlo lako bi prihvatio i ugovor 50-60% manji, jer bi nam poslužio za edukaciju Maxima i mladih stopera, te bi koristio vrlo dobro u rotaciji kada krene ubitačan ritam HNL-Europa, a mi ostajemo samo na Periću, Maximu (ne zadovoljava), Boško (nespreman), Rile (koji nije stoper).

    4. Nedostaju gorući dinamovci = Nedostaju igrači koji će se potući na svaki vid nepravde, koji će skočiti na igrača AEKa dok je slavio drugi gol, koji će dignuti ekipu u trenutcima dok ih ne ide. Oršić i Ademi su otišli iz opravdanih razloga ali bi ja svakako na klupi zadržao igrače poput Tolića, Dilavera i Komnen Andrića koji istinski gore za Dinamo i koji bi išli glavom na đon protivnika. Oni su ujedno nositelji odlične atmosfere u ekipi. Sada su nam ostali samo Livi, Mišić, Rile i Petko, ostatak ekipe uopće ne prosvjeduje na sudačke odluke i uopće ne pokazuje emocije. Jeste vidjeli sinoć Livog na kraju utakmice - čovjek bi izašao iz svoje kože da može jer je udarao šakom u travu bezbroj puta jer nije mogao vjerovati što se dogodilo. Što je radio Rile - psovao je sve živo, htio se ubiti kako je ljut bio.

    Krenuo sam pisati o budućim koracima ali ne znam što uopće ekipa u sportskom sektoru kluba uopće razmišlja:
    1. Ako se prodao Šutalo, zašto onda prodavati ostalu trojicu - Livi i Petko novi ugovori
    2. Šutalo prodan za manji iznos nego sam očekivao (planirao sam minimalno 27,28 mil)
    3. Definirati status Drmića, Perkovića, što je s Boškom Šutalom?
    4. Kačavenda, Stojkovic-jesu li tu od sutra
    5. Potreban je novi stoper, a mnoge smo propustili.
    6. Kada dolaze zamjene za Mišića, i za Petka (ako se ne računa na Drmića)
    7. Fizička priprema?
    8. Obrana prekida?

    Je li svi razumiju kako je ovo najbitnija sezona za Dinamo jer u slučaju osvajanja naslova hrvatskog prvaka, imamo mogućnost izravnog ulaska u Ligu prvaka (o čemu je pisao Globan radi koeficijenta) a sami ulazak u Ligu prvaka donosi minimalno 50% više novaca nego ranije. S tim novcima ćemo ponovno odmaknuti Hajduku u svim segmentima do 2035.godine
    Možda i nije tako loš odlazak u EL ili KL radi nabijanja koeficijenta ako ćemo naravno pobjeđivati, ali svi u sportskom sektoru i upravi se moraju ozbiljno uozbiljiti.
  • Olmic
    3.1k
    S obzirom na stanje momcadi , plesanje po rubu od strane biscana i simica, ocekujem/nadam se da ce samo sutala pustit ako je vec prodan, ostali svi embargo. Dovest lokose i jos 3 igraca stopera, zadnjeg veznog i spicu i krenut radit..

    Imamo novaca, nema smisla da se sramotimo u europi i u HNLu
  • Orc123
    6k

    To je ono sto svaki normalan navijac vidi! I za to ima igraca i free agent i iskusnijih igraca koji donose kvalitetu....zasto ne dovest nekoga s 29, 30, 31g za manju odstetu ili free i dat mu malo jacu placu u rangu Ivanuseca, Misica, Riste i biti miran 2 sezone dok ti ne stasaju potencijali koje imas!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions