• emilperska
    4.4k

    Sad da ne idem kopat po DZSu za svaku godinu..ali po tebi se s prosjecnom placom lakse dolazi do stana danas nego na pocetku tisucljeća?
  • deda
    29.7k
    Pa to je jedini argumentirani način razgovaranja. Brojke, podaci, omjeri. Ne možeš stalno o dojmu. Daj neke brojke tj. uvjeri ljude s kojima razgovaraš da si u pravu.
  • Papastrumf
    10.8k

    Prosjecna neto placa u Zagrebu u srpnju 2007. godine je bila 5300 hrk, odnosno nesto vise od 700€, a kvadrat stana je kostao 2100€. Znaci, trebale su ti 3 place da kupis jedan kvadrat. Danas je prosjecna placa 1.570€, a prosjecni kvadrat sigurno nije 4.700€.

    Ali opet ponavljam, cijene stanova nisu nikakav pokazatelj. Pitaj prosjecnog Svicarca moze li si kupiti stan, a sigurno im je standard puno visi nego nas.
  • emilperska
    4.4k

    Pa ti si na temi karata rekao da nije nigdje receno da ce cijena GK poskupit, a radite klasicnu shrinkflaciju gdje za istu ili nizu cijenu nudite znacajno manje.

    U teoriji u pravu si, GK ce pojeftinit. U stvarnosti, oni koji idu na sve tekme na zapadu su financijski oderani, a prema van ce bit da je cijena GK jeftinija. Po meni je to obmana..
  • emilperska
    4.4k

    2007. je bila los primjer s moje strane jer je 2007 i 2008. sve otislo u kurac u ekonomiji. Referirao sam se na taj period pocetka tisucljeca..

    A i treba gledat medijalnu placu, a ne prosjecnu. Svi kad kazu prosjecna uglavnom se referiraju na medijalnu. Prosjecnu placu narusavaju Tedeschi, Todoric i Mamic. Medijalna placa je bolji pokazatelj platezne moci prosjecnog Dinamovca..
  • Papastrumf
    10.8k

    Cijelo vrijeme ti pokusavam docarati da cijene stanova i mogucnost kupnje istih nisu relevantan pokazatelj rasta ili pada zivotnog standarda. Pocetkom tisucljeca si vjerojatno mogao za prosjecnu placu kupiti veci dio kvadrata stana nego danas, a je li to znaci da je zivotni standard bio visi? Kako da ne.
  • deda
    29.7k
    Ne to nije nikakva obmana. Obmana je bila prodavati nešto za 300, a da kupac nema pojma što će za to dobiti. To je bila obmana i prevara, ponekad dinamovog navijača, a ponekad dinamove kase. U većem slučaju i više puta dinamove kase.
  • emilperska
    4.4k

    Tu se slazem da smo 2022. na GK "zaradili", a prosle godine "izgubili", ali ako kupujes godisnju vec neko vrijeme i propustis 2 ili 3 tekme godisnje, onda mi ovi argumenti ne stoje. Definitivno imate sad analitike o svemu. Iskoristite ih onda za prodaju. Radi dijela sjevera koji je kupio jeftine GK i ne dolazi, kaznjavaju se svi. A rast cijena i shrinkflacija cijene karata se prebaci gotovo iskljucivo na zapad..
  • deda
    29.7k
    Daj shvati više da nema nikakvog jebenog kad moram biti prost kažnjavanja. Nedolazak godišnjaka je samo jedan mali segment argumenata za buduće donošenje odluka o politici cijena ulaznica.
  • marcio amoroso
    34k
    Radi dijela sjevera koji je kupio jeftine GK i ne dolazi, kaznjavaju se svi.emilperska

    Na zapad ne dolazi isti broj godišnjaka u prosjeku kao na sjever. Brojke su skoro identične.
  • Fanboy
    2.4k
    Ako gledamo zapad kao zapad, prosječan čovjek ima manje nego njegovi pretci( govorim o zadnjih 60-ak godina ono što si obitelj može priuštiti)..Kod nas je situacija malo drugačija jer smo iz bivše socijalističke zemlje ušli u EU gdje smo dobili hrpu poticaja iz fondova, otvorilo se novo tržište uz sufinanciranje obrta, radova i slično. Porastao je standard, no drastično su porasle i cijene osobito radi inflacije, ali i prelaska na Euro zadnjih par godina.

    Recimo u razdoblju od 2016 do 2021 smo imali velik rast plaća uz mali rast cijena dok smo od 2021 imali drastičan rast cijena koji je sigurno bio veći nego rast plaća.
  • emilperska
    4.4k

    Je..
    Sam sta za sjever dolje GK uzme dio ljudi koji nemre ili ne zeli placat zapad, a ne pripada tamo i onda grupi trose kvotu/uzimaju mjesto.

    Na zapadu nema tih problema, bar po meni..
  • miro
    3.6k
    bio sam ove godine na Sjeveru stalno i mislim da je ova priča pretjerana. Meni se čini da grupa ne može skupit više od 2,5 do maksimum 3 soma bez nas "sa strane". Evo, nek se nitko ne uvrijedi, ali to je moj dojam. A bio sam na svim tekmama osim prve 2 na ljeto protiv tovara
  • Nino Bule
    12.2k
    Nebitna prica totalno, ako dolazi 30-40% godisnjaka na utakmice nesto ne valja s modelom prodaja godisnjih i zato se mjenja, ovo ostalo je netema
  • GaijiZG
    883

    A ja sa 30 godina imam vršnjake gdje su muž i žena programeri i muče se dič kredu za dostojan stan u Ravnicama, a kamoli neki zapad. Standard nisu brojke, nego kupovna moć. Da li si možeš priuštit nekretninu, kakvu nekretninu, i kakvu hranu možeš kupiti. Ljudi su odustali od imanja djece i zato imaju love potrošit za izletić i skijanje, pa dobiš dojam da se nikad bolje ne živi. Nikad manje ljudi nema djece, ponajviše zbog stambenog pitanja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.