• db-izbjeglica
    13.2k
    mislim, koji k...c, svakoga možeš izrelativizirati, o svakome se može saznati nešto što je po današnjim standardima skandalozno. ban jelačić se oženio sa klinkom od 15-16 godina kada je imao 50 godina...što je po današnjim standardima skandalozno, trebamo li preimenovati glavni zagrebački trg?

    tko zna kakav je u stvarnosti bio kralj tomislav, zvonimir, knez branimir... realno, mogli su biti ubojice, silovatelji, lopovi, nasilnici...

    uostalom, što znači biti povezan sa ustaškim režimom?
    što ako neki hrvat učini genijalne stvari, osvoji nobelovu nagradu, otkrije lijek za rak, izmisli uređaj za teleportaciju, otkrije perpetuum mobile, a otac ili djed mu je bio istaknuti ustaša?

    najbolje od svega, ista ekipa bi vraćala trg josipu brozu, koji je bio diktator, progonitelj političkih protivnika, manjina i slično...međutim, tu moralni standardi nisu ni blizu tako visoki.
  • Bruh
    901
    Ma ova vlast nije niš napravila od kad su došli... Taj novi odvoz smeća kojeg vidimo kak radi i koji je kao "jeftiniji" i to je to... Ajde vidim da se na cijevima radi al to je isto upitno kolko je to do njih
  • Dino
    2.3k
    To i nema bas neke veze s Gradom osim kaj se nekretnine nalaze na njegovom podrucju.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Ja se ove teme stvarno rijetko dotičem jer nisam stanovnik naše metropole. Ali kao građanina Bjelovara izuzetno me pogodila činjenica da se traži promjena imena ulice pjesnika i pisca Vladimira Jurčića u Dubravi. Vladimir je ubijen 45te od strane boljševika zbog navodnog surađivanja sa vlastima NDH-a naravno bez suđenja. Za riječ surađivao dovoljan je dokaz bio da si radio u školi kao profesor. U isto vrijeme ono govno od Manolića je još živo, a svi jako dobro znaju da je odgovoran za smaknuće stotina ljudi bez suđenja u Bjelovaru.deda

    Na vlasti u gradu je ekipa koja je izrazito ideološki obojena ma koliko to poricali i pričali da se neće baviti time. Kad god se ispostavi neki problem ili nešto što ne mogu ili ne znaju riješiti uhvate se ideologije.
  • deda
    28.7k
    To je smiješno. Treba pod hitno donijeti zakon koji bi definirao što može dobiti naziv ulice. Ako treba ja sam za to da se sva imena ljudi maknu, pa nek se zovu po životinjama i biljkama.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Tko će ljudima koji žive u tim ulicama platiti promjenu dokumenata?
  • Papastrumf
    10.2k

    Zakon kaže da mora grad, ali to je najmanji problem.
    Što kaže deda, dok nema jasne smjernice tko i kako može dobiti ulicu, ostaje samo politikanstvo.

    Mijenjati naziv ulice jer je netko kakti bio blizak ustaškom režimu, a jedini dokaz tome je što je bio učitelj u školi za vrijeme NDH je notorna glupost.
  • deda
    28.7k
    U Blatu i Veloj Luci su to odradili ko u Americi. Udri brojeve i ćao.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Borić, međutim, ističe da će, unatoč negativnom mišljenju tog savjetodavnog tijela, krenuti u preimenovanje, s obzirom da vijeće nije argumentiralo svoju odbijenicu, a Svjetski židovski kongres je gradskom vijeću naknadno poslao ponovljeni zahtjev, s obrazloženjem koje su supotpisali povjesničari Hrvoje Klasić i Ivo Goldstein.

    Neka cvate tisuću cvjetova.

    Grad se raspada, oni se bave preimenovanjem ulica.
    Selo gori, baba se češlja.

    Još napišu - lični dokumenti.
  • maddaddam
    2.9k
    Slažem se sa preimenovanjem ulica.
    Nakon jarunskog mosta, podvožnjaka u Trnavi i Gajnicama, Kranjči pod krovom, Maksimiru koji je pri kraju izgradnje, te Gredelju kao novom gradskom središtu, vrijeme je da se i na ovaj način pokaže da se brine o gradu i građanima.
  • deda
    28.7k
    Ma mene ubija ta konstantna potreba na dijeljenje ljudi na dobre i zle, a da ne govorim o licemjerju i naslađivanju. Neki od njih bi sami za sebe trebali izmisliti Goli otok.
  • Nolifer
    6.9k


    A tko sjedi u mjesnim odborima? Mogu li se oni nekako suprotstavit i bit naši, odnosno kontra ovih koji žele tu promjenu?
  • Mali Zeus
    10.3k
    A tko sjedi u mjesnim odborima? Mogu li se oni nekako suprotstavit i bit naši, odnosno kontra ovih koji žele tu promjenu?xFire

    Imaju većinu u mjesnim odborima i gradskim četvrtima, al vidiš kad i GČ ne podrže promjenu drugarica Borić kaže nema veze, idemo dalje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.