• mali M
    4k
    Ma kakvi, kao i većina vas svaki dan sam u autu i više nego bi htio već više od 20 i kusur godina i isto je. Jedino što se mjenja sam ja. Nekad sam ja olfo zakoračio jednom nogom van da lik dobi percepciju kako sam "strašan", danas tu ulogu preuzimaju novi klinci. Sami stvaramo sliku u prometu. Meni se čini da je danas toga i manje nego prije. Znam neke ljude koji su tako ostali invalidi zbog šore u prometu, neki dobili ozbiljne ožiljke. Ja danas ne držim nogu više tako na gasu, ne nadbuljesavam se sa bedakom iz drugog auta, nego si slušam muziku i laganini..
  • Droljo
    6.1k
    Velika je razlika zagreba i manjih sredina. Tu kod mene je laganini skroz. Bez nervoze, muzikica, prozor dole, ruka van i polako išao na posao ili po kruh. A u zg ste nervozni u pm. Ak nisam na žuto krenuo truba jebiga. Nismo svi navikli na to, ja se volim vući ko proljev ako ne žurim nikud.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    mene u prometu fascinira opčinjenost ljudi vožnjom u lijevoj traci.
    ono, nema gužve, vozi se istom brzinom kao čovjek u desnoj traci i boli njih briga, čak i na autocesti to primjećujem u razmjerima pandemije.

    neki dan je gospođa napravila kolonu na radničkoj jer se tako vozila u lijevoj traci pored kamiona.
  • The Undertaker
    4.4k
    To pravilo vožnje desnom stranom ne vrijedi u gradu.
  • Droljo
    6.1k

    Ja sam često na autoputu i uvijek lijevo te se maknem kad ide netko brži. Nema šanse da trgam auto po onim kolotrazima što kamioni naprave.
  • The Undertaker
    4.4k
    Možeš ti voziti ali to je prekršaj. A prilično sam siguran da ne vidiš svaki put na vrijeme da ti se približava brži auto.
  • Droljo
    6.1k
    Ja vozim oko 140 i da ti budem iskren baš i nema puno bržih. A što se retrovizora tiče samo to i gledaš na autoputu. Da ga i ne vidim i on je u prekršaju jer ja vozim maksimalnom dozvoljenom brzinom i malo prek
  • deda
    29.2k
    Droljo, vozimo isto :up:
  • The Undertaker
    4.4k
    Naravno, oba ste u prekršaju (osim u Njemačkoj) ali je vozački maknuti se na vrijeme i propustiti bržeg. A i sigurnije ti je voziti desnom stranom.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    To pravilo vožnje desnom stranom ne vrijedi u gradu.The Undertaker

    vrijedi ako ometaš vozila iza sebe!
  • Panker1312
    137


    ma je da, al mi nije jasno…neko zdravo razmisljanje mi nalaze ak se mislim trkeljat po slavonskoj 45 km/h maknem se u desnu traku, ne vidim smisao voznje tom brzinom po lijevoj odnosno u gradu se ponasam ko i na autocest kaj se “pravila” tice..

    ista je stvar sa bagrom kaj se po neoznacenin rotorima vrti s vanjske strane..naravno da tu funkcionira pravilo desne strane i ak ja trebam na drugom izlazu van, a majstor odluci ic na treci i ja ga puknem, pred zakonom sam kriv, al opet idem na zdravi razum…ak idem na treci izlaz van idem iznutra pa se prestrojim, zkj ugrozavat sebe i druge samo zato kaj si tehnicki ti u pravu
  • The Undertaker
    4.4k
    Ne. Možda žena ide lijevo na sljedećem križanju. Zato je možeš "preteći " s desne strane. Jedino što je "vozački" da ne voziš ispod ograničenja ali danas stvarno svatko vozi pa nije čudno da ljudi ne znaju, ne vide, pod lijekovima su itd...
  • Rex Ramae
    2.7k
    Pretpostavljam da koristiš chatGPT premium ili kako se zove već
    Kolika je razlika izmedu GPT 3.5 i GPT 4
    Imamo Dinamo

    Free verziju koristim trenutno al uskoro ćemo se prebaciti kao tim na premium pa ti javim dojmove.
  • The Undertaker
    4.4k
    Ljudi ne znaju. Ako godišnje pređeš par tisuća kilometara, jasno da ne znaš i nemaš rutinu. Meni je to sasvim normalno. Nekad popizdiš kad ti se žuri ili kad vidim da je netko zaspao na semaforu jer gleda u mobitel ali generalno je pristup samo lagano i opušteno.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    ako skrećeš lijevo, prestrojiš se par stotina metara prije, ne par kilomatera prije.
    popneš se na slavonsku u sesvetama, trebaš skrenuti lijevo na jarunu i cijelim putem se voziš 50 km/h u lijevoj traci i to je normalno?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.