• Bosskovitz
    11.7k
    nabrojao sam Švedsku, Francusku, Njemačku, SAD... Neznam kako si došao na Gvatemalu i Honduras.mali M

    Vrati se ne početak i skuži gdje si se zajebao i nisi shvatio o čemu se priča. Rasprava je bila o tvitu od V24 i tome kako je Gvatemala (odnosno ono kaj je njihov predsjednik napravio) dobar primjer za zapadne zemlje - nisam ja "došao do nje", ona je tema od samog početka i rekao sam da nije dobar primjer jer zapadne zemlje nemaju problem kakav ima Gvatemala niti će ga imati, pa nemaju ni neke koristi od poprilično radikalnog i kod nas nezamislivog rješenja.

    Njemačka ima 0.823 ubojstava na 100.000 stanovnika. Gvatemala ima 19.990.

    ja komentiram migrantsku politiku u europi a ti se vraćaš u Gvatemalu.mali M

    Komentiraj ti kaj hoćeš, ali nakačio si se na moj komentar.

    Da ironija bude još veća, umislio si si nešto ili pretpostavio moj stav kako bi se svađao samnom jer sam ja veliki protivnik ilegalnih migracija, mislim da su loše, protuzakonite i da Europa treba jače štititi svoje granice.

    oliko razbojstva, smrti, kriminalnih radnji i silovanja je prijvatljivo da možeš reć da je postalo ozbiljnije? Čisto da znam kad se smijem referirati na problem?mali M

    Ovo ti je neka nova fora s "čisto da znam kad se smijem referirati", "čisto da znam kad smijem kritizirati"...? Referiraš se i kritiziraš konstantno, očito to i smiješ raditi pa ne vidim od kud potreba za patetikom.

    Svakome smo dužni pružiti to dostojanstvo da si osigura osnovne ljudske potrebe.mali M

    Nismo. Ne postoji ljudsko pravo koje kaže da ako ti život u tvojoj zemlji nije dobar, onda možeš doći u Europu da ti osiguramo osnovne ljudske potrebe. Takva politika je loša i za Europu i ze zemlje iz kojih ti ljudi žele doći.

    I da se razumijemo - Europi su nužno potrebne migracije i one uopće nisu loša stvar, ali migracije koje su legalne, planske i kontrolirane.
  • emilperska
    5.4k
    Ode Biden..

    Trumpara dobiva Kamalu kao Cacke Hajduk 2022.
    Lagano..

    On je stvoren da te zelene feministkinje bez dana radnog staza u realnom sektoru, jednostavno satre..
  • vjeko1701
    8k
    Općenito je tužno da SAD nema neke respektabilnije kandidate za predsjednika...
  • Tom Hanks
    3k
    Pravo je osvježenje vidjeti nekog vjernika koji razmišlja i ispituje umjesto da samo ko ovca sluša i prati sve i onda ono šta nije lijepo narativu da se gura pod tepih.Samo tako i dalje :up:
  • Bosskovitz
    11.7k
    Trumpara dobiva Kamalu kao Cacke Hajduk 2022.emilperska

    Šanse da ona bude kandidatkinja su male. Pitanje je samo hoće li uspjeti zatvoriti priču oko Michelle Obame, s čime bi satrali Trumpa, ili će ići s nekim od guvernera i vjerojatno izgubiti.

    Ako Kamala zaista bude kandidatkinja, to samo znaci da ni jedan drugi potencijalni kandidat nije htio prihvatiti kandidaturu zbog izvjesnog poraza koji bi mu obiljezio karijeru. Svaki drugi kandidat Demokrata osim Michelle je u ovom trenutku kao kandidat HDZ-a na našim predsjedničkim izborima na zimu - ideš u ring s nasilnikom i dobit ćeš batine, pitanje je samo hoće li te nokautirati ili ćeš izgubiti na bodove.
  • masacusec
    3.5k
    Bidenov veliki poraz, bez revanš utakmice!
    Btw i trump je fosil.
    Amerika, ili nema mlađe ljude koji bi vodili Ameriku u ovom trenutku, ili su ti mladi ljudi toliko impotentni da uđu u ovaj globalni klinč s drugim velesilama
  • NitkoBitan
    17k
    Btw i trump je fosil.masacusec

    On se odlicno drzi za svoje godine, i psihicki i fizicki.

    Dobrovoljno se ponudio da rijesi test sposobnosti, odnosno mislim da je i potegnuo to pitanje kao postavljanje uvjeta za obnasanje duznosti predsjednika.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Michelle bi zgazila trumpa, kad bi na debati stala pred naciju i izbacila k...c na stol, sve bi gorilo!

    :rofl:
  • NitkoBitan
    17k
    Biden se povukao a izgleda da je nova kandidatkinja demokrata Kamala Harris.

    Mislim da bi Biden (kakav god da je) imao vece sanse protiv Trumpa nego ova hihoterka.
  • vjeko1701
    8k
    Ma koga god pošalju, to je upisan poraz. Jednostavno nakon svega za nekakvu šansu bi se trebala pojaviti ozbiljna njuška. Američka politika često nije bila najbistija al ovo zadnjih desetak godina je jedna razina ispod.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ma koga god pošalju, to je upisan poraz.vjeko1701

    Zato i velim, postoje vrlo jasna istraživanja. Michelle kao kandidatkinja demokratske stranke dobiva izbore. Prema anketama je nedohvatljiva za Trumpa, a i generalno bi napravila takav hype da bi kampanja bila nezaustavljiva. Pitanje je samo mogu li ju oni nagovoriti na to.

    Svaki drugi kandidat ili kandidatkinja nemaju gotovo nikakve šanse protiv Trumpa. To bi morala biti zaista nevjerojatna kampanja za bilo koga od onih koji su se spominjali kao zamjene za Bidena.
  • vjeko1701
    8k
    Nisam detaljno proučavao istraživanja i ankete ali ja ju ne vidim kao nekog tko bi imao baš toliku težinu. Sigurno da bi imala višestruko veće šanse od boliko koga drugog ko se spominje al ne znam dal bi se znala dobro nositi sa Trumpovim stilom "debatiranja" (tu riječ koristim jako labavo). Tu treba imati inteligenciju al bome i stav, snagu u glasu, direktnost i odlučnost. ne zato jer on to ima nego zato jer je to jedini način za probit se kroz sranja koja on pobaca u zrak.
  • seljak86
    2.5k
    Trump sa 78 ima više energije nego prosječni 20-godišnjak
  • Bosskovitz
    11.7k
    Nisam detaljno proučavao istraživanja i ankete ali ja ju ne vidim kao nekog tko bi imao baš toliku težinu.vjeko1701

    graphic%201%20jpeg_5.jpg

    Izvor: https://www.ipsos.com/en-us/only-michelle-obama-bests-trump-alternative-biden-2024

    Jedanaest postotnih bodova, to je praktično nedostižno. Sigurno bi imala ogroman momentum jer bi svi oni koji bi glasali za Bidena glasali i za nju, plus privukla bi milijune glasova žena i afroamerikanaca koji inače ne bi uopće glasovali; ili su republikanci, ali ne ovi trash-populistički fanatici koji se pojavljuju po Trumpovim skupovima nego umjereniji.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Pitanje je samo hoće li uspjeti zatvoriti priču oko Michelle Obame, s čime bi satrali TrumpaBosskovitz

    Nemaju sanse ma da promjene zakon i da se Barack opet kandidira. Ekonomija im je losa, inflacija visoka, sve ono sto je bilo suprotno u vrijeme Trumpove vlade. Sad necu ulazit u raspravu je li to njegova zasluga ili nije, ne da mi se, ali je tako. On ce to iskoristit najbolje sto moze, i uz momentum koji je dobio nakon neuspjelog atentata i slike za udzbenik, nema Michelle koja ce ga zaustavit.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.