• E46
    634
    Ne moze jedan Dinamo u svijetu nogometa mjenjat trendove. Cuj jel mu malo za zivjet, pa nije to seoski nogomet da se to pitanje postavlja, ako želiš prvo desno krilo za prvu postavu meni nije normalno da mu nudis 10k eura mjesecno placu. Popljujte tko hoce ali mali smo mi krokodil u bari da glumimo nesto s tim placama pa na kraju nitko ne dode, i onda se iz kluba kuka kako su cijene osle u nebo, osle su svima ne samo Dinamu.
  • emilperska
    5.4k

    Ovo je bas tesko izvrtanje cinjenica..
    Sta zelis jogurtizaciju, pa da plješčemo svi kao na Poljudu kad nas SD ustane.

    Covjek je neke stvari napravio odlicno, vrlo dobro, a negdje baš šteka.
    Svi vi sta govorite da je sve idealno, lažete i sami sebe.
    Desno krilo i lijevog beka nemamo vec 5 godina i sad bi trebali pljeskat SDu jer ce ih probat dovest kao free agente zadnji dan prijelaznog roka kad nekom propadnu sve druge opcije..

    I nedolazak Šotičeka nije kiks, ali ne dovođenje desnog krila i lijevog beka do 25.7, po meni je kiks..
  • Paggini
    19.6k
    ako želiš prvo desno krilo za prvu postavuE46

    Šotiček je zamišljen kao razvojni igrač na desnom krilu, prema tome je dobio i ugovor za "razvojnog" igrača, odnosno igrača u kojeg nismo još sigurni kao što je dobio i Torrente recimo, koji ima kudikamo više iskustva u relevantnijim klubovima.

    Sezona ili maksimalno dvije u kojima bi se Šotiček dokazao da je nositelj Dinama, dobio bi ugovor na 600-700k.

    A na kraju dana, 300 000 eura godišnje, kad se ubroji gradacija i bonusi je jako dobar ugovor za dečka koji je odigrao sezonu koja je imala ponešto izvanrednih tekmi, ali uglavnom je bila prosječna do ispodprosječna.

    Svi vi sta govorite da je sve idealno, lažete i sami sebe.
    Desno krilo i lijevog beka nemamo vec 5 godina i sad bi trebali pljeskat SDu jer ce ih probat dovest kao free agente zadnji dan prijelaznog roka kad nekom propadnu sve druge opcije..
    emilperska

    Nitko ne govori da je idealno, govori se da je sve dosad odrađeno, po mome mišljenju odrađeno JAKO DOBRO, a što nije odrađeno nema trenutno smisla srati po tome jer ima još mjesec i po dana roka, a ni ne znamo šta se događa iza zavjesa.

    S druge strane, pričaš da nemamo pet godina ovo i ono, a jesi uzeo u obzir da je ova garnitura u klubu PET MJESECI? Kao, ne želim govoriti da su oslobođeni ssvakih kritika zbog kratkog staža, ali itekako mislim da su trenutne kritike itekako neopravdane jer vi očekujete da će ljudi nakon 5 mjeseci posložit cijeli klub koji je 20 godina funkcionirao kao praonica novca lopova i da će se odmah davati milijuni i milijuni na igrače...

    PET JEBENIH MJESECI.
  • vjeko1701
    7.9k
    Realno, u Hrvatskoj ne možeš operirati pod okom javnosti bez barem mamo populizma. To je tako. Dalić unatoč svojim rezultatima bi bio davno bivši da ne igra na populizam.

    Tu trenutna garnitura Dinama konstantno ulazi u probleme. Nema bombastičnih izjava, nema bombastičnih transfera. Sve se vodi određenom poslovnom logikom. Tu bi čak rekao da ih trenutno Jakir zna malo izvući, malo izjaviti nešto...

    Evo, potpisali Pjacu. Sazovi presicu, kreni nešto lagano o pripremama, stanju momčadi...itd. I onda boom "Pjaca se vratio u plavi brlog za pohod na Ligu prvaka". Izađe pred novinare, Q&A, premjera videa predstavljanja. Na youtube highlights njegove prve epizode u Dinamu uz "Dinamo ja volim".

    Ne želim da se klub vodi populizmom, al trebali bi ponekad prepoznati trenutak za manevar koji će među navijačima malo napumpati adrenalina i osigurati si malo mira da rade poteze koje smatraju najboljima.
  • Papastrumf
    12.2k
    Međutim pojedinci ne dozvoljavaju niti pomisao da se da, pa makar i konstruktivna kritika ovoj Upravi.
    Iz aviona se vidi da pretjerujemo sa štednjom. I nije to samo zbog Belinha i Šotičeka, već i zbog činjenice da nismo doveli desno krilo, a bogme znamo 3 mjeseca da nam je to kritična točka.
    Haza

    Nema to nikakve veze sa stednjom. Mislim da je Uprava itekako svjesna da nam fali desno krilo i sumnjam da ne bi odobrili sredstva za istinsko pojacanje. Pitanje je za Marica zasto takvog igraca jos nema na vidiku.
  • emilperska
    5.4k

    Eto sve vam je receno u 3 recenice..
  • mali M
    5k
    ako želiš prvo desno krilo za prvu postavu meni nije normalno da mu nudis 10k eura mjesecno placuE46

    to je tvoja procjena da je Šotićek trebao biti prvo krilo? Jer meni ne izgleda kao ništa više nego rotacija i potencijalno novi Špikić. Nebi mu dao početnu plaću više od 10.000 ni pod razno. Pa gledaj realno, nije Šotiček prepoznat kao novi Gvardiol, nego možda dobro potencijalno krilo ako će se pravilno razvijati..

    Svi vi sta govorite da je sve idealno, lažete i sami sebe.emilperska

    to nitko ovdje nije rekao... slobodno izvuci citat nekoga ako si vidio, ja nisam.

    sad bi trebali pljeskat SDu jer ce ih probat dovest kao free agente zadnji dan prijelaznog rokaemilperska

    jel Cordoba trebao doć besplatno? Šotiček isto? Čerin još besplatnije? Zašto vozite narativ da se nekoga pokušava dovest besplatno jer nam je sa jednim il dvoje to uspjelo. To je plus u tim transferima, ali gdje je rečeno da ćemo dovoditi samo i jedino besplatne igrače, zadnji dan prijelaznog roka...

    I btw. slažem se da bi igrači kao Samy trebali biti dovođeni pod normalno za jedan Dinamo, ali lik je zvjer, nemojmo ga predstavljati kao novog Perića jer je nekoliko klasa iznad. Kao što smo odmah vidjeli i za RPG-a. Jak, smiren na lopti, ima dugu, ima dobro postavljanje, ima brzinu, ja neznam što vi želite od stopera drugo.
  • emilperska
    5.4k

    Hoces rec da je potrebno dulje od 5 mj da dovedes desno krilo i lijevog beka, a znas da ce ti se cijeli prijelazni rok svest na to da ti fali desno krilo i lijevi bek?

    Ma neka godinu dana trazi desno krilo, mozda ga docekamo do sezone 25/26..

    Mijesate populizam s konstruktivnom kritikom. Ako smo se rijesili kriminala, to ne znaci da treba dozvoliti losiju izvedbu/kvalitetu ili sta vec, jer eto on je posten.
  • Droljo
    8k
    Pitanje je za Marica zasto takvog igraca jos nema na vidiku.Papastrumf

    Možda i ima samo mi ne znamo za to...
  • GOAT
    1.2k
    Ako smo imali 3 mil za Cerina onda valjda imamo i za to krilo kad nam je slovenac (br.1) propao. Kako tu nije bilo štednje?
  • Haza
    4.1k

    Nitko nije spomenuo samo novac, nego potrebu za pojačanjem, i da nam fali žestoko desno krilo. Ako je Marić sposoban bez odštete dovesti top igrača za tu poziciju odlično.
    Obzirom da prštiš sarkazmom, imam par pitanja za tebe.
    Objasni logiku želimo Kaneka, ali smo ponudili 600 tis eura, a ne 1.1 mil eura koliko su tražili, ista stvar s Vidovićem. Ako ga želiš, zar ćemo se za svakog igrača ciganiti.
    Želiš Šotičeka, kao dogovorio si sve s Lokomotivom, pa mu ponudiš 10 tis eura neto mjesečno i bonuse. Ja nisam za Šotičeka, ali ako je klub bio, onda je komično da se prejebeš za par tisuća eura mjesečno.
    Onda ideš po Cordobu, imaš meksičku sapunicu s njim, dovodiš ga mjesec dana, a lik ti ladno noćas igra u prvoj ekipi, dakle nismo mu ni blizu.
    Iz prve sam ruke znao da smo Torrentea kaparili usmeno 10.06, pa ga tek doveli u srpnju, jer smo isto oko svakog centa pregovarali.
    Na kraju dana, čak smo se i oko Pjace prejebavali, srećom pa je on naš. Čerina neću ni spominjati, jer smo prije Eura dali komičnu ponudu, i nismo bili u stanju dovesti igrača iz Pao-a, di je Zajec legenda kluba.
    Legitimno je da si ti ultimativno za Marića, ali nije legitimno da oni koji imaju konstruktivne kritike budu ismijavani ili prozvani histeričnim.
  • vjeko1701
    7.9k
    Iz prve sam ruke znao da smo Torrentea kaparili usmeno 10.06, pa ga tek doveli u srpnju, jer smo isto oko svakog centa pregovarali.Haza

    Al na primjeru ovog, dal smo ispregovarali bolje uvjete za klub? Dal će ta tri tjedna imati primjetan utjecaj na njegove igre u Dinamu?
  • Mihaljević
    9.8k
    Marić dobija plus ovaj prijelazni rok za dovođenje Mmaea i ostanak Petka i Baturine, minus mi je dovođenje Torrenta i Pjace jer mislim da oni nisu ozbiljni igrači za Dinamo. Daleko od toga da je 95% ekipe riješeno, fali nama još jako puno igrača, a vidim da dosta ljudi vjeruje da će npr. Kule zabit 20g+ i da će Ogiwara sigurno zaradit ostanak u Dinamu nakon zime, nisam baš optimista da nam je roster tako širok i dobar. Ne treba paničariti ali činjenica je da mi već za 2-3tj idemo na gostovanje u Osijek.
  • Paggini
    19.6k
    Hoces rec da je potrebno dulje od 5 mj da dovedes desno krilo i lijevog beka, a znas da ce ti se cijeli prijelazni rok svest na to da ti fali desno krilo i lijevi bek?emilperska

    Gdje sam ja to rekao?

    Pokušalo se sa Šotičekom, pokušalo se s Cordobom, pokušava se s Pašalićem, a to je od onog što mi znamo da se pokušalo i što je otišlo u ozbiljne pregovore. Koliko misliš da je pokušaja bilo koji nisu ni došli do novina jer nisu ušli u ozbiljnije vode? Ja bih rekao da se radi itekako ozbiljno na dovođenju desnog krila...

    Ja se više referiram na činjenicu da vi previđate sve dobro napravljeno i fokusirate se na desno jebeno krilo i oko toga radite dramu. I namjerno pišem DRAMA jer će se desno krilo dovesti, u to sam siguran. Drama bi bila da nemamo nijedno funkcionalno desno krilo, a imamo Špikića, koji jebiga nije ta razina ali može to igrati. Imamo i Kačavendu (kojeg tek treba dovesti) i imamo Stojkovića. Na kraju krajeva, imamo i opciju igrati s dva napadača...

    Brijem da je i Marić jebeno svjestan toga, ali mislim - vi ste ovdje svi SD-ovi, znate kako se to radi očito.
  • mali M
    5k
    Hoces rec da je potrebno dulje od 5 mj da dovedes desno krilo i lijevog beka, a znas da ce ti se cijeli prijelazni rok svest na to da ti fali desno krilo i lijevi bek?emilperska

    Nova garnitura je ovdje 4 mjeseca. Brdo toga su morali prije posložiti, brdo toga ih još čeka, i još uz to i dalje stvarati vrijednost u prvoj momčadi. Pa daj stani brate mili malo. Nitko ih ne brani i zna se gdje kiksaju (za sada) ali nismo vračevi da se znalo kako će odvijati situiacija i sa Petkom, šta da je Kaneko se razbudio zadnja dva mjeseca i izbriljirao, nebi ni razmišljali da već sto godina nemamo dobro desno krilo i "to se zna"... Ista stvar i za Ogiwaru, da nas je sve iznenadio, nebi pričali kako 5god nemamo lijevog beka. Pa nemožeš znat koga dopeljavat ili ne dopeljavat dok ne vidiš situaciju. Šta da je došla za Batija ponuda od 35mil. eura? Il za Sučića od 15? Šta da krcamo bezveze igrače dok još neznamo tko će uopće bit u kadru? Ovu godinu samo što rasčišćuju svlačionicu mi je bomba, kad postave prvu momčad i vide što je njihov standard koji traže može se pripremati za iduće prijelazne rokove već par spremnih imena, ovako ne vidim mjesta ovakvim sumnjama.
    Btw. do jučer su nam "pojačanja" bila Deni Jurić, Špikić, Štefulj, nismo ni sanjali o RPG-ovima, Rogovima i Pjacama, sad odjednom bi da je sve na top razini...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions