• Kwedi
    3.8k
    Je li Miško primjer 'baje' koji vodi normalno i uspješno i ima poštovanje prema navijačima?
  • BluePhone67
    3.2k
    Ja imam pitanje jel Misko i vlasnik stadiona ili je u najmu pa ga placa ili je neka kompenzacija izmedju grada i njega ?
  • marcio amoroso
    32k

    Misko je idiot koji je u talu sa sotonom i nije ništa bolji od sotone.
  • Mali dioničar
    14k
    Nemam baš osjećaj da Miško ima pojma o nogometu, vjerojatno je Volpiju obećao nešto oko Kantride tipa radit će se nekretninski kompleks pa kad je Volpi vidio da ništa od toga, “zamolio” je Miška da otkupi Rijeku.
    Inače, u Zakonu o sportu piše da član/dioničar kluba ne smije biti netko tko može utjecati na sustav natjecanja, a Miško ni manje ni više želi utjecati na cijeli sustav financiranja sporta kroz Opatijsko komunističko reketarenje.
    Vezano za Leicester, zaradjivanje i doprinos lokalnoj zajednici, nadam se da smo gotovi s vremenima kad je zaradjivanje na legalan način bilo nešto što bi društvo osudjivalo.
  • Mali dioničar
    14k
    Deda, ovdje je tekst na temu španjolskih klubova i Barcelone u smislu da li imaju privilegirani status u La Ligi i u Europskoj uniji općenito.

    https://www.google.com/amp/s/amp.ft.com/content/750e14a2-3f94-11e6-9f2c-36b487ebd80a
  • Infinity
    15.2k
    Samo da se nadovežem, ovaj pokojni vlasnik Leicestera je čak ulagao u lokalne bolnice, vrtiće itd. Znači pomagao je i lokalnoj zajednici. Perfekcija.marcio amoroso

    To je isto napravio onaj sto je preuzeo Vardar. Barem sam tako citao. Preuzeo je rukometni i nogometni klub. Napravio je fantastican trening kamp za nogometni klub. Ima dosta od toga kada sam citao, ne sjecam se svega tocno, ali je bilo isto pisanja oko ulaganja u lokalnu zajednicu i slicno.

    To je moc koju ima multimilijunas. Sta bi se dogodilo da clanovi preuzmu dionice kluba? Eno Hajdukom upravljaju navijaci. Mislim da bi bilo dobro da dobar dio dionica imaju clanovi, tj. navijaci kluba, ali klub treba nekog s kapitalom, jer bez tog kapitala privatizacija nema nikakvog smisla. To je kao da ja i moj brat kupimo neku firmu, ali ne dajemo ni marke u nove masine, infrastrukturu i slicno. Moze se to u klubu zakrpati transferima, sponzorima i slicno, ali ja privatizaciju gledam kao nacin da se dodje do covjeka koji ce postati glavni sponzor kluba i u klub donijeti novac. Ako ce vlasnici biti sirotinja onda je bolje da ostane udruga gradjana. Ne mora znaciti da bi u slucaju Dinama ja bio upravu, mozda bi ta sirotinja uspjela napraviti dobar posao, ali je veca mogucnost da ne bi. Mislim da bi bilo dobro da su vlasnici dva covjeka koji imaju jednak postotak dionica, da oba ulazu, a da vecinu u dionicarskom postotku ipak prevagnu glasovi malih dionicara, tj. da ova dva u slucaju neslaganja moraju traziti da navijaci sami odaberu sta im je veca korist.
  • Mali dioničar
    14k
    Nemoj baš idealizirati i tražiti neke altruiste. Velika većina koja je došla do novca zna s njime pa i naprave dodanu vrijednost od kluba. Pa Mandarićev modus operandi je preuzimanje kluba u lošem stanju pa prodaja.
    I za Abramovića je bila spika da previše troši iz čiste obijesti pa će mu se opet ulaganje vratiti ako proda klub.
  • BluePhone67
    3.2k
    Dinamo - to smo mi organizira javnu tribinu imena: "Dinamo - jučer, danas, sutra" na kojoj će se kroz konstruktivnu raspravu objasniti mogućnosti i potencijali Dinama kao udruge građana ili kao športsko dioničko društvo.

    Kazaliste Vidra 6.11.2018 (utorak) od 20h
  • BluePhone67
    3.2k
    Udruga članova Dinamo “Dinamo to smo mi” organizira javnu tribinu pod nazivom “Dinamo - jučer, danas, sutra; preoblikovanje ili udruga građana

    Kakva je najbolja budućnost za Dinamo, preoblikovanje u športsko dioničko društvo, koje zagovara aktualna uprava kluba ili ustroj kao udruga građana po modelu da svaki član kluba može birati upravu, koju zagovaraju brojni navijači pitanje je na koje će se pokušati dobiti odgovor idućeg utorka, 6. studenog u kazalištu Vidra s početkom u 20 sati.

    Udruga članova Dinamo “Dinamo to smo mi” organizira javnu tribinu pod nazivom “Dinamo - jučer, danas, sutra; preoblikovanje ili udruga građana” na kojoj će nekoliko panelista diskutirati o situaciji o klubu i njegovoj budućnosti. Ulaz na tribinu je besplatan, a pozvani su svi navijači i članovi Dinama bez obzira na svoj stav o ovoj temi.

    - Glavni cilj tribine jest u konstruktivnoj raspravi argumentima pokrenuti raspravu o Dinamu i sučeliti stavove svih povezanih s Dinamom bez obzira na njihovo viđenje budućnosti kluba. Vjerujemo da je sazrelo vrijeme da se o Dinamu raspravlja javno i pred zainteresiranom publikom - kazao je Juraj Čošić, predsjednik Udruge “Dinamo to smo mi” i podsjetio:

    - Još početkom travnja kada je udruga osnovana i predstavljena želja je bila pozitivnim i afirmativnim idejama vratiti dinamovce tamo gdje pripadaju. Od prvih dana smo tvrdili da Dinamo ima velik broj navijača koje samo treba probuditi. Odlični rezultati pokrenuli su taj trend, no smatramo kako se ovakvim javnim tribinama može dodatno stvoriti pozitivno ozračje oko kluba.

    Na tribinu su pozvani i predstavnici GNK Dinamo.

    - Poslali smo poziv u klub pa pošalju predstavnike koji bi bili panelisti jer ovom tribinom želimo pridonijeti kvaliteti upravljanja Dinama. Do sad se o budućnosti Dinama govorilo samo iz prostorija kluba, ili iz naših medijskih nastupa, a sada je prilika da se svi zajedno, sa svojim argumentima obratimo navijačima i članovima na ovakvom javnom događanju. Nadamo se da će klub prihvatiti ovaj poziv - kazao je Juraj Čošić.

    Osim predstavnika kluba, te Udruge “Dinamo to smo mi”, kao sudionici su pozvani i neki bivši igrači, ekonomisti, športski menadžeri i novinari koji su upućeni u tematiku i za koje u Udruzi “Dinamo to smo mi” vjeruju kako mogu doprinijeti kvalitetnoj raspravi.

    - O konačnoj listi sudionika obavijestit ćemo tijekom vikenda jer čekamo sve konačne potvrde, ali uvjereni smo da sva imena jamče kvalitetnu raspravu i početak dijaloga o Dinamu - dodaje Čošić.

    Također, omogućen je i prijenos tribine na jednom TV kanalu.
  • BluePhone67
    3.2k
    Svi smo pozvani, samo treba dobra volja i pripremit kvalitetna pitanja i pokusat odbacit sve nedoumice ukoliko netko ima vezano za ovu raspravu. Nadam se velikom odazivu, konstruktivnoj i ljudskoj raspravi na najvisem mogucem nivou za danas, sutra jos bolji Dinamo.

    Vidimo se
  • BluePhone67
    3.2k
    Da malo dignem temu, posto imamo dosta novih clanova mozda i oni imaju na ovu temu sto za reci.

    Slobodno udarajte
  • deda
    27.7k
    Nevjerojatno je kako su u klubu od silne ofenzive i najave privatizacije totalno zašutili na temu. Znamo i zašto.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.