• Navijač Dinama
    7.8k
    Screenshot-20240514-000011-Samsung-Internet.jpg

    Prije 79. godina.
  • agramZ
    2.3k
    podsjeti me na pokojnu baku. "kad je brcko palo.." i kad treba i kad ne treba uvijek su joj tako stare price pocinjale :grin:
  • Bosskovitz
    8.7k


    Da ne spamamo tamo temu: svakako kod cijene ulaznica u obzir treba uzeti i ekonomske okolnosti, ali naprosto su hladne cinjenice da je prosječna neto plaća u Zagrebu 1.570€, a unazad godinu dana je rasla oko 12%. S obzirom da je inflacija na oko 5%, definitivno nije tocna teza da zivimo sve losije jer ne zivino.
  • Praskaton
    2k
    S obzirom da je inflacija na oko 5%Bosskovitz

    Svaka cast ako u ovo vjerujes.
  • criticus
    1.6k
    Wtf, stavio sam komentar zezancije i završio na mračnoj strani zone
  • deda
    29.7k
    Vrati se na svijetlu stranu sile. :joke:
  • deda
    29.7k
    A čuj statistički podaci nisu baš zajebancija. Mislim može se tu i tamo malo frizirati, ali na kratki rok. Zato gledaj podatke od posljednje 2-3 godine jer onda imaš relevantne podatke. I lakše je pričat o brojkama nego o dojmovima. Jer moj dojam je da živim najbolje, najlagodnije i najugodnije u svojih 50 godina. I 80% ljudi koje poznam i družim se s njima tvrde istu stvar.
  • criticus
    1.6k
    Vrati se na svijetlu stranu sile. :joke:deda

    Prekasno je za mene Obi-Wane
    hayden-christensen-returns-to-star-wars-celebration-for-40th_s22c.1200.jpg
  • Bosskovitz
    8.7k
    Svaka cast ako u ovo vjerujes.Praskaton

    A u kaj ti vjeruješ? Jer evo, stojim u koloni na autocesti jer su deseci tisuca Zagrepcana odlucili iskoristiti produzeni vikend za odlazak na more. Kafici su puni. Restorani su puni. Ne znam nikog tko je zbog cijena prestao piti, pusiti, ici na stadion, u kino ili kazaliste.

    I objektivni (Eurostat) i subjektivni (sve gore navedeno) pokazatelji govore da ne zivimo sve losije. Naravno, neki zive losije, neki sve bolje, ali nema tog ekonomskog pokazatelja zbog kojeg bi ulaznice za Dinamo trebale biti jeftinije nego prije godinu dana.
  • emilperska
    4.4k

    Neki dan je izaslo ono sto pricam vec godinama, a to je da DZS "fejka" inflaciju jer kao cijene najma koristi najam u SCu itd ili takve slicne pizdarije. Slijedom toga takva inflacija uđe u racun BDPa i onda imamo "rast" i onda se taj "rast" koristi za pokrice svega i svacega, međuostalim koristiš ga i i ti kad opravdavaš rast cijene godišnjih.

    Da ti kazem kakav je to "rast".
    Prije si s placom od 1200 eura mogao kupit kvadrat stana u ZG. Danas s placom od 2500 eura nemas za cijeli jedan kvadrat.
    Mozemo isto i s cijenama s Dinamovih godišnjih.

    Mi smo u kurčevom rastu..

    Ja razumijem da su cijene karata za vrijeme vladavine glavate spodobe bile apsurdne, ali to je bila 2011. Nemojte nas radit bedastim pa nakon rasta od 60% u 2023. u odnosu na 2022., i opravdavat novi rast kroz neki tzv. rast realne place.

    Cijena godisnjih raste od 2017. s kulminacijom u 2023. kad je porasla za 60%. A izmedu 2019. i 2022. se udvostrucilo tako da vam teze ne drze vodu..

    I posto se rast cijena nije primjenio na sjever u istoj mjeri kao na zapad (mog istoka vise nema jbg), ja cak i kuzim da vas ovdje ekipa sa sjevera brani po pitanju tih cijena jer necete njih oderat nego nas sa zapada/istoka
  • Papastrumf
    10.8k
    Da ti kazem kakav je to "rast".
    Prije si s placom od 1200 eura mogao kupit kvadrat stana u ZG. Danas s placom od 2500 eura nemas za cijeli jedan kvadrat.
    emilperska

    Majstore, 2007. godine za kvadrat stana u Zagrebu su ti trebale 3 prosjecne place.
    Građevina ima svoje cikluse i ovo sto si ti naveo nije nikakav argument za rast ili pad zivotnog standarda. Pitaj prosjecnog Njemca kolika mu je cijena stana u Munchenu i koliko mu treba placa za kvadrat.
  • Praskaton
    2k

    Laž,velika laž,državna statistika...

    Dovoljno je usporediti cijene u supermarketima prije i iza korone.Kao i plaće.
  • emilperska
    4.4k

    Vi koristite iste teze da nakon rasta cijene godisnjih od 60%, prije tog 100% izmedu 2019 i 2022. Ovu shrinkflaciju cijene karata gdje cemo za slicne novce, dobit dosta manje objasnite kroz rast plaća.

    Maksimir je bio sigurniji stadion 2007. nego 2024 pa mozemo onda i kroz tu pricu, a i Dinamo iz 2007.nije bio slabiji od ovog danas. Sjever je i 2007. bio pun.
  • Papastrumf
    10.8k

    Ja uopce ne pricam o cijenama godisnjih nego sam se ukljucio u razgovor o rastu inflacije, standarda itd.

    Iznosis teze koje nemaju nikakvog smisla navodeci primjer cijena stanova.

    Prosjecna neto placa u Zagrebu je od rujna 2022. do danas porasla za 33%.
    Inflacija je u tom razdoblju nekih 20ak % po sluzbenim podacima. Neka je i 30%. To i dalje nije pad zivotnog standarda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.