• NitkoBitan
    13.5k
    Sljedećih dana će biti i obavijest o godišnjima za sljedeću sezonu pa ćeš moći iskalkulirati.deda

    Vec :gasp:
  • Marley
    1.2k
    E, ali sad sam se sjetila, u slucaju saranja s tribinama, definitivno nema smisla godisnja jel tako?
    S obzirom da planiram probati i sjever (jos nisam :roll: ). Pa ako se pokaze kao pun pogodak, nastaviti na sjever.
    A u situacijama kad vodim nekoga "turisticki" sa sobom, na zapad (a vec mi se najavljuju neki da bi htjeli probati :strong: :grin: )
  • jedan u nizu
    6.8k
    Ovo je moj post prije 3 mjeseca. Mislim da se tu minimalno nesto promijenilo jer nije uracunata finalna utakmica sa Rijekom doma. Takoder proslava protiv Rudeša je koštala 5 eura za sve, a ne 7/15 kao inace za HNL utakmice.
    Tako da je racunica tu negdje u par eura.
    Najbitnije da se godišnja isplatila do pocetka drugog dijela sezone.
    Ove godine ce to biti malo kasnije, zbog manjeg broja kvalifikacijskih utakmica u europi (ako krecemo od playoffa), i ako europske utakmice nece biti uracunate u godisnje.

    Netko je nedavno pisao o isplativnosti godišnjih ulaznica ove sezone, pa sam napravio kratki rezime na dosadasnje utakmice, cijene karata, buduce utakmice te konacnu isplativnost godisnjih karti.
    Da ne raspisujem svaku utakmicu sada, ovako cu sazeto

    Dinamo je do sada (računajući narednu utuakmicu sa Rijekom) odigrao 13 domaćih susreta u HNLu. Cijene karata variraju od 5/7 eura za sjevernu tribinu te 15/25 eura za zapadnu tribinu.
    Dinamo je do sada odigrao 7 domaćih susreta u europskim natjecanjima ove godine te su ulaznice koštale 10/15 eura za sjevernu te te 25/30 eura za zapadnu tribinu
    Dinamo je odigrao jednu utakmicu superkupa te su ulaznice koštale 10 za sjevernu i 25 za zapadnu tribinu


    Ukupan trošak dosadašnjih ulaznica (ukljućujući nadolazeći susret sa Rijekom) je koštao 161 euro za sjevernu tribinu te 420 eura za zapadnu tribinu.
    Godišnje karte su koštale 150eura (120 za članove) za sjevernu, te 350(300) eura za zapadnu tribinu.

    Godišnja karta se isplatila nakon:

    utakmice sa Balkanijem 14.12. - 120 eura za članove - Sjever dolje
    utakmice sa Betisom 22.2. - 156 eura za nečlanove - Sjever dolje
    utakmice sa Balkanijem 14.12 - 305 eura za članove - Zapad dolje
    utakmice sa Goricom 4.2. - 360 eura za nečlanove - Zapad dolje


    Do kraja sezone Dinamo ima za odigrati još 5 utakmica HNLa, jednu utakmicu kupa hrvatske i jednu europsku utakmicu. Cijene bi trebale biti u skladu sa prijašnjim utakmicama te bi trošak preostalih utakmica trebao biti 55 eura za sjevernu tribinu, te 120 eura za zapadnu tribinu. (Uz mogučnost još utakmica ako Dinamo nastavi natjecanja u kupu te konferencijskog ligi).

    Ukupni trošak domaćih utakmica za ovu sezonu su:
    Sjever dolje - 216 eura
    Zapad dolje - 540 eura

    Ukupna ušteda vlasnika godišnjih ulaznica za ovu sezonu su:

    Sjever dolje - 96 eura (članovi)
    Sjever dolje - 66 eura (ne članovi)
    Zapad dolje - 240 eura (članovi)
    Zapad dolje - 190 eura (nečlanovi)


    Svaki sljedeći krug konferencijske lige donosi trošak/uštedu od 15/30 eura, te polufinale kupa od 7/15 eura(nije sigurno). Što znači da maksimalna ušteda ove sezone može iznositi 148e/118e za sjever te 345e/295e za zapad.

    edit: ispravio sam brojke, zaboravio sam na neodigradni susret sa Varaždinom koji nas još čeka.
    jedan u nizu
  • Porculanka
    14
    Ja bih samo rekla iskreno kaj me muči i žiga. Htjela bih uzeti godišnju za sljedeću sezonu, prvi put. Član sam dugo, i redovna na tekmama. Strah me da ne bum mogla kupiti godišnju, jer možda za nas ne bu ostalo niš nakon prvokupa (obnavljanja), to je moj strah i bilo bi mi baš žal. I pitanje: može li se godišnja kupit online?
  • Nino Bule
    12.1k
    Godisnja se mogla kupit online prosle godine vjerovatno ce moc i ove, kak bu i na koliko limitirali godisnje iz kluba ne znamo tako da je najbolje bit spreman i cim prije kupit
  • SAS1987
    14k
    Ako nastavimo dizati brojke i budemo govorili o milijunskom iznosu, reci prijatelju da mi članovi platimo godišnju plaću igraču ala Bruno Petković, Mislav Oršić, Dominik Livaković, itd.criticus

    Jednom kad se napravi stadion bi ja povecao engagement i spremenost placanja clanarina komunikacijom da sav novac ide za stadion. Vjerujem da bi bilo vise clanova i koji bi bili spremni platiti vecu članarinu.

    Isto tako, cijenu clanarina bi trebali na neki način odrediti clanovi jer bi vjerovatno postavili visu cijenu a isto tako nebi doslo do revolta jer su je odredili sami.
  • Dinamosaur
    1.1k
    BTW - razmišlja li se u klubu o nekom popustu na godišnju za klince?Nemrem igra Dinamo

    To bi @deda mogao saznati. I mene zanima, vjerujem i mnoge druge
  • Porculanka
    14
    @Nino Bule hvala na odgovoru, spremna sam da spremnija nemrem bit.
  • Bosskovitz
    8.6k


    Sljedećih dana, ali sigurno ne ovaj tjedan i bit će dovoljno vremena da svi koji su već imali godišnje kupe nove.
  • Nemrem igra Dinamo
    1.1k
    Isto tako, cijenu clanarina bi trebali na neki način odrediti clanovi jer bi vjerovatno postavili visu cijenuSAS1987

    Slažem se, tako je bilo i za Futsal Dinamo na početku, ako se dobro sjećam i članarina je išla gore :up:
  • SAS1987
    14k
    Slažem se, tako je bilo i za Futsal Dinamo na početku, ako se dobro sjećam i članarina je išla goreNemrem igra Dinamo

    Long story short. Ako klub odluci dignuti clanarinu na recimo 50€, ljudi ce pizdariti, a ako navijaci sami odluce dignuti clanarinu na 50€ onda ce ti isti ljudi braniti odluku navijaca.

    Pogotovo ako ce clanarina bila namjensko potrošena (recimo pokrivanja kredita za novi stadion, financiranje mladinske skole, izgradnja trening centra itd).
  • Dudu9
    597
    Kako mi se čini prvo ćemo izgleda trening kamp radit
  • blue heart 72
    1.5k
    Se razmišlja možda da se i dio sredstava za izgradnju stadiona dobije recimo kroz donacije (članarine) unaprijed. Recimo ja kupim godišnju za sljedećih 5, 7, 10, 15 godina nebitno. Tako bi klub dobio dio sredstava unaprijed koja bi mogao investirati kao svoj udio u gradnji (vlasništvu) stadiona
  • jedan u nizu
    6.8k
    Ljudi, stadion ce se graditi od novaca investitora. Dinamo nece imati veze s tim. Tako da svaka ideja i razmisljanje kako bi se skupilo, je nepotrebna.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Sjecam se kad je dosao Chelsea na Maksimir pa su redovi za karte bili i iza zgrade Ekonomskog fakulteta iako je dan prije bio prvokup za clanove.

    Ljudi uclanite se i apelirajte na ostale. Nemojte da u rujnu/listopadu bude nismo znali.

    Klub bi trebao maksimalno otezat neclanovima pristup utakmici, sto tajmingom prodaje sto cijenom ulaznice (dakle jedna cijena za clanove druga za ostale).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.