• Mr Blue
    4k
    Najbolja profilna slika na Zoni, dobrodošao
  • mali M
    5k
    nek nam onda objasni zašto njegov Vault Boy nema malo "d" na dresu! :lol:
  • LM1995
    1.8k
    Zaključati temu o cijepljenju.
  • Praskaton
    2.3k

    Kakve mimoze od ljudi.Najbolje da se ne moze o ničemu razgovarat
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Zašto? Pa kulturna je rasprava, nije li to poanta?
  • Navijač Dinama
    8.3k
    mimozePraskaton

    Dobro je da nisu dani mimoza, moralo bi se i napit.
  • mokoxax468
    698
    Ako je forumaš već dobio jednom ban, i poznato je da je to isti korisnik (čak to ne skriva), koja je svrha onda bana?

    I da, mislim na (dali)bana , da ne ispadne da pišem nešto u rukavicama.
  • Eduardo
    19.9k
    Recimo to ovako, banovi mogu imati različite svrhe i uloge u održavanju reda - ponekad ih koristimo preventivno, kako bi se spriječilo daljnje kršenje pravila foruma ili eskalacija sukoba među članovima. S druge strane mogu imati i edukativni karakter, gdje želimo forumašima ukazati na greške u njihovom ponašanju i potaknuti ih na promjenu načina komunikacije.

    Međutim, nije isključeno da ponekad dođe do pogrešne procjene moderature. Zbog složenosti komunikacije i različitih ili pogrešnih tumačenja, može se dogoditi da neki ban bude izrečen neopravdano ili previše strogo. U takvim situacijama s određenim forumašima rješavamo nesporazume putem privatnih "kanala". Ako se ustanovi da je kazna bila nepravedna, korigiramo svoju odluku. Ne vidim problem u tome, a ni potrebu da se za svaku takvu situaciju javno opravdavamo i obrazlažemo ostalim forumašima.

    Ono što moram naglasiti, a važno je za naglasiti je to da se na forumu korisnici neće odstranjivati zbog drugačijeg mišljenja jer je u našem slučaju ZonaDinamo mjesto za razmjenu različitih perspektiva i stavova, i takva raznolikost je ono što ga čini vrijednim. Da se primijetiti da su upravo članovi koji imaju drugačije mišljenje često izloženi napadima i kritikama - samo zbog odstupanja od većinskog stava. Kada bi se svi pridržavali jednog načina razmišljanja ili jednog seta ideja, kako bi imali konstruktivnu raspravu i kritičko preispitivanje?

    Dakle, raznolikost mišljenja nije samo poželjna, već i neophodna za zdrav razvoj foruma, ali i društva u cjelini.

    Međutim, postoji jasna granica između izražavanja mišljenja i neprimjerene komunikacije. Korisnici koji prelaze tu granicu, bilo vrijeđanjem drugih članova, korištenjem vulgarnih izraza ili agresivnim ponašanjem, zaslužuju biti sankcionirani. Upravo sinoć mnogi su prošli lišo debelo prelazeći granice pristojne i civilizirane komunikacije. Smatrajte se sretnicima jer nismo reagirali na vrijeme, a dijeliti banove 20 sati nakon što se sve to izdogađalo baš i nema smisla.
  • Neki tip
    21.3k
    Ak konj stavi Perisica na stranu di je CR, mila majkoBig Daddy

    Jesu li na forumu Zone Dinamo od uvreda zaštićeni isključivo treneri i igrači GNK Dinamo ili se isto primjenjuje i na igrače i izbornika hrvatske nogometne reprezentacije za koju nastupaju i nastupali su te slavu Dinama pronosili i mnogi njegovi igrači, a sama reprezentacija u nogometu predstavlja državu u kojoj živi ili čije državljanstvo ima velika većina dinamovaca?

    Upoznat sam s činjenicom da je ovo Zona Dinamo, a ne Zona Hrvatska pa obećavam unaprijed da neću tražiti nikakva dodatna objašnjenja ako je odgovor na gornje pitanje negativan.

    Uostalom, konji su plemenite životinje, a doprinos nekih među njima napretku čovječanstva značajno veći od pojedinih ljudi pa ću se potruditi gore mišljenu uvredu shvatiti kao pohvalu, ako to bude potrebno.

    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

    Neki tip
  • Infinity
    16.3k
    Jesu li na forumu Zone Dinamo od uvreda zaštićeni isključivo treneri i igrači GNK Dinamo ili se isto primjenjuje i na igrače i izbornika hrvatske nogometne reprezentacije za koju nastupaju i nastupali su te slavu Dinama pronosili i mnogi njegovi igrači, a sama reprezentacija u nogometu predstavlja državu u kojoj živi ili čije državljanstvo ima velika većina dinamovaca?Neki tip

    Ovo prvo.
  • veselko tenžera
    2.1k
    Nije u redu. Nijednog zonaša osobno ne znam, ali osjećam se zonašem i čak osjećam određen ponos što pripadam ovoj zajednici.
    Nije nimalo u redu da se dopušta Dalića zvati konjem, to je ispod razine dobrog ukusa. Nismo Bečki dječaci, ali ovo je bezobrazno. Ako je sarkazam, promašen je.
  • deda
    32.6k
    Ne budite da ne kažem šta. Ako je riječ konj takva uvreda onda stvarno. Evo mene slobodno zovite konj.
  • Droljo
    8k
    Konj je plemenita životinja :lol:
    Ja sam za da se izbornika smije ismijavati i ostalo jer daje povoda za to stalno. Što se mene tiče nek si ga pljuga. Nije trebao ni sada baturini dati minute...
  • veselko tenžera
    2.1k
    ako nije neka uvreda, jel onda ok naše igrače nazivati konjima kad promaše zicer, skrive gol i sl.?

    Nisam zadnji komentar napisao zato što sam picajzla, nije ni @Neki tip. Kao dio Zone, mislim da si Zona ne bi trebala dopustiti spuštanje na takvu razinu. Ako moderatura smatra da je to ok...

    Dio gospoštine našeg kluba kojom se dičimo bi trebalo zadržati i ovdje.
  • Tom Hanks
    3k
    Ne'š ti nekog se nazvalo konjem,ne budite mimoze i dive
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.