• Bosskovitz
    11.7k


    Njegova retorika je potpuno isprazna i iracionalna, svodi se isključivo na emociju i strah. On bi uvodio carine i poreze na uvoz u SAD-a, ali bi istovremenu smanjio inflaciju. Top, to me podsjeća na prosječnog hrvatskog birača koji bi poreze kao u Monacu, a socijalnu državu kao u Danskoj.

    Da se razumijemo, njezina bi retorika bila vrlo slična, samo za drugu publiku.

    Tragično je u cijeloj priči da se nažalost na izborima u najmoćnijoj zemlji svijeta do prije par sati biralo između osuđenog kriminalca s ozbiljnim totalitarističkim namjerama i dementnog, izgubljenog starca, a sada će ovog drugog zamijeniti netko treći.
  • Fanboy
    2.6k
    Meni je apsurdno da itko može pomisliti u ankete gdje Biden koji Zelenskog naziva Putinom, a svoju zamjenicom zamjenjuje sa Trumpom, koji se gubi na pozornici, dobiva od novinara pitanja koji mu je najdraži sladoled je izjednačen sa Trumpom.

    Ako je glavni adut žena Obame jer je eto žena bivšeg predsjednika i crnkinja onda je stvarno društvo skrenulo totalno...
  • seljak86
    2.5k
    Gledati tko je popularniji u američkim izborima samo po broju glasova nije baš mjerodavno jer se tako kod njih ne bira predsjednik nego kroz elektorski kolegij.
  • mali M
    5.1k
    ona je tema od samog početka iBosskovitz

    Tema su migranti i kriminal

    Komentiraj ti kaj hoćeš, ali nakačio si se na moj komentar.Bosskovitz

    Ovo je forum, komentiramo svi, ajde bez drame i glume.

    Ovo ti je neka nova fora s "čisto da znam kad se smijem referirati", "čisto da znam kad smijem kritizirati"...? Referiraš se i kritiziraš konstantno, očito to i smiješ raditi pa ne vidim od kud potreba za patetikom.Bosskovitz

    Fino si izgiljao odgovor na pitanje...

    Ne postoji ljudsko pravo koje kaže da ako ti život u tvojoj zemlji nije dobar, onda možeš doći u Europu da ti osiguramo osnovne ljudske potrebe.Bosskovitz

    Moja rečenica je bila: "Svakome smo dužni pružiti to dostojanstvo da si osigura osnovne ljudske potrebe."
    To se ne odnosi na migrante samo. Al razumijem zašto imaš problem sa takvom izjavom. I to je bio moj post Patku, zašto si se nakačio na moj post? :roll:

    I da se razumijemo - Europi su nužno potrebne migracije i one uopće nisu loša stvar, ali migracije koje su legalne, planske i kontrolirane.Bosskovitz

    Doslovno sam napisao da je to moj stav tako da neznam kome kontriraš. Baš si naporan sa tim kakti frajerskim stavom:
    Vrati se ne početak i skuži gdje si se zajebaoBosskovitz
    , nauči se kulturno razgovarati...
  • NitkoBitan
    17k
    Eto dama Obama je favorit protiv Trumpa :rofl:

    Pored impresivnog CVa koje su joj prednosti? To sto je crna, zensko i ima lijep osmijeh?
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Njegova retorika je potpuno isprazna i iracionalna, svodi se isključivo na emociju i strah.Bosskovitz

    Pa zar se ne temelje svi govori na tome? :)
    U svakom govoru cilj je dotaknuti ljude negdje - u Trumpovom slucaju u neku emociju ili događaj iz njegove vladavine - npr stavit sliku sto si sve prije mogao kupit za 100$ i sto danas mozes. Itekako ces dotaknuti ljude kada to vide, iako se da raspravljati je li Biden kriv za ovoliku inflaciju i je li mogao biti bolji. Mozda sutra, ako zelis slobodno napisi sto mislis pa cemo vidjet poklapaju li nam se stavovi.

