• BluePhone67
    3.2k
    Junior 100 kn
    Senior 250 kn
    Premium 500 kn
  • deda
    27.7k
    Dobar trag samo bih ja još malo veće razlike napravio u tom slučaju.
    Ponosni član 100 kn - samo članstvo i poklončić
    Zlatni član 300 kn - današnji status člana, poklončić, popust 10% u fanshopu i ulaznice, 4 tekme gratis
    Platinasti član 1.000 kn - sve nabrojeno pod Zlatni, plus pravo glasa na izborima i godišnja za sjever ili istok, zapad nadoplata 200-300 kn.
  • BluePhone67
    3.2k
    Ok. Ovo moje je bilo okvirno izlaganje, naravno da bi se trebalo trazit najbolje rijesenje za obostrano zadovoljstvo
  • deda
    27.7k
    Kad bi ovako postavili stvari u članskom modelu, a to je po meni jedino normalno, ok možemo sad diskutirati o tim sumama, ali bitna je neka proporcija i prije svega veći iznosi nego što je ovaj danas smiješni do čega bi došli? Do toga, da ono što je prezentirao Mali dioničar je sasvim razumna opcija, jer dobivaš trajno pravo vlasništva i odlučivanja o svom vlasništvu tj. ulogu. I da ti iznosi nisu uopće neki bauk.
  • BluePhone67
    3.2k
    Platinasti član 1.000 kn - sve nabrojeno pod Zlatni, plus pravo glasa na izborima i godišnja za sjever ili istok, zapad nadoplata 200-300 kndeda

    Trajni nalog skidanja na rate nebi ispalo vise od 100 kn mjesecno na 12 rata.. Odmah bi potpisao
  • BluePhone67
    3.2k
    Do toga, da ono što je prezentirao Mali dioničar je sasvim razumna opcija, jer dobivaš trajno pravo vlasništva i odlučivanja o svom vlasništvu tj. ulogu. I da ti iznosi nisu uopće neki bauk.deda

    Pa ako cemo uzeti u primjer Tovarluk oni su privatizirani i imaju clanarinu itd. Sve je to izvedivo u bilo kojem obliku.
  • Kwedi
    3.8k
    oko broja potrebnih za 25,50 i 75 čisto kao komparacija...

    govorimo o članovima dakle, al ne mislim na velike igrače s debelim novčanikom.

    kad je hajduk išao u preoblikovanje, skupilo ih se oko 6 tisuća koji su imali barem jednu dionicu. cijena dionce bila je 500,00 kn.

    osijek kad je išao u privatizaciju, 193 dioničara ima barem jednu dionicu.
  • Kwedi
    3.8k
    u rijeci članovi nisu imali prilike za kupnju dionica
  • xavier
    11.1k
    Iskreno, prije godinu dana mi je bila nevjerojatna ideja da bi postojalo nekoliko tisuća ljudi koje bi zanimale dionice Dinama. Međutim, stvari se mijenjaju i ispada da se zanimanje polako vraća. E sad, pitanje je koliko tih ljudi bi bilo spremno dati nešto svog novca za tu priču.
  • Infinity
    15.2k
    Bez obzira da li se clanovi udruze ili sto bude, mislim da bi svakome dinamovcu trebala biti cast da kupi jednu ulaznicu. Neka bude 1.000kn, u najboljim danima sam trosio duplo mjesecno na kafane i diskoteke, bila bi me sramota da ne kupim jednu dionicu. Ta jedna dionica je nesto simbolicno. Neces imati nekog utjecaja, al ti je bar malo toplo oko srca :D
  • Mali dioničar
    14k


    Ovo sa razinama članstva ti je u biti je dioničko društvo. Imaš pravo utjecaja proporcionalno u odnosu na to koliko si uplatio.
  • Mali dioničar
    14k
    Dionice HT-a je upisalo 350.000 građana. OK, podijeli sa 3,5 zbog hrpe torbara, 100.000.

    Interes za Dinamove dionice trebali bi pokazati barem vlasnici godišnjih ulaznica, ali nije da ne postoji masa ljudi kojima bi se trebalo obratiti.

    Uvijek napominjem da se višestruko više potroši na kladionice - svake godine samo Supersport zaradi 250 i više milijuna kuna što znači da Hrvati svaki godine doslovce zakockaju jedan Dinamo, a siguran sam da je velik udio u tih 250 milja kuna profita Superspota onaj navijača Dinama.

    Tako da definitivno ima prostora u preraspodjeli budžeta namijenjenog za kocku, cugu i prežderavanje u korist dionica Dinama. Samo je pitanje da li ljudi to žele.
    Već smo pisali o tome - prva je pretpostavka da se sredi registar članova pa neka članovi odluče žele li udrugu ili d.d.
  • Kwedi
    3.8k
    da, dosta ljudi je kupovalo HT(ili INA-u).

    dosta ljudi dobar dio dohotka ostavi u kladionicama.

    ali u jednom i drugom primjeru primarni motiv je profit. ne ljubav prema telekomu ili naftnoj industriji već pokušaj dodatne zarade, na relativno sigurno ulaganje(govorimo o periodu "meda i mlijeka" prije desetak godina).

    ulaganje u dionicu dinama je one way direction. zarade nema. dividendi nema. samo vlasništvo.

    a udio i jačina tog vlasništva ovisi o broju dioničara, koliko je među njima "velikih igrača" s paketima od 20% i više,a da ne govorim o vrlo izglednim solucijama od 50+1 pa čak i 75+1(ako bi se znalo što je s onim inozemnim dugom od 15ak milja eura koji dinamo ne vraća i tko stoji iza njega).


    je li veliki broj spreman jednosmjerno dat u dinamo za naše prilike velike količine ušteđevine, za nešto što većini predstavlja više simboliku(kao što je gore Infinity naglasio), što se dobilo konkretno s tim jednodimenzionalnim ulaganjem od 1.000,00 kn, ako je udio u vlasništvu neki minijaturni postotak s kojim ne može se ništa bez nekog velikog okrupnjivanja malih dioničara?


    članski model je tu puno konkretniji i fleksibilniji.

    također, ne uzimajući najbogatije klubove svijeta(makar se može i njih u krajnjem slučaju), koliko to privatiziranih profi klubova istočne europe(kao nekakav ekvivalent za usporedbu s dinamom s obzirom na kontekst) ima unutar svog vlasništva jedan ozbiljan segment(25+1 ili više),a da je u rukama navijača?
  • Mali dioničar
    14k


    Pitanje je dobre volje ljudi koji upravljaju. I sad kad je Udruga, prevlast je stečena dodavanjem velikog broja skupštinara tamo negdje 2002.

    Ako nam je do kontrole procesa, a ne do upravljanja klubom, sa jednom dionicom sigurno možeš bolje kontrolirati nego sa jednom članarinom. Nitko ti ne garantira da sa jednom članarinom možeš doći na Skupštinu, a ako imaš jednu dionicu, nitko ni ne može zabraniti pristup Skupštini.
    Mi smo kao društvo u masovnoj paranoji gdje se samo gleda tko će koga prevariti, ne daj Bože neke sinergije.
  • Kwedi
    3.8k
    smisao članarine, odnosno socois modela je ukidanje skupštine kao takve.

    "skupština" su svi koji biraju upravu i NO.

    kroz udrugu to se statutarno može odrediti, kroz šdd zakon je rigidan i strog(što je samo po sebi i razumljivo) i van okvira odlučivanja koje je determinirano s vlasničkim udjelom koji je zatefteren sve dok ne dođe ili do kupnje dionice od drugog dioničara ili dokapitalizacije(koja opet ovisi o volji 3/4 svih dioničara).

    malo offtopic

    kroz gore spomenute benificije vezano uz članstvo, ovisno o stažu kao članu, ja bi osobno stavio varijantu da proporocionalno trajanju članstva toliko više vrijedi glas. s time i jačina utjecaja.

    1 godina - 1 glas
    2 godine - 2 glasa
    20 godina - 20 glasova


    naravno, tu dolazimo do varijante koliko u kalendarskoj godini je broj članova, pogotovo u izbornima...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.