• Paggini
    10.2k
    Tko god preuzme repku, samo se nadam da će provesti čišćenje i igrača i stožera.

    Modrić, Perišić i Brozović ako će ostati neka počinju s klupe. Vida, hvala lijepo i doviđenja.

    U stožeru imamo Olića, Mandžu, Ćorluku, Subašića i Vrsaljka kao pridruženog člana. Koji kurac oni rade u stožeru osim što se dignu s klupe i signaliziraju da se ide naprijed? Mislim, eto nikad to nije objasnjeno pa pretpostavljam da ne rade nista konkretno.

    Hoću čišćenje, hoću zaokret, hoću novi nogomet, hoću se osjećati kao u periodu 2006-2008 kad je nakon dugo vremena postojao neviđen hajp oko reprezentacije, uzbuđenje oko potencijala mladih i slično. Dobrih, potentnih mladih igrača imamo, a u kombinaciji s iskusnijima (Kovacic) to nece uvijek izgledati stabilno, ali je zalog za buducnost.
  • Jurki
    9.6k
    Kao pioniri svi na igrača sa loptomDroljo

    I ni jedan da ga posalje u bolnicu.
    Jos zalosnije od ispadanja je stanje nase obrane.. za koju sam mislil da bu najcvrsci dio repke u sljedecem kvalifikacijskom ciklusu.
    A sad treba sve slagati ispocetka.
    Nadam se izborniku koji nebu roboval imenima. I ako treba pola igraca otpisati nek ih se otpise..
    samo da se konacno prekine praksa pozivanje "zasluznih" igraca.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Ja ću reći samo jedno - nakon svega što se događalo sramotno je pozivati se na sudačku nadoknadu od osam minuta kao na razlog našeg neuspjeha. Taj gol gol koji smo sinoć primili nije anomalija već u njemu možemo pronaći obrazac koji se ponavlja već nekoliko puta u izrazito bitnim temama. Svejedno nam je radilo se to minuti, pet, osam ili petnaest minuta - krenimo još tamo od Turske po sve do Nizozemske, Albanije pa sad Italije... muka mi je od toga.Eduardo

    ne samo reprezentacija, ima i naš klub tu boljku

    1/8 finala LP smo propustili zbog dva gola u sudačkoj nadoknadi
    ove godine smo ispali iz playoffa LP zbog dva gola u sudačkim nadoknadama protiv AEK-a
    produžetke protiv sparte smo ispustili u valjda 90. minuti

    pad koncetracije u velikim utakmicama nas je koštao dosta toga.
    s druge strane, mi često u HNL-u znamo odnijeti pobjedu u takvim scenarijima.
  • jedan u nizu
    6.8k
    Mali osvrt na nekoliko tema i komentara koji se tu protezu stranicama.

    Izbijanje lopte Perišića
    Ja ne vidim gdje je tu problem. Zamisli da pimpla po lopti u svojoj obrani a protivnik nas stisce, i nasi se dodavaju medusobno, i onda netko presjece loptu i zabije nam gol. Svi, ali svi bi vikali IZBIJ LOPTUUU. I govorili bi da se to tako radi. Svi, ali svi smo na milion tekmi na kraju kad je trebalo cuvati rezultat i izaci iz pritiska vikali da se izbije lopta. Perišića ne volim nikako, ne samo sad kada je ozlijeđen, nego ni prije, ali ovo jučer mu nije nikakva greška.

    Juranovićev šprint
    Da je čovjek dodao dobru loptu jučer Ivanušecu, zabili bi gol i slavili Juranovića kao spasitelja. Meni je njegovo 'preuzimanje' one lopte i trk prema naprijed bio odličan, u trenutku kada se trebamo braniti čovjek je uočio priliku, izbacio dovjicu njihovih igrača i došli smo u veliku priliku. Po meni je veća njegova greška jer je prekasno dao loptu, nego Ivanušecova. Da je ovaj na vrijeme vratio loptu u sredinu, Ivanušec bi bio u prilici koja mu je najdraza, na rubu 16m i nikog ispred njega da zabije lijepi gol.

    Krivnja sudaca
    Svi smo ljuti na suce, jer realno nije bilo 8 min, ali smo samo mi krivi za taj gol. I onda izjave Dalića gdje govori 'suci suci, suci... bla bla suci .... ali samo smo krivi'. Ja baš jučer gledam sa ženom GoT (opet) i taman bila scena gdje Sansa i Jon Snow pričaju i Sansa govori nešto i dođe dio 'ali'. Gdje Jon kaže 'sječaš se kako nam je otac govorio, sve u rečenici što dođe prije 'ali' je teško sranje'. Totalna istina, vađenje na suce je teško sranje

    Nepostojanje igre od 2017. - danas
    Mi odkako je Z.D. sjeo na klubu nemamo nikakvu igru. Tj nemamo nikakvu promjenu igre, nemamo nikakvu taktičku promjenu, nemamo nikakvu strategiju, plan utakmice. Nemamo ništa. Nemamo ni automatizme, ali ipak je to repka pa su takve stvari malo teže uigrati. Mi uvijek igramo isto, uvijek nam je isti plan, tijekom utakmice, između utakmica na prvenstvima, tijekom kvalifikacija, između repr. ciklusa mi pomaka nemamo. Mi nemamo nikakvu taktičku ili stratešku promjenu. Ništa. Možda je Daliću Motivating 100/100, ali mu je tactical knowledge 7/100.
    Većina nas to zamjera Jakiru, a Dalić nam to radi već 7 godina. Jakir je neke stvari promijenio kada nije išlo. Premalo i prekasno po meni, ali nešto je promijenio. Dalić ništa. Mogu razumjeti nakon srebra, pa kažeš sve štima, ali svako malo dobijemo udarac u glavu i znak za promjene, ali i dalje ništa.
    Ja sam rekao prije prvenstva, mi nastavljamo igru od kvalifikacija, gdje smo se jedva provukli, jedva. Nije ni čudo što smo ovako odigrali.

    Krivica svih nas
    Mislim da smo svi generalno krivi za ovakvu atmosferu. Svi, Počevši od Dalića, stručnog stožera, igrača, komentatora, novinara pa i nas navijača. Svi smo se predali nakon Španjolske i rekli da je gotovo. Postavili smo visoka očekivanja, postali smo kao žgadija dolje. A zapravo nije nimalo sramota izgubiti od Španjolske. Još smo im prekinuli niz od 2008. godine gdje su imali uvijek veći posjed lopte. Izgubiti jednu tekmu na natjecanju nije sramota, i to od favorita, a mi smo to shvatili kao rušenje snova jer smo valjda očekivali da ćemo doći do finala sa samim pobjedama. Da krivi smo svi, kriv sam ja jer sam kritizirao. Kriv je Dalić što nije ušutkao sve nas nakon Španjolske. Trebao je reći 'pa ljudi, prva je utakmica, imamo još dvije. Prije prvenstva svi bi potpisali 6 bodova u ovoj skupini, a sada nas pokapate. Imamo još dvije utakmice, vjerujemo da to možemo i idemo dalje'.
    Euforija nam je splasnula nsa 100 na nekih 20 nakon toga i s tim se nosimo od tada. Takav pritisak je sigurno jedan mali dio razloga zašto smo primili takve kasne golova od Albanaca i Talijana.

    Prolazak dalje kao 3.
    Ako kojim čudom prođemo kao trećeplasirani, meni to nije tako sramotno. Da, ne zaslužujemo možda sa 2 boda ići dalje, ali takvo je natjecanje. Ako ne prođemo mi, proći će netko drugi. Nije sramota tako proći. Veća sramota je ne biti u tih 4 najbolja trećeplasirana, nego proći. Mi ako ispadnemo, bit ćemo među 8 najgorih ekipa. 8 od 24 najgora. Ako i prođemo kao 16.-i po poredku, imamo priliku doći do finala. Ako se provućemo i pobijedmo Švabe npr, pa izbacimo Engleze, nitko neće pričati o nama kao da nismo zaslužili biti tamo, pričat će se o ekipi koja se digla iz krize. Bit će to priča kao sa Goranom i wild cardom 2001 godine. Možda nije zalužio biti na turniru te godine, ali dobio je priliku i izbaciovao redom bolje protivnike i dan danas je to jedna od najljepših priča Wimbledona. Ako se provučemo nekako, vjerujem da ćemo izgledati bolje nego u grupi.
  • Droljo
    6.2k

    Znači da su drugi fizički spremniji od nas jer kad padne snaga pada i koncentracija. A dinamo je pak bolji fizički od belupa i istre...
  • Jurki
    9.6k
    U stožeru imamo Olića, Mandžu, Ćorluku, Subašića i Vrsaljka kao pridruženog članaPaggini

    Čiro je u svojem stozeru imal Tanca, Katalinica i Šuška.. trenere koji su u toj repki bili zbog svojih trenerskih rezultata a ne "zasluga".
    Koje reference imaju ljudi koji su u sadasnjem stozeru?
  • Juznjak
    3.3k
    Ja sam nekad malo prije 90. minute razmišljao da bi 8 minuta nadoknade bilo realno. Imaš penal (VAR provjeru koja je isto potrajala dok su oni njega pozvali da pogleda), našu proslavu gola koja je također trajala duže nego što inače traju proslave, silne izmjene s obje strane tijekom kojih Sučić prvo pokušava izać na kontra stranu pa ga sudac vraća, kasnije Modrić predaje kapetansku traku Perišiću, grčevi Stanišića, još na sve ovo dodaš sve prekide i 4 žuta kartona nakon kojih naši uvijek uđu u raspravu sa sucem, jednostavno je 8 skroz okej. Najveći mi je problem što se oni od postignutog gola skoro pa nisu sastali s loptom, a osim toga i to da nikome ni u jednom trenutku nije palo na pamet otić u jebeni korner s loptom i gradit je, a bilo je par prilika. Oni čuvaju rezultat tako da rade sve suprotno od onog što bi se stvarno trebalo radit kad se čuva rezultat. Kad si već odlučio igrat pičkasto onda budi dosljedan tome, a ne da mi gledamo kako Perišić glumi van Bastena u situaciji u kojoj ima bezbroj boljih rješenja i prije samog gola Budimir se uz faul u napadu odluči ne vratit u obranu i upravo onaj igrač kojeg bi on pritisnuo nama odradi dar mar preko cijelog terena. Naravno da nije Budimir jedini krivac, dapače dogodio se domino efekt grešaka od kojih se ne zna koja je gora, ali je takvo ponašanje nedopustivo u nadoknadi utakmice u kojoj tako grčevito braniš 1-0.
  • Daliban
    157
    Stanišić je između jer Šutalo mora iskočiti van. Jura je nigdje i gleda loptu.

    Ne razumijem baš ove rasprave o nadoknadi. Bila je prevelika i da je bila manja gotovo sigurno ne bismo primili. Nije da je Italija posebno stisnula, samo su imali dovoljno vremena da im se poklopi ovakva situacija. Normalno da se ljudi žale na nadonkadu, žale se opravdano. Sudac nas je gazio cijelu utakmicu i nema potrebe da se sada pravimo nekakvom gospodom i odbijamo ga spomenuti jer smo mi kao iznad tih priprostih navijačkih stvari.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Pa upravo o tome i pričam, tzv. smjena generacije je stvar volje pojedinca da se povuče iz reprezentacije zbog godina, zasićenosti, navedi bilo koji drugi razlog...davati Daliću zasluge da je on nešto presjekao i samoinicijativno uveo nove igrače unutra je glupost...isto kao što će Perišić, Brozović ili Vida dobivati pozive dok god hodaju ili sami ne odluče da je dosta.San Lorenzo

    gle, to je njegov stil, zbog čega god igrači odlazili.
    možemo raspravljati jel to dobro ili ne, ali uvedeni su novi igrači i to relativno dobro funkcionira.
    na ovom turniru ne, ali teško je držati ritam brutalnih rezultata.

    sasvim je realno i potrebno pričati o izbornikovoj odgovornosti za ovaj rezultat, sasvim je realno pričati o smjeni, tu je već 7 godina i možda je vrijeme za nešto novo. međutim, ajmo to zadržati na normalnoj razini, bez nepotrebnih vrijeđanja, omalovažavanja i slično.

    ovo se ne odnosi na tebe, nego općenito komentare o mazaču palačinki, masnokosom, gutaču samoglasnika, obavezno spomenuti livno!?, hodočašće i što sve ne...
  • xavier
    11.4k
    Hoću čišćenje, hoću zaokret, hoću novi nogomet, hoću se osjećati kao u periodu 2006-2008 kad je nakon dugo vremena postojao neviđen hajp oko reprezentacije, uzbuđenje oko potencijala mladih i slično.Paggini

    Ja sam više puta napisao kako nisam zadovoljan brojnim Dalićevim odlukama, ali isto tako treba biti realan. Nemojmo pretjerivati.

    U periodu o kojem govoriš stvorio se "hajp" iz razloga što smo nakon 8 godina lutanja s momčadima u kojima je kronično nedostajalo talenta, napokon imali momčad s više veoma kvalitetnih igrača. Nemoj me krivo shvatiti, ali govoriti da želiš tako nešto u trenutku kad u zadnjih 6 godina imamo drugo i treće mjesto na svijetu plus finale Lige nacija, više je nego deplasirano.
  • Crusades1986
    10.2k
    Vrsaljka kao pridruženog člana.Paggini

    Kaj nije Vrsaljko "ambasador" saveza? Pa nije on u stožeru?

    To ne mijenja čninjenicu za ostatak stožera da je doveden po liniji prijateljstva i starih zasluga, a ne stručnosti.
  • Mali Zeus
    10.5k
    A i da ga majer nemre stići i uklizat s leđa na 35 metara je isto vrh. Žuti bi dobioDroljo

    Pa i Brozović, makar da ukliže, on u jednom trenutku odustaje od trka jer valjda računa da će obrana to pokriti.
  • Mali Zeus
    10.5k
    A sad treba sve slagati ispocetka.Jurki

    Zašto bi se obrana slagala ispočetka?
    Temelj su Gvardiol i Šutalo iako su odigrali slabi turnir, a Erlić i Pongračić kao zamjene nisu loši.
  • Aggro
    605
    Također. Negdje u 80. sam rekao da će produžiti između 6 i 8 minuta.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Zašto bi se obrana slagala ispočetka?
    Temelj su Gvardiol i Šutalo iako su odigrali slabi turnir, a Erlić i Pongračić kao zamjene nisu loši.
    Mali Zeus

    NEPOPULARNO MIŠJENJE:

    ja sam uvjeren da bi na ovom euru prošli puno bolje da smo u obrani imali jednu iskusnjaru na raspolaganju!

    uvjeren sam da ne bi primili barem jedan od dva gola primljena gola u nadoknadama da je tamo zadnjih par minuta stajao vida ili lovren.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.