• Banana 2
    470
    Opisuješ ga kao da smo doveli Hakimija. Dobar je u duelu i ima osjećaj za onu kratku loptu iza ugla. To je otprilike to što smo za sada vidjeli. Treba vidjeti kako se pozicionira. Prema naprijed znamo da je slabiji i da mu centaršut nije ništa spektakularno. Kroz cijelu karijeru nije imao nikakav napadački učinak. To je u redu jer se radi o obrambenom beku, ali treba pričekati da prosudimo pozicioniranje. Moha je isto fantastičan u duelu pa znamo kakvo je mišljenje navijača o njemu.

    Polako, neće momak nikud pobjeć.
  • Droljo
    5.1k
    Ima dobar centaršut
  • Pesca90
    30
    Iagu kojeg se isto s nama povezivalo također ističe ugovor,kakva je s njim situacija?
    Isto sam za opciju da Perkovic prede na lijevog stopera,i to trajno,znaci da imamo još jednog lijevog beka uz Ogiwaru,ali i jasno da pozicija na tržištu nam zavisi od rezultata.
  • Orc123
    5.2k
    jel dinamo moze dovesti Hakimija? Retoricko pitanje ...govorim da je top igrac za ligu u kojoj je sad i za klub u kojem je sad a to je Dinamo i da takve tipove igraca trebamo ganjati ubuduce...radne i karakterne igrace sa iskustvom igranja jakih liga i jakih utakmica....u tom kontekstu sam ga i opisao!
  • Izet Hajrović
    934
    Iagu kojeg se isto s nama povezivalo također ističe ugovor,kakva je s njim situacija?Pesca90

    Potpisao ugovor s Bahiom, klubom koji se prošle sezone borio za ostanak u brazilskoj prvoj ligi. Pridružuje im se na ljeto po modelu kojeg mnogi zagovaramo.
  • scooniepenn
    1.9k

    Za neke se procjene slažem, ali za Pjacu i Miereza niti izbliza. I sam sam bio dosta skeptičan po pitanju Pjacine brzine i moći, ali me i kroz HNL ove sezone, a posebno protiv Egipta potpuno razuvjerio. On se s Egipćanima sprdao, za razliku od recimo Ivanušeca protiv Tunisa koji je bio jedva primjetan. Ono što Pjaca ima, a nemaju ni Ivanušec, ni Oršić, a posebno ne recimo Brekalo je izvanredna tehnika i igračka inteligencija. Kada se samo uzme u obzir kako je kombinirao s našim veznim redom i Petkom to je next level bilo. Dodaj na to da uz Perišića jedini od svih naših reprezentativnih krila (koji su tu prodefilirali zadnjih par godina) ima obje noge i pakleni dribling raspravljati bi li nam bio pojačanje je bespredmetno. Ja krilo ne promatram isključivo kroz golove i asistencije, već kroz doprinos, a on svaku ekipu čini boljom. Možemo pričati o povijesti njegovih ozljeda, ali uz kvalitetnu prevenciju i neraubanje do iznemoglosti ja mislim da nam on može dati odličnih 4 do 5 sezona.
    Što se tiče Miereza i sam sam imao dvojbe kad je o njemu riječ, ali nakon ove sezone ih više niti najmanje nemam. On je potpuno drugačiji napadač od Petka, ali nekoliko stvari ima na top svjetskoj razini, a to su igra glavom, fizikalije i izdržljivost te defanzivna igra uključujući konstantni pritisak. U realizaciji nije top napadač, ali kojeg je nakon Dudua Dinamo imao napadača koji je tu bio klasa. Ja se takvog ne sjećam, a s druge strane uvjeren sam da bi on u Dinamu imao preko 20 golova u sezoni i da bi bio još bolji uz kvalitetnije suigrače. Osim toga, primjerice protiv jednog PAOK-a čija obrana nije bila najsigurnija on bi ih doslovce uništio svojim stalnim pritiskom. Povrh svega, čovjek igra bez prestanka uz minimalan broj ozljeda, što isto nije za zanemariti.
  • veselko tenžera
    1.4k
    Ovo je tema s najvećim koeficijentom zapaljivosti na Zoni, a i puno šire. 2 posta i eto požara od 20 stranica. Zbog svog mentalnog zdravlja donio sam odluku da ju preskačem do 31.8., Bože daj snage da izdržim :smile:

    Također, sve vijesti o transferima preskačem. Zaključio sam da je stotinjak igrača po par članaka zapravo nekoliko stotina čitanja ili pregleda što je ogroman gubitak vremena za par igrača joji će zapravo doći.

