• Mlađi referent
    11.4k


    Te riječi same po sebi neće ništa pa zašto su onda uopće tu?

    Zato što članak 14 kaže

    1. Parties shall take, where appropriate, the necessary steps to include teaching material on issues such as equality between women and men, non-stereotyped gender roles, mutual respect, non-violent conflict resolution in interpersonal relationships, gender-based violence against women and the right to personal integrity, adapted to the evolving capacity of learners, in formal curricula and at all levels of education.
    2. Parties shall take the necessary steps to promote the principles referred to in paragraph 1 in informal educational facilities, as well as in sports, cultural and leisure facilities and the media.

    Istanbulska nije samo manji pamfletić LGBTQ propagande, ona je puno gore od toga. To je obvezujući međunarodni ugovor koji po svojoj definiciji zahtjeva prilagodbu zakonovodavstva, a posljedično ovakvim stvarima i promjenu obrazovnih sustava.
  • Patak
    2.6k
    Da lijepo, obitelj naravno, ali po školama se gura rodna ideologija pa moraš doma preodgajati i pomno pratiti kakve im sadržaje tamo nude. Pronađi predstavu Boje odgoja koju su htjeli nametnuti u mojoj školi, srećom propalo im je.

    Dakle žena je ukinuta sa istambulkom, tj. danas ili sutra svaki muškarac može biti žena samo ako se tako osjeća, može uzeti hormone ali ne treba, može si ocvikati pišu ali ni to ne treba. Npr. neke feministkinje su to shvatile, pa rekle čekaj malo pa ne može muškarac nikad biti žena, recimo tenisačica Martina Navratilova i brojne druge...one se odmah napadaju...a te izopćene feministkinje se nazivaju TERFice jer se ne slažu sa debelim muškarcem koji iskače s tva uz pomoć Severine i kaže da je žena...
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Ne pratim portal, da ne bi bilo zabune :lol: , izletilo mi na Faceu.
    https://www.dalmacijadanas.hr/ivan-vilibor-sincic-prvi-put-u-zivotu-mora-traziti-posao/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3ATNHY1LsEmbq7uV5mglnsK-0yijbYlUNR60WZ-oxGD5Z4PydWKe_guXY_aem_ARZFRjwuKxP5MIbpuU0v_9i4pqtEjS8N5zHae5iCeVNQoDWdGsht9K0tWfng5AW5rex4sMwzakQJNofYVz-w32ea

    Sinčić je supruzi prepisao i pola kuće u Markuševcu koja je sad uređena. A supruga je kupila u Zagrebu nekretnine vrijedne više od 200.000 eura. Točnije stan vrijedan 173.490 eura, od čega je 101.000 eura platila kreditom, a više od 72.000 eura gotovinom. Kupila je i klijet sa zemljištem od 28.000 eura od žene pod ovrhom. I počela je bespravno uređivati pa su konzervatori zaustavili radove.

    Kakav spektakl, neviden obraz. :lol: o
  • NORTE
    9.8k
    Više mjesto na stranačkoj listi znači sve, nikakvi glasovi na izborima ti više nisu bitni...

    "Četvrta izabrana s te liste Romana Jerković Kraljić izabrana je kao treća s liste, sa samo 1005 preferencijskih glasova. Čak je petoro kandidata na istoj listi dobilo više preferencijskih glasova od nje, a među njima najviše Dalija Orešković (11.567) koja je bila na petom mjestu. S deset puta manje glasova od Orešković, Jerković Kraljić odlazi u Europski parlament zahvaljujući višem mjestu na listi."
  • GaijiZG
    827


    Konvenciju Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji ratificirana je prije 6-7 godina. Ništa od toga nije nametnuto djeci i obrazovnom sustavu, kao što još uvijek imamo sir i vrhnje, a naši vojnici ne ratuju po svijetu za američke interese.

    Vrijeme je vječni neprijatelj populista, gotovo uvijek ih demantira samim protokom.



    Za sada imamo sir i vrhnje i hrvatski vojnici ne ratuju američke ratove, ali to ne znači da naddržavni i nedržavni elementi ne žele zabranu mesnih proizvoda, ne žele da se Europljani međusobno do kraja pokolju, i ne znači da je žele full feminizirati muškarce i srušiti do kraja obiteljske vrijednosti. Sve oni to žele, samo im nije (još) uspjelo do kraja.

    Pa ti si sam za dugine slikovnice u školama.
  • GaijiZG
    827


    Pa jer djeluje subverzivno kao svi ljevičari. Istanbulska konvencija iskorištava borbu protiv nasilja nas ženama za guranje rodne ideologije, što znači da im je cilj rodna ideologija, a ne borba protiv nasilja. Jer da im je cilj borba protiv nasilja nad ženama, ne bi se zamarali stvarima koje bi smetale konzervativnijim društvima i lakše bi se sama istanbulska prihvatila.
  • GaijiZG
    827


    Žene nisu toliko češće žrtve obiteljskog nasilja zato što je biologija odredila da žene budu žrtve nego zato što im društvo nametnulo takve uloge.

    Žene i muškarci su podjednako često žrtve toksičnog partnera, samo žene češće zadesi fatalna sudbina radi toga što su muškarci biološki superiorniji. Niko ne priča o muškarcima koji su se ubili ili koje su žene uništile. Muškarci se 3 puta više ubijaju od žena, i glavni uzrok su bračni i financijski problemi, koji su najčešće međusobno povezani.
  • GaijiZG
    827


    Imam ja pitanje jedno za političke stručnjake ovdje.

    Ako sam za všestranačke izbore, ali jednostranački parlament za koji politički sustav sam? Koji politički sustav objedinjuje navedeno.

    Najbliže tome jest predsjednički sustav, poput Francuske, ili u Hrvatskoj 90tih, gdje se bira predsjednim u kojeg je najveća moć. Samo zamijeniš tu tvoju jednu partiju za predsjednika. Ali to tvoje dovodi do duopola i smrti demokracije kao u Americi i UK. Gdje se sve svodi na 2 stranke.
  • mali M
    4k
    Vrijeme je vječni neprijatelj populista, gotovo uvijek ih demantira samim protokom.Bosskovitz

    Hahahahaha, morao sam se vratiti na ovo.. vrijeme, tj povijest nas uči da su napredne ideologije uvijek donosile uništenje... Valjda ti nije potrebno pojašnjavati tko je gurao napredne ideologoje..

    Gdje se to rod "uveo i implementirao u sustav" zbog Konvencije o sprječavanju nasilja nad ženama? Nemoj zaobići ovo pitanje, vrlo je konkretno i jasno.Bosskovitz

    "Roditelj1 i Roditelj2". Vrlo kratko, konkretno i jasno
  • Bosskovitz
    8.4k
    "Roditelj1 i Roditelj2". Vrlo kratko, konkretno i jasnomali M

    Gdje je to implementirano? Jer koliko znam, jedini primjer je bio neki formular u Zagrebu za koji je zaključeno kako takav naziv nije u skladu sa zakonom.
  • mali M
    4k
    vidim da znaš sam, i to ne "neki formular u Zagrebu", nego formular za zaposlenike grada Zagreba. I da se ne praviš lud, to je bilo prije cca 6 mjeseci, a ne prije 5 godina... Nastavno na to su slične dopise slale i škole doma klincima ali su im starci šiznuli na to pa se vratilo na staro i nikome ništa. daj se ne pravi lud. Već sam nekoliko puta rekao, za nekoga tko jako brzo prikuplja i dobro barata podacima, često se praviš kao zbunjen i sa potrebom za objašnjavanjem... pa pol europe ima roditelj1 i 2 i sad se čak u nekim zemljama vraća na majka i otac. Druga stvar, muka mi je više od pojašnjavanja te "novokompovanih" izričaja. Rod je nekad imao gramatičke značajke i tako se i koristilo. Spol je bio biloška odrednica i određivao se za sve. Od kad se rod uveo kao socijalni konstrukt što je fundamentalno krivo, samo je donese kaos u svijet. Rod nikad nije smio doć u kategoriju društvenog konstrukta jer je društvo puno devijacija i svak drugi luđak ga definira po svojoj volji. Sad su čudni ljudi koji jednostavno, znanstveno i činjenično NE žele podjele.. a svakome njegovo veselje...
  • Nolifer
    7.1k


    Buš išel i ti u isti koš sa mnom i @GaijiZG :lol:
  • mali M
    4k
    ma briga me za koševe, baš mi je već muka crtanja osnovnih stvari ljudima koji su pametni i informirani, a prave se tutlavi jer moraju nekako obraniti nelogične stavove. Ko onaj mali iz serije koji je skužio da u razgovoru nemoraš uopće slušati nego samo ponovi zadnju riječ koju je netko izrekao upitno...

    "Upitno?" :lol:
  • NORTE
    9.8k
    Dp se ograđuje od postupaka Bartulice kojem su omogućili odlazak u EU parlament.
    Na prvu se čini još jedan politički igrokaz, ali ovo što oni pričaju zadnjih dana o njemu mi izgleda iskreno s njihove strane.
    On je jedan od njihovih top ljudi, čovjek koji ih predstavlja u raznim javnim nastupima, "glasnogovornik".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.