• Krizy
    35k
    Uskoro počinje prva sezona novog europskog klupskog natjecanja - Europske konferencijske lige.

    Sveukupno će tijekom sezone 184 momčadi sudjelovati u ovome natjecanju, uključujući barem po jednu iz svake od 55 europskih liga i 46 klubova koji će doći iz Lige prvaka ili Europske lige.

    Prije grupne faze održat će se tri kruga kvalifikacija i play-off (podijeljen na glavni dio i dio prvaka za one koji dolaze iz Lige prvaka i Europske lige).

    Nijedna se momčad ne kvalificira izravno u grupnu fazu, a 32 momčadi koje će igrati grupnu fazu kvalificirati će se kroz:
    17 momčadi s glavnog dijela Europske konferencijske lige
    5 momčadi s dijela prvaka Europske konferencijske lige
    10 gubitnika iz play-offa Europske lige

    Grupna faza sastojati će se od osam skupina po četiri momčadi. Osam pobjednika skupina automatski se plasira u osminu finala. Osam drugoplasiranih momčadi iz skupina Europske konferencijske lige će igrati protiv osam trećeplasiranih momčadi iz skupina Europske lige.

    Prvo finale će se održati u Tirani u Areni Kombëtare, 25. svibnja 2022. godine.
    gq347iba9lb26bx8.jpg

    Utakmice će se igrati četvrtkom zajedno s utakmicama Europske lige, te će biti podjednako podijeljene u dva vremenska termina: 18:45h (više ne 18:55h) i 21:00h.

    Ždrijeb:
    15. lipanj 2021: 1. pretkolo
    16. lipanj 2021: 2. pretkolo
    19. srpanj 2021: 3. pretkolo
    2. kolovoz 2021: Play-off
    27. kolovoz 2021: Grupna faza
    13. prosinac 2021: 1/16 finala
    25. veljače 2022: 1/8 finala
    18. ožujak 2022: 1/4 i 1/2

    Raspored:
    Kvalifikacije:
    8 & 15 srpanj 2021: 1. pretkolo
    22 & 29 srpanj 2021: 2. pretkolo
    5 & 12 kolovoz 2021: 3. pretkolo
    19 & 26 kolovoz 2021: Play-off

    Grupna faza:
    16 & 30 rujan 2021
    21 listopad 2021
    4 & 25 studeni 2021
    9 prosinac 2021

    Završnica:
    17 & 24 veljače 2022: 1/16 finala
    10 & 17 ožujak 2022: 1/8 finala
    7 & 14 travanj 2022: 1/4
    28 travanj & 5 svibanj 2022: 1/2
    25. svibanj 2022.: Finale

    Natjecanje će trajati najmanje 3 godine, od 2021. - 2024. godine.

    Pobjednik će izboriti mjesto u grupnoj fazi Europske lige za sljedeću sezonu, ako se već nije plasirao u Ligu prvaka putem nacionalnog natjecanja.

    Nova struktura za UEFA-ina klupska natjecanja osigurat će da najmanje 34 UEFA-ine nacionalne lige budu zastupljene u grupnoj fazi jednog ili više natjecanja.

    U grupnoj fazi Lige prvaka bit će najmanje 14 nacionalnih prvaka, u grupnoj fazi Europske lige između 8 i 11 nacionalnih prvaka, a u grupnoj fazi Europske konferencijske lige između 9 i 12 nacionalnih prvaka.

    Logo:
    k88bj8d2rx9m2cu0.png

    Trofej:
    ge259s5vrnlk0a4a.jpg
  • vjeko1701
    5.9k
    Osobno jedva čekam vidjeti to novo natjercanje i kako će se popuniti, koji će biti pristup njemu a volio bi vidjet barem jedan naš klub u grupi.

    Nadam se da uz ovo novo natjecanje Dinamo više neće ispuštati prezimljavanje. Još bi najgori scenarij bilo 4. mjesto skupini u LP xD
  • marcio amoroso
    31.8k
    Mislim da posebno navijači naših klubova imaju velika očekivanja od ovog natjecanja i da se svi vide u grupnoj fazi. Očekujem bolna prizemljenja na ljeto.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa baš i ne, mislim da je malo po malo većini normalnih postalo jasno da na kraju dana, ova KL nije ništa puno slabija od dosadašnje EL i da se u pretkolima mogu očekivati protivnici podjednakih snaga. Pa bio je negdje komentar da čak i ako dodu do PO-a kao nositelji, ne mogu baš biti favoriti protiv Vitessea i nekih drugih koji bi tamo bili kao nenositelji.
  • marcio amoroso
    31.8k

    Misliš da se navijači Osijeka ili Hajduka ne vide u grupnoj fazi? Ja koliko vidim i koliko čitam vidim da očekuju i lagano prezimljavanje.
  • vjeko1701
    5.9k
    A moguće da ima takvih al mislim da su manjina. Još bi kužio za OS, al južni kolege? Ne znam na bazi čega temelje taj optimizam.
  • og1986
    2.9k


    Pa nisu baš ni jedni ni drugi poznati po realnim očekivanjima. I jedni i drugi su svake godine očekivali prolaz u grupe EL, a prolazili jedno ili Max 2 pretkola.
    Meni nije čudno da odmah svi podcjenjuju "trećerazredno" natjecanje.

    Hajduku želim rano ispadanje po običaju do Gospe. A Osijeku da prođe u grupe jer mislim da bi tada Dinamo dosta lakše došao do naslova.
  • vjeko1701
    5.9k
    Nama za koeficijent uz Dinamo barem u EL treba barem još jedan ako ne i dva kluba u KL. Podići se iznad 15. mjesta bi dobro došlo svima a kada bi jednog dana mogli doći i do pozicije na kojoj prvak ide direktno u LP, to bi bio bingo. Sam Dinamo to ne može. Pa da nismo napravili to kaj smo napravili zadnjih godina, mislim da bi bili sad već podosta ispod 20. mjesta. Svaka čast Rijeci na njihovom doprinosu a oni su po menijedini koji se s pravom imaju nadati grupama pošto bi mogli biti nositelji i u PO
  • Neki tip
    18.9k
    Svaka čast Rijeci na njihovom doprinosu a oni su po menijedini koji se s pravom imaju nadati grupama pošto bi mogli biti nositelji i u POvjeko1701

    Nisam baš siguran u to za nositeljstvo.

    ECL se u cijelosti popunjava kroz kvale, nitko ne ide direktno u skupine, tak da je u PO hrpa klubova za koje mi se čini da su koeficijentom jači od Rijeke.

    Čitao sam da im ni 3. pretkolo nije zicer da budu nositelji.. :confused:
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa u Q3 su deset mjesta iznad crte nositeljstva, 16. od 26. Oni koji ispadaju iz drugih natjecanja idu u zaseban ždrijeb.
  • Neki tip
    18.9k
    ok, tnx, bit će da sam nešto pobrkao
  • vjeko1701
    5.9k
    To je u pitanju vjerojatno bio Hajduk ili Osijek.
  • Infinity
    15.2k
    Sva tri predstavnika Hrvatske krenut ce od drugog pretkola u kojem ce ujedno biti i nositelji. To pretkolo nece biti ni najmanje zajebancija. Za tako rano kolo po meni je tu previse opasnih ekipa. DAC, Elfsborg, Hacken, Ujpest, Puskas, Pogon, Slask, Rakow, vjerojatno Aris, predstavnici Izraela itd. Drugo pretkolo je puno nagaznih mina i bit ce cista sreca ako se izvuku neka Drita, Florita i Europa, jer ima puno ekipa protiv kojih imas realnu sansu da ispadnes.

    U trecem pretkolu je jedino Rijeka sigurna kao nositelj. Hajduk ima male sanse da bude, a Osijek je sigurno nenositelj. Vitesse, Rubin, Trabzonspor, Sivasspor, Craiova, Luzern, AEL zvuce kao ekipa koja ceka Osijeka, ali su to klubovi nenositelji i protiv njih moze igrati Rijeka. Ima tu veci broj ovih kao sto su TNS, Trnava, Kolos, Vorskla, Sarajevo i slicni protiv kojih bi Rijeka trebala proci, pa i Hajduk ako bude nositelj. Osijeka cekaju igraci poput Basela, Kopenhagena, Anderlechta, PAOK-a, Partizana, AEK-a itd. Ima tu i buranije poput Dundalka, kao i prolaznih Moldea, Rosenborga, Maribora itd.

    U play offu nitko nece biti nositelj, mada postoji mogucnost da Osijek i Hajduk to ipak budu. Ukoliko Osijek i Hajduk u trecem pretkolu izbace ekipe koje su trebale biti nositelju u play offu onda ce Osijek i Hajduk biti nositelji u play offu.

    U play offu ceka stvarno opasna ekipa. Bit ce pet klubova iz liga petice od kojih su tri nositelji, jedan nije, a jedan ceka rasplet situacije. Medju nositeljima su dva kluba koje bi svatko pozelio. Astana i Garabag definitivno djeluju kao prepreke koje bi sva tri HNL predstavnika mogli savladati i uci u grupnu fazu KL. U slucaju da netko od Osijeka i Hajduka mozda zavrsi medju nositeljima nece ga cekati bas tako lagan posao. Kao najvece ime istice se Union Berlin, a moguce da ce i Rennais biti nenositelj. Dundalk djeluje kao super prilika, a ostalo su klubovi s kojima bi se moglo potuci za ulazak u grupnu fazu.

    U slucaju da netko od trojke udje u grupnu fazu. Rijeka ima siguran pot3, neke minimalne sanse za pot2. Hajduk ce vrlo vjerojatno biti pot3, tesko da ce pasti u pot4. Osijek ce vjerojatno biti pot4, mada postoji sansa da ulove pot3.

    U slucaju da Rijeka i Hajduk udju u grupu, kao sto rekoh, ceka ih pot3, u pot4 se nalaze Zalgiris, Alashkert, Flora Tallinn, Buducnost, Kairat Almaty, Lincoln Red Imps, Omonoia Nicosia, Anorthosis Famagusta. Nekako izbjeci Kairat kao najjaci, cipranima se mora uzeti 4 boda, a ovu ostalu buraniju ako ne dobiju dva puta neka se ugase.

    I u pot3 cekaju ekipe kao sto su Sheriff, Shkendija, Slovan, Jablonec, St. Johnstone i Dynamo Tbilisi. Ferencvaros i Rennais su za izbjeci. Ni iz pot2 nitko ne djeluje kao strasan za grupnu fazu. Feyenoorg i PAOK najjace ekipe. Tko ne bude imao srece sa zdrijebom bi mogao nastradati, ali je realno da se ostane u igri za prolaz do samog kraja, pa i ako se ispadne da se ispadne s lijepim brojem bodova.

    Dinamo kad bi usao u ovo natjecanje i ispao u grupi ja od stida ne bi mjesec izasao iz kuce. Ne velim da su to sve tarabe, ali je tu toliko ekipa kojima se moraju uzeti bodovi da je to strasno. Dinamo bi bio pot1 i mogli bi igrati grupu Dinamo, Garabag, Shkendija i Flora Tallinn. Najgora opcija djeluje Dinamo, Feyenoord, Rennais i Kairat, a koja je sansa da cemo izvuci najgoru koja takodjer djeluje da ju moramo proci.
  • marcio amoroso
    31.8k
    a ovu ostalu buraniju ako ne dobiju dva puta neka se ugase.Infinity

    Hahahaha

    Dinamo kad bi usao u ovo natjecanje i ispao u grupi ja od stida ne bi mjesec izasao iz kuce.Infinity

    Hahahaha
  • xavier
    11.1k
    mislim da je malo po malo većini normalnih postalo jasno da na kraju dana, ova KL nije ništa puno slabija od dosadašnje EL i da se u pretkolima mogu očekivati protivnici podjednakih snagavjeko1701

    Nisam baš siguran da je većina to shvatila. Hajdukovci (mislim na navijače) u svaku sezonu ulaze sa stavom kao da imaju momčad za prolazak skupine LP. Osječani su ovog proljeća tvrdili da je Krasnodar smiješna momčad i da bi ih i oni prošli bez ikakvih problema. Nekako mislim da i jedni i drugi ulaze u novu europsku sezonu s velikim očekivanjima.

    Najrealniji su tu redovito Riječani koji, što je apsurd, imaju daleko najbolje rezultate u Europi od ta 3 kluba. Iako mislim da će oni iduće sezone kvalitetom i biti iza Osijeka i Hajduka i boriti se s Goricom za 4. mjesto.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.