• Mlađi referent
    12.3k


    Nije ga bilo 4-5 mjeseci radi ozljede
  • IstokKa96
    671
    Ideja vodilja Dinamovih navijaca:
    'Ajmo konacno prosiriti vidike prilikom kupovine igraca, a ne samo HNL i igrace klubova protiv kojih smo igrali.'

    - Ajmo, Pasalic, Soticek, Traore, Mvuka...

    Nastavite niz
  • blubach
    231
    https://www.24sata.hr/sport/dinamo-reze-ali-i-pregovara-s-petkom-rijeka-oslabljena-a-gambijac-bio-gattusova-zelja-995780?24sata_ref=frontpage-sport

    Dinamo reže, ali i pregovara s Petkom...
    Piše Mato Galić,
    srijeda, 24.7.2024. u 07:00

    Prijelazni rok u HNL-u počeo je 26. lipnja i traje do 5. rujna. Hrvatski klubovi, pogotovo oni koji igraju Europu, užurbano slažu igračku križaljku.

    Dinamo na plaćama uštedio oko četiri milijuna eura
    Težak posao u ovom prijelaznom roku imao je Marko Marić, Dinamov sportski direktor. Morao je dovesti prava pojačanja, kako se ne bi ponovila turbulentna sezona, poput prošle, ali i racionalizirati troškove.

    Za milijun i pol eura iz Rijeke došao je Marko Pjaca, a po isteku ugovora u Dinamo su došli stoperi Samy Mmaee i Raul Torrente te Ivan Filipović, koji će biti u statusu pričuvnog golmana. "Modri" su za 750.000 eura kupili iz Lokomotive Nikolu Čavlinu pa ga proslijedili na kaljenje u Osijek.

    Nije Marić želio ulaziti u financijske vratolomije, bez obzira na to što Dinamo ovog ljeta ima garantiranih minimalno 13 do 15 milijuna eura i plasman u Europsku ligu.

    Pa tako Dinamo nije otkupio Gabriela Vidovića i Takura Kaneka (već je pokušao smanjiti cijenu), a riješio se igrača s velikim plaćama poput Boška Šutala i Josipa Drmića, ali i prekobrojnih poput Marka Bulata, Tibora Halilovića... Dinamo je na plaćama igrača uštedio tri do četiri milijuna eura.

    Pojačanja iz unutarnjih rezervi
    Ako hrvatski prvak uđe u Ligu prvaka, Dinamo bi od Uefe mogao dobiti i do 35 milijuna. Potražit će sportski direktor Dinama još pojačanje na desnom krilu, budući da je Dario Špikić na korak do MLS-a. To bi, po svemu sudeći, trebao biti Kolumbijac Juan Cordoba. Za 21-godišnjeg igrača sa šireg popisa reprezentacije, Dinamo će Deportivo Caliju platiti 1,8 milijuna eura.

    U Dinamu se nadaju da će pojačanja dobiti iz unutarnjih rezervi. Marko Rog konačno je odradio prave pripreme, a problema nije imao ni Lukas Kačavenda. Mladi ofenzivac dobio je posebnu potvrdu Lokomotive da može igrati prijateljske utakmice za Dinamo.

    Prošao je sva testiranja i "modri" bi ga konačno mogli otkupiti od "lokosa" (prošlu sezonu bio na posudbi u Dinamu, ali odmah se ozlijedio). Nadaju se u klubu iz Maksimirske 128 da će se što prije od ozljede zadnje lože oporaviti i Luka Stojković. I on je prošle sezone muku mučio s ozljedom koljena, a sad je propustio gotovo cijele pripreme...

    Marić ima još jedan važan zadatak. Bruno Petković ugovor s Dinamom ima do sljedećeg ljeta, a novi još nije potpisao. Najplaćeniji je igrač svlačionice. Uz Hajdukovog Marka Livaju, jedini koji ima više od milijun eura godišnje.

    Ne traži "milione i kamione", već petogodišnji ugovor, ali u Dinamu na to ne žele pristati, budući da Petko u rujnu puni 30 godina. "Modrima" nije problem za njega izdvojiti i milijun i pol godišnje, ali nikako ne na pet godina, već na dvije.
  • Infinity
    16.3k
    Marić ima još jedan važan zadatak. Bruno Petković ugovor s Dinamom ima do sljedećeg ljeta, a novi još nije potpisao. Najplaćeniji je igrač svlačionice. Uz Hajdukovog Marka Livaju, jedini koji ima više od milijun eura godišnje.

    Ne traži "milione i kamione", već petogodišnji ugovor, ali u Dinamu na to ne žele pristati, budući da Petko u rujnu puni 30 godina. "Modrima" nije problem za njega izdvojiti i milijun i pol godišnje, ali nikako ne na pet godina, već na dvije.
    blubach

    Ako se Soticeku moglo ponuditi bonuse, tako bi Petko mogao dobiti dvije godine fiksno i jos tri godine u kojima bi placa ovisila o broju odigranih utakmica. Ne zvuci kao nesto cega se treba sjetiti, vrijedilo bi pokusati i mozda naci zajednicki jezik, tj. neku sredinu. Jasno da igrac koji je Dinamu dao najbolje od svoje karijere sutra ne zeli biti odbacen zbog isteka ugovora, a u tom trenutku mozda ne moze naci pravi angazman. Isto tako si ni Dinamo ne moze dozvoliti da glava poput Petkove ima ugovor na pet godina.
  • blubach
    231
    Izdvojio bih inače iz ovog dvije stvari:
    1. Kačavenda trenutno nije naš igrač. Ako mi njega otkupimo, mi ćemo morati Lokomotivi dati 3m eura ako se ne varam (toliko je opcija otkupa). Ogroman novac na koji smo, vjerujem, skoro svi zaboravili.
    2. Jel realno da Petko traži ugovor na 5 godina? Meni baš ne, mislim da bi se mogao dogovorit i ugovor na 2 godine (ili max 2+1), ali ako stvarno želi 5, mislim da Dinamo ne bi smio na to pristati koliko god ga obožavam jer što ako bi postao Drmić v2 gdje bi nam 5 godina jeo proračun za ništa...
    Za milju i pol plaće nemam primjedbe (velim, pod uvjetom da je max 2 godine) jer u ovom trenutku mi boljeg napadača ne možemo dobit.
  • Droljo
    8k
    Mislim da nije rizik petku dati na 5 let ugovor ako ne bi prelazio 1 mil brutto. On je osiguran a i u dinamu znaju da ga mogu pustiti nekim arapima za godinu dvije ak nebu dobro...
  • blue heart 72
    1.7k
    Svaka čast Petku na svemu, ali sve iznad 2+1 ugovora ja ne bi prihvatio. Ako bi eventualno i dalje bio na željenoj razini, ne bi trebao biti nikakav problem produživati godinu po godinu, kao što rade Real i Modrić
  • Marcinko
    595
    budući da je Dario Špikić na korak do MLS-ablubach

    Kako je na korak do MLS-a kad su propali pregovori jer Špikić traži previše.
  • San Lorenzo
    15.4k
    Petkoviću sa 30g dati ugovor na 5 godina?
    Šta je s vama?
  • Mlađi referent
    12.3k
    Petkoviću sa 30g dati ugovor na 5 godina?
    Šta je s vama?
    San Lorenzo

    Pa dobro nije baš da se ekipa masovno raspisala da bi mu dala takav ugovor

    Dvoje ljudi reklo da se može nać kombinacija uz sniženu plaću i uvjetom broja nastupa.
  • Crni86
    3.5k
    E moj Mato jesi li ga napiso i jos k tome ovakav clanak stave na placene. Ovo je mlacenje prazne slame, da je Tironi napiso jos bi mozda i povjerovao.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Jel realno da Petko traži ugovor na 5 godina?blubach

    Potpuno je jednako realno da ga on traži i da mu ga mi ne damo. To su pregovori, siguran sam da njegov menadžer itekako zna da ne može dobiti 5 godina bezuvjetno na preko milijun ali je od toga krenuo, nadajući se da će se naći na nekih 3+1; dok bi ga s druge strane Marić vjerojatno na 2, 2+1. U oba slučaja s nekoliko klauzula.
  • sport
    3.3k
    .ja ne mogu vjerovati fa mi u europi nemremo nac krilo za nas, evo fakat nemrem vjerovati da trosimo 3tjedna na isprazna pregovaranja koja mozda nece ispast na nista!
    To je posao SD.
  • keppi
    208
    Svi smo očekivali "nešto" po mogućnosti jeftino, a dobro iz druge francuske lige i to na bilo kojem mjestu, ali tišina za sada po tome pitanju.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Možemo krilo pronaći u narednih 10 minuta. Poanta je da to krilo bude najbolji omjer uloženog i dobivenog unutar financijskih gabarita, a to je posao sportskog direktora koji na tome radi svakodnevno i siguran sam da ima još barem pola tuceta imena drugih igrača koje se prati za istu poziciju, za slučaj da neki transfer na kojem se radi ne uspije.

    Komentari ovdje sve više počinju ličiti na one s opskurnih FB grupa gdje se piše o tome "kako Hajduk može dovesti Rakitića, a mi ne možemo Pašalića". Možemo, iskeširamo 5 milijuna eura i evo ga. No on toliko ne vrijedi i to bi bio glup potez.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions