• Bosskovitz
    11.7k
    Tvrdnje da su izbori pokradeni, bile tocne ili ne, tesko da mozemo nazivati totalitaristickim namjerama.Imamo Dinamo

    Podrivanje demokratskog sustava je, ovisno o aspiracijama, totalitarna/autoritarna namjera. Bilo je nekoliko postupaka u kojima su sudionici toga na sudu, pod prisegom, priznali da su optuživali za izbornu krađu iako su znali da do nje nije došlo jer nisu imali dokaza. Fox News je platio gotovo 800 milijuna dolara nagodbe zbog širenja lažnih vijesti o izbornoj prevari putem uređaja za glasovanje. Kad to staviš u kontekst svega ostalog oko Trumpa - poziva na nasilje, svega što se događalo s napadom na Capitol koji je de facto pokušaj državnog udara (samo prilično neuspješan i loš), njegove generalne retorike... puzzle se slažu same od sebe.

    Amerika je u jednoj od najvećih identitetskih kriza od građanskog rata i nažalost nema na vidiku nikoga tko bi ih mogao vratiti u granice normalne, uvažavajuće demokracije. Desnica je sve radikalnija, ljevica je sve radikalnija, republikanski kandidat za predsjednika je najradikalniji ikada, ako dobiju ove izbore i odgovor iz demokratske stranke bude neki njihov radikal poput AOC ili nekog sličnog... neće biti dobro. Oni vrlo jasno i sigurno idu prema točki nakon koje normalan suživot dvaju posve različitih amerika naprosto neće biti moguć.

    To se vidi i u kampanji. Birači demokrata i republikanaca kao da žive u dvije posve različite države, njihovi problemi i prioriteti nemaju dodirnih točaka. Jedino što ih povezuje je pad standarda zbog inflacije, ali hej - to povezuje cijeli svijet.
  • mali M
    5.1k
    tako je. samo jako jako tresi kameru i brzo je pomiči napred nazad dok ljudi nogu pred nogu polako hodaju pred tobom. :lol:

    Ajde prestani privatizirati temu.Bosskovitz

    zapravo si ti to napravio, ponavljam, pokušavajući cijelu raspravu svesti je na jedan Krizyev link. Nemam namjeru raspravljati sa glumcima...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Nemam namjeru raspravljati sa glumcima...mali M

    Vrijeđanje i omalovažavanje onih s druge strane je baš odluka ljudi koji vjeruju da su u pravu :D

    Ajde pls, nemoj jednostavno više odgovarati na moje komentare ili spominjati mene i moje argumente, svima će biti lakše. Ne mislim više ni sekundu potrošiti na raspravu o nečemu što svatko može prvojeriti par stranica ranije.
  • vjeko1701
    8k
    Previše zagrizneš za nešto i ne puštaš. On je legitimno komentirao link koji je stavljen vezano uz El Salvador i u pravu je da europske zemlje uz sve probleme koje imaju nisu niti blizu situacije koja je bila tamo.

    Sad se već dva dana prepucavate i vrtite u krug jer je svatko pisao svoje i svatko raspravljao svoju temu.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Prvi dio cak mogu i prihvatiti, ovo sto govoris ima smisla, ali ne mogu prihvatiti tezu da je Trump pozivao na nasilje 6.1 kod Capitola kada za to jednostavno ne postoji prava argumentacija i jednostavno je netocno.

    AOCBosskovitz
    Nju ne moras ni spominjati. Ona je jedno od najneiteligentnijih bića u Americkoj politici uopce.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Napad na Capitol..ne znam što je smješnije, nazvati to napadom ili udarom na demokraciju? Što su onda BLM udari po gradovima? Stalno se priziva Trumpova retorika, prratiš li ti kako demokrati pričaju o republikancima ili bilo kome tko je bijelac, straight i tradicionalnih uvjerenja? Doslovce na silu utužili Trupma za kretenizam, a zaziva se da će on biti taj koji koristi sudstvo, tragikomično
  • vjeko1701
    8k
    Trump je cijeli svoj politički mandat konstantno potpirivao i palio najradikalnije elemente desnice a u isto vrijeme davao opravdanja za akciju najradikalnijim elementima ljevice. Čovjek je jednostavno destabilizirajući element njihovog društva.

    Samom činjenicom da se pričao o Donaldu Trumpu kao glavnom favoritu za predsjednika i još k tome kao drugi mandat dovoljno govori koliko je to društvo zaglibilo. Ajde malo stanite i odmaknite se od svoje vlastite idologije, bila ona desna ili lijeva.

    Hej, Donald Trump, hodajuća karikatura Amerikanca je glavni favorit da po drugi puta postane predsjednik. Čovjek koji kao PREDSJEDNIK DRŽAVE trola po twitteru, koji ima izjave za shit of the day na dnevnoj bazi.

    Zamisli da je nama Zdravko Mamić kandidat za predsjednika države...po drugi put.
  • mali M
    5.1k
    pa dobro on je legitimno iskomentirao i ja sam mu na to legitimno odgovorio da su sigurno i Švedi tako mislili da im se nikad nemože tako nešto dogoditi, na što je on raspravu odveo u osobnu... ja sam komentirao istu temu cijelo vrijeme, on je odlučio mikrosegment teme iskomenitrati i na tome sad jaši dva dana gdje je cijelu temu migranata sveo na Gvatemalu. Kužim da sam zagrizao previše, ali to je forum, možemo se ne složiti, al ne podnosim kad netko konstanto docira s visoka i drži da je uvijek u pravu... Mogao si doslovno istu stvar nejmu napisati da zagrize i ne pušta, nije bilo nužno samo meni uputiti kritiku... ali slažem se, budem njega "ne tagirao" pa će se lijepše osjećati..

    i u pravu je da europske zemlje uz sve probleme koje imaju nisu niti blizu situacije koja je bila tamo.vjeko1701

    btw. na ovo se nadurio kad sam mu na to odgovorio, koliko je potrebno smrti, zločina, kriminalnih radnji, silovanja da bi mogli reć da su malo bliže situaciji koja je tamo.. Mislim da je i 10 smrti zbog nesprovođenja zakona prema određenim skupinama debelo previše, jer dok se to ne dogodi nekom od bližnjih uvijek ćemo komentirati u krajnostima "pa nije to El Salvador". Ne moramo uzeti krajnost kako bi odredili da se stanje u Europi rapidno pogoršava zbog određenih ilegalnih skupina. Nitko neće reći niti jednu riječ za migranta koji je ovdje došao legalno se prijavivši, zaposlio se kao pomoćni kuhar, u Konzumu ili ko dostavljač i poštuje naše zakone i tradicije. Taj nije došao mjenjati državu nego probati zaraditi za dostojanstven život. Problem su ovi (večinom ilegalni) koji ništa ne rade, bave se sa kriminalom, životare i briga ih je jer država ništa ne poduzima sa sankcioniranjem istih.
  • vjeko1701
    8k
    koliko je potrebno smrti, zločina, kriminalnih radnji, silovanja da bi mogli reć da su malo bliže situaciji koja je tamomali M

    Kada će statistički parametri biti slični.

    Da se razumijemo, ja ne želim ni u snovima Hrvatskoj ono kaj se događa u Švedskoj. Al objektivno gledano, i najgora država europe ne može reći da je igdje blizu situaciji tamo. Kad se to sve počelo događati čitao sam dosta o tome i kažem ti, mi to ne možemo zamisliti.

    To ne znači da mi trebalo dopustiti da možda dođe do tako nečega. Europa mora presjeći neke stvari i napraviti neke neugodne poteze.
  • mali M
    5.1k
    To ne znači da mi trebalo dopustiti da možda dođe do tako nečega. Europa mora presjeći neke stvari i napraviti neke neugodne poteze.vjeko1701

    e ovo je zapravo ono što ja pokušavam poentirati. Pa nemoramo čekati da dođe do najgoreg da bi reagirali.

    Kada će statistički parametri biti slični.vjeko1701

    pa al ne smatraš li da će ovo biti kraj Hrvatske kao države ako dođemo do sličnih statističkih parametara. Ali ponavljam, da li je dovoljno 10 smrti, 25 silovanja , 79 bodenja noževima i 147 krađi da bi mogli reć STANI MALO!? Baš to i je poanta. Bedast mi je argument, mi se sa njima statistički nemožemo uspoređivati, pa ne da nemožemo nego će biti katastrofa da dođemo na desetinu njihove statistike.

    Ali kužimo se, nemoj me krivo shvatiti, nije potrebna daljnja rasprava kad zapravo isto razmišljamo..
  • vjeko1701
    8k
    10 smrti, 25 silovanja , 79 bodenja noževima i 147 krađimali M

    Da se razumijemo, to je užas za nas i nitko normalan to ne brani.

    Uhvatiti, precesuirati, zatvoriti pa nakon odsluženja deportirati i njihove zemlje staviti na crvenu listu gdje svi legalni imigranti moraju predočiti potvrde o nekažnjavanjima a svi ilegalni obavezna deportacija. Ukoliko njihove zemlje ne žele surađivati po tom pitanju, apsolutni ban na svu daljnju legalnu imigraciju.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Kako ih je palio? Objasni. On je radikalan samo zato jer ga ljevica takvim prikazuje, daleko je on od radikalnog desničara. On je odgovor desnice na kaos koji je izašao iz BLM pokreta, DEI, Woke sranja zbog kojih se više ne može normalno živjeti, raditi, odgajati djecu, ništa... filmove i crtiće su uništili, katastrofa
  • vjeko1701
    8k
    Kako odgovor desnice može prethoditi uzroku. Da kod njih neke stvari traju malo duže, al sva agresivna guranja su krenula nakon 2016. kada je on prvi put odabran.

    A kaj se tiče paljenja, samo baci pogled na njegove izjave, tweetove i ostalo. Ne da mi se tu ići dalje jer nemam snage ovdje još ulaziti u duboke rasprave o američkoj politici i američkom Zdravku Mamiću.
  • miro
    4.4k
    nije. On se tako želi prodat, a u biti ga boli neka stvar za sva ideološka pitanja. Samo pare i da ne završi u zatvoru zbog financijskih problema. Ništa drugo. Nije on neki desničar kakvim ga pokušavaju prikazat ljevica i liberali. Samo lova
  • Bosskovitz
    11.7k
    ne mogu prihvatiti tezu da je Trump pozivao na nasilje 6.1 kod Capitola kada za to jednostavno ne postoji prava argumentacija i jednostavno je netocno.Imamo Dinamo

    Nemoj to gledati tako jednodimenzionalno. Uzet ću jednu domaću povijesnu, puno strašniju paralelu: Milošević gotovo nikada nije pozivao hrvatske Srbe na oružani ustanak protiv Hrvatske, ali je nekoliko godina prije početka pobune i Domovinskog rata zakuhavao atmosferu, pumpao propagandu, podržavao srpski nacionalizam i stajao u obranu radikala i divljaka. Trump je godinama poticao ili opravdavao nasilje, otvoreno i neupitno lagao i obmanjivao javnost, dijelio odgovornost gdje se ona ne bi trebala dijeliti i stvarao atmosferu u kojoj je tisućama ljudi bilo potpuno normalno da odluče nasilno zauzeti Capitol vjerujući kako tako mogu srušiti demokratski izabranu vlast s kojom se ne slažu.

    bilo kome tko je bijelac, straight i tradicionalnih uvjerenja?Jos-Optimus

    Nemoj pretjerivati. Doslovno, do jučer im je kandidat za predsjednika bio straight bijelac. Ljevica jest protiv konzervativaca jednako kao što su konzervativci protiv ljevice, to je posve normalno u politici.

    ---

    @mali M, ponovit ću ono što sam napisao: ostavi me na miru i prestani se ponašati kao nadureni tinejdžer s ovim forama u kojima i dalje odgovaraš na moje postove i lažeš, ali me ne tagiraš. Daj se unormali, od teme do teme samo je s tobom problem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.