• plavadesetka
    19


    pogledaj par stranica iznad, napisao sam sve.

    Servette se isto zanimao ali ništa konkretno.

    Našao tu: https://www.transferfeed.com/hr/igraci/kevin-carlos/271701

    Itekako ima veze. Ako pokrijes budzet prodajom Sucica onda nemas razlog prodat Baturinu. Osim ako smo mazohisti pa nam se placa porez na dobit.

    Oni to tako ne gledaju. Gledaju da minimiziraju rizik prodaje - našim igračima s godinama pada cijena osim ako neċe igrati u repki i mi imati dobre sezone u Europi (a to je za njih rizik). Drugo su želje igrača.
  • Daliban
    1.6k
    Barem ne moramo kupovat Slovence da zamijenimo Baturinu. Preduhitrili smo tržište i imamo Slovenca na njegovoj poziciji već u svom pogonu.
  • don
    5.5k
    prijevod sa francuskog)

    Kevin Carlos, čovjek koji je vrijedio 2 milijuna Strijelac Yverdon Sporta vrlo je popularan. On želi otići, čelnici ga žele prodati. Ali samo po najpovoljnijoj cijeni i brzo.

    Priča se da je turski klub (Bešiktaš?) dogovorio tu cijenu. Problem: plaćanje je raspoređeno u tri ili više faza: 500.000 franaka odmah, 500.000 franaka nedugo nakon toga, a ostatak, milijun koji je nedostajao, raspoređen je nakon toga. Yverdon je odbio ovaj dogovor. Žele trenutnu i jasnu transakciju.

    U međuvremenu se klub nosi kako zna i može sa situacijom: igrač koji želi otići, klub koji ga želi prodati i sezona koja je već nastavljena. Prošle subote Kevin Carlos nije startao u prvoj utakmici prvenstva, protiv Züricha (0-2 domaći poraz). Ušao je samo u pauzi. Sve je delikatno: Yverdon zna da će njegov igrač otići, od sada nedvojbeno moramo graditi bez njega i iznad svega ne smije se ozlijediti.

    https://www.lematin.ch/story/football-kevin-carlos-l-homme-qui-valait-2-millions-542961082718
    don

    tu ti je iz tog članka @plavadesetka
  • plavadesetka
    19


    Hvala! I mi plaċamo na rate ili posudba s opcijom kupnje tako da se neće ni s nama usrećiti...
  • Jurki
    11.6k
    Kolko je realna prica vezana na Ristu i Turke?
    Nekak mi se cini da je to objavljeno bezveze.
  • OsamŠest
    3.3k
    Nisi bio jasan jer si u postu argumentirao da je Sučićeva prodaja prerana i tek treba eksplodirati, biti pozvan u reprezentaciju, itd., da bi na koncu zaključio da je njegona prodaja fenomenalna stvar jer smo prije 10 godina prodali Brozovića također za sitne pare.

    Ono, kupi vagu pa važi argumente i možda postaneš jasniji.
    Daliban

    Malo se previsoko držiš, obzirom da ne možeš dokučiti jednostavne upise.

    Pa valjda je njegova prodaja od 10m eura fenomenalna, ako je prerana, zar ne?

    Vidiš kako si došao do istog zaključka

    A ova zadnja rečenica.. Daj, odrasti.
    Zona je ozbiljan forum, a zbog ovakvih kao ti neke od tema postaju ravne forum.hr populaciji. pozz
  • emilperska
    5.4k
    Ajmo sumirat transfer rok u 5 kategorija:

    1. Kategorija: Ulazni juniori/kadeti od kojih ocekujemo solidnu participaciju
    2. Kategorija: Ulazni transferi
    3. Kategorija: Odlasci (transfer i istek ugovora/posudbe)
    4. Kategorija: Posudba (izlazno)
    5. Kategorija: Nisu jos otisli, ali u niskom startu su

    1. Pavić (DMC), Mikić (RB), Vrbančić (MC)
    2. MMA, Torrente (stoperi), Pjaca (LW), Filipović
    i Čavlina (GK)
    3. Bulat (MC), Sutalo (CB), Halilović (MC), Vidović (AMLC), Brodić (ST), Kaneko (AMR), Soldo (DMC), Rukavina ( AML)
    4. Čavlina (GK), Gurlica (DC), Majić (ST)
    5. Sučić (MC), Špikić (AMR), Bočkaj (AML), Emreli (ST), Perić (DC)

    Kačavenda je izvan svih kategorija
  • scooniepenn
    3.3k

    To bi tek bio potez za notes jer zamjena ceka kao zapeta puska. Wait, mi zamjenu nemamo niti na vidiku sto se jako dobro vidjelo protiv Shakhtara jucer. Prodaja Sucica i Baturine u istom prijelaznom roku bi dobila obrise lanjskog prijelaznog roka kad smo prodali 3 kljucna igraca bez adekvatnih zamjena.
  • blubach
    230
    U zadnjih 9 godina smo 4 (četiri) puta bili u ligi prvaka, imamo 3 prezimljavanja u EL i jedno u KL. Kakvi smo bili u LP, bitno je, ali puno manje od samog plasmana.
    Zašto pojedinci umanjuju renome i uspjehe Dinama?
    Zašto mi ne bi bili u stanju prodat igrača, koji je dio kolektiva, ili ulazi u taj kolektiv, koji ima takve uspjehe u Europi koji nemaju bar 75% klubova, za 10+m eura (Sučić) i kupili igrača odokativno (tu je stvar skautinga) jednake ili bolje kvalitete koji odstupa od kolektiva koji nema takve uspjehe, za 3-4m eura? Ne samo da to nije iluzija i da nije nemoguće, nego je apsolutno realno i može se, na kraju krajeva, osim klinaca iz akademije, to je jedini način da budemo kvalitetni i financijski živimo jer nije realno živjeti samo od klinaca.
  • Olmic
    3.6k
    Da je Vlatka ili milicajac prodao Sucica 1.8 u danasnjoj situaciji pa prosvjed bi organizirali…prodaja sucica da ako je gnezda cerin u razgledavanju plavog salona
  • Daliban
    1.6k
    Pa valjda je njegova prodaja od 10m eura fenomenalna, ako je prerana, zar ne?OsamŠest

    Pa ne. Valjda kada imaš imovinu kojoj vrijednost raste i neminovno će nastaviti značajno rasti kroz narednu sezonu, kao što i sam opisao (europska natjecanja, reprezentacija), onda ne prodaješ preuranjeno. Preuranjeno nije fenomenalno. Preuranjeno je preuranjeno.

    Mislim da sam ja sasvim jasan, a mislim i da se ti slažeš sa mnom samo imaš potrebu okarakterizirati odluku kluba ispravnom neovisno na koju stranu ta odluka prevagnula.
  • Georg Koch
    4.5k
    Problem: plaćanje je raspoređeno u tri ili više faza: 500.000 franaka odmah, 500.000 franaka nedugo nakon toga, a ostatak, milijun koji je nedostajao, raspoređen je nakon toga. Yverdon je odbio ovaj dogovor. Žele trenutnu i jasnu transakciju.don

    Ako je clanak istinit, mi za Brodica mozemo dovesti toga decka. +/- cca par stotina tisuca.
    Ne bi nam lose bilo malo jasnijih, konkretnijih poteza i preuzimanje svojevrsnog rizika.
    Jer nista na bilo kojem trzistu, tako i nogometnom nije 100% jasno da odmah garantira uspjeh.
    Jer da je, onda bi svi bili uspjesni jer bi vukli samo prave poteze.
    Ali mi smo Dinamo i tako bi se stvari trebale i postaviti.
  • Zagi
    7.6k
    Nije cilj nama prodati Sučića za maksimalnu moguću lovu nego imati najbolji mogući kadar za ovu sezonu.
    To je zadatak SDa.

    Kada bi mogli i ovce i novce, super. Ali trenutno nismo u toj sitaciji.
  • Crni86
    3.5k
    prodali su sutala, livakovica i ivanuseca prosle godine i nista se nije dogodilo. Ako zelis bas preciznije prodali su livakovica i ivanuseca hrvatske reprezentativce ispod ove vrijednosti. I jos nismo apsolutno nikog ni doveli za razliku od ove sezone.

    Ne razumijem cemu tolika drama, dajte malo vjere u ljude koje smo birali. Na kraju krajeva taj transfer jos mora potvrditi i IO. Mozda je iza toga svega nekakav plan sa dovodenjem igraca. Cemu stalno tolika negativa i panika kao da nema boljeg igraca od Sucica, a nama u kadru sjedi Marko Rog….. mozda je u planu nekoga i dovesti na toj poziciji
  • modri7
    130
    Već smo zaboravili na dvije kritične pozicije - lijevi bek i desno krilo. Ako ode i Sučić, onda imamo tri kritične pozicije. S tim da je poželjno dovesti i napadača. Ako nemamo spremna pojačanja, ide veliki minus za upravu. U situaciji kada si u play-offu za LP i ogromne novce, ovo sebi dozvoliti je pucanje samom sebi u nogu. Ne zaboravimo da nismo našli niti partnerski klub koji bi nam pomogao u razvijanju mladih igrača.

    Ne znam kakvo je financijsko stanje u klubu, a i činjenica je da ovi ljudi nisu (pre)dugo u klubu, ali zamislimo samo da ovakve poteze povlači stara uprava. Razapinjali bi ih.
    Dati ćemo upravi još vremena prije ozbiljnih kritika, ali ovo za sada nije baš najbolje.

    Što je najgore, već se spominje krpanje lijevog beka RPG-om, a desnog krila Pjacom. I to usred prijelaznog roka?!

    Nećemo histerizirati, vjerujem da uprava radi na jačanju ekipe, ali pitanje je i kakvo je stanje u kasi jer ovo ne miriše na dobro.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions