• Mali dioničar
    15k
    Pa nemaju liječnici iz ove komisije neke neposredne financijske koristi od toga da propisuju operacije i hormonske terapije. Baš obratno, oni zastupaju državu (uvjetno rečeno) kojoj je to trošak.The Undertaker

    Naravno da liječnici imaju i materijalne i nematerijalne koristi od farmaceutske industrije.

    Industrija je našla savršen modus operandi upravo iz razloga kojeg si naveo - država sve plaća.

    Liječnik onkolog sa prijateljem čiju terapiju koriste njegovi pacijenti posjeduje hacijendu, ali eto to valjda nije nikakva korist.

    https://www.morski.hr/imate-2600-eura-viska-dnevno-ona-uzivajte-u-ovoj-vili-na-bracu-koju-iznamljuje-medicinsko-farmaceutski-dvojac/amp/

    Iza bračkog kompleksa elitnih vila čiji tjedni najam stoji vrtoglavih 30 tisuća eura stoje šef splitske onkologije i moćni američki trgovac lijekovima!

    Država prvo plati tretmane pa onda i odštete po pitanjima uporabe proizvoda farmaceutske industrije.

    I tu se vraćamo na početak…

    Neka osoba od recimo 14 godina koja ima sve fizičke karakteristike žene zamisli si da je muškarac. Ili obrnuto.

    Opcija 1.

    Staviti osobu pod psihijatrijski nadzor i prikladno liječenje od takve nebuloze i diluzije.

    Opcija 2.

    To poticati i na teret svih nas pa i ljudi i djece kojima je na žalost i te kako potrebna medicinska skrb i terapije ili medikamenti plaćati usluge sakaćenja same te osobe.

    Prosječni tinejdžer nije zadovoljan svojim životom, to je jasno i vidljivo iz aviona. Čak i prosječna odrasla osoba ima problem zadovoljstva i ispunjena svrhe.

    Apsolutno je neprihvatljivo da društvo takve prohtjeve koji su s one strane razuma još i financijski plaća i na taj način potiče.
  • Droljo
    5.9k
    Braćo, pa zar i ovod!?
  • jedan u nizu
    6.7k
    Braćo, pa zar i ovod!?Droljo

    više ništa nije sveto, pa čak ni šank
  • Mali dioničar
    15k
    Pa i pri Žnidaršiću se isto pripovedalo o teškim temama. Abesiniji recimo.
  • Captain America
    14.8k
    operacijom "promjene spola" ne postaneš osoba suprotnog spola, da je tako tijelo bi samo od sebe počelo lučiti muške/ženske hormone u mjeri kakva je kod pravih muškaraca/žena.db-izbjeglica

    Možeš ti odrezati veseljka, ali tvoji spolni kromosomi i dalje ostaju XY. Možeš reći jedino da si eunuh poput Varysa iz GoTa, ali žena nikako.
  • Mrvica
    3.5k
    Piva spremna, meso spremno, roštilj spreman, ja još spremniji a i gladovao sam da imam apetita danas!
    Ajmooooo!!!!
  • Droljo
    5.9k
    gladovao sam da imam apetita danasMrvica

    Samo da žeđi ne bude!
    Abesiniji recimoMali dioničar

    To navek može. I mislil sam si otić za pilota...
  • NitkoBitan
    13.3k
    Ne može biti poštenije nego da liječnici, i to više njih, odlučuje o nečijoj bolesti/poremećaju.The Undertaker

    Ne znam imas li drustvene mreze i pratis li malo sto se dogada u Americi... Pa tamo ljudi mijenjaju spolove doslovno iz nekog trenda. Gdje im je komisija/vijece da blokiraju to?

    Btw. te promjene spolova su im dosta dobra terapija/lijek/rjesenje s obzirom na to da se skoro svaka druga takva osoba kokne tijekom zivota zbog iznimne zadovoljnosti onime sto su napokon postali.

    Malo je tu znanosti i struke a najvise politikanstva i interesa. Sve je zapocelo micanjem homoseksualnosti sa liste bolesti Svjetske zdravstvene organizacije.
  • ksapi
    2.2k
    Niste u pravu po pitanju ultrasa na repki.. Ovo je prvi put nakon 2012. da su sve grupe otisle u ozbiljnijem broju na Euro i moglo bi sada biti ozbiljnije navijanje
  • Jurki
    9.4k
    Zajebi ovo.. jedva cekam hnl.
  • The Undertaker
    4.4k
    Pričali smo o Hrvatskoj. U Americi valjda imaš pravo biti budala za svoje novce. To čak nije ni loš princip osim za maloljetnike.
  • Patak
    2.5k
    U našoj ćeš biti za naše novce. Aj dobro daj mi reci zašto je Milanović kad je bio predsjednik Vlade osnovao to zdravstveno vijeće i zašto i sad postoji?

    Pa prije, ako je dijete imalo neki poremećaj i mislilo da je suprotnog spola onda je išlo psihijatru koji mu je propisao terapiju. Nije mu propisivao blokere puberteta i sakaćenje zdravih organa kao rješenje njegovih problema kako bi mu nepovratno uništio život. Za to ti treba to vijeće. Kako se "promjena spola" ugurala u hrvatsko zakonodavstvo vidi ovdje

    https://narod.hr/hrvatska/kako-je-promjena-spola-polako-ulazila-u-hrvatski-sustav-tko-je-to-omogucio-i-kakav-lobi-stoji-iza-toga

    U zadnje tri godine bilo je 17 zahtjeva maloljetnika za "promjenom spola" i svi su pozitivno riješeni. Ne piše stav roditelja oko toga...
    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/ministarstvo-manje-od-deset-maloljetnika-godisnje-zatrazi-promjenu-spola-foto-20230209

    I taj broj raste iz godinu u godinu, a Tv reklame one pevaljke će taj broj samo povećati...i to je sve omogućila istambulka i rodna ideologija.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Mislio sam staviti u shit of the day ali nema veze sa nogometom pa cu ipak ovdje.

    https://www.vecernji.hr/vijesti/prodavac-u-zadru-turistu-je-skupo-dati-7-eura-za-kilu-tresanja-pitam-ja-australca-koliko-kosta-kod-njega-1776527?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0C0HRm-g1JjOa0ay1yN_kvAM9nwM10VV4rtLlASil-jDXlkR5fh88Jy-E_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

    ukratko
    Dođu kupe šaku trišanja za jedan euro, ka skupo im je dat sedam eura kod nas. I pitam ja njega, iz Australije je, koliko košta to kod njega, a on meni 48. Ne znam jesam li ga ja dobro razumia, pa pitam pošto mu smokva, a on meni jedna 14 dolara, al da su njegove veće. Ne znam jel me zeza ili ne, al mi je i svejedno. Ja znam da nabavim trišnju kako di za 4-5 eura a prodan je za sedam.

    Nekad smo preživljavali na kunu zarade u odnosu na nabavu danas na euro.

    Onda ipak nije toliki problem svima platiti 8 eura trišnje, al nema trišanja onda… Meni Australci koji tad dođu plate što im ponudim. I Amerikanci, posebno Englezi. Nijemca ne volim, čeka svaki cent, a našem smanjim dam mu trišnje i za 3-4 eura. Purgeru neću on gori ima veću plaću nego mi doli.


    Ispada da mu je nabavna cijena 4-5 eura, a prodajna 7. Znaci zaraduje 2-3 eura. Onda kaze da su nekad imali zaradu jednu kunu, a sada jedan euro (a maloprije kaze 2-3). Zatim kaze da domacima daje za 3-4 eura, znaci daje im 1-2 ispod nabavne, tj u minusu je 1-2 eura.
    I onda kao secer na kraju kaze da purgerima ne da jefitije jer imamo vece place :sweat:

    Da, zato sve sami purgeri kupuju stanove po Zagrebu, a ne oni od profita od sezone, da im imaju dica di biti dok studiraju i zale se na taj isti grad.

    Kako ih ne volit, pogotovo kada su imali 5 iz matematike :heart:
  • Rex Ramae
    2.6k
    Kako ih ne volit, pogotovo kada su imali 5 iz matematikejedan u nizu

  • The Undertaker
    4.4k
    U zadnje tri godine bilo je 17 zahtjeva maloljetnika za "promjenom spola" i svi su pozitivno riješeniPatak

    To je 6 godišnje. Ne vidim razlog da se od toga pravi problem i da je uopće tema za razgovor.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.