• ZGBhoy
    1.7k
    Naša HNL je nikad jača sa Regionalnom Ligom bi se samo pogoršali
  • Infinity
    14.9k
    Glavni argument regionalne lige je bio taj da bi npr. Dinamo igrao jace utakmice u kojima bi stjecao iskustvo i igrao bolje u Europi. Sad Dinamo ima svake sezone barem 2-3 jaka suparnika u ligi, a to je 8-12 jakih ligasnih utakmica. Odigramo i u Europi 15tak utakmica. Pola odigranih utakmica u sezoni su jake utakmice. Rijeka, Osijek i Hajduk da se dokopaju Europe bi isto tako u sezoni imali 20+ jakih utakmica.

    HNL je sve bolji i zelim da bude jos bolji. Pa daj nam i taj Red Bull Dubrovnik, daj nam nekog jakog da imamo razlog mrziti ga. Sto vise pravih rivala to ce biti bolje po nas, jer cemo morati ulagati u momcad, a vidimo sto se dogadja nakon tih radnji. Trebamo mi pritisak HNL-a da nam se sportska struka ne bi opustala, a pritisak je sve veci.
  • SAS1987
    13k
    Nek se najprije pojavi netko tko bi platio 100 000 000€+ za TV prava po sezoni pa se tek tada moze argumentirano raspravljati plusi i minusi. To se nece dogoditi pa hvala bogu nece biti ništa od regionalne lige.
  • Infinity
    14.9k
    Povratak Mitrope meni zvuci bolje nego neka regionalna liga koja mi u ovom trenutku nema smisla. 10tak saveza da se dogovori i da svi daju po 2-3 predstavnika i da se igra iskljucivo kup sistem. Mogli bi igrati klubovi koji ne igraju Europu, ali bi to bilo primamljivo samo ako bi donijelo veliki novac. Jedno pretkolo u Europi donese nesto vise oko 250.000 eura, a sam plasman u EL nosi 3 milijuna eura. Ako bi pobjednik tog kupa odnio na kraju sezone oko 3-4 milijuna eura samo od fiksnih nagrada onda bi to mozda i zelio igrati. Sumanjam da bi se netko trosio i riskirao plasman u ligi igrajuci devet utakmica prijateljskog kupa koji im ne donosi Europu i s kojim su na kraju financijski na nuli.
  • vjeko1701
    5.9k
    Iskreno se slažem, čak bi mogli i klasično natjecanje grupa + knockout ako bi bilo dovoljno financija da to sve pokrije i da sudionicima bude u najmanju ruku barem malo isplativo (a svima u zadnja 4 i dosta isplativo, barem 1-2mil eura itd..) Meni osobno bi bilo zanimljivo, čak sam napravio simulacije Hr-Slo-Hun natjcanja.
  • Infinity
    14.9k
    Mislim da to grupa + knockout faza ipak previse opterecuje i smanjilo bi zanimanje. Ne velim da ikog i ovako 1% zanima, al klubovi koji ne igraju UEFA takmicenja gledaju kako postici sto bolji plasman u ligi i kako naredne sezone dogurati sto dalje kroz UEFA takmicenja. Grupna faza nekog prijateljskog kupa bi ih previse opteretila. Netko tko odigra grupu i dodje do finala bi odigrao 13 utakmica. U kup sistemu gdje igraju 32 kluba bi do finala bilo 9 utakmica. To znaci da bi imao cak cetiri 'srijede' slobodne.

    I financije su tu najveci kljuc. Ako bi se igralo za kikiriki onda u startu mnogi ne bi htjeli ni igrati. Ona sirotinja koja bi igrala bi odustala u pola takmicenja kad vide da im taj kup smeta u planovima za ligu u kojoj su mozda sad u nekoj kombinaciji za Europu ili prvaka.

    Ja sumnjam da bi to recimo Dinamo igrao i da je nagrada 300.000 po odigranom kolu. To je manje od 2 milijuna na kraju sezone, a imas smetnju u pripremi za sedam utakmica u sezoni u kojoj moras osvojiti titulu nakon sto se sad nisi plasirao u grupu u Europi. Nagrade moraju biti jako bogate da bi privukle i puno slabije klubove. Ove najjace to nikad nece zanimati.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ok, Dinamo možda ne, al za 300k po pobjedi + publika + match day revenue + neka lova za tv prava, sponzori itd, mislim da bi jedan Hajduk kojemu je SF kvaliicirati se u EL, vjerojatno i KL, ovo definitivno zanimalo. Posebno ako bi si kumulativno mogao zaraditi 2-3 milijuna eura. Pa svima ispod Dinama je to skoro 1/5 do 1/3 budžeta. Ne bi ni Miško u Rijeci samo tako rekao ne, o Gorici da ne pričam. Ako bi bilo bilo bi natjecanje svih ispalih iz pretkola + onoliko onih na tablici ispod njih koliko treba za popunu (Recimo da svi daju 4 kluba)

    Kada bi bilo tako, teško da bi se našli takvi sponzori s takvom lovom i teško da bi mogli računati na participaciju Austrije, Češke ili recimo Poljske. Hrvatska, Mađarska, Slovenija, Rumunjska + potencijalna mjesta otvorenih za prijave klubova iz ostatka regije.

    Naravno, može biti čisti kup na dvije tekme ispadanje pa ko do kud dođe - dođe, ja samo osobno preferiram natjecanja s grupnom fazom.
156789Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.