• Crni86
    1.5k
    Sto se stopera tice, LovrenMarley

    Nisam za Lovrena. Za skolovanje nasih mladih stopera imamo KTC-a. Lovren vec ima dosta godina i trazio bi zasigurno dosta veliku placu. Zbog ovisnosti o prodaji igraca ne vidim razlog zasto bi imali dva stopera 35+. Trenutno u kadru imamo Max,KTC,Zivkovic,Perkovic,Peric,Sutalo, Gurlica (na posudbi). U prvom planu od ljeta nadam se Perkovic kao lijevi stoper. A mislim da u B. Sutalu kada dobi kontinuitet (i bude bez ozljeda) mozemo dobiti desnog stopera za prvih 11.

    Po meni smo obranu za ovo ljeto rijesili (ovisno o stanju ogiware, mozda dovest jos jednog ljevog beka). Kljucne pozicije koje bi se trebale gledati po mojem misljenju su oba krila (trebamo igrace za prvih 11 koji ce raditi razliku), napadac (ako petko ode) i motoricki jaka i agresivna sestica. Ostale pozicije su popunjene. Sa tim da od ljeta u kadar ulaze i Stojke i Kacavenda te ce biti zanimljivo na kojim ce pozicijama konkurirati.
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Slažem se sa svime osim za Šutala, na njega zaboravi, piši kući propalo.
  • Crni86
    1.5k
    i ja mislim. Ali se nekako jos nadam. Max je stvarno u dosta dobroj formi, ako tako nastavi mislim da si je osigurao mjesto u prvih 11 i iduce sezone. Stalno vidim Perkovica kao prvog ljevog stopera iduce sezone. Ako bi igrao u paru s Maxom nekako imam osjecaj da bi im falilo malo cvrstoce (ista stvar i da je Zivkovic). Zato se i nadam Sutalu, jer je pokazao da je okej na lopti kada je dosao (nakon ozljede panika na lopti), a opet mi djeluje jače od maxa i zivkovica.
  • Dudu9
    597
    Sto se tice More nebi ga nikad u dinamo doveo, nakon sto mi je hajdukovac ispričao da je bio na nekoj fešti dole u Splitu, i da je Moro uzeo mikrofon i rekao nemoj da neko ovo snima, pa pjevao mrzim dinamo srpsko ime to
  • Mihaljević
    8.7k
    Nisam za Lovrena. Za skolovanje nasih mladih stopera imamo KTC-a. Lovren vec ima dosta godina i trazio bi zasigurno dosta veliku placuCrni86

    I ozljedi se KTC npr, koje mi stopere onda imamo? Nijednog iskusnog koji može biti glavni stoper. Lovren je prava opcija. Ako dovedemo igrače tipa Modrić, Lovren, Krama, Pjaca, Mierez itd. ja jednostavno ne mogu zamisliti njih da izgube od Lokomotive 0-3, da kiksaju u Gorici... Preveliki su jednostavno igrači da ih vidim pognute glave protiv naših žnj ekipa. Ne samo da bi sa igračima kalibra Lovren opet biti dominantni u HNL-u, nego bi i u Europi bili konkurentni, pa čak i u ligi prvaka. Igrač kojima ne treba prilagodba, instant klasa.
  • Maximo
    332


    "Modrić, Lovren, Krama, Pjaca, Mierez itd"

    Izbaci uljeza :lol:
  • Crni86
    1.5k
    ne vidim razlog da se nakrcavamo igracima. A ne vjerujem da ce se na ljeto radit drasticna cistka i promjena igraca. Po meni imamo prioritetnije pozicije od stoperske gdje Max i KTC dobro trenutno suraduju.

    Isto tako potrebno je paziti na kombinaciju iskustva i mladosti. Nebi mi se bas svidalo da nam dva od prvih četiri stopera imaju 35 godina. Rade bi onda taj novac ulozio u nekog stopera od 26,27 godina. Da KTC nije tu odmah bi se slozio da se Lovrena vrati, ovako ne vidim bas neku dodatnu vrijednost za nas u ovom potezu.
  • Banana 2
    472
    Moro je uvijek bio precijenjen i poziciono suspektan igrač. On nije kalibar za zadnjeg veznog Dinama i biti će skup i promašen transfer. Jedino što je uvijek imao je solidan šut, odlična duga lopta i dolazak iz drugog plana, ali sama igra na lopti bez holivudskih dijagonala te prije svega pozicioniranje bez lopte mu nisu ni približno dovoljno dobri za Dinamo.

    Mišićev problem je njegova motivacija i odnos prema Dinamu. Kvalitativno je odličan igrač, ali njega za DInamo boli ona stvar i red bi bio da mu se pokažu izlazna vrata na ljeto. Forma mu se digne pola godine pred veliki turinir i onda mu se strmoglavi par tjedana nakon što ne završi na Dalićevom popisu. Svaka čast Mišiću i hvala mu na svemu do Katra, ali greška bi bila zadržavati ga još sezonu jer on glavom više uopće nije prisutan.

    Ako bismo dovodili zadnjeg veznog trebao bi nam netko brz, pokretljiv i dobar u duelu, a da pritom zna igrati i nije samo nekakav "razbijać".. Ne vjerujem da za razumne novce možemo dovesti ikoga. Najbolje se uzdati u Sučića i promovirati Branka Pavića iz juniora.
  • Laugreano
    1.7k
    Koliko cudnih upisa ovih zadnjih par strana, to jos nisam vidio.
  • miro
    3.5k
    Sučić je po meni već sada bolji igrač od More. Nikola je bio fer igrač dok je igrao za nas, ali on više nema mjesta u novoj ekipi, čisto nogometno
  • Banana 2
    472
    Lovren bi bio greška. On je stoper koji je karijeru izgradio na izvanrednim fizikalijama, a te fizikalije su mu sada u strmoglavom padu. Nema više ni brzinu ni duel igru, a pozicionalno će nas koštati. S razlogom ne igra u Lyonu, njemu se pototak osvojenih duela na tlu ove sezone prepolovio i na ljeto će već imati 35 godina.

    Ne treba računati ni na KTC-a kao prvog stopera. Potrebno je dovesti dva stopera Dinamove razine. Idealno jednog mlađeg i jednog u srednjim dvadesetima. Moraju biti odlični na lopti i barem jedan od njih mora biti ekstremno brz (barem 35 km/h). Na Mariću je da pronađe takvog jednoroga.

    Ne valja se samozavaravati da sa KTC-om možemo i sljedeće sezone, a populistička rješenja poput Lovrenovog povratka treba prekrižiti. Modrić i Kramarić su jedini povratnici za koje u Dinamu treba imati mjesta. Ostalima je prošao rok trajanja.
  • Banana 2
    472
    Spominjalo se puno i Pjacu, ali on je također jedan od tih igrača koji su izgubili fizikalije koje su im karijeru značile. Jedini riječki igrači koji bi koristili Dinamu su Pašalić i Ivanović. Ne nasjedajte na medijski hajp. Isto vrijedi i za Miereza, štapom što dalje od Dinama. Mislim da bi Boto jedva dočekao da nam ga uvali za 5 milijuna i dovede si normalnog napadača koji je na ti s loptom.

    Ni Šotičeka ne kupovati. Nije dovoljno dobar, običan tranzicijski igrač, a cijena bi mu bila 3 milijuna. Još jedan od hajpanih HNL-ovaca s kojim ne bi ništa dobili, a izgubili bi previše novaca. Kačavendu im također treba poslati nazad.

    Nadam se da skautska služba ne razmatra ozbiljno nijednog od ovih igrača.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Svida mi se nacin na moji razmislja i kako argumentira novi forumas. Slozio bih se s time da se dosta "domacih" igraca uzdize kako bi ih se vjerojatno uvalilo Dinamu. Lakse je igrat u klubovima u kojima pritisak nije ni blizu kao u Dinamu i gdje igras jednu utakmicu tjedno.

    Evo pada mi na pamet recimo Fruk. Cim je odigrao dvije malo intenzivnije utakmice u jednom tjednu zavrsio je izvan terena na jedno krace vrijeme, slicna prica kao i Jankovic.

    Evo da naknadno nadodam, isto se slazem u vezi sa "senatorima". Rijetko tko moze biti igracki upgrade u Dinamu sa 35 godina, a takoder treba imat na umu da bi dosli igrat samo za fine novce. Strmoglavi pad forme i konstantne ozljede su realnost za tu dob. Takvi igraci ne donose trofeje.
  • Banana 2
    472

    Nisam nov, Ban je. Ako kršim pravila slobodno mi moderatori ugase račun, ali kako sam izvorno sam zatražio da me se ugasi računam da mi možda neće zamjeriti što sam se vratio.

    Pred ovo ljeto me situacija u klubu brine još više nego prošlo, a ježim se igrača sa kojima nas mediji polako povezuju i oko kojih se u navijačkoj bazi grade pozitivni narativi.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Jbg ako je moguce nek ti se vrati originalni profil.

    Nego da se jos samo nadovezem kako se ne slazem u vezi Miereza. To je igrac koji bi Dinamu donio mozda i 20+ golova po sezoni a moze ga se dobit za razumne novce jer na ljeto ulazi u zadnju godinu ugovora. Vidim da te kopkaju njegove tehnikalije al ti mogu rec da ima puni vecih tehnickih "sirovina" od Miereza u ligama petica. Tehnikalije ne igraju vise ulogu kao nekada.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions