• San Lorenzo
    12.6k
    Stopera ne bih dovodio dok se ne rješimo Perića i Šutala, a i tad ostajemo na Maxu, Teofilu, Perkoviću i Živkoviću (koji će vjerojatno na posudbu).
    Maura treba polako micati sa beka, jer bek nije niti će ikad biti, Ljubičića smo izgubili zbog budalaština, ne trebamo još jednog mladog igrača uništiti.

    Stojković me najviše zanima, ako se vrati kao da se ništa nije dogodilo, lijevo krilo nam je rješeno, on može dati doprinos i golovima i asistencijama, a i Hoxhu će s vremenom valjda popustiti impresioniranost veličinom kluba, pa i on pripomogne.
    Desno krilo je problem, Kaneko izgleda pročitano, Špikić će uvijek biti Špikić, dobre fizikalije i užasne odluke na terenu.

    Ali, prije svega, sd treba češljati trenersko tržište, jer klub kojem je u genetskom kodu lijep i tehnički dotjeran nogomet, koji proizvodi i takav tip igrača, nemože imati nabijačinu kao normu nogometa kojeg igra...od Jakirovića nisam očekivao umiranje u ljepoti, ali jesam očekivao agresivan nogomet, a to smo dobili samo u prvom poluvremenu na Rujevici...za osam mjeseci puno premalo šefe.
  • Marley
    1.1k
    Joj kad bi barem Petko ostao :pray:
    Ne znam je li skroz ludo nadati se tome uopce, mozda se mogu nekako dogovoriti???
    Nekako mislim da mu nigdje nece biti kao ovdje, gdje jos moze izgraditi ovakav status? A opet, razumljivo je da se vjerojatno zeli okusati i negdje vani, dok jos moze.
  • miro
    3.5k
    Stojkovića svi vide na krilu, ali to nije njegova pozicija. Čak mislim da bi on najlakše zamijenio Baturinu od svih igrača koje imamo u kadru
  • jedan u nizu
    6.8k
    Ako dovedemo stopera, i to Lovrena da bude u paru sa KTCom, mozete zaboraviti na nase mlade stopere i njihov razvoj.

    Vidimo na primjeru Bernauera i Zivkovica koliko im treba kontinuitet i minute da se razviju. Kada bi vecinu utakmica igrali KTC i Lovren, mi nebi mogli razviti mlade stopere, Pogotovo jer bi tu imali zamjene u vidu Perica i Šutala (dok bi se Max izmjenjivao sa njima u prvoj).
    Nasi mladi stoperi bi imali situaciju poput Vrbancica, dobili bi dvije tri tekme u kupu i to je to. To je premalo za jednog klinca od 17 godina, a kamoli za stopera od 20 ili 21 godinu.

    Gvardiol nebi bio najskuplji stoper svijeta da nije dobio kakvu takvu priliku.
    Šutalo nebi bio takav da se po povratku sa posudbe nije ustalio u prvoj ekipi. Da je cekao prilike kao Zivkovic zavrsio bi kao njegov prezimenjak sada.

    To je samo dokaz koliko planski treba ici sa transferima, posudbama i minutazama igraca.
  • Captain America
    15.1k
    Od Živkovića na klupi iduće sezone nemamo nikakve koristi. Trebamo uzeti još jednog korisnog stopera poput Maxa za sitne novce koji će uskočiti kad zatreba, a kao stopere u prvih 11 koristiti Thea i Perkovića. Trebamo uzeti još jednog lijevog beka (nadam se prilici za Ogiwaru do kraja sezone da pokaže može li biti prvi bek u Dinamu). Veza je s Miškom, Rogom, Sučićem, Bulatom, Stojkovićem, Ademijem i Kačavendom odlično pokrivena. Lijevo krilo treba biti kapitalac koji donosi i golove i asistencije. Bilo bi mudro otkupiti Kaneka i prodati ga dalje, a taj novac uložiti u ozbiljno desno krilo.

    I za kraj zapaliti svijeću na Kamenitim vratima da se Petku ne bude dalo ići van.

    Za 6 milijuna eura bi se trebalo moći dovesti potrebna pojačanja (isti iznos je potrošen u ljeto 2018.).
  • Paggini
    10.4k
    Veza je s Miškom, Rogom, Sučićem, Bulatom, Stojkovićem, Ademijem i Kačavendom odlično pokrivena.Captain America

    Pa i je i nije, na Kačavendu ne možemo računati jer ne znamo kakav će se vratiti s obzirom na ozljede koje je imao, a vjerojatnim odlaskom Baturine, on ostaje jedina čista desetka u vezi jer ovi ostali su šestice, osmice i u slučaju stojketa između sedmice i desetke. Tako da nam fali, ako se neće računati ozbiljno na Vrbančića, još jedna klasna desetka u vezi.

    Također, nadam se da će Marić povući potez i pričati s Ademijem da ga umirovi, ponudi mu mjesto u stožeru ili počasno mjesto na klupi da više ne igra.

    I za kraj zapaliti svijeću na Kamenitim vratima da se Petku ne bude dalo ići van.Captain America

    Treba računati da će otići, napumpat će si vjerojatno renome na Euru, klauzula je smiješna i jebiga, vjerojatno ide. Nadam se da se vode razgovori s Beljom ili da se gleda alternativa. Miereza ispod 5 milijuna ne možemo dovesti trenutno i smiješno mi je uopće pričati o tolikoj cifri za njega, ma koliko ja njega kao igrača volio.

    Trebamo uzeti još jednog korisnog stopera poput Maxa za sitne novce koji će uskočiti kad zatrebaCaptain America

    Treba se nekako riješiti Šutala, Perketa i Moharramija jer ne računam ozbiljno na njih. Bilo bi dobro Mikića uigravati uz RPG-a i Rileta, te malog Cvetka također.

    Uglavnom, optimističan sam jako oko ovog ljeta, napokon imamo SD-a i sposobne ljude u upravi. Nakon revizije, svi ćemo znati na čemu smo i koje su nam mogućnosti na ljeto. Gorit će tema.
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Mierez ulazi u zadnju godinu ugovora. Na ljeto je zadnji vlak za hvatanje bilo kakve odstete jer vec na zimu moze potpisat za koga god hoce bez odstete. Domaci dzabalebarosi su ostrili kitu i pokusavali se na taj nacin dodvorit navijacima. Vidjet cemo ima li racionalni Boto isti rezon. Cisto sumnjam.
  • Teofil Kateran
    1k
    Živković svakako treba na posudbu jer trenutno nema mjesta za njega. Bilo bi dobro vidjeti na ljeto je li netko zainteresiran za Perića ili Šutala da ih se proba prodati za neke novce i za te novce dovesti nekog stopera koji je već dokazan i koji će igrati s Perkovićem dok će Theo i Max biti zamjene. Desno smo pogodili sa Ronaelom, imamo Rileta, a i kad se Moha vrati imamo i jednog viška. Lijevo nam svakako treba uz Ogiwaru još netko pošto se ni ne zna jel se može na njega ozbiljno računati jer još pravu priliku nije ni dobio, a i na posudbi je. U sredini mislim da smo mirni, čak i potencijalnim odlaskom Baturine imamo Stojkovića i Kačavendu koji će ga zamijeniti. Trebamo definitivno dovesti oba krila. Smatram da se za Vidovića neće otkupiti pošto dobiva minute na kapaljku, a Hoxha bi trebao biti zamjena za novodovedeno krilo. I dalje vidim Kaneka dosta boljeg od Špikića, iako je sad u strmoglavom padu, on i dalje može s potezom namjestit asistenciju ubačajem i odlučiti neku utakmicu, dok Špika nije takav igrač i on kad dođe pred gol više ne zna kaj da napravi. Zato mislim da treba otkupit Kaneka, a prodat Špikića, ali svakako dovesti desno krilo koje će biti kvalitetnije od obojice i kojem će Kaneko bit zamjena. Za Petka se možemo nadat da će ostat, ali nekako mislim da i hoće ostat jer i ako prije nije kužio sad je mogao naučiti na Liviju, Šutalu i Ivanušecu da nije tako bajno otić iz Dinama i da tu ima sve šta mu treba i da je uvjerljivo glavna zvijezda momčadi. Tu onda imamo Brodića i Kuleta koji će mu biti zamjene, a eto ako se baš dogodi da ode onda svakako tu treba uložit najviše.
  • Facke
    2.7k
    Ne slazem se stim da Bernaueru trebal kontinuitet sa se razvije. Covek je v svake tekme pokazal da je za prvu postavu. V onih par sitnih minuta koj je prije Betisa dobil se je vidle da mora biti drugi stoper. Zivkovic otkad je dosel je odigral 6 utakmica za Dinamo. 5 u lige i jednu u kupu. Od tih 6 utakmica 5 je odigral 90 minuta i jednu 45. A to je dost dobra minutaza za tak mladuga stopera s jake pune deficita koje mora popraviti. Po mene on mora na posudbu. El ni iduce sezone on nenude prvotimec ak se cude ne desi. Dost je spor i tu mora poboljsati svoje postavlanje v obrane. Saku tekmu istu gresku dela. On saki pot , al bas saki pot kad protivnik napada, bezpotrebne nalpusta zajnu liniju , pre agresivne ide na protivnika i iza sebe ostavlja ogromne rupe. I posto nema tu brzinu igrac mu iza leda pobegne cim loptu dobi. Trebal je on jos ostati v Lokse. Nije jos za prvu postavu i treba njemu jos dost utakmica da se razvije kak treba. A to bu v Dinamu teske dobil. Nije on Joskec. Ni blizu. Treba mu vremena, treba mu velika minutaza.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Dinamov prioritet treba biti jedan ekstremno brz i fizički dominantan stoper od barem 190. Takav bi mogao igrati sa igračima poput Bernauera i potencijalno Ratnika. Nadam se da Marić u tekici ima nekog klinca tog profila koji se kali u drugoj francuskoj ili negdje.
    — Banana 2

    Cudi me da nasa skola ne izbacuje vise stopera takvog profila. Visoka smo nacija i igramo tehnicki nogomet.
    NitkoBitan

    Škola je izbacila kolosalne stopere Ćorluku, Lovrena, Šutala i Gvardiola.

    Dobre stopere Jedvaja i Benkovića kojeg su ometele ozljede.

    Osrednjeg isto tako često ozlijedjenog Šimunovića i razno razne stopere tipa Mateo Leš koji su rang HNL.

    Potpisujem ovakav scenarij idućih 20 godina.
  • Banana 2
    472
    Po meni Max mora biti prvi stoper. Samo ga treba upariti sa nekim tko može pokrivati njegove manjkavosti, a istovremeno nije na vi sa loptom poput KTC-a. Perković neka bude u rotaciji i razvija se dalje na stoperu, a KTC neka bude u rotaciji za svaki slučaj. Treba nam još jedan stoper, a kako se već prošle godine pisalo da se zanimamo za Ratnika ja ne bih imao ništa protiv da to bude on, ali na njega bih ozbiljnije raćunao tek od one iza sezone kada se privikne. Dakle, mislim da nam trebaju dva nova stopera od kojih bi jedan bio prvotimac na lijevom stoperu. Ne mora biti ljevak, može i dešnjak ako mu nije problem igrati lijevo.

    Perić, Šutalo i Živković na prodaju. Cvetka nekud na posudbu.

    Ne treba računati ni na Rileta za sljedeću sezonu. Već sam zimus napisao da je on gotov, ali mislim da to danas ipak više-manje svi vide.
  • Banana 2
    472

    Da, zato i Banana 2. Već sam to napisao ovdje. Nadam se da modovima ne smeta što sam se vratio. Ako smeta i ako je protivno pravilima, nemam zamjerki da me ugase.
  • Jurki
    9.6k
    Perić, Šutalo i Živković na prodaju. Cvetka nekud na posudbu.Banana 2

    Po cemu Zivkovic na prodaju? Zar treba da se opet olako odreknemo jos jednog mladog perspektivnog igraca?
    Zar ih nismo vec previse poklonili i dali za čik?
    Za Perica i Šutala se slazem da su ih nazalost unistile ozljede i da bi za sve najbolje mozda bilo da potraze novu sredinu za nastavak karijere.
  • Banana 2
    472

    Nema brzinu, nema pas, nema duel, nema pozicioniranje. Nema nijednu izraženiju kvalitetu. Samo na račun imena kotira toliko visoko.

    To također treba biti pouka za kupnje iz Lokse. On je na posudbi u Loksi redovno igrao i iako nije ni po čemu iskakao, nisu iskakale ni njegove mane zbog Loksinog stila igre koji je oprečan Dinamovom. Ja se bojim da mi prelako skačemo na svakog klinca kojeg Loksa izbaci. Ljudi ovdje imaju previsoka očekivanja od Stojketa i Kačavende, a zagovaraju i Šotičeka i Krivaka. To nije dobro.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions