• GaijiZG
    827

    Tisuce religija ali je baš kršćanstvo pravo i ispravno, kako da ne.Nije ni jedna i to je sva istina.

    Da, Isus Krist je Sin Božji, umro je za naše grijehe i pobjedio je smrt!
    Krist je kralj!
  • Ludovic IX
    6.1k
    da, ostalih neznam koliko milijardi su svi u zabludi..
  • Papastrumf
    10.6k
    Prebacite su na temu religije.
  • GaijiZG
    827

    Da, to kaj je netko u zabludi ne mijenja činjenično stanje stvari, a to je da je Krist kralj, Sin Božji, otkupitelj grijeha.
  • nemapredaje
    2.2k


    Činjenice i religija su nespojivi
  • The Undertaker
    4.5k
    Kako ne možeš? Moral (što je društvu prihvatljivo a što ne) definira samo društvo a ne nikakva viša sila. Da je do Stvoritelja onda bi moral bio svugdje isti i nepromjenjiv. A nije.
  • Medvedgrad
    137
    Vjerojatno 95 posto ljudi će se složit oko 95 posto stvari oko toga kaj je moralno a kaj nije.
  • Fanboy
    2.3k
    Kako ne možeš? Moral (što je društvu prihvatljivo a što ne) definira samo društvo a ne nikakva viša sila. Da je do Stvoritelja onda bi moral bio svugdje isti i nepromjenjiv. A nijeThe Undertaker

    Da je po tvome onda nikad nebi dolazilo do promjena jer društvo koje ima koristi od ropstva, nižih rasa ga nebi mijenjalo da ne postoji nešto što ti ukazuje na vrijednost svakog stvorenja i da je to bilo loše.

    Jednako kao što će lav ubiti gazelu čak i ako je sit jer je opurtunist. Ubija kad može i hoće te nikad neće mu biti žao gazele.
    Kad je ropstvo bilo omogućeno ljudi su znali da je loše, ali su imali koristi. Da nema savjesti, vodio bi se prirodnim zakonima kao i lav, no imamo moralne zakone oduvijek. Jedna je stvar što ih ljudi krše iz vlastite koristi, radi moći, novca, bluda ili već čega...
  • GaijiZG
    827

    Pa svugdje je isti Moral, ali nam je lošije što su nam savjesti i društvene norme udaljeniji od njega.
    Društvo ne određuje moral, ne slažemo se svi oko istog. Al eto većina naroda razmišlja kao klečavci na trgu, a mediji šire drugu sliku. Što je onda tu moral? Čiji moral je pravi moral? Klečavaca ili medija?
  • Kruno
    239
    Ma jadan smo mi narod kad nam smetaju ljudi koji mole krunicu. A gay paradom se ponosimo.
  • Jos-Optimus
    801
    Zanimljivo da glumiš neku moralnu vertikalu, a ljude zoveš fanaticima zato što vjeruju u Boga. Ne znam što ti može smetati u vezi vjere koja poziva da voliš svoga bližnjega. Ne moraš ti vjerovati, ali ne moraš ni napadati i vrijeđati i trpati u jedan koš. Na taj način se može stigmatizirati apsolutno svaka skupina ljudi. Ja mislim da su doktori smeća jer bio je jedan dr Mengele. Svi Nijemci su krvožedni bolesnici zbog Hitlera? Oladi malo
  • Jos-Optimus
    801
    Pametuju o moralu, ali od kuda nam moral? Dobru sam priču neki dan čuo, zaglaviš na oceanu i dolaziš do 2 otoka. Na jednom domoroci vjeruju i štuju Boga, na drugom ne. Gdje bi radije otišao? Na ovom bez vjere vjerovatnost da će te pojesti je 95%. Nije im vjera smetala dok je gradila fakultete sa kojih je sada tjeraju. Da ne pričam koliko zazivaju toleranciju, a nemaju je ni koliko je crnog pod noktom.
  • Droljo
    6.4k
    većina naroda razmišlja kao klečavci na trgu,GaijiZG

    Kak si to izračunao?
  • Tom Hanks
    2.8k
    Kao prvo fanaticima sam nazvao one koji to jesu jer ih ima a ne sve vjernike, ima i normalnih
    Kao drugo ne pratite vjeru onda jer ne volite bližnjeg svog.Rijeci su jedno a djela sasvim drugo,a djela su važnija
  • Jos-Optimus
    801
    "Jer ih ima"...fanatika ima svugdje, ti se upravo ponašaš kao jedan. Kako ti znaš pratim li ja svoju vjeru? Misliš da je ljubav to da ti trebam reći kako si super i u pravu? Nemaš ti pojma što je ljubav, a ni objektivnost i tolerancija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.