• Izet Hajrović
    1.5k
    isto taj navodi da je Jakirović jako razočaran jer je računao na Šotičeka u prvih 11 u što nikako ne vjerujem ako se razmišljalo o svakakvim opcijama posudbe jer nisu sigurni da je igrač za Dinamo pa mi i ova ponuda izgleda kao da ga i nismo posebno htjeli, ali kad se već u medijima nameće kao veliki talent, ajmo ga probati uzeti za što manje pa šta bude. Sad je pitanje što je stvarno istina, ako je ono s bonusima, onda ok, to je dobra ponuda, ali ako je stvarno ponuđeno samo i isključivo 10k bez daljnjih pregovora, onda imamo problem jer to nije taktika i ponuda kojom bi trebao pridobiti ozbiljnog talenta ako ga stvarno želiš. S druge strane, već mjesec dana se piše o Šotičeku pa mi nema logike da se održao samo jedan sastanak u kojem je Marić stavio ponudu od fiksno 10k i rekao uzmi ili ostavi. Konačno, zadovoljan sam što nismo dobili trkaču kokoš, kao što ga je jedan kolega nazvao i s tim se slažem.
  • Plava stijena
    89
    Mah lik sve više zvuči kao onaj američanin Stephen A. Smith koji se pozivao na svoja "prijateljstva" sa svim i svakim u svojim monolozima. Uskoro bu futral da ga je Jakir osobno nazval da mu prenese nezadovoljstvo takvim raspletom.

    Meni se sviđa kaj ga ne bumo dopelali jer nam u ovom prijelaznom roku trebaju pojačanja za LP, a to mali definitivno nije. Držim fige za Pašu, taj je kapitalac.
  • ZgDLions
    30
    Nije da je fajrunt i da moramo na brzinu još jednu rundu pozvat.
    Solidan kostur momčadi imamo samo ga trebamo nadograditi, ak Sučić, Stojković i Vrba iskoče ove godine ima razloga za veselje.
    Ne treba se dati ucjenjivati, kaka mrtvi Mišković ima šta za reći, pokušava prodati klub, samo koliko je zainteresiranih boji se da krivom ne proda.
  • Dubbbrava
    208
    Ako nakon ovog Lynx ne dobije posao u Dinamu onda nek sve ide u k. :rofl:
    Njušim sutra tj.danas prva pojačanja na pressici skupa sa predstavljanjem dresova i info da godišnje 1.put u povijesti nece vrijedit za Europu što znači da će se stat na kraj onima koji su ih kupovali isključivo za Europske utakmice
  • Maksim Maksimirski
    4.8k
    Kažu neki da je Kaneko ''one trick pony'' ali da se ne lažemo i Marco Pašalić je ''one trick pony'' na kvadrat sa svojim ulaskom u sredinu i udarcem sa ruba šesnaesterca. Na početku sezone je bio hit ali kasnije kada su ga pročitali HNL igrači više se nije toliko isticao. Dobar je igrač ali mislim da se za 2-3-4 milijuna mogu dovesti i bolja pojačanja.

    Nekada smo za slične novce (kada uračunamo inflaciju) dovodili igrače poput Soudanija i Fernandesa ( reprezentativce tada ozbiljnog Alžira i Čilea) i mislim da se i sada, ako već imamo novce, mogu dovesti takvi igrači. Dinamo je privlačan klub, igrat će sigurno LP ili EL, grad je ok za život, Dinamo je poznat kao odskočna daska za daljnje transfere...sve to može privući prvotimca solidne reprezentacije. Dinama se u Hrvatskoj podcjenjuje ali vani ljudi sa respektom pričaju o našem klubu. Mnogo manji i neuspješniji klubovi od Dinama su dovodili puno veća imena pa ne trebamo ni mi ciljati nisko. Ako se već ima novca za pošteno platiti igrača onda treba dovesti novog nositelja igre a ne igrača za kojeg nismo sigurni da će ukupno imati više od 5 golova i 5 asistencija u cijeloj sezoni.

    Usput: ako već odlazi Petko kao što se šuška onda treba ići po Miereza, to je pojačanje. Dobili bi za Petka 2,5 milijuna, riješili smo se Drmićeve i Petkove plaće (ukupno otprilike još 2,5 milijuna), nema ni Bulata i Halilovića....nešto se i tu rasteretilo i siguran sam da bi Dinamo mogao ponuditi Osijeku 3-4 milijuna za El Tora. Svi koji posluju znaju da je isplativije pljunuti 4 milje za Miereza nego dovesti još jednog Brodića za milju. Imamo Brodića na bacanje, treba nam kapitalac.Jedino ako drastično ne režemo proračun, to je drugo i tada razumijem da ne bi imali novca za takve transfere. U tom slučaju treba smanjiti očekivanja od ovog transfer roka i općenito od rezultata našeg kluba.
  • NitkoBitan
    13.6k
    Ja sam siguran da se na europskom trzistu nalazi barem 10 tamnoputih igraca, prirodnih krila, koji su nam priustivi i koji bi izdominirali HNL.

    Jedan Atiemwen je gol u Dinamu zabijao svakih 127 min, a koliko se sjecam rjesili smo ga se kao neke krpe. Pjaca je prosle sezone u prvenstvu gol zabio svakih 292 min (+ puca penale), a Marco Pasalic svakih 345 min.

    Ociti trendovi u najjacim europskim klubovima i ligama postoje i ne treba bjezat od njih. Imam neki osjecaj da postoji strah nase struke od takvih akvizicija sto zbog rizika sto zbog stereotipa, no ostavit cu to za neku drugu raspravu.
  • Maksim Maksimirski
    4.8k
    Pjaca je dobar potez. Ekipe su cijele taktike slagale prema njemu. Jakir je recimo Petka non stop slao da blokira dodavanje njihovom lijevom beku kako lopta ne bi došla do Pjace. Dobre su stvari i konci ugovora sa Drmićem i Halilovićem. Potencijalno je dobar potez i raskid ugovora sa Kanekom ako se tu planira dovesti kapitalac. Za Bulata ćemo još vidjeti. Ako ne dobijemo ama baš ništa za njega onda je to katastrofa, ako dobijemo 2-3 milijuna onda je tako-tako. Ako dobijemo više od toga onda je to odličan posao.

    Ispod radara prolazi činjenica da je Dinamo već sada uštedio na Drmiću, Haliloviću, Bulatu, Kaneku, Bulatu, Bošku Šutalu (njihovim plaćama) ozbiljan novac. Radi se o barem 3 milijuna eura. Ako ode i Petko rješavamo se njegove velike plaće i još inkasiramo 2,5 milijuna eura za njegovu odštetu. To je ozbiljno olakšavanje proračuna i za te novce se može dovesti takva kapitalčina a vjerojatno i dvije kapitalčine. Reprezentativci.

    Ponavljam: jedini izgovor može biti rezanje proračuna. Takve stvari sam čitao u medijima pa ne znam je li drastično rezanje proračuna istina ili nije. Ne osuđujte me zbog toga jer ne pijem kavu sa vladajućima i nemam pojma o financijskom planu. Trenutno Hajduk troši 12 milijuna eura na plaće a Dinamo je sa ovim rasterećenjima koje sam nabrojao sigurno pao sa 20 milijuna na nekih 16-17. Ako planiramo biti ispred njih po proračunu onda očekujem kapitalce (Mierez, reprezentativci) a ako režemo proračun onda očekujem jeftinije opcije sa kojima dolazimo skoro na njihov nivo po plaćama igrača i zbog toga moramo smanjiti rezultatska očekivanja.
  • Lynx17
    3k
    Ako nakon ovog Lynx ne dobije posao u Dinamu onda nek sve ide u k. :rofl:Dubbbrava

    Znam da se salis i sve to (naravno). Medutim, mogao je Lynx biti od pomoc u Dinamo, pogotovo prije nekoliko godina kada se to malo vise sve pratilo....


    Petkovic1.jpg

    Petkovic2.jpg

    Petkovic3.jpg

    Petkovic4.jpg


    Ima i vise primjera. Neki ce mozda i sjetiti starog Lynxa. Znao je ponekad pogoditi. :smirk:

    A kada bi dodao i sve sto sam tada napisao o naprimjer Perisica (dok je igrao u 2.Belgijskoj, za Roeselare), vi bi me odmah banirali. :rofl:
  • Nolifer
    7.1k


    Kak se lako covjek ponekad prevari u procjeni nekog igraca..

    Fascinantno.
  • striko
    1.3k
    Netko je upratio i Kvaratskheliu dok je još u Rusiji bio
  • Marley
    1.2k
    Ajme ovu temu je nemoguce za pratit, osim da polovicu dana radis samo to :lol:
    Dodjes nakon cca 15ak sati izbivanja, a ono 20 novih stranica. A ne zelim nesto propustit haha
  • Olmic
    3.2k
    pogledas samo transfer vijesti sve ostalo su nasa baljezganja i eventualno u search Haza pa vidis ima kaj
  • Marley
    1.2k
    a to sam i namjeravala, ali bapska znatizelja me svako malo povuce vamo haha

    Bude i zanimljivih baljezganja.
    Ali npr. ovo s Barom i Belinhom je ubitacno, da bar postoji zasebna tema za njih :rofl:
  • Kujtim Shalla
    2.5k
    Martin Frese lijevi bek koga sam spominjao par puta i ja a i kolege ,slobodni papiri , izgleda ide u legiju. Vrhunski bek , steta
  • IvanS
    82
    Frigana ako je moguće , odmah potpisati.Zagi

    Na osnovu čega? Jedna solidna polusezona u HNL-u i otprilike propala sezona u Belgiji.
    I uostalom, zašto nije odmah potpisao prošle godine kada ga se htjelo dovesti? Ne, on bi u Belgiju.

    Da li bi nam on bio pojačanje? Za LP? Ili?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions