• NORTE
    9.3k
    Utakmica na koju je doslo 15-20 tisuca Osjecana? Jedno od najmasovnijih gostovanja u onom vremenu, jos k tome kad se uzme u obzir velicinu Osijeka i okolice...NitkoBitan
    O čemu ti pričaš? Odakle ti to?
    To je laž sto posto ma što tko rekao.
    Ne pušim laži i mitove, pa ovo je presmiješno.

    Letimično čitam zonu, tražio sam neki drugi post i naiđem na ovo.
    Ajmo onda ovo sad demistificirat.
  • deda
    28.1k
    To je prilično poznat podatak. Sad jel ih bilo 12-15-20 tisuća to nitko ne može utvrdit.
  • NORTE
    9.3k
    Ima li ikakav dokaz o 12-20 tisuća?
    Slika na kojoj je 50 zastava njihovih navijača nije nikakav dokaz njihove brojnosti.

    Imam sliku utakmice Zagreb-Karlovac tih godina na Maksimiru i istok je bio pun ko šipak kao i protiv tog Osijeka.
  • deda
    28.1k
    Jedini dokaz bi mogao biti eventualno broj prodanih ulaznica u Osijeku.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Evo jedan dobar presjek bivseg igraca Hajduka, Dinama i Rijeke. Mislim, ok, sad svi imaju naknadnu pamet kao Tonci Kukoc, ali evo Franko je dodao nesto sto vecina izbjegava komentirat, a to su ti meduljudski odnosi u svlacionici..
    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/ima-jedna-znacajna-razlika-moje-rijeke-i-sopiceve-zato-smo-mi-bili-prvaci/2562614.aspx?index_ref=naslovnica_sport_prva_m
  • 1986-Pl
    161
    Zna li se 100% hoce li se zadnja utakmica protiv Rudesa igrati u subotu 25.5 kao sto je planirano ili postoji mogućnost da se prebaci na nedjelju?
  • Crusades1986
    9.8k
    Ne zna se jos nista dok se ne odluci prvak.

    Prosle godine se igralo u nedjelju zadnje kolo s Goricom.
  • SAS1987
    13.5k
    Ali i to je jedan od najvećih mitova, ali nemam baš vremena razbijat ga iako sam odavno imao u planu otvorit temu o tom mitu.NORTE

    Službeno je rekord Maksimira 64.138 gledatelja na tekmi Zagreb - Osijek (1973) a prodanih ulaznica je bilo 48.802.

    U glavi imam podatak da je za Dinamo - Santos bilo prodanih cca 55k karata a službena posjeta je bila "više od 64k" sto pise i na sluzbenoj stranici Dinama, a postoje price o tekmi sa Hajdukom na kojoj je bilo 70k.

    Zapis na GNK Dinamo Web:
    Iako je javnim prostorom raširena priča da rekordni posjet maksimirskim tribinama, po broju prodanih ulaznica, datira s utakmice Zagreba i Osijeka iz 1973. godine, svjedoci vremena podsjećaju da je po stvarnom broju gledatelja taj dvoboj tek na trećem ili četvrtom mjestu, a da vrh pripada upravo ogledu Dinama i Peleova Santosa. Više od 64.000 promatrača zdušno je grmjelo u prijateljskom ogledu protiv brazilskih velikana 12. rujna 1969.
  • dinamozivivjecno
    1.6k
    na kojem mjestu bi onda bila utakmica protiv Buducnosti 1982. kada je bila proslava naslova, u medijima svake godine kad bude obljetnica te utakmice pise da je bilo izmedu 50 i 64 tisuca gledatelja.
  • SAS1987
    13.5k
    na kojem mjestu bi onda bila utakmica protiv Buducnostidinamozivivjecno

    Nemam pojma :sweat:
  • Bosskovitz
    7.6k
    Službeno je rekord Maksimira 64.138 gledatelja na tekmi Zagreb - Osijek (1973)SAS1987

    Kako su došli do te vrlo precizne brojke od točno 64.138 gledatelja ako to nije broj prodanih ulaznica, brojači tada nisu postojali, a sigurno nitko nije pobrojao sve osobe na stadionu?

    Generalno mislim da sve te brojke iz starih vremena trebamo uzeti cum grano salis. Sjetite se onih prosvjeda i brojanja ljudi po Jelačić placu gdje jedni vele 10.000, drugi 15.000, treći 30.000 ljudi. U tim vremenima kad se ulaznica prodavalo koliko ide, a realno ulazilo se i bez njih i kapacitet tribina stajanje je bio "koliko stane", pitanje procjene broja ljudi je jako relativno. Doslovno ovo kaj je @dinamozivivjecno spomenuo - za tekmu jedno desetljeće kasnije spominju 50.000-64.000, to je dupkom puna Opus Arena plus dva i pol gostujuća sektora Rujevice razlike između mišljenja dvije podjednako stručne osobe koje su bile na stadionu u isto vrijeme radi istog razloga.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Hajduk dobro napreduje.

    2021/22 72 boda
    2022/23 71 bod
    2023/24 max 70 bodova
  • Droljo
    5.1k
    Ja mislim kako je realno da od 60 000 ljudi bude 10 - 15 000 osječana. Pogotovo u to vrijeme.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Kako su došli do te vrlo precizne brojke od točno 64.138 gledatelja ako to nije broj prodanih ulaznica, brojači tada nisu postojali, a sigurno nitko nije pobrojao sve osobe na stadionu?

    Generalno mislim da sve te brojke iz starih vremena trebamo uzeti cum grano salis. Sjetite se onih prosvjeda i brojanja ljudi po Jelačić placu gdje jedni vele 10.000, drugi 15.000, treći 30.000 ljudi.
    Bosskovitz

    na trg bana jelačića, taman da je dupkom pun, gdje dolslovno stoji čovjek do čovjeka, stane navučenih 45 000 ljudi. realnija brojka je max 40 000 ljudi.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Hajduk dobro napreduje.

    2021/22 72 boda
    2022/23 71 bod
    2023/24 max 70 bodova
    Mali dioničar

    S tim da su zadnje dvije sezone bili 2. i osvajali kup, sad su uložili puno više para za 3. mjesto i polufinale kupa. Lako moguće da sljedeće sezone padnu na 4. mjesto jer bi ih i Osijek mogao preći.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.