• deda
    28.1k
    Vrlo simpatično mišljenje Islanđana. Ne mogu nego složiti se i sam imam neku takvu teoriju života.
  • Bruh
    901
    zar je nova normalnost da nas vode isprani mozgovi koji se blamiraju u pokušaju upravljanja grada... Kakvo novo normalno treba potjerat sve van kako gradsku tako i trenutnu vlast zajedno sa oporbom i sve ispočetka.
  • seljak86
    2.4k
    Vjerojatno se boji reć da je to loše da ga žena ne istuče :lol:
  • Captain America
    14k
    Tomislav Tomašević (Možemo) je na izborima dobio 2/3 glasova to jest rekordnih 65,25 posto glasova.Maksim Maksimirski

    Ovo treba stavit u određeni kontekst.

    1. Protukandidati su mu bili Filipović, Klisović, Škoro, JPV i VŠO. Pogledaj kakvi su to tutleki koji su htjeli vodit glavni grad. Treba li se čudit da je lik koji je iskakao iz paštete pomeo pod s njima?

    2. Radi se o novoj zeleno-lijevoj platformi kakve su IN u svijetu zadnjih godina (ili kako su ih telegramdžije nazvale "urbana obrazovana ljevica"). Dodaj u tu priču potres. Znači uskočili su na vlakić koji je tražio da država plaća obnovu privatnih neodržavanih nekretnina. Tu su majstorski prepoznali prostor, nisu morali ništa radit osim jedino što znaju, a to je prosvjedovat.

    3. Na izbore nije izašla ni polovica birača.

    4. U zadnjih 20 godina nijedna opcija nije imala podršku medija kakvu je imao TTejac. Slična stvar se dogodila u Rimu koji je imao sličan kaos u gradu kao mi nakon Bandića i gdje su mediji progurali njihovu favoritkinju. Rezultat gradonačelnice na idućim izborima? Nije prošla u drugi krug.

    U tom smjeru ide naše društvo i ne vidim neku mogućnost da se smjer preokrene u bližoj budućnosti.Maksim Maksimirski

    Zelena platforma ne može rješit problem sa smećem. Obećao je zatvorit Jakuševec, a sad o njemu više ni ne govori. Prošli tjedan dok sam šetao kvartom sam mislio da sam u The Last of Us kolko dugo nije košena trava. Obećao je raskinut ugovore s Pripuzom, a on je i dalje "kralj smeća". Obećao je masovna otpuštanja u ZG holdingu, a sad zove ljude da se vrate na posao i vrate otpremnine. Otvara vrtiće koje je vjv Bandić dao izgradit (sumnjam da su se mogli vrtići u godinu i pol napravit s obzirom gdje živimo). Postavio je na Svetom Duhu svoje vodstvo bolnice, a sad tamo leševi leže po podu. Opravdanje? Neko mu je podmetnuo. Javni prijevoz je devastiran.

    Ljudi nisu tolko glupi da ne vide da se radi o običnom prodavaču magle. Ima sreće da ga još dnovinari nisu pritisnuli jer da se radi o HDZovom gradonačelniku, lik bi morao podnijet ostavku kolko bi ga gazili.
  • Bruh
    901
    Zelene politike su mi enigma.Mislim cilj svake stranke bi trebao biti očuvanje prirode zašto bi vi bili nešto posebno. Lubeničari je baš idealan naziv za te kvazi strančice
  • Stihl
    3k

    Pa nisu više zelena platforma jer su ih zeleni napustili prije par dana.
    Znaci sad su samo drugarska platforma saveza komunista hrvatske koja voli tita i jugoslaviju, ali i sve ostale vrste i podvrste staničnih organizama koje tito i jugoslavija nisu voljeli. Baš su simpa :cool:
  • db-izbjeglica
    12.9k

    Možda sam glup, možda sam pretjerano sumnjičav, možda nemam pojma... ali meni je cijela ta priča oko klimatskih promjena na koje čovjek značajno utječe poprilično nategnuta, a teza da se na to može utjecati i nekošnjom trave između traka na slavonskoj aveniji je frapantna, jel moguće da to netko popuši za ozbiljno?

    Da elaboriram svoje sumnje...

    Površina planeta zemlje je cca 510 000 000 km2, zemljina atmosfera je visine od cca 100 km... što znači da zauzima volumen od 51 000 000 000 km2... pokušajte si nekako dočarati taj volumen....

    Zemljina atmosfera se sastoji od cca 78% dušika, 20% kisika, 1% vodene pare, 0,9% argona... sve ostalo su doslovno plinovi u tragovima... uključujući i produkte gorenja fosilnih goriva...

    Klimatske promjene su se događale, događaju se i događat će se od kad je ovog planeta, takvi ciklisi se čak događaju periodički i u zemljinoj povijesti su postojali periodi kad je bilo hladnije nego danas i toplije nego danas, a sve bez apsolutno ikakvog utjecaja modernog čovjeka. To su procesi na koje utječe milijun faktora i procesi koji se događaju kroz vremenski period od tisuće i tisuće godina. Npr prije 10 000-15 000 godina na području gdje mi sad živimo je bila zadnja faza ledenog doba...

    meni je krajnje sumnjivo da 100 godina značajnijeg korištenja fosilnih goriva, koje beznačajno mijenja sadržaj atmosfere preko elemenata u tragovima, može iole bitno utjecati na procese koji se odvijaju u toliko ogromnom prostoru, u toliko ogromnom vremenskom periodu. Jednostavno, moj mozak to teško procesuira i ne čini mi se mogućim... :meh:

    To je po meni ekvivalent kao da nas 10 sa zone prdne u istom trenutku i na taj način zasmrdi cijeli zagreb... čisto karikirano.

    A u cijeloj toj priči još postoji ekipa koja tvrdi da se sa nekošnjom trave između prometnica bori protiv klimatskih promjena... što uopće misliti o tome?

    Ponavljam, možda sam ja glup, presumnjičav i teško vjerujem ljudima... ne isključujem tu mogućnost.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Borba za Klimu je samo Maska koja se koristi da bi odredene skupine dosle do svojih ciljeva, a jedan od tih ciljeva je Mozak mladih ljudi.

    Mi u Njemackoj imamo u meduvremenu Grupu "Die Letzte Generation" to jest "Zadnja Generacija" koja bude sve vise agresivna i neki kazu da bi mogli bit nova Frakcija Crvene armije
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Fanboy to ti je zapravo zdravstvena politika grada... Dobro dođe ladan tuš vruće nije zdravoBruh

    Nemam, tuširanje kao na divljem zapadu, griju se lonci. :D
  • Mali Zeus
    9.8k
    Možda sam glup, možda sam pretjerano sumnjičav, možda nemam pojma... ali meni je cijela ta priča oko klimatskih promjena na koje čovjek značajno utječe poprilično nategnuta, a teza da se na to može utjecati i nekošnjom trave između traka na slavonskoj aveniji je frapantna, jel moguće da to netko popuši za ozbiljno?db-izbjeglica

    Naravno ova žena priča gluposti, al opet čisto sumnjam da je netko sve to izmislio radi neke agende. Da to koristi u redu u svrhu agende, to postoji i to se događa, ali da klimatskih promjena nema mislim da ne. Al ajd da je, što se tiče klime, ovo sve ciklus kakvih je već bilo, što je s nestajanjem vrsta i utjecajem čovjeka na isto? Sječa šuma, krčenje Amazone itd.? Glupo je da to bude desničari - ljevičari priča.

    Kao što su klimatske promjene mantra ekipi poput ove iz linka tako su i suprotnom taboru koji na sve gleda kao na veliku teoriju zavjere, cijepljenje, klimatske promjene, fašizam itd. I jedni i drugi su iritantni.

    Al da se vratim na temu, kad nemaš ništa onda izlaziš s ovakvim glupostima, na polovici su mandata i realno, s čim se mogu pohvaliti?
  • Bruh
    901
    svi pričaju o naglom zatopljenju a nitko o time da kada se raspao SSSR su se pogasile sve stanice za mjerenje po sibiru a one u kaliforniji još uvijek rade što je i diglo prosječnu temperaturu zemlje
  • db-izbjeglica
    12.9k
    što je s nestajanjem vrsta i utjecajem čovjeka na isto? Sječa šuma, krčenje Amazone itd.? Glupo je da to bude desničari - ljevičari priča.Mali Zeus

    Pa životinjske vrste nestaju i nastaju od kad je vijeka i svijeta. Kroz povijest je nestalo i nekoliko vrsta čovjeka. Zašto više ne postoji sabljozubi tigar, špiljski medvjed, strahovuk ili vunasti mamut? Sve u periodu kada je ljudska vrsta bila zanemariv faktor na ovom planetu...

    I uopće ne govorim da okoliš ne treba čuvati, da ne treba smanjiti potrošnju fosilnih goriva, da ne treba reciklirati i slično, ali da to utječe na klimatske procese na zemlji... ne znam, ja to ne mogu uzeti zdravo za gotovo... sumnjivo mi je na čitavom nizu razina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.