    Samo što službena objavi i to je to.
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    brate to je optimisticnije nego kad sam ja rekao da necu pit do daljnjeg, dok li pivo ponovo ima ukus piva i kad bas pozelim da ga roknem onako ko prije. I Evo vec tri mjeseca nisam . Poslije derbija sam skoro pa pa zveknuo i krenuo ,Ali nisam jos ,mozda do Sutra . Al do osmog mjeseca ,jebeno. Bit ce mjenjanja profila ,ili ces gledat a drzat low profile :lol:
    Imas moji podrsku :heart:
  • Mr Anderson
    5.4k

    Baš tako, još je ovaj već sad uskrsnuo, tri mjeseca prije početka prijelaznog roka. Što će tek biti kad počne.
  • Banana 2
    470
    Za neke se procjene slažem, ali za Pjacu i Miereza niti izbliza. I sam sam bio dosta skeptičan po pitanju Pjacine brzine i moći, ali me i kroz HNL ove sezone, a posebno protiv Egipta potpuno razuvjerio. On se s Egipćanima sprdao, za razliku od recimo Ivanušeca protiv Tunisa koji je bio jedva primjetan. Ono što Pjaca ima, a nemaju ni Ivanušec, ni Oršić, a posebno ne recimo Brekalo je izvanredna tehnika i igračka inteligencija. Kada se samo uzme u obzir kako je kombinirao s našim veznim redom i Petkom to je next level bilo. Dodaj na to da uz Perišića jedini od svih naših reprezentativnih krila (koji su tu prodefilirali zadnjih par godina) ima obje noge i pakleni dribling raspravljati bi li nam bio pojačanje je bespredmetno. Ja krilo ne promatram isključivo kroz golove i asistencije, već kroz doprinos, a on svaku ekipu čini boljom. Možemo pričati o povijesti njegovih ozljeda, ali uz kvalitetnu prevenciju i neraubanje do iznemoglosti ja mislim da nam on može dati odličnih 4 do 5 sezona.scooniepenn

    Pjaca po svim ovim parametrima ne može u istu rečenicu sa Ivanušecom. Ivanušec je bolji dribler, ima bolju kombinatoriku na malom prostoru, bolje čuva loptu od Pjace i migolji se u tijesnim situacijama, puno bolje zna podvaliti kroz protivničke linije i općenito ima bolji pregled. Nije to ništa čudno jer Ivanušec je hibrid krila i desetke, međulinijski je igrač. Ivanušecov jedini problem je što je spor na duže distance pa ne može igrati linijski ili previše efikasno tražiti dubinu.

    Pjaca je uvijek bio fizički moćan i eksplozivan igrač i danas kada je to dobrim dijelom izgubio jednostavno je previše teretan i pravocrtan za moj ukus. Imam i dojam da igra previše u grču zbog straha od ozljede. Ovo drugo razumijem i simpatiziram, ali ne vidim da je to nešto što bi Dinamu pomoglo u Ligi Prvaka.

    Ako pričamo o igračima RIjeke, onda je Pašalić po meni bolje krilo za Dinamo. Ima bolji udarac što nam više koristi u igri protiv bunkera, dinamičniji je i bolje se snalazi u više zona, a mislim i da bolje pimpla na manjem prostoru. Pjaca uglavnom donosi racionalnije odluke, ali istovremeno ta Pašalićeva divljina je nešto što ima i pozitivne strane. To je razlog zašto ponekad puca iako bi racionalnije bilo proslijediti loptu dalje, to je razlog zašto protiv Lillea zabija onim ludim lobom. Ima tu pozitivnu drskost i to rezultira nekim izuzetno nepredvidljivim momentima. To može biti razlog za frustraciju jer će ponekad odbiti racionalnije rješenje da pokuša nešto individualno, ali mislim da Dinamu ne bi škodilo imati nekoliko takvih igrača. Pogotovo jer bi u Dinamu igrač poput njega idealno bio u aktivnoj krilnoj rotaciji i tu bi ga se moglo efikasno koristiti kao ključ za točno određene brave.

    Mislim da Pjaca u RIjeci ima nešto bolje brojke od realnih partija, a Pašalić nešto lošije.

    Velim, ja Pašalića i Ivanovića u Rijeci vidim kao dobra pojačanja za Dinamo. Pogotovo mislim da treba ići po Ivanovića sada kada ga Sopić ovako glupo škartira vađenjem na poluvremenu. Treba to iskoristiti i pokušati dovesti Ivanovića po nižoj cijeni.

    Što se tiče Miereza i sam sam imao dvojbe kad je o njemu riječ, ali nakon ove sezone ih više niti najmanje nemam. On je potpuno drugačiji napadač od Petka, ali nekoliko stvari ima na top svjetskoj razini, a to su igra glavom, fizikalije i izdržljivost te defanzivna igra uključujući konstantni pritisak. U realizaciji nije top napadač, ali kojeg je nakon Dudua Dinamo imao napadača koji je tu bio klasa. Ja se takvog ne sjećam, a s druge strane uvjeren sam da bi on u Dinamu imao preko 20 golova u sezoni i da bi bio još bolji uz kvalitetnije suigrače. Osim toga, primjerice protiv jednog PAOK-a čija obrana nije bila najsigurnija on bi ih doslovce uništio svojim stalnim pritiskom. Povrh svega, čovjek igra bez prestanka uz minimalan broj ozljeda, što isto nije za zanemariti.scooniepenn

    Mierez je u cijeloj karijeri imao samo jednu sezonu sa preko 20 ligaških golova. Imao je i jednu sa samo 3. Prosjek mu je gol svakih 200 minuta, a pritom ne donosi ni plejmejkerske kvalitete Petkovića ili dubinu poput Ivanovića. To je igrač manje na terenu za klub poput Dinama. Njegov forte je hrvanje za duge lopte napucane iz zadnje linije. To je kvaliteta na kojoj je Mierez izgradio karijeru i očekivati nešto plemenitije od toga u Dinamu je suludo. Ako ga kupimo od Osijeka, budi siguran da će Boto za taj novac dovesti boljeg napadača i onda ćemo kroz narednu sezonu čitati kako je taj novi baš dobar i bio bi super napadač za DInamo.

    Tu svi zamišljaju nekakav radni Dinamo koji igra radikalan pressing, a onda u tandemu sa Mierezom navijaju za igrače poput Lovrena, Pjace ili Benkovića koji je valjda najsporiji stoper u povijesti Dinamove škole. Čak je i Žile vjerojatno za Benkovića sprinter. IMO, Dinamu ne treba nikakav radikalan pressing van efektivnijeg postavljanja za protupressing po izgubljenoj lopti. Općenito treba smanjiti distance između igrača i uzdati se u više kombinatorike odnosno manje šablonskih i pravocrtnih kombinacija. Trebamo uže i dinamičnije passing mape sa bržim protokom lopte, ali ne nauštrb driblinga i pimplanja jer imamo igrače za to i to je također način za stvaranje viška. To prirodno ostvaruje i bolje okolnosti za efektivan protupress. Tu nam Mierez nije od velike koristi jer on ne može efektivno kombinirati na manjem prostoru.

    Kužim da je ovo zadnje neka moja osobna vizija Dinama i pitanje hoćemo li to ikada u skorijoj budućnosti gledati. Sigurno je da nećemo pod Jakirom. No to je Dinamo kakav bih ja želio - španerski, a ne radni. Osobno ne želim da nam se igra svodi na centaršuteve i/ili repetitivnu i dosadnu izolaciju na krilima.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Ivanović, hahaha...daleko bi dogurali s takvom vizijom. Španerski Dinamo za ponovno rušenje negativnih rekorda u Europi.
  • Banana 2
    470
    Ivanović, hahaha...daleko bi dogurali s takvom vizijom. Španerski Dinamo za ponovno rušenje negativnih rekorda u Europi.Mr Anderson

    Ti jednostavno nisi u toku sa vremenom. Skoro sve top ekipe su danas dobrim dijelom radne ekipe. To nije put prema naprijed niti je način za ostvariti kompetitivnu prednost, a pogotovo ne u kontekstu Dinamove škole koja takve igrače ne proizvodi i nadam se da nikada neće.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Ne, ti si u toku zato jer si odnekud kopipejstao nekoliko stručnih fraza i pojmova i ubacio u svoje kilometarske analize kako bi pojačao dojam, a na kraju dana je zaključak da ništa nisi rekao. Mi da bi imali nekog uspjeha u Europi trebamo radnu, discipliniranu ekipu. To je postulat koji je još Bjelica postavio. Mi ne možemo se natjecati u Europi sa španerskim nogometom. A šti se tiče škoke nogometa, baš obrnuto, trebamo ustrajati na razvijanju fizičkih osobina kod klinaca, prvenstveno stvarati igrače kojima je motorika i snaga u korak s modernim nogometom, a ne samo španere, jake na lopti, ali fizički nedorasle.
  • miro
    3.2k
    Ma kakav Ivanović, vidiš da ni u Rijeci ne može više igrat
  • nemapredaje
    2k


    Ne kužim, napišeš da su sve današnje top ekipe radne, ali da Dinamo ne treba biti takav ako hoće imati uspjeha.

    I onda drugome spočitavaš da nije u toku s vremenom.

    Falio si čovječe. Još samo da plavac uskrsne i transfer tema će doživjeti samozapaljenje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.