• Ludovic IX
    6.1k
    je, HDZ je uništio hrvatsku ali ni odgoj djece nije baš pomogao.. klinci, izadju iz srednje škole, ako upišu fax, dobro, a ako ne, nebi on malo radio ovdje već odmah za švabiju.

    a kad i završe fax, uvjeti koje traze na razgovoru za prvi posao je ono što senior možda ima a možda još i nema. a ako im nedaš, osjecaju se uvrijeđeni. onda dobiju posao, i taman prođu onboarding, i traže drugi posao jer im je dosadno. Misle da su uhvatili boga za bradu nakon faxa a zapravo su kurac od ovce. čast izuzecima
  • mali M
    4.1k
    pa to sam nekako i ja baš htio pitati. Ako je toliki rast u državi, plaće rastu, sve nam je bolje, sve se bolje živi, ja neznam zašto nam onda smeta što je HDZ cijelo vrijeme na vlasti, jer očito onda rade odličan posao i očito ne lažu kad kažu da se u vrijeme njihove vlasti sve bolje i bolje živi. Kako je onda "uništio Hrvatsku"? Ja sam bliže razmišljanju da se zapravo ne živi uopće bolje, što se tiče kvalitete života. Friziraju se brojke, rade se usporedbe polovično da ispadne bolje. To je ona fora kad kaže Plenki (karikiram) da nam je cijena potrošačke košarice među najnižima u europi pa je u redu da rastu cijene hrane, a ne kaže da su nam i plaće među najgorima u europi... Plaće, cijene, društvo, moralne vrijednosti, loše lokalne politike... sve je baš sve gore i gore. Meni se čini da se uvijek ovdje zapetljam u raspravu "sit gladnom ne vjeruje".
  • GaijiZG
    859

    Wau, da se moram slozit s tobom.
  • Ludovic IX
    6.1k
    da, ali kad klinac nakon srednje ode u švabiju jer mu tu 1500 eura (misli mda sam malo i rekao za majstore) početne plaće nije dovoljno ( a ima stan kod mame i hranu) već će otići na 3 u švabiju i zivjet sa 10 balkanaca u stanu i kupiti bmw 3-icu za dva mjeseca da se može pohvalit kod kuće.

    i onda tko će radit umjesto njega tu? neće francuz, njemac ili španjolac ali nepalac hoće
  • GaijiZG
    859


    Friziraju se boljke. To ce ti rec svatko ko se bavi turizmom, van Istre svi su prošle godine imali drastičan pad. Apartmani u Hvaru i Braču su bili prazni pola srpnja pola godine. Ali HDZ je nekako izvukao brojke o povećanju broja turista i noćenja.


    Možda ga ne priželjkuješ, al ga opravdavas. Zagreb sa velikim udjelom azijskog stanovništva. Simptomatično da nisi adresirao ništa drugo iz mog komentara, jer nemaš pobiti čime.
  • GaijiZG
    859

    Imamo 350 000 ljudi u javnom sektoru, od toga samo 190 000 u prosvjeti, vojsci, policiji, sudstvu, zdravstvu, a i tu ima uhljeba. Radnika ima, samo je HDZovim uhljebima sramota radit na baušteli ili tvornici.

    A to kaj spominješ je problem dekadencija i hedonizma koji su zamjenili neke prijašnje ideale ili statusne želje prosječnog čovjeka. Prema anketama klinci su prije htjeli biti austronauti, kirurzi, lječnici, danas je biti influencer i gaser napoželjnija karijera.
  • mali M
    4.1k
    Ludi, skroz si u pravu, odgoj je tu ključna stavka. I sad možemo spomenuti, što se to točno u odgoju promjenilo u zadnje vrijeme? Maknimo i dalje obiteljske vrijednosti iz računice, dajmo slobodu izbora i maknimo odgovornost iz svake životne situacije. Baš me zanima što bi to bilo da se maksimalno miče iz svih institucija, svih životnih sfera, a da je možda nekad (tj. još uvijek) promicalo neke vrijednosti koje nam sad tako nasušno fale.. Baš me zanima što bi to bilo? Da barem postoji takva nekakva "ideja" koja promiče moralne vrijednosti, vrijednost svakog pojedinca i vrijednost društva u kojem djeluje i gradi za budućnost.. da bar tako nešto postoji...
  • blackbully
    4.5k
    Friziraju se boljke. To ce ti rec svatko ko se bavi turizmom, van Istre svi su prošle godine imali drastičan pad. Apartmani u Hvaru i Braču su bili prazni pola srpnja pola godine.GaijiZG

    Shit of the year. Može izvor? Pošto se i sam bavim turizmom pa mi je očito promaklo.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Možda ga ne priželjkuješ, al ga opravdavas. Zagreb sa velikim udjelom azijskog stanovništva.GaijiZG

    Na ovakvo trolanje te moram zapitati da li bi ti radije u Zagrebu milijun Filipinaca prakticirajućih katolika ili milijun Talijana pedera?
  • Ludovic IX
    6.1k
    Crkva je takva samo u teoriji. U praksi, ljudi unutar crkve nisu najmoralniji. .tj nisu ništa moralniji od onih koi nejdu u crkvu, da se tako izrazim.

    Sam papa izjavio da je previše pederluka unutar crkve.. a da ne spominjemo kako svećenici voze najnovije aute i imaju stanove po obali a kao promiču moralne vrijednosti iznad materijalnih.

    Vjera je ta koja promiče vrijednosti a ne crkva..i to svaka vjera na ovom svijetu. a crkve i hramovi su postale oruzje nekih koji zele okrenut vjeru u ono što ona nije. mrznja prema drugome i drugacijima
  • Mali dioničar
    15.1k
    . To ce ti rec svatko ko se bavi turizmom, van Istre svi su prošle godine imali drastičan pad. Apartmani u Hvaru i Braču su bili prazni pola srpnja pola godine. Ali HDZ je nekako izvukao brojke o povećanju broja turista i noćenja.GaijiZG

    To što ti ne vidiš da postoji sprega EU, velikog kapitala i bankarskog sektora koji žele da svi budemo u renti, to je tvoja stvar.GaijiZG

    Ista osoba se i zgraža nad rentijerskim mentalitetom i naknadno žali da su apartmani poluprazni. :clap:
  • GaijiZG
    859
    Eto ja znam masu ljudi kaj se bavi turizmom od Rogoznice do Omiša.


    Ne čitaš sa razumijevanje. Uzeo sam to kao primjer kako naša vlada frizira brojke za vlastiti PR. Gdje sam dao ikakvo mišljenje o rentijerstvu.

    U Zagrebu želim milijun Hrvata, makar pederi, kapiš?
  • blackbully
    4.5k
    Eto ja znam masu ljudiGaijiZG

    Aham, "ja znam" izvor. Onda ti vjerujem :grin:
  • mali M
    4.1k
    Crkva je takva samo u teoriji. U praksi, ljudi unutar crkve nisu najmoralniji. .tj nisu ništa moralniji od onih koi nejdu u crkvu, da se tako izrazim.

    Sam papa izjavio da je previše pederluka unutar crkve.. a da ne spominjemo kako svećenici voze najnovije aute i imaju stanove po obali a kao promiču moralne vrijednosti iznad materijalnih.

    Vjera je ta koja promiče vrijednosti a ne crkva..i to svaka vjera na ovom svijetu. a crkve i hramovi su postale oruzje nekih koji zele okrenut vjeru u ono što ona nije. mrznja prema drugome i drugacijima
    Ludovic IX

    apsolutno je svaka od ovih rečenica pretpostavka da ne kažem laž. Ljudi unutar crkve nisu najmoralniji, naravno, nitko nije NAJMORALNIJI.. to može izjaviti samo osoba koja ne ide u crkvu jer je po mom iskustvu ljudi koji idu u crkvu su sigurno moralniji od onih koji ne idu. Ovo o papinim izjava je već stotinu puta dokazano da takve stvari ne izjavljuje nego novinari stavljaju svoju interpretaciju. u to se ne mislim raspravljati jer je laž... Ovo za aute i stanove na obali je indoktrinacija jer kao netko tko ima jako dobar uvid u to ću ti reč da je apsolutno notorna i zlonamjerna laž. Čuj ti ovo "najnovije aute i kuće na obali"... reći ću ti samo da mi to dokažeš pa možemo dalje o tome.
    A Crkva sigurno ne potiče mržnju prema drugome i drugačijima i to je notorna laž... Gledaš medijsku i ljevičarsku interpretaciju Crkve koja je izgrađena na laži i rušenju iste i njezinih vrijednosti.. Ista Crkva koja poziva na ljubav prema izbjegicama, gradi škole, prihvatilišta, fakultete, bolnice, prihvatilišta, ma neda mi se nabrajati.
    Molim primjer gdje Crkva poziva na mržnju (živi primjer i citat, a ne u mom babinom selu ima suseda koja ima sestru u drugome selu i tamo njezin župnik vozi brabus i živi u viksi na moru i takve gluposti)... Ja nemogu vjerovati da danas, kad se sve vidi i sve se da provjeriti ima ljudi koji kao ti lupaju ovakve laži i floskule.. Ajmo činjenice na stol kako Crkva širi mržnju i dokaze o njenim bentlijima i vilama, pa možeš dalje trpati takve gluposti u postove.. Baš me to ljuti...
  • Papastrumf
    10.7k

    Pusti ga. Lik kao relevantne izvore uzima osobni dojam.

    Ja isto tako znam nekoliko iznajmljivaca i svima je prosla sezona bila najbolja do sada.

    U nekim mjestima ima previse privatnog smjestaja, a otvara se i hrpa novih. Naravno da je nemoguce da svi budu zadovoljni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.