• Kwedi
    3.8k
    Žičara ovih kapaciteta ima smisla (i to je relativno) samo ako će se na Sljemenu graditi hotelski i drugi kapaciteti za veći broj ljudi odnosno ako Sljeme neće biti više samo izletište i povremeno skijalište.The Undertaker

    To sve stoji pod uvjetom da Medvednica nije Park prirode s okvirima koji su vezani za zaštitu okoliša i trenutno nije dozvoljena gradnja već adaptacija/sanacija postojećih objekata.
  • flexXy
    1.9k
    Ja samo ne znam tko bi normalan platio kartu 50kn, mozes se za te pare u taksiju odvest gore i nazad. Kaj se tice sljemena, gore fali 100m eura investicija da ti zicara ima smisla, za kaj ce sad sluzit, 5 dana skijanja i da netko ode pojest grah.
  • nkdz
    829


    smisao je da je netko za ovu astronomsku lovu imao debelu korist, kasnija isplativost je takvima potpuno ne bitna.
    Žičara bi sljemenu bila ok da se napravila s manjim kabinama i kapacitetima bez ove megalomanske pocetne stanice i međustanice na Brestovcu i da je kostala tri puta manje.
    Zicara je turisticki fora da se ljude gore fura na vidikovac iznad grada ili za izletnike ili za skijase...ali ne za ovu lovu i u ovakvim kapacitetima.
    Ali kak se gore sjece suma zicara bu uskoro gore furala do privatnih vila i restorana kad Bandic i to omogući.
  • Infinity
    15.2k
    Ja samo ne znam tko bi normalan platio kartu 50knflexXy

    Samo za usporedbu. Zicara u Zagrebu je otprilike duplo duza od one u Sarajevu. Cijena karte je 4KM, a povratne 6KM ili 16kn jedan smjer, te 24kn povratna. To znaci da za isti broj prijedjenih metara u Zagrebu platis duplo vise. Misljenja sam da Zagreb treba biti skuplji od Sarajeva, standard je visi, ali ne znam bas da li je dupla cijena OK.
  • nkdz
    829


    meni bi recimo bilo ok da građani Hrvatske placaju povratnu nekih 25kn (penzići besplatno ili po pola), a da se turistima recimo i bubne nekih 10-15 kuna vise.
    Mozda s jedne strane i je diskriminacija ali jebemu iz nase love je sagrađena
  • flexXy
    1.9k

    Pa to i sad imaju, 50kn domaci, 100kn za turiste. Katastrofa
  • Infinity
    15.2k
    Jel to jednosmjerna ili povratna?
  • gio
    107
    Jedan primjer iz Innsbruck-a povratna karta iz grada (Congress) na Seegrube je € 36,-

    7782c925c4.jpg
  • nkdz
    829

    to je po meni debelo previse i za domace koji su je svojom lovom izgradili i za turiste koji za 100kn gore nemaju nekih sadrzaja osim pogleda, a bila bi devastacija da gore krenu nicati dodatne birtije i restorani (hoteli)
  • flexXy
    1.9k

    Povratna. Mislim to kaj nkdz kaze, to nebi bila preskupa karta da ima nekog sadrzaja. Al posto se prakticki nemre nis gore napravit da se ne osteti park prirode je debelo prevelika.
  • Infinity
    15.2k
    A onda ta cijena karte izadje jednako kao i u Sarajevu. Duplo skuplja povratna (24-50kn), ali i duplo duza zicara. Ovdje se nitko nije zalio na cijenu.

    Tih 100kn za turiste je bas previse, barem meni. Ja bih se rado gore provozao i hocu prvom prilikom. 50kn mi onako na prvu ne djeluje puno, cak i prije nego sam usporedio sa Sarajevom gdje sam na prvu pomislio da se metar placa duplo vise, jer sam kontao da je 50kn jednosmjerna.

    Dat cu i tih 100kn, al ja cu dati jednom i to je to. Da je 50kn dao bih mozda par puta. Doduse, ja i sarajevsku i zagrebacku gledam kao turist koji ce se provozati jednom u par godina. Vjerujem da je domacim to skupo. Bilo bi i meni zao da imam zicaru na par kilometara od kuce i da kosta toliko, a vremenski sam u mogucnosti koristiti ju cesto.
  • deda
    27.5k
    Kad bi ta žičara trebala proraditi?
  • Baneki
    714
    Bilo je planirano krajem ove godine, ali je odgođeno zbog korone. Bio sam s klincima gore nedavno, i sad jedva čekaju da se otvori jer žele ići žičarom. Ja se isto sjećam kao klinac tih odlazaka na Sljeme žičarom iako je bilo i drugih načina.
  • nkdz
    829

    stalno je odgađaju, ali sad je navodno definitivno otvaranje za Snjeznu kraljicu.
    Gondole se vec testno voze ali ima jos posla s uređenjem oko postaja i unutrasnji radovi jos nisu gotovi




    i meni su sjecanja kad smo se ko klinci furali gore u gondolama i imali sanjke
  • xavier
    11.1k


    Ma naravno, svi se sjećamo odlazaka kao klinci i valjda to u nama budi nekakve osjećaje i kad tome pridodaš Bandićeva obećanja kako će "odmah napraviti novu", to je dovelo do te silne želje za žicarom. Da se razumijemo, i treba klince odvesti gore, njima će to biti super.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.