• Mali Zeus
    9.7k
    Ne znam ovu statistiku, ali me jako čudi.

    Sam centar grada ima Tuškanac, Ribnjak, cijelu zelenu potkovu od Tomislavca, Zrinjevca, onaj potez HNK prema pruzi je cijeli odlično posložen i onda imaš Botanički vrt.

    Bundek, Jarun, jel tu treba kaj dodati.

    Isto tak potez Holjevac-fontane-Tudjman-spomenik domovini je nizak da ostavlja vizuru prema katedrali i Gornjem gradu kad ideš prema centru s te strane.

    Vezano za rastrošnost, jasno da je katastrofa da se izvlači lova, pričam o urbanizmu.

    A kad smo kod potreba, imao je Zagreb većih potreba i kad se gradio Juraj koji ubija zmaja, spomenik banu Jelačiću, kralju Tomislavu pa eto sva steća da postoje...
    Mali dioničar

    Ma ja cijelo vrijeme govorim o financiranju tog spomenika, ne o izgledu i činjenici da se gradi spomenik kao takav.

    Ovo sve što si nabrojao je istina i na prvi pogled izgleda da je Zagreb stvarno zelen, ali novija naselja se grade bez da se to sve uzima u obzir.

    S druge strane Zagreb ima maksimirsku šumu i posebno Medvednicu što rijetko koji grad ima. Zato je žalosno da se i to devastira, ali to je tema za neki drugi dan. :)
  • NORTE
    9.3k
    ono što se danas događa u zagrebu je izgradnja nekog stambenog ili poslovnog kompleksa bez prometne studije koliko će se na taj način povečati prometni pritisak na trenutne prometnice.Kwedi

    Ne danas nego već 15 godina! Jedan od najvećih problema koji imamo. O stanju postojećih prometnica mi teško i pisat išta.
  • Kwedi
    3.8k
    ajd dobro; prvo autor podatka je agronom (kojeg poznam osobno i imam svoje mišljanje o njemu) i ovo je nakucan podatak bez smisla.

    drugo, po tom istom grafu slavonski brod po ovom je načičkana favela.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Grafikon je rađen na temelju podataka DZS. Ne daj da ti tvoje osobno mišljenje o autoru pretjerano utječe na stav.
  • Gelipter
    3.5k
    Kaj se tiče urbanističkih rješenja gdje se u stariji dio grada ubacuju moderne zgrade po cijeloj Europi postoje odlični primjeri. Kod nas je to većinom šaka u oko dotadašnjim vizurama grada. Meni je osobno Europski trg dobro napravljen ali teško se mogu naučiti na onu zgradu. Bilo je kad se izgradila i puno prijepora oko Muzičke akademije. Spomenik domovine mi je jedna velika enigma. Često prolazim i pratim napredak. Naprosto je nevjerojatno koliko se to sporo radi. Jasno mi je da se svi moraju namiriti, da je neko žešće pranje novca u igri, ali ovo svejedno predugo već traje, pogotovo kad se vidi krajnji rezultat. Totalno neinovativno, čak bih rekao nagrđujuće. Netko je spomenuo žičaru pa evo jedan članak iz listopada o žičari. Zanimljiv je odnos cijene simbola Bandićdvog lopovluka u usporedbi s najvećom žičarom u Europi. Da ne govorim koliko se ne uklapa i nagrđuje okoliš megalomanska početna stanica žičare.
    https://www.zagreb.info/aktualno/ipak-nista-od-otvaranja-zicare-trebalo-je-biti-pocetkom-listopada-ali-sada-ga-je-bandic-opet-odgodio/290239/
  • NORTE
    9.3k
    Naravno da jesam za izgradnju umjesto Gredelja i Paromlina, ali ova pošast mora završiti na prvim izborima.
  • Kwedi
    3.8k
    Da ne govorim koliko se ne uklapa i nagrđuje okoliš megalomanska početna stanica žičare.Gelipter

    jebiga, građani uvijek kukaju kak im treba žičara. eto im je.

    to što do vrha medvednice mogu s mihaljevca busom doći za pola sata i usput imaju od gore do dole nekih 60ak stajališta nije bilo dovoljno.

    sad bude žičara s napucanom kartom do gore (s pravom jer od ne kud treba platiti održavanje), a onda opet će busevi (za one koji ne idu automobilima) biti najprihvatljiviji za one koji ne mogu/ne da im se pješke do gore.
  • xavier
    11.1k
    Ne znam kakva je metodologija za ovaj izračun, ali nikad ne bih rekao da Zagrebu u odnosu na druge gradove nedostaje zelenih površima, dapače.
  • Gelipter
    3.5k
    jebiga, građani uvijek kukaju kak im treba žičara. eto im je.
    @Kwedi
    Građani uvijek kukaju valjda se zato i zovu građani. Kaj se tiče žičare osobno ionak uvijek cipelcugom idem do gore, ali da 400 kn četveročlana obitelj mora izdvojiti za jedan izlet je katastrofa. Pritom ćemo kroz prirez to još desetljećima otplaćivati svi skupa pa se onda valjda koja riječ o tome može i prozboriti.
  • xavier
    11.1k
    Građani uvijek kukaju valjda se zato i zovu građaniGelipter

    Nisam ovo shvatio :smile:

    Ali slažem se inače. Imamo iznad grada brdo na koje se većina ljudi bez problema može popeti pješke i ja baš i ne vidim potrebu za žičarom, posebno ne ovakvom kao da se radi o skijaškom centru gdje zimi skija 10.000 ljudi svaki dan...ta žičara je postala već neki mit, kao da će to riješiti sve probleme u gradu.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Bez žičare se moglo tj nije uopće potrebna, ali se bome plakalo za njom.
    I naravno da kad rođe rade da ispadne kako je ispala, višestruko preplaćena, početna stanica prst u oko i bog zna kako je sve skupa to izvedeno i je li sigurno.
  • Gelipter
    3.5k
    @xavier ma samo sam se ironijski htio nadovezati na rečenicu "Građani uvijek kukaju." Prema tome ispada da su prezahtjevni građani zapravo problem u ovoj priči. Naravno, posredno i jesu čim je Hroptavi već 20 godina gazda. Ipak, građanima je šankologija i forumologija češće draža od jednog odlaska na izbore, ali to je sad već druga priča. Da se vratim još na žičaru, kaj se mene tiče žičara da, ali puno manje megalomanska od ove di se pol Medvednice skrčilo da bi fine guze mogle grijati dupence uz WiFi u kabini dvaput godišnje.
  • The Undertaker
    4.1k
    Žičara ovih kapaciteta ima smisla (i to je relativno) samo ako će se na Sljemenu graditi hotelski i drugi kapaciteti za veći broj ljudi odnosno ako Sljeme neće biti više samo izletište i povremeno skijalište.
  • xavier
    11.1k


    Ma jasno, samo mi je bila smiješna ova formulacija "valjda se zato i zovu građani".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.