• Tongo Doumbia
    3k
    Nisam jedan od paničara. U temi transfera većinom argumentiram koji mi se igrač sviđa, zašto mi se sviđa, koje su mi njegove karakteristike dobre, koje manje dobre.

    Gotovo nikada ne ulazim u temu budgeta, zašto, kako, hoće li biti ili neće. Ukratko, ne tvorim pasivnu agresiju oko love. Prihvatio sam da ima novca koliko ima, te da će se trošiti u granicama u kojima se može. Ja sam okej s tim.

    Pozdravio sam i rastanke s Vidovićem, Kanekom, Bulatom i Šutalom. Okej sam i s tim.

    Ali sad imam par pitanja, onako, zdravorazumskih pitanja. Za ekipu koja opravdava baš svaki potez kluba, i sve one kojima nema, ama baš ništa suspektno, čak i kad naočigled ima.

    Je li moguće da baš oko svakog igrača kod nas "zašteka" na financijskom planu, tek tako? Je li moguće da se svaki transfer u posljednjih dvanaest mjeseci, barem jednom ozbiljnije zakomplicirao, kad je došlo do riječi plaća, isplata, postotak, bonusi i rate? Je li moguće da su sve to samo proizvodi medijskih natpisa? Jer netko nas ruši, mrzi novo vodstvo, želi loše Dinamu?

    Ponavljam, ne stvaram histeriju, ali ako se svaki, pa čak i normalan upit, svrstava u mamićevštinu, kakva je onda tek teorija zavjere da je sve što ima veze (negativne) s Dinamom, laž i proizvod ljubomornih ljudi koji nam žele napakostiti?

    Svaka medalja ima dvije strane, pa i naša. Vrijeme će pokazat što je bilo i što je prava istina. Ali mi s navijačke strane nije jasno da se za svaki argument ili pitanje nekoga tako podlo šalje u "Međugorje" ili u "agenciju". Smiješno.
  • Ivdzo11
    3.4k
    Dinamo je riješio visinu transfera s Lokomotivom, prvoligaš s Kajzerice bi na svom igraču zaradio 1,5 milijun eura uz dodatne bonuse. Šotiček je vrlo brzo trebao riješiti svoj dio s Dinamom, ali - opet problemi. Nešto što se "modrima" prečesto događa u posljednje vrijeme. Sjetite se samo prošlogodišnje sapunice oko dolaska Luke Stojkovića koji je na kraju trajao tjednima. Što se sad dogodilo?

    Čelnici Dinama ponudili su mladom nogometašu Lokomotive oko 10 tisuća eura mjesečno, daleko od njegove sadašnje vrijednosti. I puno manje nego što u Dinamu trenutačno zarađuje - Marko Brkljača, iako je njega dovela "stara vlast". Šotiček se trenutačno nalazi na pripremama s Lokomotivom, ali su njegovi agenti bili prilično iznenađeni ponudom hrvatskog prvaka. Mladom igraču Lokomotive nije prioritet novac, ali jasno da ne želi u Maksimir stići kao uvjerljivo najslabije plaćen igrač momčadi.

    Dinamo se "na prvu" nije uspio dogovoriti s krilnim igračem Lokomotive, Jakirović će očigledno pojačanje za tu poziciju trebati pronaći na nekoj drugoj adresi. Ali veliko je pitanje hoće li "modri" naći igrača takve kvalitete, ali i takvog potencijala za toliki novac. U Maksimiru su očigledno upalili sve alarme za štednju, pitanje je kako će se to odraziti na konačne rezultate momčadi.
  • Zagi
    5.9k
    Lako je završit transfer kada daš duplo u startu i onda to podijeliš kasnije.
  • Jaro
    6.1k
    Neki se cude kao dali bi 3milje za odstetu a igraca platili 120k - pa nek igrac isposluje kod kluba nizu odstetu pa ce ostat i za placu vise...
    Da je odsteta 3 milje, placa 120k na 5 godina - to je vec 3,6 milja eura za kaj - malo talentiranijeg HNL prilicno jednosmjernog igraca.
    Radje podijeliti i dat, ne znam, dodati Baturini na njegovu placu...
  • sport
    2.5k
    Prošlogodišnju sapunicu sa Stojkovićem je riješila bivša predsjednica Uprave tako što je u paketu kupila i polomljenog Kačavendu,a pretpostavljam da će klub još dugo plaćati rate za te transfere ili mislite da je to riješila lijevom rukom u kešu.Koliko su koštali? Vratite se 11 mjeseci unazad.
  • Crusades1986
    10.3k
    120k eura godišnje za 20-godišnjeg igrača je malo? I to je vjerojatno bez premija i bonusa.

    Pa toliko većina nas zaradi za 5 godina.

    Ima jednu sezonu HNL-a iza sebe, šta bi mu se u startu trebalo dat 500k pa da ga počne bolit ona stvar za nogomet i za napredak? Kao recimo, malog Brkljaču ili takve slične?

    A da ne kažem da bi mu se vjerojatno nakon godine dana ako se pokaže kvalitetnim sigurno produljivao i podizao ugovor.
  • Daliban
    306
    Pa toliko većina nas zaradi za 5 godina.Crusades1986

    Daj više shvatite da nogometaši nisu obični ljudi i pogledajte dalje od svog nosa.
  • Crusades1986
    10.3k
    velik mi je nos, ne vidim puno od njega.
  • Šteco
    599
    Ajmo se svi pravit ludi da se prije nisu davali jači ugovori svakoj šuši koja treba potpisati za Dinamo samo kako bi se odradio rikverc.

    Onda imaš razne Štefulje i Juriće koje i da hoćeš ne možeš niti pokloniti jer klubovi koji bi ih eventualno uzeli ih ne mogu platiti, a ovi naravno da nisu ludi da pristanu na manju plaću u Varaždinu npr.

    Ne znam ima li istine u 10k mjesečno za Štotičeka, ali i da ima, to je u srednjem rangu Rijeke ili Osijeka. Koliko ima sada u Lokomotivi i koji je njihov najveći rang plaća? Koliko mu je puta uvećana plaća od aktualne?

    Sutra, ako se Šotiček ne razvije kako treba i ne zadovolji treba li ga plaćati 300k godišnje da ga posuđuješ drugim klubovima iz godine u godinu?

    Mislim da je 10-15k mjesečno sasvim ok za takvog igrača, uz razne bonuse i obećanje aneksa o povećanju kad i ako stekne status prvotimca. Po meni realno.

    Da završim, nisam ni bio oduševljen idejom da ga kupujemo ta 3 milje, tako da ako je i propalo mi je sasvim ok.
  • Paggini
    10.9k
    Zadnjih 15-20 godina preplaćujemo svakog igrača koji odigra jednu iole dobru polusezonu i onda se kasnije jebemo s iskrcavanjem tih ugovora nekom drugom.

    Taj modus operandi koji je u startu kriv se prelio, osim na igrače i menadžere koji iščekuju kupanje u kekici kad vide 01 pozivni, i na navijače koji se čudom čude kako smo ponudili tako malo.

    Ponudili smo realnu cifru za igrača koji je klinac i koji je imao dosta dobru sezonu iza sebe. Jesmo mogli ponuditi više, tipa 240 000 eura? Mogli smo (i ja bih volio da jesmo), ali nismo jer uprava vjerojatno ne vjeruje da on u ovom trenutku vrijedi toliko.

    Radije ću racionalno trošenje koje nas neće odvesti u dubioze za 5-10 godina nego pijane milijardere.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k
    prvi transfer rok sa novom upravom i pjuvacina na sve strane, gdje ste bili kad se lova dijelila pola pola, kad se jurica placalo milijun nakon 3 gola (karikiram) u hnl-u, kad se dovodilo igrace iz bih za po 300k svake godine, pa i cuveni wallid atta i alieu darbo ...

    koliko bi to trebalo dati soticeku placu ako spikic koji kakav god da je je imao dobrih trenutaka, cak bio i blizu reprezentacije ima oko 350k? hocemo svima davati max ugovor jer eto zasto bi stedili? uhvatili ste se stednje, barinih i inih clanaka kao da su sveto pismo, vjerujete svemu sto vidite i procitate na internetu (hajduk je najjaci, dinamo propada, kolega vodi klub umjesto zeke i marica...)

    jednom rjecju, STRASNO!
  • blubach
    22
    Što se Šotičeka tiče, nije li bilo rečeno iz više izvora da bi ga Dinamo kupio i potom poslao na posudbu negdje?
    Zašto bi takvog igrača platio preko 120k?
  • cibona
    1.8k
    120 tisuća eura godišnje je malo i podcjenjivački. Ne treba se lagati. Kakva se poruka šalje igraču ako mu se nudi da bude najslabije plaćen igrač u momčadi. Manje i od brkljače.

    Međutim, u jednu ruku sam sretan zato što sam bio protiv njegovog dolaska, ali činjenica je smo mu ponudili premalo. Bivša uprava davala je milijunske ugovore bez pokrića, normalno da treba smanjiti plaću, ali ne na način da se daju takvi ugovori. Treba se pronaći zlatna sredina.
  • Peškaman
    3k
    Pa normalno da je odbio ponudu i takvu plaću,budimo realni.
    Koliko god se 'obični' ljudi zgražali na plaće nogometaša i pričali da su to veliki novci za mlađe momke(što se slažem) ali tržište diktira cijenu.
  • sport
    2.5k
    Osnuj si svoj klub u kojem će igrati nogometaši koji nisu obični ljudi i plaćaj ih iz svoga džepa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions