• Krizy
    43.1k
    a je da, sad pola foruma lici na nogometase, ne vrijedi bez foto dokaza :grimace: :rofl:Marley

    ako pored toga ne stavis svoju sliku, ovo nam ništa ne značijedan u nizu

    A dobro, ovo moje i nije za neku pohvalu, nismo neki ljepotani hahaha.
    Nije da sam napisao da ličim na Ronalda :rofl:
  • Neki tip
    21.3k
    Da se i ja priključim :grin: kad sam bio mlađi su mi govorili da sam isti Eduardo :lol:Brusa

    Pa dobro kaj si ti, uvozni radnik? :lol:
  • jedan u nizu
    8.2k
    Pa dobro kaj si ti, uvozni radnik? :lol:Neki tip

    ma samo brat sa Ferenšćice
  • Brusa
    1.5k
    jebo sebe , kako si pogodio :lol: :lol: :lol:
    Nisam ,al mogu proći. Pod nacionalnu manjinu jel :razz:
    I Ferenčica.
  • Twisted1
    537

    Ne samo što je davanje krvi jako humana, a vrlo velika pomoć od strane nas, već se nakon kaj 27 puta osoba da krv dobije pravo na besplatno dopunsko osiguranje.

    To ima moj deda, mislim da se maksimalno u godini dana može dati 3 puta krv, što bi bilo ukupno 9 godina za besplatno dopunsko.

    Čisto jedna informacija ako netko nije znao.

    EDIT: @Neki tip je dao točne informacije/brojke u dva posta ispod ovog.
  • Mrvica
    3.9k
    svi liče na nogometaše a mene pitaju jesam li ja Isak Šabanović. :lol: Koliko sam tura popio na račun toga. :rofl:
  • Droljo
    8k
    mislim da se maksimalno u godini dana može dati 3 puta krvTwisted1

    4 puta
  • Neki tip
    21.3k
    Ne samo što je davanje krvi jako humana, a vrlo jednostavna stvar, već se nakon kaj 27 puta osoba dat krv dobije pravo na besplatno dopunsko osiguranje.

    To ima moj deda, mislim da se maksimalno u godini dana može dati 3 puta krv, što bi bilo ukupno 9 godina za besplatno dopunsko.
    Twisted1

    Ni prvo (broj davanja za besplatno dopunsko) ni drugo (broj maksimalnih davanja godišnje) nije točno. :)

    Besplatno dopunsko zdravstveno se dobije nakon više od 35 davanja krvi (za muškarce, 25 za žene).

    Krv se može dati 4x godišnje, odnosno svaka 3 mjeseca. (edit: ok, vidim da je i Droljo gore ispravio)
  • dzgkt
    155
    Krv se može dati 4x godišnje, odnosno svaka 3 mjeseca.Neki tip

    Muškarci 4 puta (svaka 3 mjeseca), a žene 3 puta (svaka 4 mjeseca).
  • Twisted1
    537
    Uredu, moja greška.

    Možda je promijenjeno u međuvremenu. Moj deda već besplatno dopunsko ima 20ak godina. Znam da je u to vrijeme dobio nakon 27...

    Svakako, hvala na ispravci.
  • Neki tip
    21.3k
    Jasno, govorim za nas muškarce, a pretpostavljam da je i Twisted na nas mislio. :)
  • jedan u nizu
    8.2k


    Krv možeš dati svaka 3 mjeseca, dakle 4 puta godišnje ako si redovan. Žene mogu dati svakih 4 mjeseca, znači 3 puta godišnje.

    Pravo na besplatno dopunsko imš nakon 35 davanja (8.75 godina ako redovan), a žene nakon 25 puta (8.3 god).
    Pravo na besplatan ZET nakon 30 puta (7.5 god), a žene nakon 20 puta (6,6 god).

    Postoji opcija darivanja na staničnom separatoru, i to traje duže, fukncionira na poziv i dogovoreni termin, a pošto ne daješ punu krv, možeš darivati jednom mjesečno. Da li se obračunava na neki drugi način od klasičnog darivanja ne znam. Također moraš biti podobdan kandidat da možeš na stanični separator, tipa imati 'dobre vene' i sl.
  • dzgkt
    155
    Ima i žena na forumu pa da sve bude pokriveno :)
  • NKDZ86
    1.4k
    dobar dan svima posebno igračima nogometnog kluba dinamo!!
    mi smo uz vas!
  • OsamŠest
    3.3k
    Ekipa, jel ima ovdje neki junior (ili ako znate nekog), a da bi htio igrat J1.ŽNL? Može i senior, al ozbiljno pojačanje :joke:

    Riječ je o klubu pored Velike Gorice. Plaća se po utakmici, za ostale detalje može u inbox, slobodno se javite..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.