• Ludovic IX
    6.1k
    svečenik koji radi kao vjeroučitelj u školi di radi moja žena ima najnovii BMW X5 i dva aprtmana u Dubrovniku.. Svečenik iz kutine je išao na kurve sa poznanicima u mađarsku.

    takvih primjera ima jako puno.. a ovi su samo iz moje blizine.

    i ne moram ja tebi ništa dokazivati. ti radiš ono što ti zeliš, ja nikad neću jer crkva za mene nije mjesto gdje se moralne vrijednosti dobivaju. nego obitelj

    a ovo što je rekao papa je istina i ispričao se zbog riječi neki dan
  • mali M
    4k
    vjeroučitelj u školi di radi moja ženaLudovic IX

    išao na kurve sa poznanicima u mađarsku.Ludovic IX

    doslovno sam rekao da to nisu argumenti, baba moje babe iz sela do babinog.. I ponavljam, činjenice, slobodno javno ovdje iznesi ime tog svećenika koji radi kao vjeroučitelj sa BMW x5 i dva apartmana u Dubrovniku. Naravno da nećeš jer ćeš reč da ti meni netrebaš ništa dokazivati.. I tako živjela nama narodna predaja... Jedino što si točno rekao je da crkva nije mjesto gdje se moralne vrijednosti dobivaju nego obitelj. crkva je mjesto gdje gdje gradiš odnos s Bogom. svećenici često budu kriva slika Crkve i to nije tajna, samo generaliziranje na temelju jednog svečenika popljuvati cijelu Crkvu govori i o tvojim moralnim vrijednostima... Ponavljam, imam jako dobar uvid o ovo što pišem i baš mi je tužno kako su se ljudi spremno nisko spustiti sa lažima i neprovjerenim činjenicama samo da bi se dodvorili svijetu i svojoj okolini.. to su ti moralne vrijednosti koje učiš doma svoju djecu jer djete će samo biti ono kakvim ga mi izgradimo... to je mržnja koju učiš, a o kojoj pričaš da Crkva širi...
    a ono što bi najviše volio je da kritika dođe od onih unutar crkve, ja ću je prvi dat, a ne moralisti koji ne kroče ni kilometar od crkve, al će graditi na svojim narodnim predajama u birtijama tko su svećenici i tko je Crkva i kakvi su oni...
  • Droljo
    6.4k
    Ima tu istine što kolega ludovix govori...
  • GaijiZG
    827

    Doslovce si isti argument iskoristio...
  • Hnlovac
    330
    Ova rasprava o Crkvi me podsjetila na mini skandal otprije koju godinu kad je Papin službeni profil lajkao slike nekog brazilskog modela

    2020-12-23.jpg

    Hakirano ili ne, pravo ili fotošopirano, meni je bilo urnebesno
  • mali M
    4k
    Ima tu istine što kolega ludovix govori...Droljo

    ljudi ja ne branim nikome da govori što god želi, ali bi volio da se to potkrijepi činjenicama kako bi bilo istinito. Prvi ću reć da u Crkvi ima baš sablazni, pogotovo uz činjenicu da bi prvi trebali nastojati živjeti kreposno, a ne obrnuto. Ali kad ljudi generaliziraju jer je tamo neki svećenik u Australiji napravio kretenizam, netko kaže da je cijela Crkva takva i takva, to me baš smeta. U našem žargonu bi to bilo, jedan pojedinac sa sjevera prebije ženu i odjednom su svi navijači sa sjevera ženomrsci i zlostavljaći. Takav je stav svijeta prema Crkvi... Možete vi to priznati ili ne, ali moje iskustvo je da 99% klera živi baš teško i trude se bit što je više moguće moralni i živjeti siromaštvo koje propovjedaju. A svijet, uključujući i ovdje veliku većinu to gleda kao "svi" ili u najboljoj verziji "skoro svi"...
  • Sljeme
    2k
    Treba sve popove protjerati, uzet im imovinu i podijeliti je narodu. Katedralu dati Zagreb Pride-u, crkvu sv.Marka udruzi Domino. To bi jedino bilo moralno za naše napredne dušebrižnike.
  • Droljo
    6.4k
    Dečki, nebi se štel mešati...
  • GaijiZG
    827



    jer crkva za mene nije mjesto gdje se moralne vrijednosti dobivaju. nego obitelj


    Ali otkud toj obitelji te moralne vrijednosti? Ako ne postoji Stvoritelj koji određuje što je dobro, a što ne, otkud tvojoj obitelji moralne vrijednosti? I zašto su te vrijednosti bolje od vrijednosti nekog kanibala, ili islamista?
  • The Undertaker
    4.5k
    Hinduisti i budisti ne vjeruju u Stvoritelja pa opet imaju moralne vrijednosti. Da ne govorim da su se moralne vrijednosti i u monoteističkim religijama/društvima mijenjale vremenom. Kako to?
  • Tom Hanks
    2.8k
    I da ti da ime svećenika i šta bi ti sa tim konkretno?Znam i ja za svećenika koji pije po birtijama i vozi dobrog motora i ne znam mu ime iako bi lako saznao da hoću i šta sad?Vama fanaticima su naravno sve protiv crkve ili svećenika laži i medijska propaganda,na vasu žalost je i gore od onoga šta pišu

    Odgovor leži u tome da je religija i moral ljudska izmišljotina i svatko vuče svoje.Tisuce religija ali je baš kršćanstvo pravo i ispravno, kako da ne.Nije ni jedna i to je sva istina.
  • Fanboy
    2.3k
    Katolička Crkva nije za svece jer onda nebi trebalo spasenje, već za grešnike koji teže svetosti i spasenju. Savršenstvo Crkve je u Bogu, ne u čovjeku. Prvi papa je bio onaj koji je izdao Boga, zatajio ga tri puta i pobjegao, ne Ivan koji je ostao pod križem. Međutim, Božja ljubav počiva na povjerenju i ljubavi prema čovjeku, a ne osudi.
    Ne treba od svih svećenika raditi svece jer to nisu, iako kod nas većina je zaista jako dobra u odnos na neke zapadne zemlje. Međutim, mnogi padnu pod porocima i teškoćama života kao i svaki čovjek, ali to ne znači da poruka koju propovijedaju nije istinita jer poruka koja se propovijeda ne može biti drugačija od samog Autora koju ju je stvorio i obznanio.

    To što netko misli da Crkva "mrzi" jer propovijeda kako je brak između muškarca i žene, da istospolni parovi ne mogu imati djecu, da ne postoje 30-ak spolova, da ne možeš promijeniti spol... je očigledno huškanje jer se brani nešto prirodno i temeljno za svaku zajednicu, a brani se čovjek, njegovo dostojanstvo kao i dostojanstvo obitelji koja nastaje iz zdravih pojedinaca.
  • Doktor Kunić
    2.9k
    Ti u crkvu nejdeš radi svećenika i njegovih grijeha nego ideš radi sebe i svoje vjere. Nisu svi svećenici isti i ne treba radi jednog generalizirati cijelu crkvu ali naravno da je nekima "svećenik pedofil ili alkoholičar ili vozi skup auto" paravan za popljuvati crkvu. Nije vama problem u svećenicima nego u nečem drugom.

    Na kraju krajeva svima vam je dano na izbor. To što vi ne prakticirate vjeru ne treba srat i širiti neistine na drugim mjestima.
  • GaijiZG
    827

    I taj moral koji imaju izvlače odnekud. Ne vjeruju u Stvoritelja ali vjeruju u metafiziku, u nadnaravno. Ne možeš opravdat moral ako ne postoji Stvoritelj, viši smisao svega ovoga. Ako postoji samo materija, moral je izmišljotina i ne bi se trebali zgražavat nad pedofilima i ljudožderima, rekao bih i nad transvestitima, al to već podržavate, uskoro će vam i pedofilija biti ok.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.