• CastAway1986
    1.4k
    Lovren je i dalje klasa ali s obzirom da će potpisati Mmaee nisam siguran da nam je potrebno više stopera , uostalom Peric je i još tu nažalost :sweat: !
    Jurica u Zrinju :strong:
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Pa iskreno, Lovren je mogao doći na polusezoni da je htio...sve te priče "nije se moglo"...moglo se stari, ali ti nije bilo dovoljno love. Hvala lijepo, sad smo pokriveni
  • Daliban
    1.6k
    nitko ovdje ne tvrdi da možemo uzeti prvih 11 jednog Caena ili Hannovera i da je to momčad za skupine Lige Prvaka. da jesu, igrali bi tamo a ne u drugoj DE ili FR ligi. ali da u tim ligama apsolutno nema nijednog igrača koji bi se skupa s ovim što mi već imamo mogao kvalitetno boriti za to mjesto, da tamo nema igrača koji bi bili korak više u odnosu na kadar koji imamo... e jbg, to je smiješno.Sajla

    Naravno da ima, ali igrači u pitanju ne odskaču dovoljno. Da Sylla toliko odskače, borili bismo se za njega s nekim francuskim prvoligašem, makar s donjeg dijela tablice, a ne sa Schalkeom. Desni bek nam ne treba jer se RPG pokazao dobrom akvizicijom i Mikić je spreman, ali i sam sam spomenuo jednog desnog beka iz Ligue 2, to jest sada Ligue 1 jer je izborio promociju s Auxerreom. Izvorno sam sasvim slučajno naletio na njega, filtrirajući statistički igrače Ligue 2 da vidim ima li tamo što za nas jer sam očekivao da će Marić nastaviti gledati u tom smjeru. Jednostavno je, tog dečka kad pogledaš odmah ti je jasno da je za višu razinu od francuske druge lige.

    Ako smijem dati neki općeniti prigovor na traženje igrača prvenstveno u tim ligama, to bi bilo da za većinu dobrih igrača tih liga mi jednostavno nismo konkurentni. Kada neki dobar klinac iskoči u drugom razredu francuske ili njemačke piramide, automatski je preskup za nas. Postoje i tu iznimke, ali suviše su rijetke. Mislim da bismo bili konkurentniji da gledamo standout igrače perifernijih liga. Treba gledati i lige petice i njihove druge razrede, ali mi smo baš žestoko zagrizli za to kao da se radi o ne znam kakvoj razini nogometa.

    ok, izmišljam. pišem možda će biti, nadam se, dajem podršku, pretpostavljam da će ti ljudi raditi na unaprjeđenju ne samo skautiranja nego i svega ostalog što nije spomenuto na jednoj kratkoj pressici. je li to bolje ili lošije od tvoje negative i osude unaprijed?Sajla

    I ja se nadam, napisah to. Samo me smeta što o tome nije bilo ni riječi i bojim se da se ne uklapa fino u našu štedljivu dispoziciju. Mislim da je to legitimna zamjerka.
  • Omake
    2.5k


    Slažem se. Još jedan primjer, Robert Andrich u četiri sezone od treće Bundeslige do reprezentacije Njemačke dogurao.
  • Peškaman
    4.2k

    Nadam se,pomoglo bi i Zrinji a i Dinamu da se proračun,koliko-toliko,smanji.
    A oko Lovrena,to je i meni dilema,jedino bih probao ako bi se Perić prodao.
    Sad,pitanje je,koliku bi Lovren plaću tražio i kako bi se pomirio s tim da ne bude u početnih 11.
    Ali kada bi i on došao,obrana bi nam bila beton.


    Pa ako već nema ponuda za Jurića,možda je bolje podijeliti plaću,u nekim granicama što Zrinja može pokriti.
    Time bi oslobodili dio proračuna.


    Možda je i htio,ali je Lyon tražio previše novca.
  • Jurki
    11.6k
    bojim se da se ne uklapa fino u našu štedljivu dispozicijuDaliban

    Zakaj se i dalje brkaju pojmovi štedljivosti i racionalizacije?
    Da se maksimum špara onda bi nam na LW igrali Hoxha ko prvo i Rukavina ko drugo krilo.
    Isto tak nebi se dopeljal Mmaee (koji sigurno nije dosel za 300keka) vec bi Zivkovic ostal u rosteru..
    Rjesavamo se viskova.. a ima ih fala Bogu prevec.
    Nismo se "rijesili" niti jednog igraca koji ima debeli ugovor i participira u prvoj momcadi.. vec igraca koji su samo na platnom spisku.

    Pa ako već nema ponuda za Jurića,možda je bolje podijeliti plaću,u nekim granicama što Zrinja može pokriti.Peškaman

    Bilo bi lijepo da mu ove sezone na transfermarktu pise free transfer.. al kad pogledas stvari na taj nacin.. onda daj sta das.
  • Sajla
    5k
    ovo si napisao u sasvim drugačijem tonu. mi se suštinski vjerojatno ne razlikujemo previše u stavovima, ali kad čitam što pišeš meni to uglavnom odiše s ogromnom negativom i osudom. to je ograničenje foruma, da razgovaramo uživo možda bi taj doživljaj bio sasvim drugačiji.
  • Daliban
    1.6k
    Zakaj se i dalje brkaju pojmovi štedljivosti i racionalizacije?Jurki

    Štedi se, namjera je da budžet u značajnijoj mjeri bude pokriven iz "stabilnih" prihoda. Zapošljavanje 20 skauta se ne uklapa u to.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Nije Lyon ništa tražio, bila je javna tajna da su htjeli skinuti njegov ugovor
  • Sajla
    5k
    bila je javna tajna da su htjeli skinuti njegov ugovorJos-Optimus

    čekaj, Lyon besplatno poklanja igrače? kaj to ne radi samo Dinamo?
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Stare igrače sa milijunskim ugovorima, mislim da to nije strano ni jednom klubu :)
  • KristijanHR
    23
    sve mislim da po trenutnoj formi nije ni blizu Theu..
  • Jaro
    7.3k
    pa dobar skaut ce pronaci "siguran" izvor novaca (kroz prodaju ili rezultat nebitno).
    Deseci igraca bez buducnosti i koristi pod ugovorom, deseci zaposlenika kojima je jedini skill skrivanje po hodnicima stadiona, prevelike provizije posrednicima... To su stvari za koje ce dobronamjerna osoba zakljuciti o cem prica ovo vodstvo kluba (i sportsko i poslovno) kad govori o racionalizaciji. Oni drugi ce 10 puta dnevno pisati o nepotrebnoj i amaterskoj stednji i kresanju troskova...
  • hardek
    2.8k
    Rukavini je Rijeka realno vrhunska sredina za njegov razvoj. Nadam se da je ovaj deal napravljen sa nekim buy-backom do milijun eura sa ciljem da se anulira ona njegova klauzula u ugovoru gdje njemu i njegovom agentu pripada 30% od transfera.

    Vidjet ćemo kad izađe više informacija u javnost
  • Plava stijena
    178
    Danijel Vukušić, Miškovićev agitator veli da smo im poklonili Rukavinu. Nema 50% - 50% od idućeg transfera kao što su neki drugi novinari naveli.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions