• Mali dioničar
    14.2k
    Nije nemoguće da dodje do neboderizacija ako će pratiti visina one zgrade VMD-a na Strojarskoj, ali i ja se nadam da neće.

    S druge strane i projekt na uglu Heinzlove i Branimirove ima 8 katova, vjerojatno će ići u tom smjeru.

    https://www.bhb.hr/o-projektu.aspx
  • Kwedi
    3.8k
    Ta visina mi je okej. Pod pauzom skoro svaki dan odem do Špara pokraj i nevjerojatno brzo raste kompleks
  • NORTE
    9.3k
    Gredelj treba biti poslovni centar, ali Msu je totalni promašaj, to je preplaćeni projekt koji je dobio preveliku kvadraturu. Ne liči na ništa. Moglo je biti bolje iskorišteno. Prometno "rješenje" žičare je katastrofa, nije loše napomenuti da su ga smislili prometni "stručnjaci".
  • Mali Zeus
    9.7k
    To je istina, MSU izvana izgleda kao da propada.

    Što se tiče Paromlina i Gredelja, sve super bit će natječaj, ali kao da Bandić i ekipa imaju problema s natječajima. I vjerojatno će biti neki kompleks ekskluzivnih stanova i projekt u kojem će biti minimalno javnih sadržaja ili će ti javni sadržaji malo pomalo nestajati.

    Isto tako tući lovu u spomenik domovini je krajnje suludo.

    Europski trg je pun pogodak s druge strane, bit će još ljepši kad ono drveće naraste. Ona zgrada je trebala biti malo manje masivna, ali neću više da ne ispadne da samo pljujem. :)
  • Mali dioničar
    14.2k
    iti minimalno javnih sadržaja ili će ti javni sadržaji malo pomalo nestajati.

    Isto tako tući lovu u spomenik domovini je krajnje suludo.
    Mali Zeus

    Zazivanje javnih sadržaja i istovremeno zdvajanje zbog spomenika.

    Kak bi ti definirao kaj ulazi u javni sadržaj?
  • Mali Zeus
    9.7k
    Zazivanje javnih sadržaja i istovremeno zdvajanje zbog spomenika.

    Kak bi ti definirao kaj ulazi u javni sadržaj?
    Mali dioničar

    Čudna poveznica moram priznati. Kod tog spomenika je najveći problem da je tolika lova utučena u njega, što nije nimalo čudno s obzirom da se radi o Bandiću i ekipi, ako je taj spomenik baš bilo potrebno sagraditi.To su njegova potemkinova sela.

    Javni sadržaji su dječji parkovi, igrališta, dvorane, knjižnice, izložbeni prostori itd. Ovako imam osjećaj gdje god ima prostora u gradu da niču stambeni objekti s finim stanovima bez ikakvog dodatnog sadržaja. Ipak je tu fina lova u pitanju pa eto.
  • Kwedi
    3.8k
    ja imam osjećaj, a mislim da će se @Mali dioničar složiti samnom da sve ovo kaj si nabrojao (parkovi, igrališta, knjižnice, izložbeni prostori...) u Zagrebu ima više nego dovoljno
  • Mali Zeus
    9.7k
    To je tvoj dojam, možda je i istinit, možda nije.

    Recimo uzmimo javne zelene površine, Zagreb ima 4 m2 per capita što je kriminalno malo i istodobno debelo ispod donje granice od 20 koju prepouručuje EK.
  • markoli
    1.7k
    S druge strane i projekt na uglu Heinzlove i Branimirove ima 8 katova, vjerojatno će ići u tom smjeru.Mali dioničar

    Ta visina je ok, makar mi zgrada nije uopće lijepa. I recimo zgrada Ministarstva pravosuđa (bivša Pliva) je te visine, a nalazi se na južnoj strani Gredelja. Kada bi se držali te linije, to bi bilo prihvatljivo.

    Realno, na Gradu je da donese GUP i UPU za Gredelj, zemljišta proda po tržišnim cijenama i da privatni investitori to razvijaju. Nije na Gradu da ide u gradnju i razvijanje tako velikih projeketa, dapače i bolje da ne ide, jer gdje god država ili gradovi krenu samostalno nešto investirati to u pravilu ne završi dobro.

    P.S. I mislim da bi na prostoru Gredelja prije svega trebali biti poslovne zgrade, stambene u nekom malom postotku.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Recimo uzmimo javne zelene površine, Zagreb ima 4 m2 per capita što je kriminalno malo i istodobno debelo ispod donje granice od 20 koju prepouručuje EK.Mali Zeus

    Ne znam ovu statistiku, ali me jako čudi.

    Sam centar grada ima Tuškanac, Ribnjak, cijelu zelenu potkovu od Tomislavca, Zrinjevca, onaj potez HNK prema pruzi je cijeli odlično posložen i onda imaš Botanički vrt.

    Bundek, Jarun, jel tu treba kaj dodati.

    Isto tak potez Holjevac-fontane-Tudjman-spomenik domovini je nizak da ostavlja vizuru prema katedrali i Gornjem gradu kad ideš prema centru s te strane.

    Vezano za rastrošnost, jasno da je katastrofa da se izvlači lova, pričam o urbanizmu.

    A kad smo kod potreba, imao je Zagreb većih potreba i kad se gradio Juraj koji ubija zmaja, spomenik banu Jelačiću, kralju Tomislavu pa eto sva steća da postoje...
  • Kwedi
    3.8k
    ono što je jedino presudno, taj cijeli kompleks kakav god bio mora pratiti adekvatna prometna infrastruktura.

    ono što se danas događa u zagrebu je izgradnja nekog stambenog ili poslovnog kompleksa bez prometne studije koliko će se na taj način povečati prometni pritisak na trenutne prometnice.
  • Kwedi
    3.8k
    Recimo uzmimo javne zelene površine, Zagreb ima 4 m2 per capita što je kriminalno malo i istodobno debelo ispod donje granice od 20 koju prepouručuje EK.Mali Zeus

    gdje to ima zelene javne površine u tako malom postotku? uzeo si pojedinačni kvart, pretpostavljam trešnjevku sjever. uzmi onda i brezovicu kao gradsku četvrt pa stavi kumulativ i reci koliko je prosjek u odnosu na EK? isto tako, možeš i pojedinačno ostale kvartove.
  • Mali Zeus
    9.7k
    gdje to ima zelene javne površine u tako malom postotku? uzeo si pojedinačni kvart, pretpostavljam trešnjevku sjever. uzmi onda i brezovicu kao gradsku četvrt pa stavi kumulativ i reci koliko je prosjek u odnosu na EK? isto tako, možeš i pojedinačno ostale kvartove.Kwedi

    Gdje sam spominjao kvart? Govorim o gradu općenito, statističkom podatku.
  • Kwedi
    3.8k
    pa daj taj statistički podatak ovdje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.