• Mali Zeus
    13.2k
    Ljudi, nogomet nije tak jednostavan da svaki stoper može igrati def. veznog.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Max je igrao i zadnjeg veznog u prošlom klubu
  • Zagi
    7.7k
    Max je igrao nekog faux zadnjeg veznog zadnjih pola sata protiv Qarabaga, kad smo igrali izvanredno, tako da mislim da bi to valjalo probati barem.Paggini

    To je taktička adaptacija na Qarabag. Njihovo lijevo krilo (Zoubir) je glavni kreator igre i jako često ide u zone desetke pa igrač koji ga prati ispada 6ica.
    Tako je i RPG prije Maxovog ulaska bio više 6ica.
  • vjeko1701
    8.4k
    Max će pod Bjelicom ili procvjetat ili nestat. U karijeri je igrao stopera, desnog beka i zadnjeg veznog. Sve ok opcije ako planiraš adaptacije tokom utakmice ili neke izraženije defanzivne taktike. Mislim da je od svih naših stopera najraznovrsniji po tom pitanju.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Očekujem stoperski par sutra Rile i Torrente.
  • Toni90d
    473
    Očekujem da će pojedini igrači dobiti dodatno samopouzdanje. Sjetimo se koliko je Max bio u ne milosti bivšeg trenera, da ima izjava drugih igrača, da trener ne priča sa njima. Nadam se da će se dosta igrača sad trgnuli i napuniti samopouzdanjem i napokon pokazati da su igrači za Dinamo. Primjer je isto RPG od igracine kad je došao, do vidljivog pada forme. A to se ponavlja kod dosta igrača.
  • Dinamosaur
    1.5k
    ovo jednostavno nije istina... Dokazao je u više navrata da se može nositi i u duelima i markirati igrače i odigravati.mali M

    Nemam potrebu lagati i nemam nista protiv covjeka. Rekao sam da je moj dojam o njemu da je previse nesiguran u duelu ili u situacijama kad je pod pritiskom protivnika.
    Pricam iz glave, nemam vremena da sad idem od tekme do tekme i prezentiram ti na dlanu takve situacije. Nisam strucnjak, a ako ti znas ili vidis da je Max nase rjesenje za sesticu - rijeci ti se pozlatile
  • mali M
    5.2k
    pa ja ni ne kažem da imaš išta protiv čovjeka. Pričamo i ja i ti o dojmu, samo što ja uzimam u obzir sve Maxove duele, a ti (što je i uobičajeno) pamtiš njegove kiks situacije. Jednostavno da se gleda na ukupnom uzorku njegovih kikseva, nebi ih imao ništa više od ostalih obrambenih... a ima i "tu" loptu jer zna odigrati pod pritiskom. Sreća u toj poziciji što njegova pogreška nemora značiti odmah i gol, što dok si stoper nemaš taj luksuz, bitno je samo da ne odustaneš kod greške i pomogneš obrani tada, što naša veza redovito ne radi
  • Dinamosaur
    1.5k
    da se gleda na ukupnom uzorku njegovih kikseva, nebi ih imao ništa više od ostalih obrambenih... a ima i "tu" loptu jer zna odigrati pod pritiskom. Sreća u toj poziciji što njegova pogreška nemora značiti odmah i golmali M

    Slozit cemo se da se ne slazemo. On ima cak i mali broj tekmi u odnosu na kikseve. A ako nam treba samo za dugu loptu, onda nek igra umjesto Rileta na beku ili krilnom beku.
    A ako ga zamisljas kao def.veznog i on izgubi loptu u duelu, upravo je to matna situacija za protivnika i brzi kontra gol

    Ps.sad si me zajebo za pressicu :wink:
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Znamo što možemo očekivati od Bjelice. Njega ne zanima građenje napada iz zadnje linije niti će Bernauerove i Mmaeove kvalitete u tom segmentu biti pretjerano cijenjene. Bjelica ne voli riskirati sa pasevima ispred svog gola i svaki put kada se nađu u iole sumnjivoj situaciji naši će stoperi i golman izbijati loptu na Petkovića. Nakon što Petković primiri ili odbije loptu naši igrači će kao osice okružiti taj prostor gdje bi se lopta mogla odbiti i tu kreće naša napadačka akcija.

    Zbog takvog stila nogometa Bjelica voli jake duel igrače. Pretpostavljam da će profitirati fizički moćni igrači iako treba reći da ih Dinamo i nema baš puno. To su Petko koji možda nije brz ali u duelu nosi dvojicu na leđima, Ronael Gabriel, Theophile, Hoxha, Ademi (koliko minuta može u ovim godinama) i Sučić koji može trčati 3 dana a nije ni fizički krhak. Bit će zanimljivo vidjeti kako će kod Bjelice proći Mišić koji je još uvijek vjerojatno naš najbolji zadnji vezni ali koji nije ni brz ni dobar duel igrač. Vidjet ćemo i koliko će minuta dobiti fini Pjaca a koliko fizički moćnija krila. Trebat će tu prevagnut je li važniji talent i nogometno znanje ili fizika.
  • Zg123
    321
    kakvoj nemilosti trenera covjek je kikser i nepouzdan, ti ne znas sta mozes ocekivati od njega. Jedno poluvrijeme odigra za plakat, onda drugo odigra odlicno. Jednostavno ima prevelike oscilacije, los je u duelima i pozicioniranju, sta mi imamo od toga sto on igra nogom izvrsno kad je u primarnim stvarima los.

    Po meni se on nece naigrati kod Bjelice bas, prije da ce Torrente dobiti priliku i probiti se
  • Toni90d
    473


    Čovjek je bio dva puta na terenu do Betisa, onda postao prvotimac. Ima kod Jakira jako nelogičnim stvari, gdje ne krivim igrače nego Jakira. Tek sad sa Bjelicom će se pokazati tko je za Dinamo a tko ne. Možda Max ispadne iz skroz iz momčadi, a možda ga ovaj unaprijedi da budem dobar igrač. Nije Max jedini koji je imao slične probleme sa Jakirom.
  • Zg123
    321
    Pa nije mu Jakir govorio da ispada kao ratkapa, zakuhava situacije i gubi duele. Po meni Max moze jedino biti koristan jedino u sustavu 3 od iza, u onom s 4 nikako jer je tad elementarna nepogoda u obrani
  • Crni86
    3.9k
    Kako su mnogi zaboravili maxovu partiju na poljudu gdje je odigrao maestralno pa i spasio nas onim ciscenjem sigurnog gola. Brojni igraci bi ispadali smjesni kad igre nema, automatizama nema, trke nema. Dragi ljudi nama cijela obrana izgleda smjesno radi toga. To je jednostavno tako. Isto tako nekim igracima je kljucno trenerovo povjerenje i to je ono sta ce bjelica svim deckima donijet. Napunit ce ih do vrha sa samopouzdanjem i vjerom.

    Max ce biti novi dilaver.
  • De Oliveira
    1.1k
    Nevistic - RPG, Bernauer, Mmae, Ogiwara - Cordoba, Sucic, Misic, Baturina, Pjaca - Petkovic. Eventualno umjesto Sucica Kulenovic.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.