• Nino Bule
    12.1k


    Ovo sta bosskovitz prica nema veze s raskopavanjem i manipuliranjem spola, nego o tome da neko tuce zenu jer nema kuhaču u ruci, zena se nije rodila s kuhacom u ruci pa onda takvo nasilje nazivaju rodno uvjetovanim, realno za prosjecnu osobu potpuno nebitna kategorija, nesto sto ima uporabu u znanstvenim radovima, kriminologiji, pravnom sustavu.

    Drugi par rukava je rodna ideologija, rodni identitet, itd. sto je vezano uz transrodnost i sve pizdarije koje idu uz to i naravno da treba bit oprezan na podvale, al treba biti precizan jer ja ne vidim u bossovom upisu ista o tome.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Drugi par rukava je rodna ideologija, rodni identitet, itd. sto je vezano uz transrodnost i sve pizdarije koje idu uz to i naravno da treba bit oprezan na podvaleNino Bule

    "Zato što u kontekstu konvencije o sprječavanju nasilja nad ženama "rod" i jest kategorija uvjetovana ponašanjima, aktivnostima i ulogama."

    Meni ovo itekako zvuci kao podvala. I ne, ne citam Narod.hr, ne idem na "Hodove za zivot", isao sam na etiku u srednjoj skoli... samo zdrav razum.

    Dobro je @mali M napisao, o spolno/rodnom uvjetovanom nasilju bi se eventualno moglo govorit u drzavama Bliskog istoka, Afrike i sredisnje Azije. U Europi je nemalen broj muskaraca zrtva obiteljskog nasilja (koliko sam shvatio potpisnice su uglavnom europske drzave).
  • Bosskovitz
    8.5k
    Kako se Bosskovitz trudi... :blush:NitkoBitan

    A trudim se, jbg. Volim ovu zemlju, tu sam odlučio ostati, živjeti, raditi, imati djecu i želim da bude što bolja moguća. Znam da neće mojih par komentara tu nešto promijeniti, ali ako netko zbog mojih komentara nešto nauči ili počne malo drugačije razmišljati, nije uzalud.

    Drugi par rukava je rodna ideologija, rodni identitet, itd. sto je vezano uz transrodnost i sve pizdarije koje idu uz to i naravno da treba bit oprezan na podvale, al treba biti precizan jer ja ne vidim u bossovom upisu ista o tome.Nino Bule

    Probao sam jednom istraživati teoriju toga, no zaista je previše. Stvar je samo u percepciji. Imaš radikalne anti-gender feministkinje koje su totalne luđakinje i koje teoretiziraju o nekim klasnim borbama žena protiv društva koje... nebitno zapravo, a imaš i najobičnije ljude kod kojih postoji razlika između spola i roda, odnosno njihove psihe i njihove fiziologije. Trpati sve u isti koš je suludo.

    Meni ovo itekako zvuci kao podvala.NitkoBitan

    Nije nikakva podvala, objasnio sam ti gore. Ti možeš tvrditi da ti ja sad želim nešto podvaliti s tim, ali 7 godina života s tom Konvencijom ti pokazuje da nema nikakve podvale nego se radi o jednom, iako teorijski kompleksnom, zapravo vrlo jasnom problemu. Žene nisu toliko češće žrtve obiteljskog nasilja zato što je biologija odredila da žene budu žrtve nego zato što im društvo nametnulo takve uloge.
  • NitkoBitan
    13.5k
    a imaš i najobičnije ljude kod kojih postoji razlika između spola i roda, odnosno njihove psihe i njihove fiziologije.Bosskovitz

    Prijatelju, pao si na ispitu.

    Over & out.
  • Nino Bule
    12.1k
    Probao sam jednom istraživati teoriju toga, no zaista je previšeBosskovitz

    Trenutni mainstream tih udruga/grupa (pa onda i lijevo liberalnih stranaka) je promoviranje pubertetskih blokera za djecu, placanje tranzicija iz drzavne kase, 1000 identiteta, novih zamjenica, nisu to vise ekstremni pojedinci sad je to vise manje modus operandi tog miljea.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Puno se tu priča o ljevici i desnici.

    U cijeloj globalnoj medijskoj mašineriji primjetno je da ljevica prisvaja sve normalne ljudske i prirodne pojave.

    Tako eto valjda ne postoje desničari antifašisti jer antifašizam je valjda samo za ljevicu pa bi danas valjda i Margaret Thatcher proglasili fašistkinjom.

    Tako eto prirodni simbol dugu koja je svakom normalnom lijepa prirodna pojava prisvojio je jedan izopačeni i idiotski pokret željan pažnje.

    Sad se to ponavlja i kroz zelene politike. Često se govori o ruralnom i urbanom i sad su odjednom zeleni ovi urbani. Ovi koji godinama žive na selu, imaju vlastite šume, vinograde i stoku nisu zeleni nego eto takve ljude “tzv. ruralne” hrpa kretena koji se po gradu voze biciklima nazivaju nazadnima i uče ekologiji.

    Kroz nasilje nad ženama. Nemoguće je pomisliti da nekakav Nobilo komunističko četnički odvjetnički bard tuče djecu i žene nego je to valjda rezervirano za krezube “desničare” s dva razreda osnovne škole.

    Zbilja i ako je od nazovi ljevičara, previše je.

    Ne samo da je previše nego je i pročitana priča.
  • NitkoBitan
    13.5k
    nisu to vise ekstremni pojedinci sad je to vise manje modus operandi tog miljea.Nino Bule

    Bosskovitz i je dio tog miljea po onom dijelu teksta koji sam izdvojio iz njegovog komentara. Kolega smatra da rod i spol nisu ista stvar... sta vise rec. Po njemu su njegovi istomisljenici "najjobicniji" ljudi.
  • Patak
    2.6k
    Boss, isprike, taj citat nije moj nego je to tekst iz tog linka, pisan od Znanstvenog Vijeća HAZU, zaboravio sam ga staviti u navodnike. Tako da nisi kontrirao meni nego HAZU.

    Inače smatram da je Istanbulska konvencija ukinula ženu, danas se svaki muškarac može osjećati kao žena kao što i sam pišeš. Nikad žene nisu doživjele veće poniženje nego tim dokumentom. Uništio je dostojanstvo žene, uništava ženski sport i tako dalje. Pisao ga je neki luđak na zatvorenom odjelu psihijatrije, zapravo diktirao jer je bio u luđačkoj košulji.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Žene nisu toliko češće žrtve obiteljskog nasilja zato što je biologija odredila da žene budu žrtve nego zato što im društvo nametnulo takve uloge.Bosskovitz

    Hmmmm...

    Ima li nešto u tome što je ljudsko biće muškog spola fizički znatno snažnije od ljudskog bića ženskog spola, što posljedično uzrokuje mogućnost fizičke dominacije i samim time zlostavljanja? Ta mogućnost je 100% uvjetovana biologijom.

    Na osnovu tih fizičkih karakteristika su nastale i sve ostale društvene i rodne uloge. Ona osnovna podjela koja se uči na prvom satu bilo kojeg ekonomskog predmeta (Muškarci idu u lov, a žene skupljaju bobice) nije nastala slučajnim odabirom, već zbog toga što će prosječni muškarac zbog svojih fizičkih karakteristika prije uloviti životinju od prosječne žene.
  • serbus
    3.8k
    Nemogu se sjetiti gdje i jer mu je prošlo ali čitao sam negdje o liku koji je sa 60 počeo nositi haljine rekao da se osjeća kao žena krenuo u promjena imena i predao papire za punu penziju. Tako da nikad neznaš kad bi im se takva igra mogla odbiti u glavu. A mi kreativni narod kakvi jesmo bi mogli ranije u penziju nego kaj očekuju :lol:
  • Ludovic IX
    6.1k
    nadji mi gdje to piše u konvenciji a ne što piše na nekom desničarskom portalu.
  • Patak
    2.6k
    Evo ga na, pa napisao sam da je reagiralo Znanstveno vijeće HAZU, evo i tportal je to prenio kao i svi ostali mediji...pročitaj što su oni napisali...

    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/akademicima-smeta-rodna-ideologija-i-traze-da-se-istanbulska-konvencija-ne-ratificira-foto-20171228
  • Majki2111
    2.8k
    Imam ja pitanje jedno za političke stručnjake ovdje.

    Ako sam za všestranačke izbore, ali jednostranački parlament za koji politički sustav sam? Koji politički sustav objedinjuje navedeno.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Pa nisi valjda tako naivan da misliš da je to stvarno konstrukcija desničarskog portala.

    Istanbulska konvencija, čl. 3c

    ““gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes that a given society considers appropriate for women and men.”
  • Ludovic IX
    6.1k
    Hvala na pronalasku. Ja sam samo brzinski prošao i nisam to vidio. Iskreno , neznam što ce ove riječi promijeniti u odgoju djece. Iz iskustva mogu reći da 90% odgoja dolazi iz obitelji. Ako obitelj dopusti da da dijete bude odgajano na internetu di je ta woke propaganda jaka, onda nije krivics na nekoj konvenciji već roditelju.

    Ja svoje dijete odgajam da ne mrzi nikoga, da poštuje svakoga i da traži da sw poštuje njega.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.