    Ili ih dotaknuti u neki strah - zamisli koliko manje kruha ces moci kupiti za 4 godine ovim ritmom inflacije. Naravno, ovo su sve jednostavni primjeri, i ide se puno dalje, ali cilj mi je pokazati da je govor ili opcenito retorika koja ne cilja na emocije ili strahove zapravo losa retorika.

    osuđenog kriminalca s ozbiljnim totalitarističkim namjeramaBosskovitz
    Zanima me na kakve ozbiljne totalitaristicke namjere mislis?
  • mali M
    5.1k
    @Patak
    Pravo je osvježenje vidjeti nekog vjernika koji razmišlja i ispituje umjesto da samo ko ovca sluša i prati sve i onda ono šta nije lijepo narativu da se gura pod tepih.Samo tako i dalje :up:Tom Hanks

    O tom ti pričam... Sam pao sam se ubio... Ovaj čak izvrne sve što ja i ti raspravljamo. Kad te ideološki neistomišljenici i kritizeri krenu hvaliti vrijeme je da zastaneš i pitaš zašto je to tako. Znaš kako se kaže, pa neće te đavao napadati dok laganini šetkaš prema njemu. Nije problem propitkivanje i rasprave, dapače, meni je bitno zapravo jedino maknuti iz razgovora osuđivanje na temelju pretpostavki i procjena. Ostalo se lako nađemo na pola puta makar se ne složili sa stavovima...
  • vjeko1701
    8k
    To sto je crna, zensko i ima lijep osmijeh?NitkoBitan

    Pa...da, velika stvar kod njih i to kod ogromnog broja ljudi.

    Pa da izaberu ženu za predsjednika, predstavljali bi to kao nedohvaćen civilizacijski uspjeh. Jbt, mi već imali predsjednicu, premjerku i to obje nominalno iz konzervativne stranke. To je za neke Amere "mindblowing"

    Pa pričamo o društvu di lik u 2022. izjavi da je prvi azijski akcijski junak ili žena u 2023. izjavi da je prva ženska filmska junakinja i za to dobe gromoglasni pljesak. Istina, malo karikiram...al ne previše.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Zanima me na kakve ozbiljne totalitaristicke namjere mislis?Imamo Dinamo

    Čovječe, nakon izgubljenih izbora je napao same temelje demokracije dokazano potpuno lažnim tvrdnjama o izbornoj krađi, a sve je kulminiralo napadom na Capitol. Doslovno jedino zašto nije osuđen za poticanje oružane pobune protiv SAD-a je što mu je Republikanska stranka držala leđa u Senatu. Njegov doživljaj demokracije je na liniji doživljaja Putina ili Vučića.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Tema su migranti i kriminalmali M

    Ok, ili lažeš ili si prelijen odvrtiti par stranica unatrag i uvidjeti da si u krivu. Ne mislim više trošiti vrijeme na ovu suludu raspravu.
  • mali M
    5.1k


    Tema je počela sa Krizyevim postovima o neredima u Leedsu, nastavilo se o imigrantima i multikulturalizmu, ti si se jedini nakačio na Gvatemalu i Honduras zbog onog Krizyevog komentara o smanjenju stope ubojstava, a i taj post je bio kako smanjiti kriminalne aktivnosti u multikulturalnim država i problemu imigranata. Pokušavaš svesti cijelu raspravu u zadnjih x dana na jedan post jer inače nemaš opravdanje za svoju kriminalnu komunikaciju...

    Nije zabavno kad glumiš šerifa i kada si u krivu samo jer vidiš moj profil.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ajde prestani privatizirati temu. Ja sam reagirao vrlo konkretno na post koji je govorio o tome da zapadne zemlje mogu puno naučiti iz onoga što je Bukele napravio jer mislim da ne mogu ništa naučiti s obzirom da nemaju, niti će imati, ni približno sličan problem. A ti sad slobodno nastavi o imigrantima i multikulturalizmu, ja o tome niti nisam niti planiram ovdje pisati.
  • Nolifer
    8.1k


    Džabe se trudiš, kad uvijek i na svakoj temi završi isto.
  • Aggro
    626
    treba li joj pored impresivnog cva jos nekih prednosti?
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Tvrdnje da su izbori pokradeni, bile tocne ili ne, tesko da mozemo nazivati totalitaristickim namjerama. Sto se tice 6.1, to sam vec prije koji dan pisao pa cu samo ostaviti link do svoga komentara.

    https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/469389
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.