• Rex Ramae
    2.8k
    po cemu je ovo najbitnija sezona?IstinaZaDinamo

    Zajebi priče o milijunima od lige prvaka što pišu iznad, najbitnija je jer je ovo prva sezona bez sotone u kojoj je potrebno postaviti zdrave temelje za budućnost kluba a za to su nam potrebni dobri rezultati i dobra posjećenost na tekmama.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Najozbiljnije. Iako sam znao odgovor, isto kao i kod @PlavaSlavonija86d :wink:

    Nebitno je sve drugo, daj ti lovu. Naravno, lova je bitna, ali nikakve garancije nema da bi igrali LP iduce sezone.

    I da ostanemo na temi, nadam se dolasku Uremovica nakon odlaska Sutala, te naravno dvojcu iz lokse.



    Napokon netko tko ne stavlja lovu u prvi plan :wink:
  • miro
    4.4k
    Dečki, jeste vi računovođe ili navijači Dinama? Misim da bi vam više trebalo stat do toga da se tih xy milja troši na potrebe kluba, a ne da se i dalje ne zna di ide lova
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Kakva su se kapitalca mogla dovesti, prosvijetli nas? Kad smo to doveli kapitalca (osim B. Sutala) za neki veci iznos?IstinaZaDinamo

    Soudani je došao kao reprezentativac tada solidnog Alžira i ponajbolji igrač Vitorie Guimares koja je tada bila top 5 portugalske lige i osvojila kup. Junior Fernandes je došao iz Leverkusena i već je tada bio reprezentativac Čilea. Došao je i rezervni golman portugalske reprezentacije Eduardo iz Brage. Onda Machado standardni igrač Olympiacosa i povremeni reprezentativac Portugala. Pa Henriquez tadašnji reprezentativac Čilea. Gavranović reprezentativac Švicarske. Theophile u naponu snage sa 28 godina došao iz tadašnjeg prvoligaša St.Etiennea a igrao je još i u Rennesu i ima preko 200 nastupa u Ligue 1.

    Neki su uspjeli u Dinamu neki ne ali svi su imali jak CV prije dolaska u Dinamo. Neki su došli kao slobodni igrači a neke se platilo. Uglavnom ja bih htio da Dinamo dovodi reprezentativce, igrače od kojih se može nešto očekivati. Nije Dinamu vrh dovesti Kaneka iz japanske lige koji nikad nije dobio ni pretpoziv u japansku reprezentaciju ili Bernauera koji u 25 godina života do Dinama nikad nije igrao niti igrao prvoligaški nogomet.

    Muka mi je kad vidim da AEK dovede Zubera, Gaćinovića, Sidibea, Mokoudija, Szymanskog, Hajsafija, Poncea, Pinedu, Levija Garciju, sve redom reprezentativce i ozbiljne igrače u najboljim godinama a Dinamo se ponaša kao ubogi siromah. Ok, oni su navodno bogatiji i mogu dovesti 10 takvih kapitalaca ali nevjerojatno mi je da Dinamo ne može dovesti barem 3-4 takva pa da se imamo čemu nadati. Nismo valjda toliko siromašniji od posranog AEK-a. Mi ili dovodimo juniore poput Stojkovića, Kačavende, Sučića ili dovodimo igrače (Kaneko, Bernauer) naspram kojih Menalo i Gojak imaju svemirski brod od CV-a a i više vrijede po Transfermarktu.
  • Mihaljević
    9.9k
    Ma živit ćemo na kruhu i vodi, jebeš pare.
  • miro
    4.4k
    Di sam ja to rekao? Zar nije najbitnije kako se raspolaže lovom? To sam rekao
  • Dinaminjo
    948
    Dinamo ulazi sa cca 30 mil eura minusa u svaku sezonu,naravno da smo bogeci..
  • Orc123
    8.1k

    A kako bi to Dinamo trebao funkcionirati bez love, kako napredovati bez love? Trebali bi srozati ugled Dinama i velicinu kluba radi toga da pokazemo da Mamica tu vise nema. Pa nema ga vise!!dogodile su se promjene i dinamo ne smije biti talac nikoga, a svatko tko dobi Dinamovo povjerenje mora dati cijelog sebe u to jer je Dinamo institucija. Ali ne treba nekome davati povoda da se naslađuje vise nego treba pokazati koliko smo sposobni i da ce Dinamo jos jace gurati naprijed! Poanta je da cu uvijek navijati za Dinamo sta de god desilo ali cu jos vise navijati da klub radi transparentno i sa nekom vizijom i da zajedno rastemo jer imamo sve predispozicije! Ja od Dinamove love nemam nista ali Dinamo ima ....nije transparentno vođenje da ne trosis nista vec da trosis pametno i s vizijom! imaju vremena jos 2 i pol tjedna do kraja prijelaznog roka i nek se prime posla jer cenga biti i previse!
  • Mihaljević
    9.9k
    A sa čime ćemo raspolagat ako ne budemo prvaci molim te mi reci , vole ljudi i Dragovoljac pa su bez para niko i ništa , ko kaže da u nogometu ne gleda lovu taj je lud.
  • miro
    4.4k
    Ne možeš poslovni model bazirati na pretpostavci da ćeš stalno biti prvi. Odnosno možeš, ako si stvorio dovoljno zaliha da preživiš 2-3 godine bez prve nagrade. Naravno da je lova bitna, ali bitnije je tko i kako tom lovom upravlja, o tome pričam
  • Mihaljević
    9.9k
    Već smo mi bazirali budžet da moramo bit prvaci... Sa 50 milijuna proračunom moraš bit prvak, to ti je tako frende , i tjt od mene za večeras sorry što pišemo u krivom topicu.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Soudani 900tisuca eura, Junior Fernandes 2.5 milijuna, Eduardo besplatno, Machado 1.8 milijuna, Henriquez 1.67 milijuna, Gavranović i Theophile takodjer besplatnoMaksim Maksimirski

    Znaci niti jedan nije placen preko 3 milijuna. A kolega @Orc123 je napisao "Samo zamislite kakva 3 igraca se moglo dovest za 12mil eura!". To bi bilo recimo 4 milijuna po igracu plus placa koja bi morala ici iznad milijun jer neces dovesti kapitalca i dati mu placu manju od toga. Znaci 3 igraca, 15-18 milijuna za godinu dana. Apsolutno neodrzivo za Dinamo.

    Plus jos jedna stvar, pogledaj malo tko ke vlasnik AEKa pa ces znati kako oni mogu dpvesti te igrace. :wink:
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Pa još bolje ako su bili jeftiniji. To znači da možeš Soudanije, Fernandese, Theophile dovesti za još manje novce i da ne moraš potrošiti niti ta 3-4 milijuna. Zvezda je pravi primjer: dovedu Krassoa i Olayinku kao slobodne igrače, dadnu im 800 tisuća eura plaće i imaju dva odlična igrača. Nas će Kaneko i Bernauer izaći skuplje nego njih Krasso i Olayinka.
  • LovroZG
    1.3k
    Gavran nije doveden besplatno nego za pare+Pavičića ak se dobro sjećam. Al nismo se mi baš nadovodili takvih igrača. Prosječno jedan po sezoni, a Miha se čini blizu takvog pojačanja. A ne može se ni najednom nakrcat ekipu starijim igračima tipa KTC i Eduardo.

    Ovoj momčadi treba par kvalitetnih igrača na klupi i kvalitetne zamjene za Šutala i Ivanušca ak odu. Šta će od toga bit tek trebamo vidit, iako stoji da vremena polako ponestaje.

    Mene u ovom prijelaznom roku zapravo najviše muči Kaneko. Njega se dosta hvali ovdje, al zasad je pokazo sam natruhe kvalitetnog igrača te Špikić i dalje ima zasluženu prednost. Nije problem šta njemu treba vremena za privikavanje i možda čak da nauči jezik, al nama je trebalo praktički instant pojačanje na krilu, nešto kao Miha na beku, a on zgleda to ne može biti zbog ovoga šta sam naveo gore. To je promašena kupnja jer nije ono što nam u ovom trenutku treba.
  • IstinaZaDinamo
    2k


    Soudani, KTC i Gavranovic su opravdali dovodjenje. Nitko ostali, a bome su fino bili placeni, jos se razbacivalo pa Junioru placalo dok je bio ozljedjen iako po ugovoru nije moralo.

    Naravno da se moze dovesti dobrog igraca za normalne novce, ali nije ovo igrica pa da pogledas atribute i kazes evo ga. Po cemu su to Krasso i Olayinka njima pojacanja? Nisu jos uvijek odigrali neku bitnu utakmicu. Ne racunam njihovu ligu u kojoj Josip Calusic (svaka cast momku) igra za doprvaka drzave.



    U pravu si za Gavru, zamijenio sam ga za Drmica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions