• Banana 2
    472
    Evo pada mi na pamet recimo Fruk. Cim je odigrao dvije malo intenzivnije utakmice u jednom tjednu zavrsio je izvan terena na jedno krace vrijeme, slicna prica kao i Jankovic.NitkoBitan

    Meni je kod Fruka zanimljivije to što on od svih tih silnih asistencija ima svega nekoliko kojima možeš zapljeskati. Pola asistencija su mu dodavanja na 30 metara od gola i onda neki šut iz daljine ili riječki krumpir. Igrača poput Fruka već imamo u stojkoviću kojeg smo također preplatili barem milijun do milijun i pol eura za ono što je bio u tom trenutku. Računam da mu je cijena bila 3 milijuna. Valjda nisu ni objavili od bruke.

    Evo da naknadno nadodam, isto se slazem u vezi sa "senatorima". Rijetko tko moze biti igracki upgrade u Dinamu sa 35 godina, a takoder treba imat na umu da bi dosli igrat samo za fine novce. Strmoglavi oad forme i konstantne ozljede su realnost za tu dob. Takvi igraci ne donose trofeje.NitkoBitan

    :up:

    Poanta vraćanja senatora je da dovedu klub na razinu više. Nema smisla vraćati takve igrače kada više nisu dovoljno dobri i kada padnu u prosjek tvoje lige, onda je bolje investirati u mladost. Oni i dalje moraju biti kvalitativno debelo iznad kluba u koji se vraćaju da bi od njih bilo koristi. Pritom valja istaknuti da se vraća inteligentne i tehnički potkovane igrače koji ne ovise toliko o fizikalijama. Zato onaj Blind godinama igra po solidnim klubovima iako fizikalije nije imao ni u svom prajmu.

    Modrić i Krama su jedini takvi igrači dostupni Dinamu.
  • Banana 2
    472
    Nego da se jos samo nadovezem kako se ne slazem u vezi Miereza. To je igrac koji bi Dinamu donio mozda i 20+ golova po sezoni a moze ga se dobit za razumne novce jer na ljeto ulazi u zadnju godinu ugovora. Vidim da te kopkaju njegove tehnikalije al ti mogu rec da ima puni vecih tehnickih "sirovina" od Miereza u ligama petica. Tehnikalije ne igraju vise ulogu kao nekada.NitkoBitan

    Slažem se da ima puno većih sirovina po ligama petice, ali sjetiti ćeš se da ja nikada nisam fetišizirao lige petice. Za mene je Dinamo uvijek bio klub koji igra plemenit nogomet. Mierez se jednostavno ne uklapa u to, a mislim da ga navijači debelo precjenju i nisu ni sami sigurni što točno od Dinamovog napadača žele. Ovaj meme sa radničkom ekipom koja bi spamala centaršuteve na Miereza bi za mene bio Dinamov sprovod da se ostvari, a pogotovo ako bi nam se i škola reformirala u tom smjeru.

    Petković je za Miereza izmislio nogomet, a ima i bolji g/m ratio od Miereza. Prioritet kluba treba biti Petkov ostanak. Mierez nije nikakav vrsni egzekutor, a nije ni nikakav lisac u 16. Ima razočaravajuće brojke za to koliko se igra Osijeka svodi na njega.

    Beljo bi bio okej, ali meni on djeluje sporije i od Petkovića. Najradije ne bih nijednog između Belje i Miereza.
  • Mihaljević
    8.7k

    Poštujem mišljenje da nije pametno imati stoperski par od 35 godina, ali Dejan da dođe neće biti teret Dinamo nikako, a svjestan je i on sam da plaću veliku ne može dobiti, ugovor na jednu godinu i mogućnost produljenja na još jednu isto kao i Theo + imamo Živkovića i Bernauera koji će uz njih dvojicu napredovati. Lovren priča francuski i to će sigurno biti super za naše Francuze. Koliko vidim po Marićevim interviewu, vjerujem da će dovesti Lovrena. Ponavljam opet Dejan nikako ne može biti teret Dinamu.
  • Banana 2
    472


    Lovren je bio teret Lyonu koji je s njim taborio u donjem domu Ligue 1. Izgubio je fizikalije, a sa loptom nikada nije bio dovoljno progresivan za današnji DInamo. Onaj mali Slovenac Ratnik kojeg se spominjalo i kojeg si ti spomenuo na Scout temi je odličan sa loptom i njemu bih dao palac gore, ali mislim da će mu trebati vremena da se navikne na fiziku HNL-a. Moje mišljenje je da je Lovren bio teret i repki u Katru prije godinu i pol i da su Šutalo ili Erlić trebali biti ispred njega. Jednostavno to više nije onaj Lovren od prije 5 godina.

    Dinamov prioritet treba biti jedan ekstremno brz i fizički dominantan stoper od barem 190. Takav bi mogao igrati sa igračima poput Bernauera i potencijalno Ratnika. Nadam se da Marić u tekici ima nekog klinca tog profila koji se kali u drugoj francuskoj ili negdje.

    Živkovića treba prodati ako dođe neka divlja ponuda iz MLS-a. On nikada neće biti stoper za Dinamo, kao ni Boško. Naivno je računati na njih u bilo kakvim kalkulacijama za sljedeću sezonu.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Dinamov prioritet treba biti jedan ekstremno brz i fizički dominantan stoper od barem 190. Takav bi mogao igrati sa igračima poput Bernauera i potencijalno Ratnika. Nadam se da Marić u tekici ima nekog klinca tog profila koji se kali u drugoj francuskoj ili negdje.Banana 2

    Cudi me da nasa skola ne izbacuje vise stopera takvog profila. Visoka smo nacija i igramo tehnicki nogomet. Mislim da "ekstremna" brzina nije krucijalna za stopersku poziciju, doduse to ne znaci da je dobro da stoper bude "brz" kao Zivkovic.

    Inozemnom trzistu bi se okretao za bekovske i krilne pozicije. Tu smo malo tanji. I tu nije u pitanju samo Dinamo, na prste jedne ruke se kod ostalih klubova u ligi mogu nabrojat dobri ("domaci") bekovi i dobra krila.
  • Mihaljević
    8.7k
    Slažem se da je Šutalo trebao igrati u Katru, ali i moraš se složiti i da je Lovren odigrao dobar turnir, naravno da bi prije Lovrena doveo nekog top tehničkog igrača 190cm iz Francuske, hoće li se Marić opet kockati kao i za Bernauera - neće. Za Živkovića griješiš jako, posebno ako Jakirović ostane nagodinu, izrasti će on u dobrog stopera. Svaka čast ako dođe Lovren i budeš upravu za njega, ali ja sam čvrsto uvjeren da on može još sezonu - dvije na ovom nivou. Super mi je što si pokazao zašto misliš da Lovren neće biti dobar za Dinamo, a ne "ukro pokro, Mamićev je, rusofil." itd.. Vratio si se i pametno rokaš :wink:
  • Banana 2
    472
    Cudi me da nasa skola ne izbacuje vise stopera takvog profila. Visoka smo nacija i igramo tehnicki nogomet. Mislim da "ekstremna" brzina nije krucijalna za stopersku poziciju, doduse to ne znaci da je dobro da stoper bude "brz" kao Zivkovic.NitkoBitan

    Ma bit će ih kroz nekoliko godina, trenutno smo tanki sa stoperima u ovoj zadnjoj juniorskoj generaciji. Do zadnjih nekoliko godina bih se složio da stoperi ne trebaju biti ekstremno brzi, ali mislim da će u narednim godinama za top ekipe biti ekstremno važno da barem jedan stoper bude ekstremno brz i odličan u 1v1 situacijama. Loksa nam treba biti pouka, trebaju nam stoperi koji mogu braniti tranziciju. Inteligencija i brzina mogu pravovremeno pokrivati prostor.

    Inozemnom trzistu bi se okretao za bekovske i krilne pozicije. Tu smo malo tanji. I tu nije u pitanju samo Dinamo, na prste jedne ruke se kod ostalih klubova u ligi mogu nabrojat dobri ("domaci") bekovi i dobra krila.NitkoBitan

    Mislim da će Mikić i Rukavina sljedeće sezone biti odlični. Ne znam koliko je tko pratio Rukavinu za Goricu, ali meni su njegove partije jako obećavajuće i mislim da može biti samo još bolji sa kvalitetnijim siugračima. Branko Pavić kojeg sam spomenuo na zadnjem veznom će također biti dobar i njega na ljeto treba priključiti seniorima ako ne kupujemo zadnjeg veznog. Meni je on rang da mu se odmah da šestica na dresu, kao onomad Batiju desetka, iako u početku tek dobivao minute na kapaljku. Mislim da je toliko dobar.
  • Banana 2
    472


    Ma mene nikad nisu previše zanimale te političke i klupskopolitičke sapunice kada su u pitanju igrači. To su mi priče za babe na Dolcu. Samo teren.

    Nadam se da bu Lovren dobar ako dođe, ali bojim se da bi to bila porgešna odluka. Pogotovo jer Lovren onda mora igrati, preveliko je ime. Mislim da dosta tih bivših igrača nema realnu sliku HNL-a i podcjenjuju ga. HNL je enormno narastao kroz zadnjih 5-10 godina. To je sasvim druga liga u odnosu na ono što su Modrić, Lovren i ostali nekoć igrali.
  • Peškaman
    2.9k
    Ja bih na kraju sezone vratio Živkovića na još bar sezonu kaljenja u Loksu,a pokušao bih dovesti Medića iz Ajaxa ili Smolčića iz Frankfurta.
  • mali M
    4.1k
    Tako je, Cardiff/Saint-Etienne KTC sa 34 je svakako bolji od Liverpool/Lyon Lovrena sa 34. Svašta se može pročitati. Jedan je crna zvir, a drugi se sakriva iza medalja sa reprezentacijom i nekakvih uhatih trofeja.. neš ti osvojiti prvenstva i kupove sa svakim klubom gdje si igrao u karijeri... nije za usporedbu, očito je KTC za nekoliko koplja bolji... :roll:
  • Kujtim Shalla
    2.5k
    Dobro jutro svima ,
    Nikako da se slozim sa nekim koji pisu da su nam najvitalnije pozicije koje treba rijesiti oba krila. Mi imamo i srojketa ,i kacu od ljeta koji to mogu odlicnoodigrati,otpisati Hoxhu ne treba jer smo ga dobro platili pa moze biti solidan back up poput spike . Nama je kljucna pozicija napadac. Petko ima smjesnu klauzulu i samo se on pita . Da se saga nebi ponovola kao prosle godine ,a svi znamo tko je i sta nam znaci Petko. Nadam se da se vec krenulo u potragu
  • Izet Hajrović
    1.5k
    potpisujem. Ne možemo istovremeno razvijati Perkovića i Živkovića, jedan pravi desni stoper nam treba kojeg ćemo upariti s Perkovićem, može to biti i Lovren, može to biti Medić ili netko treći koji ima kvalitetu.
  • Banana 2
    472
    Tako je, Cardiff/Saint-Etienne KTC sa 34 je svakako bolji od Liverpool/Lyon Lovrena sa 34. Svašta se može pročitati. Jedan je crna zvir, a drugi se sakriva iza medalja sa reprezentacijom i nekakvih uhatih trofeja.. neš ti osvojiti prvenstva i kupove sa svakim klubom gdje si igrao u karijeri... nije za usporedbu, očito je KTC za nekoliko koplja bolji...mali M

    Jasno sam i nedvosmisleno napisao da ne treba računati ni na KTC-a kao prvog stopera sljedeće sezone. KTC je pod ugovorm i sljedeće sezone treba ostati u rotaciji i to među zadnjim opcijama.

    Uostalom i bespredmetna usporedba jer to što KTC ove sezone pokazuje da i dalje može u nikad gorem Dinamu, ne znači da ujedno može i Lovren. Iste smo ovakve rasprave vodili na zimu u vezi Brekala i ne samo da sam ga kao igrača točno okarakterizirao nego sam dobro rekao i da će mu statistika biti bolja od realnih igara i dojma na terenu.
  • Banana 2
    472

    Petkovića treba zadržati kako god znamo. Gubitak Petkovića ili Baturine ovog ljeta je predaja prvenstva Hajduku ili Rijeci nagodinu. To su igrači koje Dinamo ne može nadomjestiti ni direktno pojačanjima ni posredno jačanjem drugih dijelova momčadi pa kompenzirajući tako. Zato je važno da osvojimo prvenstvo i nadati se da Šahtar, Kopenhagen i Slavia popuše svoja. To bi nam trebalo dati godinu dana mira.

    Krila su nužna. Špikić nam je najbolje krilo, a svima nam je jasno koliko je sati sa Špikom.
  • Olmic
    3.1k
    smolcic je od Bare igrac tako da zaboravi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions