• The Undertaker
    4.6k
    Ako gledate Dinamo kroz pare, bolje se prebacite na burzu.
  • Kwedi
    3.8k
    Razumijem Hipa. Donekle se i slažem.

    Nemoć, sekiracija i jad jer daješ vrijeme, energiju i živce u nešto što realno ti se gadi,al voliš jer se nadaš nekom skorašnjem idealu pa makar zapalili sve i da na zgarištu izraste nekaj novo iz starog korijena.
  • BluePhone67
    3.5k
    pa makar zapalili sve i da na zgarištu izraste nekaj novo iz starog korijenaKwedi

    Hm, vracamo se u 45 ... citajuci tekstove o Dinamu i Gradjanskom vise puta sam znao procitat i naletit na uvodni dio koji me se osobno svidja poveznica da je Dinamo nastao na zgaristu Gradjanskog jer su komunisti zapalili svu arhivu i dekretom ugasili klub do temelja, ali korijeni su ostali da zazive ponovno ideju nastajanja nekada najveceg klub na ovim prostorima i daleko sire sto se tice Europe.
  • 000
    942
    Razumijem Hipa.Kwedi

    Svaka čast!

    EDIT. Šank trpi svašta, te je rasprava prebačena tu.
  • Hipo
    406

    Jedan od glavnih razloga mog navijanja za plasman u EL je dobrobit grupe bbb.

    Pare od transfera su pljacka dinama (hrvatski sistem).
    Dinamov potencijal otisao je mamicima u dzepove, umjesto u europski uspjeh dinama ili novi stadion.

    I onda ovdje vidim 5 upisa kako klubu ide milja eura od transfera malog sesvetskog mamicevca kojem je mario menadzer...

    Ja dinamo ne gledam kroz pare, nego oni koji njime upravljaju.
  • Mr Blue
    3.4k
    Ja razumijem Hipovu frustraciju i slažem se s njegovom poantom da nema smisla brojati milijune koji se slijevaju u "klub". 15 godina ta lova ide na Mamićeve privatne off-shore račune za što danas postoje dokazi, a klub je dobijao mrvice realno. A valjda klub mora biti na prvom mjestu, ili??

    Ekipa koja iščitava optužnicu, svaka vam čast btw, ali možete li možda saznati koliki postotak svakog transfera nije završio u klubu, što je mogao, već se transferirao na privatne račune?

    Ja odavno ne gledam izlazne transfere kao nešto dobro za Dinamov bankovni račun, već isključivo Mamićev, pa je možda u tome štos...

    Kao onaj nepoznati netko na DTSM Facebooku što je komentirao da nema veze što Mamić s Dinamom dijeli Olmov transfer 50-50 jer ako ga uvalimo za 30 mil eura, Dinamo će dobit 15 mil eura, što je 15 mil više nego da je ostao u Barceloni. Smije li se postavit pitanje zašto Dinamo neće dobit svih 30 milijuna eura, ako je Zdravko vojnik kluba kao što godinama laže? Briga me za Mamića, ja hoću da Dinamo dobije svih 30 milijuna eura ako je to u prilici. Svi menadžeri koji pritom uzimaju Dinamov novac smatram lopovima koji rade za svoj džep, a ne za Dinamov uspjeh.
  • Infinity
    15.5k
    Nekih 10-20% ispari od svih transfera diljem svijeta. I to je u neku ruku normalno, tako trziste funkcionira, pa te pare nisu ni isparile da mozemo reci da su nestale, nego su uredno placeni posrednici i zdravo. Al ne moze posrednistvo biti 50% i kod tih gdje je bilo 10-20% to ne bi bio problem da ih je pokupio netko peti, netko sa strane, problem je sto ih je uzeo Mamic, njegov sin, njegov brat, problem je sukob interesa. Mozda bi taj transfer netko sredio za 10%, a on ce svom dragom sinu isplatiti 20% jer mu je ipak sin. Dobar dio tog novca o kojem se prica svakako ne bi zavrsio u Dinamu, zavrsio bi u nekom drugom dzepu koji nije Mamicev, ali bi vecina novca ipak ostala u Dinamu.
  • BluePhone67
    3.5k
    Naravno da je problem postotak posrednicima, kao i sukob interesa. Ono sto je kljuc svega toga je monopol na igracima i na klubu, da jedino oni mogu zaraditi i prodati, kao sto jedino njegovi igraci moraju igrati u tom istom klubu, reprezentaciji itd. Upravo danas interno pripremamo objave za ZD face neke mladje igrace i razgovaramo o njima privatno, a 95% + glavnih igraca i buducih dinamovih svi su redom vec bili Mamicevi, a ako nadodamo izjavu iz optuznice gdje je Mustedanagic kao trener tim igracima gurao pricu da bi bilo pametno da potpisuju za ZM i da ce tako imati sigurnost, novce, reprezentaciju, mjesto u momcadi dolazimo do glavnog problema. Znaci cisti monopol na svima u klubu gdje ili propadas sigurno ili ces u buducnosti biti uspjesan ali i rob agencije. Biraj
  • Kwedi
    3.8k
    možemo postaviti pitanje; ima li itko zadnjih 15 godina (da ne idem u dalje razdoblje) da je bez putra na glavi; od igrača, trenera pa do kancelarijskih miševa?

    koja je granica nečije odgovornosti ili žrtve? do kod se crta povlači,a do kud ne?

    osobno, imam najveći problem s osobama koje su bile odgovorne za poslovanje kluba, dakle sva tijela kluba(skupština,NO,IO,uprava), a s igračima nemam jer su poslovali unutar tih postavljenih uvjeta.

    štakor i lovren su odradili posao nakon što su već bili van dinama i oni su četnici kao i oni koji su ih "natjerali".
  • marcio amoroso
    34k

    Ovdje apsolutno dijelim tvoje mišljenje a što se tiče dijeljenja transfera to samo rade kokošarski klubovi koji ne mogu ponuditi normalan ugovor pa onda kažu ajde ti igraj za 100 tisuća a kad te prodamo za 2 milijuna damo ti milijun. Dinamo je cijelu vječnost bio u mogućnosti da ne bude takav kokošarski klub jer je zaradio dovoljno od transfera ali je nažalost bio zahvaljući jednoj jebenoj obitelji.
  • xavier
    11.4k
    Ovdje apsolutno dijelim tvoje mišljenje a što se tiče dijeljenja transfera to samo rade kokošarski klubovi koji ne mogu ponuditi normalan ugovor pa onda kažu ajde ti igraj za 100 tisuća a kad te prodamo za 2 milijuna damo ti milijun. Dinamo je cijelu vječnost bio u mogućnosti da ne bude takav kokošarski klub jer je zaradio dovoljno od transfera ali je nažalost bio zahvaljući jednoj jebenoj obitelji.marcio amoroso

    Samo bih nadodao, ne znam tko od vas se sjeća kako se Zdravko negdje tamo u prvoj polovici 00-ih po medijima hvalio kako je Dinamo jedini klub u Hrvatskoj koji ima ugovore s igračima da cijela odštete ostaje klubu i da klub više nikad neće potpisati ugovor po kojem se odšteta dijeli s igračem.
  • marcio amoroso
    34k

    Upravo to. Vidiš kako se mi svega sjetimo. Sve te snimke treba lijepo izvući i nabijati kokosarima na nos koji ga brane.
  • Mr Anderson
    6k
    Nije toliko stvar dijeljenja odštete, rade to i drugi klubovi, ali nitko tako da antidatira aneks ugovora i tako pokrade klub.
  • Kwedi
    3.8k
    Samo bih nadodao, ne znam tko od vas se sjeća kako se Zdravko negdje tamo u prvoj polovici 00-ih po medijima hvalio kako je Dinamo jedini klub u Hrvatskoj koji ima ugovore s igračima da cijela odštete ostaje klubu i da klub više nikad neće potpisati ugovor po kojem se odšteta dijeli s igračem.xavier

    Od 2003. da niti jedan igrač kao nije dijelo transfer
  • groove
    4
    Bokte kad se sve zbroji ispada da je ZM bil normalan i skroman, danas bi klub imal novi stadion koji bi se jednog dana zval po njemu, a klub bi igral vrhunske tekme.. Čini se da manijak u njemu nije čak ni sebi dao šansu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.